Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   485 / 586
(#) Massawa válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Öt évig ezt importáltuk a barátommal az USAba.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Idézet:
„Ezek ki is löttek valamit, vagy csak a jo szokás szerint pofáznak, majd elmennek egy vastag bugyellárissal Bajkonurba, könyörögni az oroszoknak.”

Ez egy cég a fellövés egy alternatív módját fejleszti. Tehát náluk az a terv, hogy majd _hozzájuk_ mennek mások, akik cuccot akarnak az űrbe juttatni. Nyilván olyan cuccot, ami kibírja ezt a pörgetést. És nyilván csak akkor, ha sikerül ezt a dolgot megcsinálniuk, azaz a koncepció működőképes, lesz emberük készre ütni, és persze erre az időre finanszírozásuk. Ezek egyike se biztos.
Ezért _ők_ tuti nem fognak a ruszkikhoz futni, maximum az, aki fel akar lövetni valamit. De a jelenlegi helyzetben a felküldeni akaró szervezet is inkább elonhoz menne, mint ivánhoz. Valamennyire követem ezt az űr témát (Marcus House és Scott Manley csatornáit nézem legalábbis), és szinte semmilyen kereskedelmi dolog nem megy mostanában Bajkonurból, de ugyanez igaz Pleszeckre és Vosztocsnijra is. Idén februán vége óta asszem fellőttek 1 angolai műholdat és egy orosz építésű iránit.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Lehet tudni milyen csucstechnologiat importaltatok Oroszorszagbol az USA-ba?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2022
(#) szs válasza cua hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Importálni? Az annyi, mint: behozni.
Oroszországból max exportálni lehet az USA-ba.
Kezd egyébként itt is elharapodzni az aljasan lopakodó politizálás.
Bizony, kölcsönösen kereskednek vele.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2022
(#) cua válasza szs hozzászólására (») Okt 30, 2022 /
 
Az export/import felcserelese nyelvbotlas volt, bar nem voltam biztos benne, hogy Massawa melyik iranybol ertette amit irt
Ez nem politika, hanem fejlesztes/gyartas kerdese (ami persze mar lehet politikai irany is, akar). Ennek pedig az elso pontja, a fejlesztes megkerulhetetlen.
Bizonyara vannak olyan osszetevok vagy akar kesztermekek, amiket az oroszok olcsobban allitanak elo, de nekem eros ketsegeim vannak a csucstechnologiat illetoen.
Hetkoznapi szinten en mar az idejere sem emlekszem mikor lattam utoljara Oroszorszagban gyartott termeket, es nem csak azert mert lassan tiz eve a (hanyatlo) nyugaton elek, mar akkor sem lattam amikor meg Mo-on eltem.
Nekem eleg sok szovjet idokbol szarmazo alkatreszem van de ezeket mint retro cuccokat kezelem, a minoseguk csapnivalo.
Lehet, hogy egyes (egyedi) teruleteken letezik meg orosz R&D de ez nem nagyon latszik.
(Ertelemszeruen a nyersanyag nem tartozik a fentiekhez, bar eleg fontos osszetevo)
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2022
(#) szs válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 / 1
 
Mert nem akarod látni.
És nem kell a "szovjet" meg a "hanyatló nyugat" varázszavakkal döngölni -perszehogy el szeretnél vinni a politizálás felé, az az érdeked, én mondjam ki.
Valójában Oroszország, USA és PRC folyamatosan kereskedik, együttműködik. Jól teszik üzleti szempontból, ez az élet.
Valakik ellen ellen dolgznak. Nem politika. Üzlet.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) cua válasza szs hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Butasag. Masodszorra mondom, hogy nem politika, akar mennyire szeretned.
Nem veletlenul hasznalom a szovjet es az orosz megkulonbozteto jelzot, ez megint nem politika, hanem ket kulonbozo era, minden szempontbol. Az en olvasatomban az oroszoknal elfogyott a nafta, lelassultak a fejlesztesek, gyartasuk pedig eppen hogy csak van. Eleg ha a napi hireket olvassuk, hogy mit tudnak gyartani es mit nem. Olyasmirol keveset halloni, hogy leallt egy amcsi vagy kinai gyar mert az oroszok nem adnak ezt vagy azt (ismet: nem nyersanyag)
Mondjuk jo lenne ha mondanal valami csucstechnologiat, ami a nyugati orszagoknak (legyen mondjuk csak USA az egyszeruseg kedveert) vagy Kinanak nincs, mert igy csak beszelunk a semmibe.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Mikrohullamu eszközök. NASA és a hadsereg vette.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Okt 31, 2022 1 /
 
Ha minden ugy lenne, ahogy a propaganda mondja, akkor miért hosszabitották meg az oroszokkal a szerzödeseket az ürkutatásban. Ha jol emlékszem tavasszal is az amerikai ürhajos a szajuzzal hagyta el a Földet.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 1 / 1
 
Ne feledd, manapság a csucstechnologia csak az amit a propaganda annak titulál. ( azt meg tudjuk ki és honnan kezeli).
Legyen az elektronika, ürkutatás, auto, gépipar vagy vakcina.
Azután szép csendben kiderül, hogy a Föld lakosságának több, mint a fele nem a kidobolt, az egekig dicsért csucstechnologiának köszöni a jolétét, hanem egészen másnak, ami jobb, olcsobb és megbizhatobb (ráadásul van elég, nemcsak mutatoba), csak a nyugati média nem akar arrol tudomást venni.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
S mikor vettél a boltjainkban valamit, amin Made in USA volt. Maximum a ránkkényszeritett amerikai vakcináknál találkozhattál ilyen felirattal.

Néhány éve majdnem hullára röhögtem magam, amikor a nejem hazajött egy méregdrága divatos, márkás napszemüveggel.
A napszemüvegen Made in China felirat volt ( a márkanév mellett). A müanyag, szörnyü csunya zacskon, amibe csomagolták, ott diszegett a Made in USA felirat. A kemény tokon meg Made in Canada volt.
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Ez mindketto az asztalomon volt, igaz a masodik az japo.
A Keysight LCR meter-t mar nem fotozhatom, mert az Made in Malaysia, pedig az se par centes cucc
De igazad van, a gyartas nagyreszt kina, vagy egyeb azsiai orszag(ok)ban van.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Hát ez az. Már efy amerikai admirális vagy 30 évvel ezelött egy parlamenti meghallgatáson mondta ( már akkor a kinai import volt a téma).
„Hogyha nem kapunk kinai cuccokat, kénytelen leszek a legénységet meztelenül és municio nélkül felküldeni a gyönyörü hajoinkra“.

Ennyit erröl.
(#) tbarath válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Érdemben kezdtemválaszolni, de végülis én vagyok a hülye.
Mert nyilván nem tudod, sőt a szokásos massawa stílust tolod. Azaz írsz egy blődséget, én cáfolom, erre írsz egy választ, ami látszólag válasz csak, hiszen érdemben nem is foglalkozol azzal, amit írtam, hanem némi személyeskedés/lefikázás kíéretében írsz egy teljesen más, valótlan blődséget. Aztán erre is válaszolok, aztán "válaszolsz", majd megy ez addig, amíg meg nem unom vagy nem jön a moderátor és törli az egész szálat.

Szóval inkább csak röviden: nem hosszabbítottak meg semmit xD
(#) Josi777 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Az oroszok jelentették be, hogy nem hosszabbítják meg az együttműködést, mert saját űrállomást építenek, majd ők kérték a meghosszabbítását, mert még nem készültek el a sajátjukkal. Az ISS-t már rég ki lehet szolgálni az oroszok nélkül is.
(#) Massawa válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Mindent lehet, mégsem teszik. ( lehet, hogy Musk drága?)
Közben meg a kinaiak röhögnek, mert alig egy év alatt felépitették a saját kozmikus laboratoriumokat, ami 20 évvel ujabb, mint az ISS roncs, amit ugye még két évig üzembe akarnak tartani, és jelenleg még fogalmuk sincs miböl és ki fogja az ujat finanszirozni.
Söt még azt sem tudjuk, ki és miböl fogja az ISS-t likvidálni.
(#) Josi777 válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Azért nem teszik, mert az oroszokkal van érvényes szerződésük és ehhez tartják magukat. Az igaz, hogy az ISS elég régi, de roncsnak azért nem nevezném
A kínaiak meg valóban ügyesek, nem titkolt szándékuk, hogy a Földön kívül is dominanciára törekszenek. Már nekik is remek rakétáik vannak, de még nem tudták megoldani az újra hasznosítható fokozatokat, mint a Space X-nél. Mondjuk, szinte korlátlan pénzből nem nehéz
(#) proba válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Most olvastam, igaz nyersanyag, de urán dúsításban jók. ( amerika a mini atomerőművek gyártásával azért nem jut dűlőre, mert az orosz dúsított uránra nem akar támaszkodni.) A cikk szerint urán az van, csak nagyüzemileg az oroszok képesek csak a kívánt szintre dúsítani.
(#) Massawa válasza Josi777 hozzászólására (») Okt 31, 2022 / 1
 
Szerintem az meg megint csak egy maszlag, vagy propaganda, hogy az ilyen fajta rakétának marad még valoban ujrahasznosithato alkatrésze.
Ezt láttuk a spaceshuttlenél, az “ujrahasznositás” drágább volt mint az uj gyártása, dehát ez most a jelszo, és látjuk mindenben, hogy ez nem más mint még több pénz lenyulása a zsebeinkböl.
Egy honapja Lipcsében is volt egy “nagy csereakcio” a régit ujra. ( a régi cuccot már nem lehet frissiteni).
Nos a régi 2 éve ( amikor a piacra dobták) 300€ volt. Most a csereakcioban a cég kéri az öreget plusz 360€-ért ad egy ujat. Hát nem álltak az emberek sorban az ujért.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2022
(#) Massawa válasza proba hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Hát igen, azt is mélyen elhallgatják, hogy az orosz köolaj sokkal gazdagabb egyébb anyagokra, igy a finomitokban az üzemanyagokon kivül egy sereg más anyagot is nyernek ( a müanyagipar, a vegyipar meg a gyogyszeripar stb.) számára, ami a arab meg az amerikai olajbol hiányzik, mégis drágábban árulják.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2022 / 1
 
Biztos azért, mert az orosz nehéz mammutokból van (nehézolaj) a tengerközeli - tengeralatti meg halakból (könnyűolaj).
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
Azt én nem tudom, de a hirek szerint jo 20%-l több anyagot és hasznot lehet nyerni az orosz olajbol, mint az arabbol.
Most meg a balfácánok szerelik le a finomitokat.
(#) cua válasza proba hozzászólására (») Okt 31, 2022 / 1
 
Igen, es ha valaki komolyan veszi a vitat, akkor tobb tucat olyan teruletet es/vagy termeket tud emliteni amiben az oroszok (vagy barki mas) jobbak (mint mondjuk az USA), de ugye az egesz a dominanciarol szol, az pedig nem par termeket jelent.
Szo nincs arrol, hogy kritika nelkul beajulnek az USA (vagy ugy altalaban a nyugat) fejlettsegtol/fejlesztesektol, de hegemonia egyelore ott van.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Okt 31, 2022 /
 
A 80-as években kerültem Moszkvábol az USAba, és majdnem sokkot kaptam, amikor elöször láttam a NASA szerkezeteit. Hát nem azt vártam, amit Moszkvában láttam, de alig volt különbség közöttük legfeljebb a csavarok menetei voltak másak. Na meg a feliratok voltak latin betűkkel, de semmi egetverő különbség külsőre nem volt. Pedig az öreg kontinensen, ahol csak lehetett hencegtek a felsöbrendüséggel, ünnepeltették magukat a méregdràga papirokra nyomtatott dumával meg képekkel, meg mindenféle aprosággal ( többnyire Made in China) ajándékozták meg a látogatot.
A 90-s évek elején egy hamburgi partnerrel egy repülönyi delegácioval kerültünk Szibériába, többnyire tiltott városokba az ottani hadiipari és kutato körzetekbe. Kis csoportokba lett a delegácio osztva és mindenki kapott egy helyi szakembert. A mienk egy akkor közel hatvan éves emberke volt, saját elmondása szerint vagy 3x hagyhatta el életében a várost ( külön engedélyek kellettek akkoriban még mindig), ennek ellenére többet tudott a német termékekröl, mint a német szakemberek. Konkrétan a repülöterek akkor elterjedö automatikus landolási rendszeréröl. (ILS vagy minek hivták)
Hazafelé a repülögépen elég nagy volt a csend, és sokan csak bámultak és nem értették, honnan tudták az oroszok a technologia minden részletét. ( Akkoriban az volt a divat, hogy a kiválasztott szakembereknek minden nyugati szaklapot leforditottak és szinte heteken belül elérhetövé tettek minden informáciot oroszul. A képeket néha mikrofilmen, néha az akkori nagyon büdös fénymásoloval sokszorositották).
Valoszinü a kémjeik is mindent megtettek, hogy minden releváns informacio eljusson oda, ahol fel lehet használni. Természetesen ugyanez müködött a másik oldalon is.
(#) Ge Lee válasza Massawa hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Az ILS nem német fejlesztés volt hanem ha minden igaz amerikai, és 1929-ben kezdték tesztelni és úgy 10 évvel később használni. Úgy 9 évet dolgoztam (kezelő állományt képeztem, karban tartottam, adott szintig javítottam) annak a szovjet katonai megfelelőjén (PRMG) hát az is egy vicc, szóval én egyik nagyhatalom termékeitől sem voltam hasra esve soha.
Hogy egy adott eszköz mennyire jó vagy sem az szerintem nem attól függ hogy hol van gyártva, hanem hogy mennyi pénz és munkaóra van ráfordítva. Ebben meg inkább keleten voltak jók, Japán, Taiwan, stb.
(#) Massawa válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Mindenki, aki egy kicsit is belát a technikába, a fejlödésbe, és távoltartja magát mindenfele hülye propagandátol nagyon hamar meglátja, hogy mindenhol ugyanabbol a vizböl föznek. A baj azzal volt, ( most megint ugyanezt müvelik), hogy a másikat megprobálták kizárni a javakbol, hogy igy tegyenek szert elönyre. ( Ehhez jött mindig az általános lejárato kampány). A kizártak/bezártak meg sokkal több agyzsirral és nem ritkán kevésbé ortodox, de gyakran jobb megoldásokkal probálták kompenzálni a rájuk zuditott hátrányokat.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Nov 1, 2022 /
 
(#) cua válasza Massawa hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Ha lefejted a 'propagandat' (ahogy te hivod) es a tenyekre figyelsz, akkor jol latni hol tartanak az oroszok manapsag.
Olyan hetkoznapi dolgorol beszelunk mint pl az automata valto, melynek a helyi (orosz) kifejlesztese is komoly ido es anyagi befektetest igenyel(ne).
A globalizacio nagyon sok valtozast hozott a technologia fejlesztesekben, ennek az (egyik) ara, hogy sok orszag elvesztett/elsorvasztott bizonyos K+F kepessegeket. Ez teny.
(#) Massawa válasza cua hozzászólására (») Nov 1, 2022 /
 
Nézd az oroszok márcsak a távolságok miatt sem törekedtek soha az individuális motorizácio fejlesztésére.
Amikor az amerikaiak meg a németek elkezdték az autopálya rendszereiket épiteni az oroszoknál Sztalin gazember uralkodott, akinek egész más dolga volt.
Persze ilyen alapon mindig elö lehet venni dolgokat, ami az egyik helyen bevált és jonak látszik a másik helyen meg pont az ellenkezöje a bevált dolog.
Én emlékszem hogyan olvadoztak sokan 30 - 40 éve amikor egy Cadillacot stb vagy hasonlo amerikai kocsit láttak.
Pár évtizeddel késöbb Amerikában aki a felsöbb osztályba akart tartozni, az nem amerikai járgányt vett. A középostály autoja valamilyen japán kocsi lett a még tehetösebbek meg kizárolag europai kocsikat vettek az autozás bölcsöjében.
És ha megnézel egy mai amerikai középkategoriàs kocsit, valoszinü, még az orosz LADA müszaki szintjét sem üti meg és összehasonlithatatlan azzal a minöséggel meg komforttal, amit nálunk kapsz hasonlo kategoriában.
(#) Skori hozzászólása Nov 2, 2022 /
 
Feljebb ment a telefonzsinór ára Bővebben: Link
Mostmár tényleg kíváncsi lennék, talált-e rá madarat!?
Következő: »»   485 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem