Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   3 / 269
(#) belatichy válasza zalanif hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Na ennek örülök, hogy tudtam segíteni. Remélem a dolgozatod és a kereső is jól sikerül(t)!
(#) Atis57 válasza belatichy hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Sziasztok!

anno 1994-7 között a főnököm "kérésére" megépitettem 3 db-ot a PI , üttetős valamint kombinált- ból . de egyikkel sem voltam elégedett----de ő sem!
nektek mi a tapasztalatotok?
(#) Rumcájsz válasza Atis57 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Nem akarok reklámozni, de létezik egy nagyon jó magyar fejlesztésű és publikált fémkereső. A neve Silver Star. A dokumentációja hozzáférhető és akár kit is hozzáférhető.
Én ezt a készüléket épitettem meg. Nagyon egyszerű készülék és veri a profi keresőket.
20 centi mélyről remekül hozza a fém érméket, pl az 1 forintost.
Mielőtt belemélyednétek a témába felhivom a figyelmeteket hogy az egész készülék legsarkalatosabb pontja a fej, de azt is remekül lehet házilag késziteni.

Én a silverrel nagyon meg vayok elégedve, ha az utánépitésben segitség kell valakinek irjon!
(#) petya54 hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
Sziasztok!! látom régen nem írtok ide de légyszives segítsetek 1 kicsit!! Ezermester 70/4 -es számában megjelent egy tranzisztoros fémkereső, ez mennyire használlható??? nagyon fontos lenne!

előre is köszönöm a választ!
üdv:petya
(#) Kutyuli válasza petya54 hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
Szia !

Légyszi a rjzot feltenni, mert nem mindenkinek van meg az a szám.
(#) petya54 válasza Kutyuli hozzászólására (») Júl 19, 2008 /
 
végre valaki fél óra és fent lesz kerítek egy szkenelőt
(#) petya54 hozzászólása Júl 19, 2008 /
 
na itt is vannak a képek igaz fényképezőgépesek de így gyorsabb volt
(#) burgdavid válasza petya54 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hello! Hát mivel nem túl sok alkatrészböl áll így nemhiszem hogy egy komoly kapcsolás lenne, bár néhány dolgot tuti megtalál ha jól van méretezve Mindenesetre kísérletezni jó alap szerintem. Én a PI rendszerűt építettem meg, azóta is jóformán úgy van szegény bedobozolva. Azóta szereztem szkópot is, csak nem volt még hangulatom beméricskélni. Saccra állítottam be, így a simson tankját 2 méterről észreveszi A 20 és 50Ft ost 10-20 centiröl. Arany meg ezüst ékszereim nemigazán vannak így azokkal nemtudom mit produkál.
(#) petya54 válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
értem és anyagilag mennyibe kerülni?
(#) burgdavid válasza petya54 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
Hát ha jól emlékszem 5K ből kijött az egész. A legnehezebb a drót beszerzése volt a keresőfejhez
(#) petya54 válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
szal akkor ennyiből jött ki a tiéd, ami használhatóis? feltennél rólla 1 képet, meg a rajzokat esetleg leírást hozzá?
(#) Báddzsó válasza petya54 hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
sziasztok, valószínüleg már fenn van HE-n is a ez a link:
fémkeresők
de azért hátha valkinek újdonság. Rengeteg utánépíthető, mindenféle elven működő fémkereső, igaz a legtöbb a múlt századból (évezredből ha jobban tetszik )
(#) petya54 válasza Báddzsó hozzászólására (») Júl 20, 2008 /
 
jáááááj :eek2: ez nem azén kommunikációs nyelvemen íródott, nem vagyok én protokol droid, magyart légy szives
(#) Rumcájsz hozzászólása Szept 29, 2008 /
 
Elkészitettem egy fej leírást, dokumentációt, mivel többen érdeklődtetek a téma iránt és hamarosan felteszem valahová és közzé fogom tenni ebben a topicban.!
(#) Rumcájsz hozzászólása Okt 26, 2008 / 4
 
Sziasztok!

Az általam elkészített fej leirása megtalálható a dokumentumokban!
ITT

Sok sikert az utánépítéshez!

(#) Rumcájsz hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Felkerült a doksik közé az általam épített fej leirása!
Bővebben: Link
(#) netleo hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok én most ezt építem megBővebben: Link majd beszámolok róla, a következő majd egy PI detektor lesz de még nem tudom melyik, esélyes az Equinox de lehet ,hogy ez lesz Bővebben: Link egy kis kedvcsináló a PI-hez Bővebben: Link
(#) netleo hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Teszek fel még pár linket hátha felélénkül a fórum Bővebben: Link és pár leírás itt Bővebben: Link egy BFO projekt Bővebben: Link ugyanaz Bővebben: Link és egy PI sok képpel Bővebben: Link a Delta Pulse-t tárgyalják itt Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza netleo hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Szevasz !
Igazad van fel kellene éleszteni ezt az oldalt. Most van itt a fémkereső építés ideje.Én már az ötödiket építem 1990-óta.A jelenlegi PI rendszerű a pulsdetektor.de /projekte/ minipuls-1 oldalon található.Számomra ebben a buktató egy mikrokontroller amelybe egy programot kellene beégetni.Talán most megoldódik. Egyszerű gagyit nem érdemes csinálni mert vagy állandóan elhangolódik vagy érzéketlen. Ha van egy jó kereső akkor érdemes strandokon /nem uszoda / pl a Balatonon a déli oldalon sekély vízben keresni. Én már próbáltam nagy élvezet. Aranyat nem találtam de 1 kopejkástól a hajcsattig mindent.
(#) netleo válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Üdv megépítettem a BFO keresőt, most a link ahonnan szedtem nem él de a Fémkeresők című He fűzetben is megtalálható,tapasztalatom 20Ft-os kb 10cm-ről nagyobb fémtárgy 20cm-ről,hangerő elég gyenge,sokszor kell hangolni(azért annyira nem vészes),vízes fűre vízes betonra jelez,hangerőszabályozás felesleges,kicsit finomítva egy erősítővel talán jobb lenne,állandó alaphang bár úgy is belehet hangolni ,hogy ne legyen.Youtube-on vannak BFO-k bárki megnézheti.Következő egy PI lesz a keresőtekercs egyszerűsége miatt.
(#) nagy hoho válasza netleo hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Szia !
Én is építettem egy BFO-t kb tíz éve .Valamelyik RT évkönyvben volt "katonai fémkereső" címmel Azon kívűl ,hogy az oszcillátora állandóan elhangolódott alapjába véve jó kereső volt. A 8 grammos arany gyürűt 20 cm mélyen megtalálta persze biztonság kedvéért kötöttem rá egy spárgát és úgy ástam el.Most PI-csinálok nem bonyolult mert van benne egy mikrokontroller ami leegyszerűsíti a kapcsolást. Nagyon jó doksija van bár német nyelvű. A keresési mélysége 1,2 m a fej két tekercsből áll kifejezetten ajánlják pénz és ékszer keresésre a fej kialakítása teszi alkalmassá erre a funkcióra. Ettől függetlenül a fej elkészítése egyszerű.Egyedüli gondot a 14 X 0.15-ös litze huzal beszerzése jelent problémát. A mikrokontroller sem egy egyszerű eset de talán megtaláltam a forrást. Ünnepek után tudom meg.
Bár már ajálotta valaki ezt az oldalt azért leírom:pulsdetektor.de /minipuls 2 /
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
A "projekte" cím alatt találod a keresőket. És 1,6 m mélyen keres.
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nagyon jó oldal. Gondolkodom máris egy minipuls 3-ban.
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Miért mi a gond ?
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Semmi gond nincsen. Ahoz képest hogy a mostani PI-m mit tud kb 25-30cm, ha az 1,8m felét teljesíti akkor már profi. A procitol meg nem riadok visza, jó baráti viszonyba vagyok az avr-kel. A nagy mélység meg nem mindig elönyös. 50 cm-t kiásni egy szegért már elég nagy meló. :yes:
(#) netleo hozzászólása Dec 26, 2008 /
 
Itt is van sok kereső http://www.detektory.wz.cz/ :nezze:
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Lehet állitani a kutatás mélységét az a jó benne.
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A Minediver-1 nek jobban tetszik a felhasználói felülete(lcd-n kiirt infók), de minden bizonnyal egy minipuls3- at építek. Tekercs infót hol kapok? Elég gyenge a németem, a leírásban nem találtam keresöfejre vonatkozó információt. Anyit tudok biztosan hogy nem szabad fém legyen a közelében. Bár a nyélre rögzített elektrónika korlátozza a keresési mélységet, ha tényleg lemegy 1 méter alá.
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szerintem keresés közben sokkal jobb egy műszer mutatójának kitérését illetve egy hangjelzésre figyelni
mint egy kijelző adatait kiértékelni. A mai napig vannak olyan munkahelyek ahol sok műszert kell figyelni- pl erőmüvek-ott nem alkalmaznak digitális kijelzőket mert sokkal nehezebb a változásokat követni.
A tekercs két részből áll.A nagyobbik átmérője 260 mm 35 menet a kisebbiknek 120 mm az átmérője a menetszám . A drót : 14 X 0,15 litze kb 45 méter. Ennek a beszerzése okoz gondot jelenleg.Ha van forrása valakinek az kérem segítsen a beszerzésben. A tekercsről az alábbi oldalon találsz adatot:
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Az elözö keresőm analóg müszerrel is rendelkezett. Hang alapján tényleg jol lehet keresni, ennek is van hangkimenete. A finom-keresésnél okozott nekem problémát az analóg müszer, mert itt a mutató tehetelnesége miatt mikor mozdítottam a keresőn a tú mind maradt le.
A csatolt file nemnagyon müködik.
Következő: »»   3 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem