Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   67 / 81
(#) CHZ válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Nem előre kihúzható, a régebbi bepattintható hangszedő van benne?
Fotózd le.
(#) Honda130 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Holnap. Ha sikerül emennem a műhelybe, lefényképezem. Ha telefonról sikerül, akkor fel is teszem a képeket.
(#) mnyugger válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 12, 2022 / 1
 
VK4302 a piezó pickup típusa.
(#) elektrorudi válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Javaslom, ne használjátok ezt lemezjátszót, mert tönkreteszi a lemezeket. A nagy tűnyomás miatt, a barázdákat szinte kiegyenesíti. A "bakelit" lemezek olyan anyagból készültek, amelyek 2-3 generációt is kiszolgálnak, de csak akkor, ha megfelelően bánnak velük. Ha megnézed a használt lemezek árat, 1db többe kerül, mint a lemezjátszó, amit használni kívánsz. Pár ezer forintért már kapható olyan lemezjátszó (akár TESLA is) ami kevésbé gyötri meg a lemezeket.
Ennek a lemezjátszónak már csak eszmei, gyűjtői értéke lehet. Ezért érdemes lehet megjavítani. De, ha jól értem, téged nem ez vezésrel, hanem használni akarod. Arra nem jó választás.
(#) Gafly válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Sok igazság van abban leírtál.
Feltételezem, hogy ha van hozzá lemez, azt is ezzel használták, úgyhogy olyan már mint eredetileg volt a lemez, valószínűleg már nem lesz. Gondolom csak az eszmei értéke miatt próbálja a kolléga "szóra bírni", és nem napi használatra szánja.
Ahogyan CHZ mester is írta, maga a VK4302 pickup is gazdasági totálkár.
(#) elektrorudi válasza Gafly hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Igen, talán félreértettem. Úgy olvastam, hogy a lányának keres régi lemezjátszót használatra, és erre gondolt, mint lehetséges alanyra.
Nyilván vannak régi lemezei, amit ezen a készüléken hallgatott és nosztalgiából megint elővenné őket. Az is egyértelmű, hogy ez a lemezjátszó már "megtette a magáét" a lemezeken. Újak már nem lesznek. De arra gondoltam, ami még mentehető, azt ne tegye tönkre egy vélt spórolás miatt. Ha tényleg csak a készülék helyreállítása, működőképessége a cél, és max. 1-2 lemezt hallgat meg rajta, nagy örömmel, hogy ismét működik, akkor viszont tényleg mindegy.
A harmadik út a restaurálás. Ez esetben, viszont semmi sem drága. A VK4302 sem.
(#) Honda130 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Szia!
Ilyen hangszedő van rajta.
(#) Honda130 hozzászólása Nov 12, 2022 / 1
 
Sziasztok! Most, hogy feltettem a képeket a hangszedőről, láttam, hogy írtatok.
Köszönöm! Abszolút elfogadom a tanácsokat, amit a használatával kapcsolatban javasoltatok. Nem akarom már használni a keszüléket. Az allapotát tekintve nem is tartom már egy túl szép darabnak.
Igen, eredetileg szóba került, hogy meg kéne ezt javítani és a lányom megkaphatná karácsonyra. De nem is szép, ezek szerint ha jó lenne is gyatra lenne. Úgy volt, hogy vannak lemezek is hozzá, de végül nem kerültek elő.
Ha jól érzem, jobb is hogy így alakult, mert vettem lemezeket, amik kiválló állapotban vannak. És találtam egy szerintem szép Tesla lemezjatszót is. Ő már dinamikus hangszedővel van ellátva, stereo is, talán nem olyan rossz, mint ez. Nagyon megkímélték szerintem.
No, de akkor miért akarok szenvedni ezzel?
Egyszerűen kíváncsi vagyok, meg lehet-e javítani? Ha segítséggel is, de megtudom-e javítani? Erdekl, hogy hogy működik. Ilyesmi okok vezérelnek.
(#) CHZ válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Szia!
Sajnos ez a régebbi hangszedővel szerelt, ezt még nehezebb beszerezni.
VK4302 hangszedőre át lehetne alakítani, ha találnál reális áron.
Itt az apróban, láttam aki hirdetett korrekt áron, régebben..
Szerintem kezd a motor és a kapcsoló javításával, ha ezek javíthatók, akkor érdemes hangszedőt keresni.
(#) Honda130 hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Működik szépen. Hangszedővel lehet h szólna is. De kerreg, kattog. A kapcsolója nagyon gatya. Csak egy ponton erintkezik. Motorrját szét kellett szedni, a köztes görgőt is, meg a hangszedő kar tengelyét is. Minden szorult.
(#) elektrorudi válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 12, 2022 / 2
 
Így már minden érthető. Gratulálok, hogy sikerült működőképessé tenni. Ez a legtöbb, amit el lehet érni ezzel a géppel.
Az új lemezjátszód minden tekintetben nagyságrenddel jobb, mint a kérdésed tárgya volt. Ha esetleg ismét rákapsz az LP ízére, akkor majd eldöntöd, hogy továbblépsz-e?
Sajnálatos tény, hogy az idő nem nekünk dolgozik. Amit még 20 évesen hallhattál volna az LP-n, egy jobb lemezjátszóval, azt ma már (50-hez közel) nem hallod egy 2 millás lemezjátszóval sem.
(#) mnyugger válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 12, 2022 / 2
 
Horizontális eszterga. Anno így becéztük.
(#) Honda130 válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Az a baj, hogy hiába jön meg a kedvem hozzá. Mono is, piezzo-s is. Ez a technológia azért alatta van az igényeimnek. Minimum másik verzió. De nem nagyképűségből: A lányom retro igenyeit kielegíti majd ez a 431-es. Jó is, szép is. De ha magamnak választanék,, akkor egy szép hifi tetszene. Ugyancsak retro, de nem önálló lemezjátszó. Tudtam volna olyst is venni, denem tetszik a lányomnak.
(#) Honda130 hozzászólása Nov 12, 2022 /
 
Ja! Köszönöm szépen a tanácsokat! Nem nagyon mertem a készülékben nyúlkálni tanács nélkül. De így, hogy segítettetek, valójában felébresźtettük szegényt. Gyógyítani való l
Maradt rajta, de innen már nem lenne kilátástalan.
(#) Joe_001 válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 12, 2022 / 2
 
Szia!
A többiek elmondtak mindent. Kivéve azt, hogy ezek a Teszlovák VK kristályhangszedők lemezgyilkosok. Az első lejátszás után pattogni fog a hangja.
Ha jót akarsz akkor dinamikos hangszedős lemezjátszót keresel a lányodnak.
(#) ngyzoli válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ha jól látom,ez tesla NZC 431.Ezzel már érdemes foglalkozni,mindenképpen javasolt a mentése.A dobozai nincsenek partiban a készülék szintjével...azok helyett ajánlott valami korrektebb holmit kötni rá.
(#) Honda130 válasza Joe_001 hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Szia! Nem lesz befogva már ez a pizzós. Tudom, hogy tönkreteszi a lemezt. Csak piszkálta a csőröm, hogy meg lehetne-e csinálni?
(#) Honda130 válasza ngyzoli hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Van két Videoton 50 Wattos hangfalam is. Azok korrektebbnek számítanak? Új melysugarzók vannak bennük.
(#) Joe_001 válasza Honda130 hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 1
 
Meglehet csinálni, ahogy tudod is. Persze ahogy tudod, a VK kimenőszintje nem 2 mV PP.
(#) gernerakos hozzászólása Dec 27, 2022 /
 
Sziasztok!

Van egy Technics SL-2000 lejátszóm.
Ez már direkt drive kialakítás (AN620 IC köré épült) de még nem quartz lock.

Az a problémám vele, hogy nagyon nem stabil a sebessége. Tudom mivel nem quartz lock, így sose lesz tökéletes, és mivel a stroboszkóp glimmlámpáját a hálózati freki villogtatja, így a "referencia" sem tökéletes, de itt most nem erről van szó.

A stroboszkóp fényében a pöttyök hol lassabban, hol gyorsabban mennek előre-hátra, de szinte ugrás szerűen változik a tányér sebessége és ez hallható nyávogást eredményez.
Gondoltam átkondizom a motorvezérlést, elvégre ez egy 1977-es konstrukció, volt ideje kiszáradni. Ekkor szembesültem vele, hogy a rajz szerinti C11-es kondi, ami gyárilag 47u értékű, ezt valaki cserélte 220µF-re (feltehetőleg az előző tulaj).
Ezt visszaalakítottam a gyári értékre, illetve kicseréltem a C8,9,10 elkókat a gyárival megegyezőre, de a probléma csak rosszabb lett.

Service Manual

Tudtok valamit javasolni, hogy mi lehet a gond?
Üdv és köszi, Ákos
(#) gernerakos válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Annyival még kiegészíteném, hogy elindulni sem indul el magától, csak ha meglököm a tányért, és a 45rpm-es módban is fentáll a hiba.
(#) mek-elek válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
A nemindulra..

sl200.png
    
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 1 /
 
Szerintem azokat a kondenzátorokat természetesen teljesen felesleges volt piszkálni.
Periódikusan nyávog, vagy véletlenszerűen?
Tessék szépen kimérni legalább a főramkört ellenállásmérővel. De mégjobb minden tekercset. Nagy eltérés nem lehet közöttük, szakadás csinálhat olyan hibát amit mondtál.
Feszültséget is lehetne mérni, ugyanígy hármassával. Oszcilloszkóppal még jobb lenne...
Ha nincsen szerencséd, akkor lesántult az IC egyik fázisa.
Ha szerencséd van, akkor elengedett egy forrasztás valamelyik tekercsnél.
(#) tunerman válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Mivel ez egy mezei servo áramkör potméterekkel szabályozva - amit egy csúszókapcsoló választ ki -, szerintem ellenőrizni kellene a potikat és a sebességválasztó kapcsolót (talán esetlegesen kontaktspray?)
TJ.
(#) gernerakos válasza Gafly hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Nem volt "teljesen felesleges" piszkálni, mert volt baja a gépnek, mint írtam a 2. hozzászólásomban, nem indult el a gép, csak ha löködtem a tányért, illetve nagyon nehéz volt beállítani a fordulatszámot, és mindig elmászkált. Alapvetően tűt akartam benne cserélni, és míg az megérkezik, tekintve hogy karácsony van, és szabadságon vagyok, nekiugrottam.

Egyébként periodikusan nyávog, picit fel-fel gyorsul a sebessége majd visszaszabályoz kb normál sebességre, majd hirtelen felgyorsul, és kezdődik előröl, mindez kb 2 másodperc alatt.
(#) gernerakos válasza tunerman hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Ezt próbáltam, nem segített.
(#) Gafly válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 1 /
 
Melyik állításod igaz a kettő közül?
Ez:
Idézet:
„Nem volt "teljesen felesleges" piszkálni, mert volt baja a gépnek, mint írtam a 2. hozzászólásomban”

Vagy ez:
Idézet:
„Ezt visszaalakítottam a gyári értékre, illetve kicseréltem a C8,9,10 elkókat a gyárival megegyezőre, de a probléma csak rosszabb lett.”


Én inkább mérnék, leírtam már hogy szerintem mit kellene...
(#) segítő válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Idézet:
„Annyival még kiegészíteném, hogy elindulni sem indul el magától, csak ha meglököm a tányért”

Hiányzik egy fázis. Sok oka lehet.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2022
(#) gernerakos válasza segítő hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Értem, szerzek egy szkópot és rá fogok nézni, remélem a motornak vagy az ICnek nincs baja.
(#) elektrorudi válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Addig is, amíg szerzel szkópot, mérhetsz egy multiméterrel is. Mindegy, hogy pontosan milyen értéket mérsz, a lényeg, hogy a három fázison mért értéknek közel egyformának kell lennie. De először valóban a motor kivezetéseit (ellenállását) kellene megmérni. Akár a D6---D8 dióda is lehet rossz.
Következő: »»   67 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem