Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   130 / 138
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Okt 17, 2022 /
 
Üdvözlettem! Segítséget kérnék a microhullámú sütőm javításához, a probléma az hogy a nagyfeszültség biztosítékot 3 másodperc üzem után kioldja. Mi lehet a gond ? A dióda zárlatos lehet ? Vagy magnetron hibája ? A foglalkozásom villanyszerelő de még nem javítottam ilyet .
(#) Pixi hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Sziasztok,
Ez így kuka lehet már? A csillám ma bedurrogott, és látszik kis égés nyom a magnetron végén. Gondolom a csillám miatt égett meg.
(#) kadarist válasza Pixi hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Szia! Az antennából mennyi maradt meg?
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
(#) Pixi válasza kadarist hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Az antenna az a henger ami megégett? Mert azon ennyi az össz sérülés. Közben csillám nèlkül próbáltuk, és működik. Vettem bele új csillámot, csak ki kell vágni formára.
(#) kadarist válasza Pixi hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Akkor ennyi, csillámcsere és kész.
(#) bodgabo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 28, 2022 /
 
Persze, a tutorialban simán lekapja két ujjal a régit. A valóságban meg alig bírtam szerszámmal (csavarhúzó, kombifogó stb) lefeszegetni.
(#) chipi hozzászólása Nov 4, 2022 /
 
Sziasztok,

Egy Samsung digitális mikrohullámú sütő vezérlő panelom úgy nézz ki meghibásodott, a jelenség, csukott ajtónál folyamatosan megy a ventilátor, világítás, de mellette tudom állítani a szükséges beállításokat sütéshez, melegítéshez. (teljesítmény, órabeállítás stb..)

A vezérlő panel SMS3L a típusa. Van esetleg valakinek tapasztalata mit érdemes megnézni rajta ami folyamatos kapcsolást ad világításnak, ventinlátornak, magtenornak.
(#) Imi68 válasza chipi hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Szia! Első körben a relét és az őt kapcsoló tranzisztort ellenőrizd.
(#) Tibóca hozzászólása Nov 5, 2022 /
 
Sziasztok!
Adott egy Gorenje mikrosütő; mod: MO17E1W, type: M17xyz, art száma: 733 190/02. A készülék magnetron hibás, tuti mert másikkal próbáltam. A benne levő magnetron: M24B111H (MG01A). Orczytól beszerezhető kb. a készülék új áráért. A kérdésem, esetleg tud e valamelyik kolléga helyettesítő tipust aminek az ára nem a csillagos ég? Univerzálisokat nézegettem de mivel nem tudom kézbe véve összehasonlítani teljesen megakadtam. Reménykedem hátha valaki tud segíteni.
(#) Kicsibandita hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Whirlpool 591-es (nem mai, kb 22 éves), de eddig a pillanatig jól működő mikrohullámú sütő leverte a benne lévő üveg biztosítékot, cseréltem és újra kiégette, mire utalhat ez a jelenség (persze gondolom elsősorban áramerősség ingadozás).
Érdemes lehet még javíttatni?
(#) ferci válasza Kicsibandita hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Szia!
Ha nincs ismerősöd egy szervízben, akkor legalább a vizsgálatot meg kell fizetned.
Esetleges trafó vagy magnetron csere = új mikró ára majdnem, de egy nagyfesz dióda cserét sem úszol meg pár ezer forintból a munkadíj miatt.
Ha le tudod választani a trafó primert és akkor is veri a biztit, akkor még házilag nekiállhatsz hibát keresni és javítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2022
(#) DJ Tacki válasza Kicsibandita hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Nekem legutóbb rövidzárlatba ment nagyfesz kondi okozott hasonlót, de sok minden lehet.
Ez egy nagyon jó leírás a hibakereséshez.
Bővebben: Link
(#) bodgabo válasza ferci hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Ha a trafó primer oldala nem kap tápot, akkor biztosan nem fogja kiolvasztani a nagyfesz biztit.
(#) Kinka István válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
A kérdező nem írta, hogy a nagyfesz. biztit vagy a primer oldalit veri ki.
Ferci szerintem a primer oldalira gondolt. (Általában 8 amperes, de nincs minden sütőbe beépítve. Ezt a rossz sorrendbe záró ajtókapcsoló is kiégeti.)
(#) Kicsibandita válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Jogos az észrevétel. Alapból ha kicserélem biztit akkor megy pl a digitális óra is. Ahogy bármit melegítenék, belső világítás kapcsol felzümmög, de rögtön 1 ms után pukkan és vége. A link pedig szuper.
(#) pajkos66 hozzászólása Dec 6, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék,Gorenje M20xyz ügyében,se kijelző se világítás,nagy csend.Hálózati bizti jó.Van esetleg tipushibája,mit ellenőrizzek?
(#) bodgabo válasza pajkos66 hozzászólására (») Dec 7, 2022 /
 
MO20...-ból van több féle. Ha a bizti jó, akkor menj tovább! Az elektronika tápot nézd meg első körben, általában kapcsoló üzemű. Pufferkondin megvan-e a 300VDC? Kimenetén van-e feszültség (5...12V környéke)? Elfüstölt félvezető, ellenállás, púpos elko látható-e?
Ha nem csináltál még ilyet akkor lehetőleg leválasztó trafón keresztül tápláld és legyen valaki (nagykorú) a közeledben!
(#) old-mike-48 hozzászólása Dec 19, 2022 /
 
Üdvözletem!
Elnézést hogy nem mikrohullámú sütő, de talán van hasonlóság, és esetleg tud valaki válaszolni.
Van egy pár éve vett Electrolux kombinált tűzhelyem (gáz és elektromos sütő), amivel egy gondom van. A sütő órája a beállított idő elteltével csipog, de nagyon magas hangon (talán 3-4 ezer Hz között lehet), ráadásul még halkan is. Jó lenne ha úgy tudna szólni, mint például a nemrég vett Samsung mikrosütő, aminek jó erős a hangja, és inkább 1-2 ezer Hz magasságú lehet.
Tudja-e valaki, hogy a tűzhelyben milyen egység adhatja a hangot, lehetne-e azt helyettesíteni egy olyan zümmerrel, ami a leírás szerint 3, 6 és 12 voltos, 400-500 Hz-en szól és 85 dB-es? Esetleg olyan kell, ami alapból szaggatottan szól?
Még nem szántam rá magam, hogy a tűzhely homlokpaneljét leszedjem. Azt hiszem az alján van 3-4 csavar, amit kiszedve előre és lefelé ki lehetne húzni a panelt.
Köszönöm.
(#) Gafly válasza old-mike-48 hozzászólására (») Dec 19, 2022 /
 
Elég jó esélyed van rá, hogy maga a vezérlő chip állítja elő a "csipogást", és csak egy passzív piezo lapka van ráakasztva. Ekkor minimális befektetéssel és rombolással másik lapkát tudsz beleapplikálni. Ha szerencséd van, akkor beépített oszcillátor van a zümmerben, és egyenfeszültséget kap. Akkor könnyebb sokkal erősebbet és alacsonyabb frekvenciát elővarázsolni.
Szerintem itt nézz körül.
Valamint csak szét kellene szedni, és megnézni hogy mi kelti most a hangot.
Pont karácsony előtt erősen megfontolandó az egyébként jól működő tűzhely szétszerelésének elhalasztása.
(#) old-mike-48 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 20, 2022 /
 
Köszönöm a választ, sajnos nem vagyok otthon az elektronikában, ezért inkább nem próbálkoznék, még a panel kiszedéssel sem (ahogy tanácsoltad, de nemcsak a karácsony környékén).
Gondoltam még szerelőre is, de ehhez inkább a villanytűzhelyekre (sütőkre szakosodott kellene.
(#) sany hozzászólása Dec 25, 2022 /
 
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Tönkrement a mikrónk, típua Daewoo KQG-6620. A hibajelenség nem melegít, azonkívül elindul,világít. Szétszedve a nagyfeszültségű áramkör biztosítékka szakadt. A nagyfeszültségű dióda is szakadt és a kondenzátoron sem mérek kapacitást. Égés nyom nincs a trafón és a magnetronon sem. Régebbi mikróból, ami nem működésbeli hiba miatt lett bontva vannak alkatrészeim. Én arra gondook, hogy a nagyfesz kondi adhata meg magát. Rosszat csinálok, ha az eredetiket helyettesíttem, az általam bontott alkatrészekkel? Illetve lehetséges a helyettesítés? A paraméterek majdnem hasonlítanak.

Eredeti ----‐----------- Bontott (jók) fiókból
RG806 --------------- RG505, RG209
0.98 µF ‐-------------- 0.92 µF és 1.0 µF
650 mA L5KV ---------- 5 kV 0.7 A és 5 kV 0.6 A

Köszönöm a segítségetek.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Dec 25, 2022 / 2
 
Ferci mesternek volt (pár éve) egy jól összeszedett hozzászólása arról, hogy miként lehet házilag kimérni a nagyfeszültségű kör alkatrészeit. Érdemes előkeresni...

Ami becsapós lehet:
- Dióda sokkal nagyobb nyitófeszültségű, mert belül több diódából van összerakva -> sima ellenállásmérővel/multiméterrel szakadtnak látszik.
- Magnetronnak az antenna és a test (anód!) felé rövidzának kell lennie.
- Magnetron fűtése (két csúszósaru) rövidzár.
- Magnetron fűtés és test között szakadás (itt gyakori a zárlat).
- Kondenzátort szigorúan kisütve mérünk.

Felsorolt alkatrészek eléggé szabadon cserélgethetőek.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Amit leírtál, annak megfelelően jó a magnetron. Tudom a dióda máshogy működik. Szerintem csak a kondi lesz kisütve sincs kapacitása. A másik amit beteszek annak megvan. Jó tudja mikor kell elromolnia.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Karácsonyi csoda. Kondi csere után működik. 0.92 µF-os tettem bele.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
A szakadtat bontsd már szét egy fényképezés idejére.
Szerintem lehet benne a kivezetésnél valami furmány (biztosíték szerűség, st.). Hátha tanulunk belőle...
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Ha csak azt nem, hogy milyen olaj van benne.
(#) Hutty válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Vagy inkább olyan viaszszerű ( parafin - sztearin )
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Más már megtette.
Ugyanez a kondi volt benne. Én sem értem mi mehetett benne tönkre.

Egy kis érdekesség. A fő bekapcsoló relé nem váltóáramú, hanem egy kis panel van beépítve, 4 db diódával és egy 470 µF/16 V-os kondival a relé számára. Eddig én csak váltóáramú relét láttam mikróba, amiket szétszedtem.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) uniman válasza sany hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Szerintem a "bontsd már szét" a nagyfeszkondira vonatkozott !
A beépített párhuzamos 10-100 Mohmos kisütőellenállásról tudunk ugyebár...
Következő: »»   130 / 138
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem