Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   67 / 69
(#) CHZ válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Szia!
Szíj hiba is lehet, 2db van benne.
(#) Gafly válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Idézet:
„először arra gyanakodtak hogy a cd olvasó fej hibás”

Nekem már ott gyanús a dolog, hogy lézerfejnek mi köze van a tálca behúzáshoz?
(#) CHZ válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2022 /
 
Semmi, de tévedni emberi dolog.
Ez kb. olyan, hogy minden elkot elsőre cserélni és ezután tovább keresni a hibát...
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2022
(#) Lengyelzolika01 válasza frenkiboy80 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Esetleg tálca betőltő érintkező ? Amikor a tálcát behúzza van egy becsukott állapotot kapcsoló
(#) Miki-B válasza Lengyelzolika01 hozzászólására (») Dec 6, 2022 /
 
Keress meg privátban. Tudok segíteni az ügyben.
(#) Mazsika hozzászólása Dec 6, 2022 /
 
Sziasztok. Keresek STK2048-II helyettesítőt, hátha valaki tudja, milyen típust lehetne az említett integrált áramkör helyett beépíteni. ( erősítő: Technics SU-8) STK 2048-II-est nem nagyon találtam a neten.
(#) Lengyelzolika01 válasza Mazsika hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
STK2048-ii- ebayon lehet kapni viszont drága (nekem) ha nem találsz az interneten, maga az ict levéve a fedelét meg lehet javítani(cserével) ha csak a vég tranzisztorai mentek tönkre nem lehetetlen de nem lesz esztétikus bár nem ajánlom csak egy ötlet
(#) simongab hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Sziasztok Schneider RETRO MC 1990-ből... 642 DC SL rendrakás közepette....van egy gondom amit nehezen tudok megoldani...a szintézeres tuner (de csak az ) búg főleg halk részeknél. Kiszáradt előerősítő kondi? Összetestelési hiba? Mit nézzek?
(#) padisah hozzászólása Dec 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Philips CD váltós HiFibe ékszíj ügyben merre induljak el?

Kb. 100 mm átm. négyzet keresztmetszetű szíj.
(#) reloop válasza padisah hozzászólására (») Dec 22, 2022 /
 
(#) frenkiboy80 hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
Sziasztok! Köszönöm a tanácsokat a Sony hifim javításában. Meglett a ludas a tálca motor alatt van egy kapcsoló ami a tálca állását, pozícióját vezérli ha jól sejtem ez a kör alakú kapcsoló volt teljesen belülről bekoszolodva. Igaz még nem jöttem rá mi a helyes beállítás a fogaskerekekkel mivel, ha becsukott tálcával váltanék lemezt ez nem megy. Mivel raáfog a lemezre mikor el kéne engedni és nem tudja elfogadni a tálcát. Csak akkor ha kint van a tálca. Az új olvasó fejet is vissza kellett cserélni, ugyan felpörgött a lemez, de nem tudta olvasni, a régivel simán olvassa
(#) frenkiboy80 hozzászólása Dec 24, 2022 /
 
A kérdésem az lenne, hogy van e leírás a tálca beállítására, vagy az érzésre, látásra megy, mivel ide oda állítom és vagy nem emeli fel a cd mechanikát, vagy épp igen és nem engedi el mikor bent van a tálca és nem tudja elforgatni, csak ha kint van a tálca. Köszönöm előre is a segítségeteket.
(#) Janoo hozzászólása Dec 27, 2022 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Panasonic SAAK 48 Hifi F61 Hibakód miatt. Bekapcsolásnál kiírja F61 és szinte azonnal kikapcsol. Átnéztem az összes panel forrasztást,volt pár reped a csatlakozásoknál, az IC lábak rendben, de csak annyi változott hogy most 3 mp múlva kapcsol ki. Olvastam hogy a védelmi kör miatt old le,nem tudom milyen sorrendbe vizsgál, (DCdet kör.) de azt már igen hogy DC-t néz, de mivel leold a védelem, nem tudom mérni hol mi van meg.
Korábban volt előjel, ugyan ezt kiírva a hangfal csatlakozók kontaktolása után javult 2 hétre,
majd újra előjött.Újabb mozgatás és használat után 4 hónapig jó, majd nem lehet bekapcsolni.
Service Manual itt: https://www.manualslib.com/manual/1568764/Panasonic-Sc-Ak48.html?pa...manual
A ventilátor működik, külön vezérelve, a cd motorok is, táp kondik csere után a demó mód elindul, de bekapcsolás nem, újra F61.
Hogyan tovább?
A segítséget előre is köszönöm szépen!
(#) Lengyelzolika01 válasza Janoo hozzászólására (») Jan 1, 2023 /
 
Nekem is ugyan ez a hifi-m van nagyon érdekes a dolog mert velem pont ugyanezt játszotta el amikor az s.woofer gombot cseréltem összeraktam kiírta az F61 hibát kikapcsoltam bekapcsoltam megjavult. rejtéljes hiba az már biztos!
(#) padisah hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
Sziasztok!
A nagy Orion toronyról nincs valakinek részletes javítási könyve? Az erősítőjében levő trafó feszültség és áramadatai érdekelnének, az egyes szekunderek áramterhelhetősége. Annyit tudok róla, hogy 2 szekunder van rajta egyenként 35 V-os, 27-nél leágazással. Sajnos a két 27 V-os tekercs nem egyforma, az egyik 27 a másik 28 V-os. Egyenként szerintem nem tudják azt az áramot, amire nekem szükségem volna, szemre 1,2-es huzalból vannak. Párhuzamosan kapcsolni meg az eltérő feszültség miatt nem tudom. Ezért érdekelne a tekercsek áramterhelhetősége. (5 A kellene, egy labortápba menne)
Kösz
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2023
(#) djkoko hozzászólása Ápr 6, 2023 / 1
 
Sziasztok!
Került hozzám egy ilyen kis Uher Reference No1 szett. Minden egységre működik, de semmi hang nem jön ki belőle. Sajnos az STK4162II hibás. Megoldás lehet, ha az IC helyére valamilyen más végfokot építek, akár TDA7294-el, vagy VF2-öt? Az IC lábainak helyére kötném a +/- tápot és a kimenetet, ill megkeresném a bemenet helyét. Lehet valami buktató a panelom ami az STK-ra vonatkozik?
Köszönök minden segítséget!
(#) GARFIELD13 válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 6, 2023 / 1
 
Szia!
Ez túl egyszerű megoldás lenne?
STK
De előtte azért érdemes lehet kideríteni, hogy miért ment tönkre az STK és csak utána pótolni...
Üdv.
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 6, 2023 / 2
 
Szia!
Rajzot keresnék hozza, sokat segítene javítasában, IC pótlásában is.
Sokszor a végfok IC visszacsatolasában alkalmazzák a hangszín szabályozását is ez bonyolítani fogja más IC beépítését.
(#) djkoko válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 7, 2023 /
 
Ez azSTK4162II egy kapcsolása. Itt a kimeneten a 10-es a 2-essel, a 17-es a 13-assal van összekapcsolva 56kOhm-on keresztül, ez lehet a visszacsatolás? Nem igazán értek hozzá, csak szeretném megmenteni.
Az UHER-ről semmilyen rajzot nem találtam

STK4162.png
    
(#) CHZ válasza djkoko hozzászólására (») Ápr 7, 2023 / 2
 
Panelt vegigkovetve megnezheted, hogy a hangszin potik hova vannak kotve.
56k a visszacsatolas.
(#) RockFonok hozzászólása Szept 17, 2023 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Blaupunkt MC60BT micro hifim tegnap este ez történt vele.

Szerintetek így érdemes tovább használjam?
Hangfalait azért rá lehet kötni egy másik erősítőre?
Vagy inkább a hangfalait és a mikrofonját is kukázzam?

Mindig vigyázok a cuccaimra és ha ritkábban használom őket akkor áramtalanítom a viharok miatt áramingadozás miatt és hogy ne fogyasszon feleslegesen áramot.

1 perc alatt mikkor áramot kapott már fúra sistergő hangja volt és elhalkult és ez után be is kapcsoltam és hátra néztem és meg csapott az a büdös szag (majdnem hánytunk unokaöcsémmel), és még mindig érezni a hifiből a szagot.
Márkásabb cuccaimnak semmi baja.

Elég könnyű is a hifi mintha semmi anyag nem lenne benne ez elmondható az Auna DB+388 mini hifimről és a Renkforce TP-1000 Deckről, de a Teac W-1200 decknél már érezni hogy van benne anyag mint a Edifier S350DB 2.1-nél is meg a régi Millenium MN 9644 mini hifimnél.

Gondolom a régi noname márkák is minőségiben meg voltak gyártva mint a mai újak, Egy régi Sony, Philips, LG cuccaim mikkor már fúra égett szaguk volt akkor magától le kapcsolta magát, de ez a Blaupunkt továbbra is működik és ha elmegyek dolgozni (ha nem húzom ki) akkor leéghet az új házam.

Ha a hangfalait meg tarthatom akkor gondoltam rá csatlakoztatóm a YAMADA H8220 5.1-re, mert már csak egy Yamada kis hangszórója van a többinek meg sérült a kábele.


Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Szia!
Szerintetek így érdemes tovább használjam? NE!
Hangfalait azért rá lehet kötni egy másik erősítőre? IGEN!
Vagy inkább a hangfalait és a mikrofonját is kukázzam? NE!
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Rendben.

Mi lehet a baja?
De miért ment tönkre 2 év után?
Yamada, Millenium, Trion Vision, Genius hangcuccok több mint 8-10 évesek és ilyen gondjuk nem volt (le is kopogom) és nehezebbek is ha fel emelem, de ezt a Blaupunkt, Auna, Renkforce elbírom egy kézzel is, gondolom akkor azoknak is lesz ilyen baja.
Szerinted is?
Vagy azok jobb minőségűek?

Nyáron vetem egy Edifier S350DB 2.1-et azt mondák jóbb minőségűbb mint a Genius, de nekem van Genius 2.1-em is sose volt még baja.

Hogyhogy továbbra is lehet használni ilyen hiba esetén?
Mert szerintem ami minőségi márka ott magától ki is kapcsolja és be se kapcsol volt már ilyen tapasztalataim régen.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Mi lehet a baja? Túlhevült egy alkatrész.
De miért ment tönkre 2 év után? Eddig bírta a most túlhevült alkatrész.
Szerinted is? Lehetséges.
Vagy azok jobb minőségűek? Biztosan nem.
Hogyhogy továbbra is lehet használni ilyen hiba esetén? A működés szempontjából nem alapvető alkatrész melegedett túl.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Azért ilyen könnyűek a Blaupunkt, Auna, Renkforce mert ki van belőle spórolva az anyag?

De ezekben már van súly és jól meg vannak csinálva?
Yamada, Millenium, Trion Vision, Genius, Edifier, Teac w-1200.
(#) robis01 válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Azért könnyebb mert kapcsoló üzemű táp van benne, meg a végfok is kapcsoló üzemű. A régiekben viszont egy böhöm trafó, meg sok hűtőfelület van a végfoknak, és ezek a fémek adják a súlyt, nem az ic-k, tranzisztorok, stb.
De ettől még nem rosszabb az újabb Kilyukadt kondenzátor tud büdös lenni.

Nem érdemes kukázni. Ha nem értesz a javításhoz vidd el egy közeli szervizbe és kérj árajánlatot a javításra, de itt a fórumon is vannak javítással foglalkozók (adj fel egy hirdetést). Vagy sok javítós videót is láthatsz Youtube-on, ott is van aki vállal javítást.
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Azért ilyen könnyűek a Blaupunkt, Auna, Renkforce mert ki van belőle spórolva az anyag? Kapcsolóüzemű tápegységekkel és végfokozatokkal meglepően kis súlyú készülékeket is lehet készíteni anélkül, hogy ezt a könnyítést spórolásnak lehessen nevezni.
De ezekben már van súly és jól meg vannak csinálva? Kevés az információ, ezt mérlegeléssel nem lehet eldönteni.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Szept 17, 2023 /
 
Ha még is használnám szerinted mi történne?

Szerinted ha elviszem javíttatni melyik szervizt válasszam?

Ezt a kettőt néztem ki de a mikro 2001 kft Szekszárdon elég rosszakat írnak róluk https://www.google.hu/search?q=mikro+2001+kft+szeksz%C3%A1rd&sc...fc43,1,,,,

Régen voltam a Ekron Elektronika és Szerviz (Webáruház) Szekszárd szervizben de már jó pár éve azt mondták már nem javítanak Sony Samsung márkán kívül mást, így már nem is jártam hozzájuk, de látom róluk is írnak rossz véleményeket a Google értékelésnél és gondoltam újra meg kérdezném tőlük. https://www.google.hu/search?q=ekron+elektronika+%C3%A9s+szerviz+%2...0bdb,1,,,,
Ahol mindent vállaltak Szekszárdon egy másik szerviz sajnos már csak TV-t és monitort javítanak.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2023
(#) robis01 válasza RockFonok hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Ez csak rosszabb lesz. Eddig törvényileg rá voltak kényszerítve a szervízcégek hogy szakképzet embereket alkalmazzanak. Hamarosan már ez sem kell. eltörölöt végzettség. Bárki mehet szervizelni.

Azt is megteheted hogy eladod hibásan, és veszel egy használt de működő hifi-t.
(#) RockFonok hozzászólása Okt 7, 2023 /
 
Sziasztok!

Van itt valaki aki el vállalná megjavítaná nekem nagyon fontos lenne a Blaupunkt MC60BT micro hifimet?
Csak posta autóval tudnám elküldeni.
Szerintetek biztos meg lehet javítani ne potyára küldjem el?

1 Perc alatt mikkor áramot kapott már fúra sistergő hangja volt és elhalkult és ez után be is kapcsoltam és hátra néztem és meg csapott az a büdös szag.
Ha nem használom akkor le van kapcsolva az áram elosztó, így is csak hétvégén szoktam használni.

A másik hifim Millenium MN 9644 https://www.youtube.com/watch?v=N0xZ5NqOe6o annyira nem fontos mert így is tudom használni de ha lehet akkor meg lehetne ezt is javítani ha lehet, mert a (szerviz azt mondta nincs hozzá alkatrész pedig ott volt náluk 6 honnapig)

Két kazettás deck:

Néha nyúzza a szalagot, repedtek a gumigörgők.
Deck 2 része el se indul már semmi motor zaj, csak akkor indul el ha Deck 1 részét elindítom, de már úgy sem használható mert kazettát nem lehet már bele tenni rendesen letörött a műanyag, így azt kazetta adapternek használom.

3 CD-S:

Meg azt írja ki No Disk (pedig bent van a lemez) mikkor érzékeli a cd-n a számokat, mikkor már ki veszem a CD-t, és a tálcát vissza tolom akkor azt jelzi mintha benne lenne a CD.
A CD részénél meg az a gond, nem nagyon akar teljesen ki jönni a tálca kézzel kell ki húzzam, mikkor be akarom mennyen a tálca akkor csak kézzel tudom be tolni van hogy vissza ki jön, és lehet hallani a hangot és kattan egyet és ki írja Dorr Err és akkor a tálcát nem tudom be tolni se semmi csak ha gombot meg nyomom.
CD-s résznek a gombjai meg elég nehézen kell nyomnom hogy működjön (szintén azok a gombok távjával is).

Lemezjátszó:

Mikkor elindul a tányér egyet nyikorog, meg mikkor a zene a lemezen még nem jár le egyszerűen meg áll a tányér (nem mindig) de ha a hifi hátulján állítok a gombon hogy folyamatosan forogjon a tányér akkor semmi gond akkor nem áll meg a tányér.

Ez a második ugyan ez a típus Tescos Millenium hifim mert az első is gyári hibás volt meg ez is kazetta részével 3x sikerült garanciában még javítani.

Van egy Yamada H8220 5.1 házimozim.
Az a gondot csinálja hogy nem mindig szól a mélynyomó része, ha lekapcsolom vissza van hogy bejön van az is be jön valameddig hogy tekergetem a hangerőt.
Szerviz szerint proci hibás.
Azt a hibát meg nem mondtam nekik hogy az egyik hangfal résznél ha bedugom a hangfalat akkor búg mint az állat (nem mindig), így azt a részt nem is használom.
Ha működik a mélynyomó része már nem olyan szépen szól mint azelőtt, recseg.
Volt már pár éve javíttatva akkor is mélynyomó része nem szolt mindig vezetéket forrasztottak meg.

Van egy Auna 388-DAB+ mini hifim is de néha meg ugrik a tű zene hallgatás közben.

Nem tudom miért járok mindig így a mini hifikkel hogy hibásat kapok, és olvastam kommenteket külföldön is Amazon is hogy nem csak én járok így velük de valaki meg jól jár.

Így jártam a Tescos videómagnóval is garancia lejárta után meg adta magát a Philips VR550-es és 4x javíttattam is, pedig a Philips ismert minőségi márka, volt Tescoba vettem egy Philips dvdr3480 DVD felvevőt amit 6 évente javíttattam 2x.


Előre is köszönöm!
Következő: »»   67 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem