Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Onkyo erősítő hiba
 
Témaindító: preq, idő: Nov 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   9 / 10
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Szia!
Rámértem az erősítőre. Kimeneten 60kHz körül van a gerjedés frekije. Nem áll meg, gyorsan mozog 58-65..kHz. A mérési pontokon nagyjából megegyezenek a doksiban lévő feszültségek nem gerjedt állapotban. Viszont Q501 dupla tranyó bázisán a visszacsatoló oldalon nem tudom megmérni a feszültséget mert rögtön gerjed ahogy hozzáérek.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Először arra gondoltam, hogy az R507-en és az R509-en nem esik egyforma feszültség és azért áll meg a gerjedés Q501 bemeneti bázis testeléstől. Ez vezethető vissza a két csatornánál egyszerre jelentkező hibára.
A kellemetlenebb eset, ha dolgozik a nedvesség a pF nagyságrendű kompenzáló kapacitásokban. Valami eljárást kéne kitalálnunk amivel ezt igazolhatjuk, vagy elvethetjük.
A korábban jó oldalba visszatenném a végtranzisztorokat és előtét izzóval kipróbálnám.
Készíts fotót, lássuk mennyire sikerült a takarítás!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 17, 2022 /
 
Elötét izzoval élesztgetem igy látom a növekvö áramot. Holnap nekiülök és jelentkezem.
(#) Imi65 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Idézet:
„végtranyó nyitófesz fölszalad 5Voltra”

Nem itt lehet a probléma? Szakadt a tranyó, és/vagy az emitterellenállás? Másképp nem lehet 5V.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Beraktam a végtranyokat, ugyanugy gerjed. Annyit vettem észre hogy ezen az oldalon 10xes a gerjedés frekvenciája 600-700kHz.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Mivel takarítottad a panelt? Az apró alkatrészek alól mintha nem lenne kimosva a kosz.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Kompreszor + ecset. De lemoshatom alkohollal.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Érdekes mindkét oldalon van gerjedés, de csak a hibás oldal Q501 bemeneti bázis testelésre szűnik meg a gerjedés. A másik oldalon próbáltam ugyanúgy letestelni de nem hozott eredményt.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Bár tudnánk mi folyt rá? Ha cukros, azt az alkohol nem viszi. Megnézem majd a nevét a tisztító habnak amit használok, az valószínűleg rajtad is segítene.
Az instabil viselkedés erősen utal a szennyeződés okozta parazita vezetésre.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Csapi víz-kint használták és csőtörés. Lesuvickoltam alkohollal meg találtam jónéhány körberepedt forrszemet.Épp rakom össze és meglássuk javult-e.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Nem hozott javulást a mosás. Még egy észrevétel: bekapcsoláskor azonnal beindul a gerjedés, lecsillapítom C503 kondi rövidrezárás egy pillanatra, kattan a kimenő relé minden jó is volna. Rádióra kapcsolom hallgatózok a kimeneten 100ohm ellenállás sorba kis hangszóróval. Jön ki hang, de ha picit föltekerem akkor ütemessen hallhatóan gerjed és borul minden.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Külön választottam a 2 végfokot a közös védelemnél, hogy külön-külön próbáljam őket. Nem világos a Q953 tranzisztor szerepe a kapcsolásban. A +5,6 Voltot továbbítja de miért? Mire kell? R523 végén ott van a + 5,6 Volt, másik oldalán -41..
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
A Q953 áramtalanítja, azaz standby-ba kapcsolja a végerősítőt. Ha rosszul működne, az üzemi egyenfeszültségek egészen máshogy alakulnának. Ezért kértem az ellenőrzésüket.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Még ezen a ponton találkozik a két végfok. Itt mehet át a gerjedés gondolom egyikről a másik oldalra.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Ez csak a 2-2 áramgenerátor kapcsolója, a jelek itt nem tudnak találkozni.
Megmérnék pár kerámia kondenzátort, mennyire vitte el az értéküket a "pancsolás"?
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
Megközelítő értéket tudok mérni. Melyik kondenzátorokat kellene mérni?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 18, 2022 /
 
A legkritikusabb a C515, ha ez kapacitásszegény az biztos gerjedés.
Arra is érdemes figyelmet fordítanod, hogy a zömmel vas alkatrészlábakat kikezdte-e a rozsda. Például C509-R517 körben szakadás, forrasztás fellazulás, vagy test hiánya szintén garantáltan gerjedést okoz.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Üdv.
Próbáltam a javaslatod alapján átbogarásztam az említett kapacitásokat, rozsdásodás nincs- nem látható. Nem tudok rájönni a hibára. Próbáltam leválasztani a +5,5V készenlétit akkor nem gerjed mert le van kapcsolva. Jelenlegi fölállás az hogy bekapcsoláskor azonnal megindul a gerjedés. Bemeneten C501 csatoló kondi le van húzva testre és akkor is gerjed belülről. Lehet e ojat hogy részekre bontani a kapcsolást és úgy vizsgállni melyik részen van hiba.?
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Az említett kondenzátorok kapacitását sikerült kimérned?
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
A hibás oldalon kiforasztva 50pf mértem. A többi is jonak mutatkozik, brobáltam cserélni. Nem értem hogy miért gerjed mindkét oldal .? Lehet egyforma hiba vagy ott a baj ahol kapcsolatban vannak.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2022
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
Az R523-at emeld ki (egyik lábát is elég) ettől a bal csatorna lekapcsol és a jobb fog csak működni. Lássuk mi történik? Ezután az R523 mehet vissza és a párjával végezd el a próbát!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Érdekes dolgok vannak. Kiemelve R523 at lekapcsolva bal (hibás) csatornát a jobb oldal nyugalomban nem gerjedt be. Színusszal torzításba vezérelve látszik a kezdődő gerjedés. Négyszöggel viszont már kis bemenő jelnél szétgerjed az egész, de ha egészen kihajtom akkor megszűnik a gerjedés és lecsökken a nyugalmi áram.
Ugyanez a bal oldalon bekapcsolásnál rögtön oszcillátorba vált az erősítő ha van jel, ha nincs nem számít neki. Viszont négyszöggel kihajtva itt is csökken a nyugalmi és megáll a gerjedés.
Csatolok fotókat a jobb oldalról.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Köss szkópot a puffernél lévő test és a bemeneti test (R503, C503 test lába) közé. Mutatkozik-e ott jel? Ha nem Az R503-at, vagy C503-at zárd rövidre, megállítja-e a gerjedést?
A test vezető folytonosságát és a bemenetre visszajutó kúszóáramot vizsgáljuk.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Meglestem szkóppal a puffer-test és a bemeneti test közti részt és nem láttam semmi jelet. Úgy tűnik jó a test vezetés. C503 rövidre zárása megállítja a gerjedést. Sőtt ha már csak a szkópot ráakasztom C503 bázis felőli oldalára akkor is megáll a gerjedés, de négyszöggel továbbra is gerjed.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
A kimeneti jel a szennyeződés parazita vezetése miatt visszajut a bemenetre. Szerencsés esetben további mosogatás határa megszüntethető. Ezt használom.(Ambersil PCB Cleaner)
Előfordul, hogy a folyékony szennyeződés az alkatrészfuratoknál bejut a NYÁK rostjai közé - ecetes olló
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Értem.
Donor lessz belőle. Azért köszönöm hogy foglalkoztál a problémámmal.
Kellemes ünnepelést.
(#) Fats Domino hozzászólása Dec 27, 2022 /
 
Jó reggelt! Onkyo TX SR577 nem kapcsol be, relé kattanás hallható,de csak a standby LED villog, kijelző semmit nem mutat,egyik bemenet sem kapcsolható.Javítható? Ha igen mi lehet a hibás alkatrész? Egy hibásnak tűnő tranzisztort cseréltem SC 5198 Toshiba, de semmi változás
(#) CIROKL válasza Fats Domino hozzászólására (») Dec 27, 2022 / 1
 
Ezeknél a hdmi panel szokott halálozni ott kell a hibát keresni !
(#) tothbela válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Ennek egy testvérében már másodjára halt meg a Hdmi panel. Az az érdekes, hogy a második panelen a kritikusan melegedő IC-k még a beépítés előtt kaptak hűtőbordát, de így sem bírták tovább mint az első. Rossz találmány.
(#) Fats Domino válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Üdv! Ez csak azért érdekes, mert sohasem használtam a HDMI bemenetet
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem