Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos sütő
 
Témaindító: gall70, idő: Márc 22, 2012
Lapozás: OK   4 / 6
(#) Gafly válasza rapido hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Idézet:
„Megint lekapcsolt a Fi relé. Amikor vissza akartuk kapcsolni, azonnal leverődött újra, közben pedig azt tapasztaltuk, hogy az elektromos sütő kapcsológombjai környékén szikrázik a sütő.”

Szerintem sokba fog kerülni/nehéz lesz a javitás.
Idézet:
„A kapcsológombok cseréjével lehet ezt csak megoldani, vagy a zárlat átmehetett másik alkatrészekre is?”

Merthogy gondolom nem a gombok mentek tönkre...

Tehetsz fel fényképet, irhatsz tipust, de ez nem a púpos kondenzátor cserés javitás esetének látszik.
(#) proba válasza rapido hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Cefet darabra szétszedés, alapos takarítás, vagy csere, kortól szennyezettségtől függően.
(#) rapido válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Köszönöm. Persze, tényleg nem a gombok mentek tönkre.
Pontatlanul fogalmaztam. A gombok által kezelt elektromos kapcsolókra (főkapcsoló, hőfok választó) gondoltam.

Időközben szétszedtem.
- A hőfokszabályzó saruit lehúztam, hogy először a főkapcsoló állapotát ellenőrizzem.
/Hosszabbítóval a ház egyik másik áramkörén lévő konnektorból tápláltam meg. Most ugyan nem veri le az azon az áramkörön lévő Fi relét, de szikrázások így is vannak, amikor kikapcsolt állapotból elfordítom a főkapcsolót. Így legalább be tudtam azonosítani a 'látszó' hibát.
Kérdés, hogy a főkapcsoló zárlatossága-e a hiba önmagában vagy a főkapcsoló zárlatossága egy másik alkatrész meghibásodásának a következménye. (???)
/

- Újra összeszerelem úgy, hogy most a hőfokszabályozó saruit is visszateszem, és megnézem, hogy leveri-e a Fi relét. Ha leveri, akkor valószínűleg a hőfokszabályzó is zárlatos lett.

Teszek fel képeket.
Tényleg nem mai darab, olyan 20 éves lehet, török darab, 2000W-os.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) rapido válasza rapido hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Az lemaradt az előző szövegemből, hogy a főkapcsoló alján (1. kép) jól látszik a réz lemezeken, hogy némelyik megégett.
(#) Gafly válasza rapido hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Igazad van, gyönyörű mintapélda.

Proba forumtársunk után szabadon:
Akkor rövid távon szépen ki lehet vakarni az elszenesedett részeket, lelakkozni. Meglágyult rugókat megfesziteni, érintkező pogácsákat tisztogatni. Vagy ha van felesleges/nem használt része, akkor oda átrakni. Sokáig nem lesz jó...
Hosszú távon donort keresni, vagy venni másikat...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2022
(#) proba válasza rapido hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Idézet:
„de szikrázások így is vannak, amikor kikapcsolt állapotból elfordítom a főkapcsolót. Így legalább be tudtam azonosítani a 'látszó' hibát.”

Ami nagy félreértés A FI relé leoldását nem a szikrázás okozza, hanem az itt ott megbúvó zsíros pára. A szikrázás hosszú távon más bajt okoz.
(#) rapido válasza Gafly hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Belejelöltem kékkel a képbe. Az általam kékkel jelölt részeken is folytonos volt a rézlemez eredetileg? Ahol most nem folytonos ott elégett/kiégett a teljes lemez?
Nem láttam még ilyen kapcsolót hibátlan gyári állapotban.

Ahogy nézem, ezt a kapcsolót nem igazán lehet szétszedni. Olyan 'bennszülött' megoldásnak tűnik. Nem igazán sejtem, hogyan férhetnék hozzá a részeihez megtisztítási és lakkozási szándékkal.

Rugót nem látok benne. A kapcsolónak van egy bütykös tengely része. A bütykök állása 'kényszeríti' a kontaktot átvivő meghajlított réz lemezkéket arra, hogy az ellen oldalon hozzáérjenek vagy eltávolodjanak a másik kapcsolási pontjuktól. Ezek a rézlemezkék -a fix oldalukon- bele vannak szegecselve a szerkezetbe. Gyanítom, hogy csak roncsolással tudom szétszedni a kapcsolót, de az meg ugye már az alkatrész halálát jelenti.
Rákeresek árulnak-e valahol ilyen vagy csereszabatos mechanikus kapcsolót.
Ha esetleg tudtok konkrét alkatrészt javasolni, annak is örülnék.
(#) rapido válasza proba hozzászólására (») Márc 2, 2022 /
 
Idézet:
„Ami nagy félreértés A FI relé leoldását nem a szikrázás okozza”

Nem is gondoltam, hogy a szikrázás miatt old le a Fi relé. Csak leírtam, hogy mit tapasztalok, amikor áram alá helyezem a készüléket.

Milyen módon tudom leellenőrzi a hőfokszabályozót önmagában, visszaszerelés nélkül, hogy zárlatos-e?
(#) rapido válasza rapido hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Most látom, mekkora sületlenséget kérdeztem ezzel a "kék terület" kérdéssel.
(#) uniman válasza rapido hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Ezenkívül az is baj, hogy a "török darab" helyett a rendes típusszámát is leírhattad volna (meg kapcsolón is tuti van azonosító szám!), mert valószínűleg nem túl drágán tudsz venni új kapcsolót !
Más gyártmányokban is használhatják...
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2022
(#) proba válasza rapido hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Rossz a kérdés.
Milyen módon ellenőrizhetem a hőfokszabályzót?
Ha ki van kapcsolva, nem vezethet át, ha be van kapcsolva, akkor az érintkezők között pár miliohmnál több nem lehet. A rugónyomásnak érezhetően jónak kell lenni...A szomszédos érintkezők nem vezethetnek át egy picit sem, az érintkező pogácsáknak tisztának és simának kell lennie.
Mindez egy újnál tapasztalható csak. Az hogy mikortól használható az kb teljes terhelés alatt az érintő nem melegszik, szomszéd érintők között nem vezet át, kikapcsolásnál határozottan kapcsol, kellően eltávolodnak az érintkezők....

A tiédet már nem hiszem hogy sokan tákolgatnák. Azt sem értem mi az az olvadásnyom, ilyet még nem láttam, csak ha a csavarhúzót közé nyomták
(#) rapido válasza uniman hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Mielőtt itt a fórumon hozzátok fordultam segítségért, körbenéztem a neten lehetséges cserealkatrészt keresve. Több alkatrész kereskedéstől is azt a választ kaptam, hogy már nem gyártják ezt a bütykös forgókapcsolót. Bíztam benne, hogy legalább egy másik csereszabatos kapcsolót tudnak ajánlani helyette, de nem.
Ti tudtok más gyártmányú helyettesítő alkatrészeket javasolni.

A kacsolón lévő azonosító szám: 42.07000.016
A sütőberendezés típusszáma: TFA60TBA04
(#) rapido válasza proba hozzászólására (») Márc 3, 2022 /
 
Idézet:
„Azt sem értem mi az az olvadásnyom, ilyet még nem láttam, csak ha a csavarhúzót közé nyomták”

Közel húsz év alatt még egyszer sem volt leszedve a kapcsolókat eltakaró lemezburkolat. Még a bútorból sem igazán volt kihúzva a sütő, csak egy költözés alkalmával. Szóval nem csavarhúzó okozta az olvadást.
Itt többen mondták, mondtátok, hogy a kapcsoló környékén előforduló zsíros pára is lecsapódhat, ha be tud jutni. Illetve, ahogyan az első hsz-ban írtam is, a sütő feletti főzőlapon egy alkalommal nagy mennyiségű víz futott ki egy főzőedényből és az túl azon, hogy a teljes főzőlapot elárasztotta, lefolyt a sütőhöz is. Valószínűleg a kapcsológombok résein keresztül bejutott a kapcsoló mechanikájához is, aztán, ahogy terjedt 'összekötötte' az érintett pontokat és zárlatot okozott.
(#) Laca13 hozzászólása Dec 28, 2022 /
 
Sziasztok!
Konyhafelújítás kapcsán tűzhely cserében gondolkodunk. A mostani gáztűzhely helyett, szeretnénk beépíthető főzőlapot (az maradna gázos) és szintén beépíthető sütőt berakni. (eredetileg beértem volna beépíthető gázos sütővel is, de olyat nem találtam)
Már széttúrtam a netet hogy találjak valami elfogadható fogyasztású sütőt, ám rendszerint zavarba jöttem. Itt van például ez a sütő aminek én nem tudtam értelmezni sem a fogyasztását, sem azt, hogy mennyi ampert igényel max hőmérsékleten, vagy például indításkor?
Ez azért is kérdéses számomra, mert csak egy fázisunk van és az is csak 20A.
A leírásában én csak ennyit találtam:
Villamosenergia-fogyasztás standard terhelés és hagyományos üzemmód mellett (kWh/ciklus) – Fő sütő 1.09
Villamosenergia-fogyasztás standard terhelés és légkeveréses üzemmód mellett (kWh/ciklus) – Fő sütő 0.52

Honnan találjam ki hogy mennyi a maximum áramfelvétele, elbírja-e a hálózatunk és milyen keresztmetszetű vezetékkel kell bekötni?

A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) zolika60 válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Érdekes, hogy nincsenek erről adatok. Azt találtam csak, hogy villásdugóról is használható. Az viszont maximum 16A. A nagy átlag még ekkora áramfelvételt sem kér. Általában 2-3 kW a maximális teljesítmény egy otthoni villanysütőnél. Ezzel számolhatsz.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) erbe válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
1: Meg lehet reklamálni a fogyasztóvédelmi felügyelőségnél. Indok: Újévi bőrös malacot akarok sütni, aminek a sütési ideje 2 óra.
2: Cseréltem ilyen sütőben betétet. Kettő volt benne, Egyik 1800 W, másik 1200 W. Túl nagy eltérés nem lehet, ha 1,5-ös kábellel szerelve adják.
Idézet:
„mennyi ampert igényel max hőmérsékleten, vagy például indításkor?”

Nem motor ez, hogy magasabb legyen az indítóárama. Max. hőmérsékleten picivel kevesebb áramot igényel, mint bekapcsoláskor hidegen.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) gyuszo válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Szia !
Amit én javasolnék : Zanussi ZGH62414XA Főzőlap 4 gáz égőfejjel
Electrolux EZB3400AOX sütő 2500 W Bővebben: Link

Szerintem ez a legkisebb felvett teljesítményű most, de nagyon jó kis készülék.
2500 W alatt nincsen semmi. Csak nagyobbak. Már több ismerősömnek ajánlottam, jók a visszajelzések.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Patópali válasza rapido hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Orczy üzletházban érdeklődj, hátha tudnak segíteni.
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2022
(#) Laca13 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Kösz a segítséget!
Nagyjából eltaláltad. Nagy nehezen találtam egy weboldalt a specifikációkkal ott azt írják hogy: Connected load 3500 W
Nos, nekünk mint írtam, 20A, egy fázis van, amiből teljes hőmérsékleten, sütéskor ezek szerint maradna 4, 8A más fogyasztókra. Hát az elég karcsú. Mosógépet, vagy kávégépet már ne nagyon indítsak be mellette.
Átgondolom.
(#) Laca13 válasza erbe hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Idézet:
„Nem motor ez, hogy magasabb legyen az indítóárama.”


Oké, nem motor, bár tudomásom szerint azért van egy áramcsúcsa a fűtőbetéteknek induláskor, mivel a hideg fűtőbetétnek kisebb az ellenállása mit a már melegnek. Egyébként meg arra gondoltam, hogy ezek a készülékek rendelkeznek gyors felfűtési funkcióval és olyankor egészen biztosan fullra mennek a betétek, majd a megfelelő hőmérséklet után leszabályozza.
(#) Laca13 válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Köszönöm, megnézem, mert lényegesen barátságosabb az áramfelvétele.
(#) Ge Lee válasza Laca13 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Általában konyhai felhasználásra kétféle sütő létezik, a nagy és a normál teljesítményű, utóbbiakat onnan ismered fel, hogy egy sima dugvillában végződnek, ezeket eleve 1 fázis 16A-es helyekre gyártják, mivel általában ez van a legtöbb lakásban. Nekünk egy Mora van, ez nem beépíthető hanem különálló, erről tudok adatokat mondani, de kb. az összes hasonló készülék ugyanilyen belsővel épül fel. Van benne 3db fűtőszál, 1 alul 2 felül, ezek vegyes kapcsolásával állnak elő a különféle sütési módok. A legkisebb beállítható áramfelvétel 4,4A a legnagyobb pedig 11,5A mérve.
Mi szinte mindig az alsó+felső módot használjuk, ilyenkor 9A-t vesz fel a hálózatból. Mellette simán működik még a mikró is, de nyilván, nem a sütő működése közben kell még mosni meg porszívózni is, mert azt nem fogja bírni a B16.
(#) konyok hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Sziasztok!

Mert olyan jó volt pihenni... Na szóval. Adott egy 4 éves Whirlpool FXZM6 beépíthető elektromos sütő, ami gondolt egyet ma, és elkezdte lecsapkodni a Fi relét a lakásban. Teljesen kiszámíthatatlan időközönként. Hol 8perc, hol 15 perc, hol meg másfél óra múlva. Teljes agyrém. Kiszámíthatatlan. Beázás nincs. Merre, hol keressem a hibát? Van ezekben valami elektronika a digitális kijelzőn kívül?

Segítségetek előre is köszönöm.
(#) zolika60 válasza konyok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Idézet:
„Merre, hol keressem a hibát?”
Szerintem a fűtőbetétekben.
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) konyok válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Ezt, hogy érted? A fűtőbetét az egy fűtőszál ami egy az egyben a választókapcsolóra van kötve. Éppen szétbányászom a masinát.... Ja, hogy rövidzárlatos????? :O
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) konyok válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Kimértem a fűtőszálakat. Az alsó: 45 Ohm, a felső: 25 Ohm, a grill: 36 Ohm. Szerintem ez ok.
(#) erbe válasza konyok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Nem rövidzárlatos, hanem átvezet. Ez erősen hőfokfüggő. Átvezethet hidegen, aztán melegen nem és fordítva. Kimérni nehéz, legfeljebb éppen akkor, mikor levágja a FI-t. Elég nagy ellenállást is mutathat, ami feszültség alatt áthúz.
(#) Gafly válasza konyok hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Nekem is volt ilyen. Amikor kiszedtem fel volt repedve a fűtőbetét mint az elrontott beigli. Nem zárlatos hanem átvezet a fűtőszál és a fémburkolat között a bejutó párától. Úgy tudod behatárolni, hogy olyan beállítást választasz, ahol csak az alsó, vagy csak a felső van használva (kicsit lassabban fog felfűteni). A grilt meg úgyis látod, ahhoz nem kell szétszedni készüléket.
Szerintem még ne szedd szét, az elmondottak alapján inkább egyben csinálj próbasütést. Ha megvan hogy melyik a hibás, addig is lehet nélküle használni, amíg megveszed a fűtőbetétet. Az idén már szerintem úgysem kapsz...
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2022
(#) konyok válasza erbe hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Affene. ez így nehéz lesz... Asszony meg sütne. Én meg ennék.
(#) konyok válasza Gafly hozzászólására (») Dec 29, 2022 /
 
Ez jó ötlet. Alsó+felső ment egyszerre plusz venti, amikor lecsapta. A grillt ki sem kell próbálnom, mert nem használtam. Indul a teszt. Köszi!
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem