Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3459 / 3556
(#) jani1987 válasza bbb hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
A Mol 4-kor zárt. Akkor még nem gondoltam rá.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 24, 2022 / 4
 
Pozsonyi avagy nem -a MEO azt mondta: a legfinomabb...
Hízik a májam
(#) bbb válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 24, 2022 /
 
A shell 22:00-ig még nyitva van.
(#) mohinger válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
A dohányboltok 0-24-ben nyitva vannak többnyire.
Vegyetek egy üveg pezsgőt és, mehet a romantika....
(#) Gafly válasza mohinger hozzászólására (») Dec 25, 2022 / 3
 
Van valóságalapja a dolognak:
Kollégám megy haza az albérletbe, bal keze hátul, jobbal nyitja az ajtót és "tadam".
Barátnője ránéz, "Ez a bor most dugós, vagy csavaros?"
"Ez csavaros, de dugós is."
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 


És még mondják, hogy kihalófélben a romantika...
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Itt nem hogy nem 0-24-es de végül a 18-kor nyitó bolt volt az ami megmentett minket. Igaz rohadt drága minden.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Van az úgy: mindegy már mennyiért, de adjanak enni
Örülók, hogyha megoldódott
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Sziasztok! Dilemmában vagyok. van egy csomó régi 2 ajtós szekrényem és fahulladékom, viszont nagyon rosszak a tárolóhelyeim. Számolgattam és százezrekbe fájna egy normális tárolórendszer. Arra jutottam, hogy mivel eladni nem nagyon tudom a régi bútorokat és feleslegesen ne foglalják a helyet, fájó szívvel, de feldarabolnám őket 40cm-es csíkokra, amiből polcrendszert készítenék. Itt jön a technológiai kérdés, mivel egyedül vagyok mindenre, talán egy merülőfűrész lehetne a megoldás a daraboláshoz. Sok fával dolgozó fórumtárnak hátha van épkézláb ötlete, tapasztalata, merre induljak? Sok, még megfizethető merülőfűrészt találtam, de semmilyen tapasztalatom nincs sem a típusokkal, sem a tartozékok beszerezhetőségét, megbízhatóságát, kezelhetőségét illetően. Nyilván a legjobb lenne, ha nem kellene szerszám a beállításokhoz, ha lenne lézeres vezetővonal, lakkozott (politúros) bútorlapokat is el kellene vinnie, vagy ha tönkremegy a fűrészlap, kell utánpótlás, vagy éppen ha van olyan tartós lap, amivel nem lenne gondom, az lenne a legjobb. Hosszú 2m-es lapokat is kell vágni, így vezetősín mindenképpen kellene. Kinek mi vált be? Vagy éppen mit ne vegyek semmiképpen? Mit gondoltok?
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Most kétségbeestem, de szerintem te a kézi körfűrészre gondoltál. Ha igen:
-én a lézeres irányzékot csak kipróbáltam, de nem használtam. De ha követni szeretnék egy vonalat, arra mindenképp hasznos.
-írtam azt is már, hogy másfél szezont bír ki egy körfűrészem, mert az áttétel felőrli magát. De: egyrészt másfél szezon az másfél évi tűzifa (amiben szögek is vannak, nehéz elkerülni azt is ), másrészt: amióta a nejem sűrűfogú körfűrészlapot vett (valami 44 fogú) az 3 éve volt. Azóta nem kellett új fűrész.
-mindegy milyen gyártmányú, ez is tacskós, ami most van. Pont meg fogja tenni a célodhoz.
- a 185 átmérőjű, 2,4 vastag, 20-as lukú körfűrészlapot lehet általában kapni szinte mindenhol, tehát olyant végy, amihez az passzol.
- Maga a gép: nekem az 1500W környékiek bőven beváltak.

Ja, és idén kaptam rengeteg dekorációs izének használt bútorlapot. Azt a 16 (vagy 18? ) fogú is szépen vitte -amíg el nem kaptam keresztben egy szöget. Mostmár csak 44 fogúm van, és xzemüvegben vágok, hogy meglássam a nem kívánt vasakat
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Szia! Köszönöm. Ha nem vagyok indiszkrét, neked milyen típus van? Mert kissé tanácstalan vagyok és nem akarom elszúrni.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Franc sem emlékszik -valami teszkós. De mindjárt kiballagok, megnézem.
(#) szs válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Megnéztem, raikel. Mint láthatod, ridegtartáson
Bírja. Főleg a negyvenakárhány foggal (azt is párezerért adják, ott Szigetszentmiklós felé menet)
(#) tufatofu válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Mikor vágtam hasonló hosszabb darabokat, a vágás mentén hosszában egy egyenes vasat(léc is jó) fogattam fel a két végén pillanat szorítóval. Ilyen vezetéssel vágtam már kör, és dekopirt fűrésszel is, mindkettő egyenes lett.
(#) kameleon2 válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Köszönöm. Az általad adott paraméterek mentén találtam ilyen gépeket:
1.) Graphite 58G492
2.) Scheppatc PL75
3.) Makita
Van kisebb teljesítményben Metabo is, az 1200/690W. Hajlanék afelé is, mert a nagy flexem kb 25 éve megy folyamatosan, de nem tudom a lapok vágásához elég lehet-e ekkora teljesítmény. Nekem csak bútorlaphoz kell, mert van Güde fejezőfűrészem és egy régebbi, bár nagyon pontatlan Black & Decker kézi körfűrészem a más jellegű darabolásra, elődarabolásra.
(#) kameleon2 válasza tufatofu hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Szia! A Black & Deckerrel én is próbáltam sima vezetősínnel, soha nem lett jó. Az a gép egyszerűen képtelen az egyenes vágásra, mióta egy ismerős elkérte és a tiltásom ellenére szöges tetőlécet darabolt vele. A fele már lóg, sajna csak tüzifára, vagy a cnc-hez elődarabolásra használom. Ami a félelmem, hogy régi politúrlakkos lapot kell vágni, ami elég kemény felületű. Lehet, hogy szikrázni fog a lap az 1960-as lakktól.
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Ja, még:
Adtak mindhez ilyen "vezető"-t. Tehát ha egy egyenest sikerült vágni (mindjuk előrajzolva és a vonalhoz a lézeres irányzékot használva), utána már könnyű egyenes léceket vágni.
(#) mnyugger válasza szs hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Ha egyenest akarsz vágni merülővel akkor mindenképpen kell vezetősín. Az összes többi csak "kb".
(#) jani1987 hozzászólása Dec 30, 2022 /
 
Kaptam ma egy Parkside ipari porszívót az alábbi típust csak csövem nincs hozzá. Valakinek nincs most elfekvőben tartozéka? Akár csak a csatlakozó csonk. Nekem megmaradt a Samsung cső de nem kompatibilis.
(#) Gafly hozzászólása Dec 30, 2022 / 2
 
Mester és tanítványa (remélem SALáta mester nem haragszik meg érte, legalább látszik hogy Füzesabony nyomot hagyott).

Padawan.jpg
    
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Mellesleg van rajta egy durva (telefon) szoftver hiba.
Ha nagyon jófej akarnék lenni, akkor írnék rá a Samsungnak ticketet...
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
A tuskón nem könnyebb hasogatni?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) Rosszmáj válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Az nem tuskó, hanem szerszámtartó
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Valóságban a fejsze nyele nincsen eltörve...
De hogy ezt miért csinálta a telefon, az egy jó kérdés.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Valójában nem mindig. Ha ráérez az ember, sokkal kevésbé fárasztó a földön fekvő gurigákat széthasítgatni, mint minden gurigáért lehajolni, tuskóra tenni. Az erdészetnél mutatta egy ember, akinek a hasogatás (is) dolga volt. De ha a göcsre csapsz, akkor jól elgolfozhatsz vele És nem a nehéz hasítófejszével, hanem a könnyebb döntőfejszével csinálta.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Kerestem pedog a hibát a képen, de magamtól meg nem találtam. Ha nem árultad volna most el, én meg nem találtam volna.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Igazán sok "misztérium" előfordul és előfordult már.
Mondjuk nem irígyelném azt a kollégát, aki kap egy ilyen ticketet:
Idézet:
„Galaxy A32 5G készülékkel fekete kapucnis ruhában favágó embert fényképezve előfordul hogy a fejsze nyele tévesen töröttnek látszik.”

Az ilyenben különösen nagy szívás, hogy ha ott van csatolva a kép és nem mondhatja, hogy ez nem lehetséges.
Mi is jártunk már úgy, hogy "Ha a hölgy azt mondja hogy ..., akkor az történik, mintha ezt tárcsázta volna ...". És tényleg, ott volt a hangfájl, és a trace. Igazuk volt, ki is lett javítva, de a kollégának pár szál haja bánta.

De ez se volt kutya: Janet Jackson Rhythm Nation. Ugyanez eredetiben.
Ez is hasonló.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2022
(#) jdani hozzászólása Dec 31, 2022 /
 
Sziasztok. Rendeltem pár dolgot pár eladótól az egyesült Királyságból. December közepe óra a csomag meg sem mozdul az országban. Rákérdeztem az eladónál, az angol royal mail sztrájkjára hivatkozik.
Rágugliztam, de nem találtam infót róla. Tud valaki róla valamit, tényleg van sztrájk?
(#) antiktelefon válasza jdani hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Ő sztrájkol a royal mail ellen
Hát ha ki van fizetve akkor határidőig elküldi jó, ha nem akkor pénz vissza és még várakozás.
Ha több független mondja, akkor azért valami lehet.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Amúgy van valóban, nehéz úgy keresni, ne legyen találat.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2022
(#) jdani válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 31, 2022 /
 
Én magyarul kerestem rá, úgy nem találtam. (mondjuk igaz, nem napokat töltöttem a kereséssel)
Végül én is rátaláltam a hivatalos angol oldalukon.
Következő: »»   3459 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem