Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1257 / 1267
(#) Zoleeh hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Kedves Szakik!
Lenne egy kérdésem, amivel lehet elkéstem egy évtizedet, de hátha...

Van egy Sony Trinitron KV-32FX66E crt tv-nk, ami kb. két éve elkezdett a romlás útjára lépni. Bekapcsoló gomb megnyomása után a standby led világított. Távirányítóval bekapcsoláskor a led párat villogott (sajnos nem számoltam meg hányat, ekkor még nem tudtam, hogy ez fontos adat lehet), majd második próbálkozásra simán bekapcsolt. Majd időnként önhatalmúlag kikapcsolt, majd pár másodperc után vissza, de mikor kikapcsolt a standby led nem világított. Ezt mondjuk hetente 2-3 alkalommal csinálta, majd a gyakoriság ugyan nem változott, de a kikapcsolt állapotban tartózkodás nőtt pár percre. Aztán eljutott odáig, hogy most már nem kapcsol vissza, csak nagyon ritkán és akkor is csak pár percre. Viszont ilyenkor 14-et villog a led, ami a szerelési kézikönyve szerint „Backend error”-t jelent.
Kellő jártasság híján szeretném megkérdezni, hogy ez könnyen behatárolható hiba e (mondjuk nem kell az összes kondenzátort kicserélni a tápnál), és ha igen tudtok-e ajánlani aki ilyet még elvállal Budapesten manapság!?

Köszönöm
(#) kadarist válasza Zoleeh hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia!
Cseréld ki a tápegység primer oldalán az MCZ3001 kontroller IC-t. A távol-keleti források még működnek: Bővebben: Link
(#) Zoleeh válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ és a linket.
Tekintettel az 1-1,5 hónapos átfutási időre, rákerestem itt a fórumon erre az IC-re. Kb. 10 éve kocici17 szaki ezt írta, egy hasonló problémára:

"...Nos ez nem az mcz3001 hibája, mert ha az rossz akkor sehova se megy. Viszont a körülötte lévő sok "passzív" alkatrészek "hibája" "megnyúlása" okozhat bizonytalan indítást...."

Bővebben: Link

Sajnos a kérdező végül nem számolt be az eredményről.
Tartod a véleményed, hogy nagy valószínűséggel az IC a cserés?

Köszönöm
(#) kadarist válasza Zoleeh hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Akkor én beszámolok erről a hibajelenségről, igen ez egy típushiba jellegű probléma. Az IC több éves használat után "elfárad". Én is futottam néhány kört annak idején és az IC cseréje után nem volt indulási és leállási probléma.
Bővebben: Link
(#) Zoleeh válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget!
Már rendelem is.
Üdv.
(#) Zoleeh válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Sikerült szereznem a fórum segítségével egy 10 éves, de nem használt IC-t. Beraktam, de ugyanazt csinálja továbbra is.
Esetleg valami további javaslat, mielőtt ennek neki esek Bővebben: Link?
Köszönöm
(#) kadarist válasza Zoleeh hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Hát, akkor menni kell tovább. Az előlapi LED pontosan milyen hibakódot villogtat ki?
(#) Zoleeh válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2023 /
 
Idézet:
„Viszont ilyenkor 14-et villog a led, ami a szerelési kézikönyve szerint „Backend error”-t jelent.”
(#) kadarist válasza Zoleeh hozzászólására (») Jan 25, 2023 / 1
 
Itt értekeznek a backend hibáról.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Jan 30, 2023 /
 
Megjavult! Az eredeti Mosfet az ellenállás,és az L6561 korrektor Ic felhasználásával!
(#) mlaci989 hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Üdv.
Philips kistévénk rakoncátlankodik. Pár éve kicseréltem a kimenő trafót, meg átlett kondizva. Ahogy hidegebbek lettek, reggelenként bekapcsoláskor csak pislogott szaporán a power led, meg próbált begyujtogatni. Kb 10-15 mésodperc múlva beindult. Ha melegebb volt akkor egyből indult. Ezt követően egyik nap működés közben kiütötte a +12V ágban levő 800mA os biztosítékot. Csere után ment egy hétig, majd ismént kiütötte. Merre keressem a hiba okát.? AA5 ös saszéval van szerelve a tv.Bővebben: Link
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szia! Keresd meg az indítási nehézséget okozó, legyengült elkót. Lehet, hogy éppen ez a kiütés okozója.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szia.
Sorkimenőnél +26 meg 13L kimenetek elkóit cseréltem mert azok nem lettek legutóbb cserélve. Észrevettem még egy hibát- talán ez a fő probléma. Készenlétiben a 12 Volton 2,7V van jelen. Ez ugye teljesen normális. Bekapcsol fölmegy 11,9 re. Megkocogtatom a saszét és borul a bili. Lekapcsol a tv. A 12 leesik 1,4V ra. Kialszik a power led. Valamint zümmög vagy a kimenő trafó vagy a táp trafó nem raktam oda a fülem hogy meghallgassam. Valami kontaktus hiba van a dologban.
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Kontaktushiba, mégpedig valószínű, hogy kimelegedett, kiszakadt forrasztás. Érdemes átnézni-átforrasztani a tápvonalak forrpontjait, tranzisztorok, ellenállások lábait.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
A kontaktus hiba meglett. Egy 27k smd ellenállás egyik oldala megengedett. Maradt még a hideg bekapcsolási késedelem. Ezt merre keressem?
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
A hálózati oldalon a pici elkó(k) is ki lett cserélve?
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Többnyire igen. A hálózati trafó pulzáló hangot ad, nem tud begyujtani még valamelyik elkó föl nem töltődik vagy nemtudom.
Nem akarom elkiabálni, de mintha a 100V os vonal elkója 47µF melegítésére javulna a hejzet. Cserélem habár ki volt cserélve és meglássuk.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) szs válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Nagyjából pedig akkörüli kapacitású hibázhat szerintem is, nekem ugyane hibajelenség volt. Ugyanígy nehezen indult, hosszú idő kellett neki.
A trafó és egy hűtőborda közé beszorított kis (talán 22-es) kondenzátor volt a ludas. (Pont Kadarist mutatott rá, hogy melyikre érdemes ránéznem)
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2023
(#) tufatofu válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
105 fokos elkókat használtál? Én úgy is jártam, hogy 10µF új kondi mérve, csak 2µF volt.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Feb 8, 2023 /
 
Cseréltem a 47 µF kondit a 100V os vonalon és jo lett. Reggel kihülve egyböl indult a tv. Köszönöm a segitséget.
(#) vladcepes hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Sony Androidos tv. Csak a tv oldalán lévő kapcsolóval lehet bekapcsolni. (Vagyis nem reagál a távirányitóra, semmit nem lehet rajta irányítani, se hang se csatorna se kiválasztás se menü ,semmi.)
Először azt hittem a távirányitóval van baj, de a másik szobában a másik tv-t lehet vele irányítani tehát nem távirányitó probléma. A másik szobából a másik távirányitóval sem működik.
Olyan mintha a TV vevő része halt volna meg. Van ennek valami neve? Mit kellene rajta cserélni? Mi a neve ennek a vevő egységnek?
Válaszokat előre is köszönöm!
(#) jdani válasza vladcepes hozzászólására (») Feb 10, 2023 /
 
Szia, infra vevő. Általában külön kis nyákon van. Én ellenőrizném van e azon a nyákon feszültség, illetve magán az infra vevőn.
(#) Macsek71 hozzászólása Márc 2, 2023 /
 
A képen ( remélem)* látható elszíneződés fogadott a közelmúltban...
Ha katódsugárcsöves megjelenítőről lenne szó, arra gondolnék felmágneseződött - egy lemágnesezés megolja a dolgot. De ez egy Sa*m*ng lcd tv ...

Kb. 5 éves jószág, egy éve fali-konzolon lóg, előtte a lábain állt.

* ha nem látszana : a bal alsó, és jobb felső sarkok lila elszíneződése
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2023

tv_hiba.jpg
    
(#) kadarist válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
A windows nincs aktiválva, de legalább nem lesz hideg.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2023
(#) Macsek71 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
B+ ! Ezt "benéztem" ... Levadásztam egy képernyőképet, amikor ellenőriztem hogyan jelenik meg az oldalon akkor ott voltak a lila foltok ...

Fotóztam ... így talán látszik a probléma : jobb felső sarok meglilult ... meg kicsit a bal alsó is ..

tv_hiba.jpg
    
(#) erbe válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Paintben készíts egyszínű lapokat! Világos zöld, sárga, ... Az elmentett képet nyújtsad ki a képernyő méretére. Pl. tedd ki háttérképnek!
Ha csak 5 éves, akkor már LED-es lehet. Fáradnak a LED-ek.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2023
(#) kadarist válasza Macsek71 hozzászólására (») Márc 2, 2023 /
 
Mert ugye a fehér LED alapja a kék (liláskék) LED, ahol foszforeszkáló anyag adja a többi színt. Ha ez az anyag elfárad, akkor lesz ilyen. Bővebben: Link
(#) bodgabo válasza kadarist hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
"Szakszerű LED csere
(#) dave500 hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok! Van egy Sony KD 55X 8005c típusú tv-m, ami azt a tünetet produkálja, hogy bekapcsol, halványan bejön a Sony Logó, majd kikapcsol, és ezt kezdi újra és újra..
szét szedtem, gyakorlatilag mérve az összes kondi jónak tűnik, megpróbáltam azt, hogy lehúztam a háttér világítást, de akkor is ugyan ezt csinálja.
Merre induljak el? Előre is köszönöm!
A táp benne egy sony aps 395
Következő: »»   1257 / 1267
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem