Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR-es alkatrész (tranzisztor) teszter
Lapozás: OK   81 / 83
(#) tufatofu válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
..jaa, és ne 24 vagy 12V-os öklömnyi mágneskapcsolóban gondolkodj, hanem pici 5V-os relében!
(#) btamas81 válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
A kérdés költői, de ha ezt tudja miért nem teszik bele alalpból? Nem hiszem, hogy az a kb 500ft-al többet nem fietnék ki érte. Csak akkor örökös lenne, mint a nyomorúság.
(#) btamas81 válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Megnéztem az enyémet, csak annyi a baj, hogy ennek nincs pc0.4 lába.
Apt32f chip van mind a kettőbe.
(#) tufatofu válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Az ábra második felén látható diódás megoldás, szerintem alkalmazható ehhez is. Nekem mega328 van benne relével, igaz én építettem és nem ilyen szép grafikus, de teszi a dolgát.
(#) tufatofu válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 4, 2023 / 2
 
Idézet:
„A kérdés költői, de ha ezt tudja miért nem teszik bele alalpból?”


Ahogy ebben a topicban is írták valahol, a bemenetet nem szerencsés telepakolni mindenféle kóccal, mert a pontosság rovására is mehet bizonyos tartományokban, és feltételezik, hogy nem a műszaki analfabéta "Marinéni" fog húsleves főzés közben feltöltött kondit mérni vele, hanem hozzáértő. A feltöltött kondenzátor egyébként képes egészen komoly, és drága műszereket is hazavágni.
(#) Bakman válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Idézet:
„miért nem teszik bele alalpból?”
Mert így olcsóbb. Ne hobbista szemmel nézz a dologra, mert egy egyedi eszközt nem drága túlméretezni de egy sorozatgyártásban minden fillér számít.
(#) dokidoki válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Idézet:
„Csak akkor örökös lenne, mint a nyomorúság.”
Azért próbáld ki hogy egy relé zàró érintkezőjén kisütsz egy kondenzàtort. És ezt hányszor tudja elviselni, ha nem ég össze elsőre. Persze megoldható azért..
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2023
(#) btamas81 válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Mintha a tc-1be ilyen lett volna, azt sikerült először kinyírni. Majd megnézem.
(#) pipi válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Még mindig jobb, ha relét kell cserélni mint procit vagy a fél elektronikát
(#) dokidoki válasza pipi hozzászólására (») Márc 4, 2023 / 1
 
Igaz, és az érintkezőkkel soros 1ohm megakadályozza beègèst.
(#) pipi válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Jó ötlet az ellenállás is de a bikábbik (pár W) fajtából. Egy combos kondi combos villannyal feltöltve kiküldi a füstöt az ellenállásból, ezért időnként illik tesztelni (ellenőrizni pl csipogós multival) a "zárlat" megvan-e még a bemeneten
(#) Sly hozzászólása Márc 5, 2023 /
 
Sziasztok!Mèg mindig nemtaláltam nekem megfelelő sw-t,bár van egy kettő ami jolenne csak èrdekes hibát produkál...Hátha másnál is volt ilyen ès tudna segiteni...A hiba,az hogy amikor elinditom a tesztert a nyomogombbal (enkoderes verzio menüvel) akkor egy pillanatra az összes kèppont lathatová válik(mintha teljesen fellenne tekerve a kontraszt poti) utána kiirja hogy mèrès,majd kiirja hogy pl nincs alkatrèsz.Namármost,ha belèpek a menübe,ès elkezdem tekerni az enkodert,akkor pár menüpont tökèletesen megjelenik,de pár ugy jelenik meg hogy szintèn az összes kèppont megjelenik az lcd-n(szintèn mintha fellene eltekerve a kontraszt poti.)...Nemèrtem ezt a hibát,hogy mi okozhatja...Van valakinek valami ötlete?
(#) Sly válasza Sly hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
Itt az sw ami a kérdéses hibát produkálja és itt egy rövid video is rolla.Saját magam forditottam.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2023
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
Én egy darab forrást sem látok a rar-ban, csak az object fájlokat....
Próbáld az eredeti angol verziót, gyanús hogy a magyarítás nem sikerült
(#) Sly válasza pipi hozzászólására (») Márc 6, 2023 /
 
Szia.Lehet rosszul fogalmaztam...A rarban levő makefile-al kèszitettem saját hex-et ès eeprom tartalmat....Probáltam már sok sw-t,másikkal is volt ilyen jellegü problèma...Ami èrdekes hogy ha pl kikapcsolom a menu funkciot,akkor minden rendben.De ugye igy nincs menü ès sok egyèb funkcio,ami viszont jolenne....Más ötlet esetleg ?Köszi a segitsèget!
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Márc 7, 2023 /
 
De ha program bajod van, akkor miért nem azt küldöd ? A hex-be senki nem fog "belenyúlni".
Mondjuk ennyi darabból álló forrás átnézése se 10perces feladat..
(#) Sly válasza pipi hozzászólására (») Márc 7, 2023 /
 
Őszintèn szólva nemtudom hogy program bajom van e...Mivelhogy többet probáltam ès többnèl előjött ez a hiba,viszont mások nemláttam volna hogy ilyen jellegü hibára panaszkodnának.....Ami biztos hogy a hardware nem változott,csak az az sw ami rajta volt az valahogy "meghibásodott" mert volt rajta pár karakter ami nem olvashato volt ès ezèrt szerettem volna rá tölteni másikat.Nem azt kèrem hogy oldjátok meg helyettem a hibát csak adjatok támpontot,mitől lehet ez,illetve hátha találkozott más is ilyen hibával...Lehet esetleg mikrovezèrlő hiba is?Valami hardware-es hiba?Sajnos epp nincs itthon másik de tampontnak esetleg ez is jo...
(#) pipi válasza Sly hozzászólására (») Márc 8, 2023 /
 
Töltsd rá a gyári angolt, ne a mókolt magyart, ki tudja mit rontottak el a sw-ben. Ha úgyis rossz, akkor valószinűleg hw hiba, vagy lassubb a kijelző, stb akármi
(#) Sly hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Szia! Pipi.Probáltam az eredetit is azzal is ugyanaz a helyzet...Mostmár nagyon nemtudom mit tegyek...Kellene valaki akinek van egy teljesen jol müködö enkoderes menüs zener méréses firmware-ja mert igy nemtudom hogy az sw rossz vagy a nyák nem az adott sw-hez valo stb.Most amit ujabban probálok,ezzel szépen megy a menü is meg a zener mérés is,(szépen mutat minden karaktert)viszont itt meg nem mér a bemeneten semmit...Hiába van rajta tranzisztor,és ami még érdekes hogy mérés közben a védö relé összevissza kattog...Eza software jolenne,minden ok rajta,csak ez a relé kattogás nem stimmel nekem és az hogy nem mér semmit.Probáltam kiiktatni a relét,hogy alapesetben ne zárja rövidre az érintkezöket,de akkorsem mér semmit...Mintha nem a megadott méröpontokra raknám a mérendö alkatrészt...

Teszter.rar
    
(#) robis01 válasza Sly hozzászólására (») Márc 12, 2023 /
 
Ezt már nézted? kubi48
Sok félét támogat képek
Van 2x16 lcd, és magyar nyelv is sw
Nagyon sok mindent tud az sw, viszont neked kell kiválogatni, hogy mi az ami kell, mivel minden nem fér bele a Mega328 memóriába.

Én a Markus 1.47 ver használom ST7735 lcd vezérlővel. Az SW-t a dokumentációk alapján magamnak állítottam be, mivel ami engem érdekelt komponens (IR decoder, DS18B20) ki volt kapcsolva.
(#) Sly válasza robis01 hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Szia Nagyon köszönöm a segitsèget!Azt megtudnád mondani hogy mikènt kell másik lcdt bekonfigurálni?Mert az valahogyan nemsikerül....Van erre valami leirás?
(#) robis01 válasza Sly hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Remélem a pdf segít.
És talán itt: blurpy vagy itt youtube is lehet segítség.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2023
(#) Sly válasza robis01 hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Szia!Ezer köszönet érte!Minden stimmel.Szépen tudom szerkeszteni a funkciokat és müködik az lcd is rendesen ugy ahogyan kell neki!Véééégre
Üdv:Robi
(#) Sly válasza robis01 hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Szia.Egy hangyányit korai volt az öröm...
A probléma nagy része megoldodott,viszont van egy ujabb...Tudnál küldeni egy kapcsolási rajzot arrol amit te használsz az 1.47-es sw-vel?Az a probléma hogy a védörelé összevissza kattog,és ugyis mér alkatrészt,hogy nincs is rajta semmi...Lefut a teszt,kattog a relé és a végén kiirja hogy BJT és hogy ECB,pedig nincs is rajta semmilyen mérendö alkatrész.A régi sw-wel ezt nemcsinálta,csak ezekkel az ujakkal...Kiprobáltam 1.42-ig visszamenöleg mindet,és mindnél ugyanaz a jelenség...Ez már valami hardware oldali probléma lessz...Csak kellene egy kapcsolás hogy megnézzem mitöl tér el az enyém...
Ezenkivül a többi funkcio szépen megy és szépen szerkezthetö is...
(#) robis01 válasza Sly hozzászólására (») Márc 14, 2023 /
 
Szia Robi! Én szintén Robi!

Valószínűleg igazad van. Másként van összehuzalozva a tiéd.
Az enyém ua. mint amit blurpy bemutat (documents alatt van a leírása)
Nem relé van benne, hanem védődiódák (SRV05-4). És jó tapasztalatom van velük. Eddig már kétszer nyírtam ki őket, de az AVR-t és minden más kiegészítőt is eddig megvédték.

De jó hír hogy át lehet konfigolni a lábakat
A funkciók előtti megjegyzésben általában le van írva milyen portot, lábat használ.
Relére azt írja hogy a PC4 lábat használja:

  1. /*˰
  2.  *  Probe protection relay for discharging caps˰
  3.  *  - default pin: PC4 (ATmega 328)˰
  4.  *  - low signal: short circuit probe pins˰
  5.  *    high signal via external reference: remove short circuit˰
  6.  *  - see TP_REF in config_<MCU>.h for port pin˰
  7.  *  - uncomment to enable˰
  8.  */˰
  9. ˰
  10. //#define HW_DISCHARGE_RELAY˰


És ahogy nézem a 2,5V referencia is oda van bekötve.

  1. /*˰
  2.  *  2.5V voltage reference for Vcc check˰
  3.  *  - default pin: PC4 (ATmega 328)˰
  4.  *  - should be at least 10 times more precise than the voltage regulator˰
  5.  *  - see TP_REF in config-<MCU>.h for port pin˰
  6.  *  - uncomment to enable and also adjust UREF_25 below for your voltage˰
  7.  *    reference˰
  8.  */˰
  9. ˰
  10. #define HW_REF25˰
  11. ˰
  12. ˰
  13. /*˰
  14.  *  Typical voltage of 2.5V voltage reference (in mV)˰
  15.  *  - see datasheet of the voltage reference˰
  16.  *  - or use >= 5.5 digit DMM to measure the voltage˰
  17.  */˰


config_328.h fájlban lehet átállítani a lábakat.

  1. #define TP_REF           PC4       /* test pin for 2.5V reference and relay */


El kell dönteni hogy külső referencia fesz. lesz használva a nagyobb pontosságért, vagy relé lesz használva kisebb pontossággal. Vagy a harmadik út amit blurpy tesz, a preciziós 5V-os stab ic használata.

Van még egy Clones nevű fájl, abban van néhány minta beállítás. A sajátomat is az alapján állítottam be, de ebben a fájlban a kereskedelmi forgalomban lévő teszterek vannak. Viszont mintáknak használhatók.

Hibás mérést ad ha nem jó referencia feszültség, vagy nem jól van beállítva kvarc órajel (alapesetben 8Mhz).

Üdv
(#) Sly válasza robis01 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szia.Probáltam kivenni a relét és raktam be diodákat a kimenetre...Sajnos igy is ugyan az a hiba...Nincs rajta alkatrész és kiirja hogy BJT és kiirja a hfe értéket is.Ráakaszottam egy szkópot a mérö bemenetekre és a földre és látszik hogy történik valami...Mind a 3 bemeneten szépen látszik ahogyan "mér" a möszer.Négyszögjelet látok mind a 3-on de nem állandoan hanem idöközönként...Én mostmár teljesen nem értem mi történhet..Kikötöttem a relé tranzisztorát is hogy ne zavarjon be az is..Minden maradt a régiben igy is.Akármit csinálok nem jutok egyröl a kettöre...
Viszont ami érdekes hogy pl most nézegetem a softwareverziokat és eddig a k verzioval müködött a teszterem,(persze ott ugye az lcd-vel volt gond)ez meg most ugye az m verzio...Valami itt lehet de mi a fene???Van esetleg még ötleted?
(#) erdgab válasza Sly hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szia! Nem ismerem ezt a változatot ami neked van,de felmerült bennem,hogy nincs e beragadva a teszt indító kapcsoló/gomb vagy valami hasonló?Alap állapotban semmilyen jelet sem kéne mérni a mérőbemeneteken még időszakosan sem,hiszen csak az alkatrész csatlakoztatása után az indító gomb,tesztgomb megnyomása után szabadna vizsgálójelnek megjelenni a 3 mérővezetéken majd a teszt lefutása után ezeknek el kell tűnni és megjelenik a teszt eredménye a kijelzőn.Ha van jel a mérővezetékeken időről időre,de alkatrész nincs rákötve tesztelve akkor random jelenik meg valami a kijelzőn ami akármi lehet.Olyan mintha futó program közben cserélnél valami alkatrészt a mérővezetékeken,valójában összeomlik a teszt program.
Bocsánat,hogy belevau csak egy gondolat volt!
(#) Sly válasza erdgab hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Szia.Ugyanmár semmi gond!Köszi az èszrevètelt,minden hozzászolásbol lehet tanulni!De sajnos nem ez a baj...Azt nemirtam hogy teszt közben mèrem a jeleket...Tehát csak akkor van jel amikor tesztelődne az alkatrèsz....Ez a rèsze rendben müködik...Annyi változást mèg eszközöltem azèrt hogy i2c modulos lcd-t használok...De ezzel feltètelezem semmi gond nincs...Szèpen mutat mindent miutan a confog file-ban beállitottam....
(#) robis01 válasza Sly hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Ha kiveszed a védődiódákat, és csupaszon hagyod a bemenetet (Portc0-Portc1-Portc2) akkor is hülyeséget mér?

Menüben van egy "test" opció. Érdemes lefuttatni.
Kalibrációt végeztél? blurpy végén leírtak szerint.

A "k" és "m" verziók leírása fent van blurpy honlapján "k" verzió "m" verzió

Blurpy néhány hasznos tanácsot is ad
...
A k-firmware readme -jéből :

" Az R1-R6 ellenállások kritikusak a mérésekhez, és ezeknek a 680 Ω-os és 470 kΩ-os ellenállásoknak mérési típusú ellenállásoknak kell lenniük (0,1%-os tűréshatár a teljes pontosság eléréséhez." )
...

config_328.h fájlban látható melyik láb mihez van társítva. Ezt is érdemes végig nézni.

FUSE bitek jól vannak beállítva? fusebit

Tegyél fel egy kapcsolási rajzot az általad épített verzióról, könnyebb lenne hibát keresni.
(#) robis01 válasza Sly hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Különbség
"k" verzió fejlesztője Karl
"verziók" /trunk könyvtárban van sok lefordított fájl, 2*16 kar verzió is.
Már nem fejlesztik

"m" verzió fejlesztője Mark
"verziók" /Markus könyvtár
Fejlesztik, adnak ki frissítést. (utolsó 3 hónapja jött ki)
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
Következő: »»   81 / 83
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem