Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Internetes rádióvevő
 
Témaindító: Vales, idő: Júl 4, 2008
Lapozás: OK   12 / 15
(#) kopizoli válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Köszi, az is megvolt (build könyvtár törlése). Tegnap volt egy kicsit több időm, egy teljesen frissen telepített gépre feltettem az ESP-IDF-et és a Hello_world példát gond nélkül fordította bin-re, viszont a KaRadio-t sajnos nem sikerült lefordítani, pedig dolgozott vele elég sokat, de kb. 3/4-e után elkezdett hibákat dobni és failed-re futott a fordítás. Több dologra is rájöttem azért menet közben, például, hogy az ESP-IDF verzió sem mindegy, mert én alapból a legfrissebbet tettem fel, de a KaRadio-ból nem a KaRadio4 volt nekem letöltve.

Tegnap elkezdtem újra a "kályhától", frissen telepített gépre, frissen telepített ESP-IDF, Github-ról letöltött teljes KaRadio4-nél módosítottam az addonucg.c file-t és azt próbáltam fordítani, de ahogy fentebb írtam, kb. a 3/4-énél elhasalt a fordítás.

Tényleg feladom, rengeteg időt és energiát tettem bele, de nem sikerült, akkor marad így, maximum, ha az általad fordított, módosított bin-t megkaphatom Tőled (privátban), megköszönöm és akkor azt használom, különben így marad.

Mindenesetre köszönöm Neked is és pipi-nek is, hogy próbált segíteni.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Mint korábban is írtam, a dokumentálás nem az erősségem. Megint végig kellett játszani mindent előlről.
Hosszas kísérletezés után arra jutottam, hogy az IDF 4.4 verzióval a ez a KaRadio lefordítható. Sajnos nem a legfrissebb.

A fordítás végén ez az üzenet van, ebből ki tudod vadászni, hogy melyik file-t milyen címre kell betölteni.
python ../esp-idf/components/esptool_py/esptool/esptool.py -p (PORT) -b 460800 --before default_reset --after hard_reset --chip esp32 write_flash --flash_mode dio --flash_size detect --flash_freq 40m 0x1000 build/bootloader/bootloader.bin 0x8000 build/partition_table/partition-table.bin 0xd000 build/ota_data_initial.bin 0x10000 build/KaRadio32_4.bin
or run 'idf.py -p (PORT) flash'



Ha van egy működő verziód, mentsd el a csatornalistát, azt a legnehezebb pótolni, ha esetleg valami nem sikerül.
Ha nem törlöd ki teljesen, akkor a HW beállításaid megmaradnak.
Ha ki kell törölni teljesen, akkor kell egy ötödik file is, amit a 0x3a2000 címre kell betölteni. Használd azt, amit korábban. Abban a GPIO összerendelések vannak. (meg pár opcionális paraméter)

Ha működik, utána ne frissítsd OTA, mert akkor elvesznek a módosítások.
Sok sikert!
(#) kopizoli válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 27, 2023 / 1
 
Köszönöm a segítségedet és a fájlt, tegnap este még ki is próbáltam. A dátum és az idő, sokkal jobban látszódik így, mint előzőleg, viszont sajnos a hangerőt jelző sáv, egy kicsit "el van mászva", mert teljes hangerőn, ez látszik, ami a második, csatolt képen van. (egy előtte és egy utána kép).

Egyébként az én rádióm így néz ki jelenleg, az elektronika még nincs beleépítve a dobozba, mert várom a hangszórók szállítását Kínából, amiket még "belefaragok" a dobozba, illetve az erősítőt is be fogom még akkor építeni. Volt ez az After Eight fémdobozom, már 1-2 éve terveztem, hogy ebbe egy Internet rádiót fogok építeni, most kezd így realizálódni.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Ilyen kijelzőm nincs, nem tudtam kipróbálni. Lehet, hogy nem jó helyen írtam át.
A hangerő kerete OK, csak a csíkkal van baj, ha jól látom.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
ez rajzolja a hangerő keretet/csíkot

// ucg_DrawFrame(&ucg,0,yy-10,x/2,8);
// ucg_SetColori(&ucg,255,0,0);
// ucg_DrawBox(&ucg,1,yy-9,((uint16_t)(x/2*volume)/255),6);
ucg_DrawFrame(&ucg,0,yy-20,x,18);
ucg_SetColori(&ucg,255,0,0);
ucg_DrawBox(&ucg,1,yy-9,((uint16_t)(x*volume)/255),16);

yy-9 helyett yy-19-et kell írni.

A függvénynek a kezdőpont koordinátáit és a vízszintes/függőleges méretet kell megadni.
A lefelé elcsúszás jogos, de a teljes hangerőn végig kellene érni a csíknak a jelenlegi beállítás alapján.

Eredetileg (320/2*255)/255 = (160*255)/255 = 160 hosszú csíkot rajzolna teljes hangerőn
Módosítva (320*255)/255 = 320 hosszú
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Kipróbáltam a 240x240-es kijelzőt 320x240-es beállítással sys.lcd("199")

204-ig jó a hangerő, de ott vége a kijelzőnek. (miért pont ott vajon?)
utána megint az elejétől megy valameddig.

Ha jól emlékszem, nem teljesen egyformán működik a DrawFrame és a DrawBox függvény
A forgatáshoz lehet köze, azzal szívtam én is elég sokat.

Amit ma küldtem filet, a függőleges elcsúszás javítva.

Próbáld meg megfordítani a kijelzőt (sys.rotate("1"))

Az addonucg.c file-ban 90 fokos és 270 fokos forgatás van a normál/elforgatott képernyőhöz.
(#) b_zsiga válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Kipróbáltam, hogy elforgatva jó-e, de úgy sem.
A DrawBox függvény rajzolásával van valami probléma, ami összefügg a képernyő forgatással.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Eszembe jutott egy workaround megoldás:
mivel a DrawFrame() jól működik, csak a DrawBox()-szal van baj, a kék frame-be
rajzolni kell pár 2 pixel magas piros frame-et egymás tetejére.

Nem szép megoldás, de működhet.
Viszont idő hiányában ez már nem ma lesz.
(#) kopizoli válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Köszönöm, feltettem, amit most délután küldtél és azt csinálja, amit Te is írtál : 204-ig teljesen jó a hangerő progress bar, de utána mintha az elejétől kezdené. Val.szeg maradok ennek a verziónak a használatánál, mert így a dátum és az idő, sokkal jobban olvasható, a hangerő sáv meg annyira nem lényeges, mert ha tekerem a hangerőszabályzót, úgyis látom az értéket, max. 203-on használom.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Máshol van a kutya elásva

ucg_DrawBox(&ucg,1,yy-9,((uint16_t)(x*volume)/255),6);

320 x 204 = 65280
320 x 205 = 65600
a unit16_t értéke 0-65535 között lehet. 205-ös hangerő esetén túlcsordul.
Megoldás:
ucg_DrawBox(&ucg,1,yy-9,((uint32_t)(x*volume)/255-2),6);
(#) kopizoli válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 2
 
Király vagy, nagyon szépen köszönöm, most, így már tökéletesen működik a hangerőszabályzó csíkja is, illetve ami plusz extra, hogy az eddigi hónap-nap formátumról év-hónap-nap lett a dátum, így már teljesen jól néz ki a kijelzés. Köszönöm szépen a segítségedet.
(#) lalca válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Kíváncsiságból beleolvastam a munkátokba, persze, értem én, hogy univerzális meg minden,
de ha kész van, nem lesz hetente cserélve a kijelző,úgyhogy szerintem:
(5*volume)>>2 egyszerűbb,gyorsabb.
És hamár, nekem 5 méterről már nem igazán működik az esp, pedig a router ok.
Ilyenek, törődjek bele?
Amúgy sok örömet a rádióhoz!
(#) gacsoi hozzászólása Márc 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Előre is elnézést kérek a láma kérdésekért, de most ismerkedem az esp-k világával.
Most találtam rá a KaRadio projektre.
Volt itthon egy ESP32-D1-MINI, amire sikeresen feltoltam a Karadiot.
Szépen csatlakozik a hállózatra, elérem webes felületen.
Most kaptam egy SSD1306 Oled kijelzőt, ezt próbáltam hozzá illeszteni, sikertelenűl.
Valaki le tudná írni szájbarágósan a menetét ?
(#) Travolta válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Ha picit vissza olvasol, korábban tárgyaltuk, hogy az ESP8266-ra sem lehet közvetlen kijelzőt rákötni, mert hiányoznak azok a pin-ek. A D1 MINI-nek meg még annyi sincs.
Szóval felejtő. ESP32 kell hozzá mindenképp.
(#) gacsoi válasza Travolta hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Köszönöm.
(#) gacsoi válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 / 1
 
Csak azért ezzel küzdöttem, mert az ábra szerint van rajta SCL, és SDA pin

mini.jpg
    
(#) b_zsiga válasza Travolta hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
ESP32 D1 minit írt, nem ESP8266 D1 minit

Azon simán működni kell
(#) Travolta válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Valóban, akkor azon mennie kell.
(#) gacsoi válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Csak rádugom ?
(#) b_zsiga válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
melyik file-t töltötted be a 0x3a2000 címre?
Abban van a GPIO kiosztás.
(#) Travolta válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Itt a kijelzők kiosztása.
Arduino IDE alatt a soros monitorral be tudod állítani.
(#) gacsoi válasza Travolta hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Küzdök vele
(#) b_zsiga válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
A GitHub-on a példában szereplő fényképen a standard_adb.bin van a 0x3a2000 címre betöltve.
Abban az SCL, SDA:
P_I2C_SCL data u8 14
P_I2C_SDA data u8 13

Ha jól látom, az általad csatolt képen nincs kivezetve a GPIO13.

Szerkeszteni kell egy olyan .csv file-t, amiben az SCL a 22, az SDA pedig a 21.
Utána az ott lévő scrip-tel csinálni kell belőle .bin-t
Aztán az így készített file-t kell a 0x3a2000 címre flash-elni.

Ezek után, össze kell kötni a feliratok szerint. Soros porton vagy telneten keresztül be kell állítani a tipust.
Ha 128x64, akkor sys.lcd("0"), ha 128x32, akkor sys.lcd("6") a parancs
(#) b_zsiga válasza gacsoi hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
A ttgolora1-6.bin file-ban az SCL 22, SDA 21

HA azt a file-t flash-eled a 0x3a2000 címre, akkor az SCL, SDA ott lesz, ahol a felirat van.
(#) gacsoi válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 28, 2023 /
 
Legközelebb pénteken tudok vele görcsöli. Köszi a tippeket
(#) kopizoli válasza lalca hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
A wifi hatótávolsággal nekem is vannak gondjaim, pedig nem egy olcsó, gagyi router-em van (Synology), jelenleg még ugyanabban a helyiségben használom a rádiót, ahol a router is van, itt jól működik, de pl. ha kiviszem a nappaliba vagy az étkezőbe, ott már nem találja a jelet. Rendeltem be Ali-ról egy ilyen, külső antennás ESP32-t és hozzá egy ilyen antennát, még várom, hogy megérkezzen Kínából, ezekkel, lényegesen jobb eredményt várok távolabbról, majd megírom a tapasztalataimat.
(#) Massawa válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
A Wifi egy csapnivaloan rossz technologia sok szempontbol, már ami a hatotávolságot illeti.
Én is pár éve felszereltem uj kamerákat, amire azt irták, hogy 100 m a hatotávolság, kint a kertben sem tudtak többet mint 20-30 m-t. A ház fala meg leküzdhetetlen akadály volt. A régebbi rendszert akartam ujra cserélni, amig a régi SD kamerák müködtek az uj HD kamerák nem. ( pedig jobb antennának néztek ki amik rajtuk voltak).
De ugyanez volt a profi pályafutásom alatt is. Egy nagy pályaudvarban kellett volna WIFI szolgáltatást biztositani. Amikor mértük több mint 100 WIFI csatorna müködött az üres csarnokban ( hajnali 3-4 ora között mérecsgéltünk).. Hiába szereltek a kollégák vagy 40 antennát a csarnokba, még maradt egy tucat hely, ahol nem lehetett létrehozni a kapcsolatot. Ráadásul a kapcsolatfelvétel gyakran elhuzodik, igy az ember azt hiszi, hogy valami nem megy, s ahelyett, hogy várna egy kicsit, megnyom egy gombot amivel csak meghosszabbitja a kapcsolatfelvételt. ( ez a müszerünkkel is elöfordult, de ott legalább láttuk mi történik.).
(#) lalca válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Én a konyhában használom, de úgy, hogy tettem mellé egy repeater-t.
Ezt találtamEsp range extender csak még nem tudom kipróbálni.
(#) b_zsiga válasza kopizoli hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Az a fémdoboz, ha ráteszed a tetejét, egy tökéletes Faraday-kalitka.
Az a csoda, ha egyáltalán működik. Külső antennával lényegesen jobb lesz.
(#) kopizoli válasza b_zsiga hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Köszi az infót, igazából egyelőre csak úgy próbáltam, hogy a dobozon kívül volt az elektronika, még nincs beleépítve a dobozba, de én is úgy gondolom, hogy a külső antennával jól kell, hogy működjön.
Következő: »»   12 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem