Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3480 / 3551
(#) antiktelefon hozzászólása Márc 25, 2023 /
 
Melyik 2 komponensű epoxy köt kő keményre? Eddig hangszóróhoz direkt puha kellett, de most kemény és műanyaghoz jól kötő kéne és nem árt, ha nem fél napig köt.
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Én Uverapid-ot használok, nekem nagyon "bejött".
(#) Ge Lee válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Szerintem mindegyik ami aljzat létesítésére készült mert azon utána évekig járnak cipővel, de ezek inkább poliészterek és nem epoxik. Nekem van ilyen valahol de ennek a száradási ideje több nap.
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Ha nem számít, hogy milyen színű, akkor a szürkék jók lehetnek, gyakran "folyékony fém" fantázianévvel látják el őket. Van gyors kétkomponensű is (5 perc) de azt nem javaslom, nagyon igyekezni kell vele, már szinte összekeverés közben elkezd kötni.

Ragasztás előtt a felületet csiszold meg kicsit, hogy érdes legyen, akkor jól fogja a ragasztó. Felkenés után hőlégfúvóval (nem gázlánggal!) óvatosan melegítsd fel annyira, hogy kézzel melegnek érezd majd hagyd kihűlni. Ha a felmelegítést megcsinálod három-négy alkalommal, fél óra alatt kemény lesz, ugyanakkor az ilyen ragasztóknál kelleni szokott szobahőmérsékleten a 24 óra, hogy teljesen megkössön, még az öt percesnek is. Arra figyelj, hogy az első melegítéskor a ragasztó lágyulni fog, lefolyhat onnan, ahonnan nem kellene.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) bbb válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Én pl. az autoweld CX80-at használom. Annak kell egy nap, de utána menetet is fúrhatsz bele, azt is bírja
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Műanyagra kéne plusz rögzítési pontnak anyákat rakni készülékházba, a színe mindegy, csak tényleg erős kell. Az idő inkább azért számít, mert a nagyon lassan kötők szeretnek elmászni onnan, ahol kellene.
Egyszer egy letépett SMD csatit valaki epoxyval rakott fel, az érdekelne milyen volt, mert alig lehetett lecsiszolni is (persze a pineket nem forrasztotta vissza ragasztás előtt )
Illetve kényelmi kérdés, de most az egyszer nem bánnám, ha legalább 2 fecskendős vagy dupla fecskendős és nem tubusból kell nyomogatni, aminek elreped a kupakja első alkalom után és minden úszik epoxyban utána, mint az epokittnél.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Az átlátszóra és picit rugalmasra köt, ami nekem most nem jó. Vagy nem tudom melyikre gondolsz, a 20 perceset használtam bevezetőszálakhoz meg membrán és pille közé.
Amúgy kihagytam egy fontos infot :
pc+abs-td15fr(40) az anyag, tehát üvegszál erősítésű PC ABS keverék.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 / 1
 
Idézet:
„a nagyon lassan kötők szeretnek elmászni onnan, ahol kellene”
Az anyát pillanatragasztóval rögzíted, kötés után megerősíted a 2K ragasztóval. Peremes anya jó lehet a feladathoz.
(#) elektroncso válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Idézet:
„Egyszer egy letépett SMD csatit valaki epoxyval rakott fel, az érdekelne milyen volt,”


SMD ragasztó. Mink pl. melóban ezt használjuk: LOCTITE 3621. Egy komponensű és nem mászik sehova kötés közben. Viszont fel kell fűteni mert hő katására keményedik ki. Szigorúan hűtőben kell tárolni mert szobahőmérsékleten pár nap alatt teljesen tönkremegy és utána nem fog megkötni ill. elválik a felülettől.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) antiktelefon válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Neem, egy köbcenti 2 komponensűt a lapra nyomtak és belecsapták az SMD csatlakozót leszakadt padostul... (Ezt ismerem, de nem használom itthon, mert technológia nem indokolja, inkább UV kötő javító ragasztók kellenek javításhoz). Szóval nem megfelelően használták fel, de baromi kemény volt és nekem erre jó lenne. A fényes nyákra is úgy rákötött levésni sem lehetett.
(#) elektroncso válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Értem. Akkor nem tudom. Kétkomponensűből mink valamilyen araldite-t használunk de fejből nem emlékszem a típusra. Keményre köt és elég erős. Viszont a teljes kötésideje ennek is 24 óra és amit Bakman írt az erre is vonatkozik (meleg hatására felgyorsul a kötésidő de meglágyul közben és megfolyósodik). Hasonló feladatokra használjuk mint amit szeretnél (pl. lemezfüleket szoktunk felragasztani amihez aztán csavarozunk pl. nyitásérzékelőt).
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Márc 26, 2023 /
 
Idézet:
„meglágyul közben és megfolyósodik”
Én azért is melegítem hőlégfúvóval minden esetben, mert a megfolyósodott hígabb ragasztó jobban a felületre igazodik, porózusokba belemegy, azaz nagyobb felületen kapaszkodik.
(#) jani1987 hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
Megy valaki szombaton a Hungexpóra? Privátban lenne egy kérdésem.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Mert mi lesz ott?
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Lakberendezési bemutató.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Akkor azért nem hallottam róla.
Hazafelé az Örsön benézhettek az Ikeába, ott egyből aprópénzre is válthatjátok a tanultakat.
(#) Suba53 hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Sziasztok!
Van közületek olyan, aki a CITROMAIL levelező rendszerből sikeresen átrakta a teljes fiókját, mondjuk a gmail-re?
Nekem nagyon régóta a citromail a fő címem, de az átállással botrányosan lassú lett.
Teveztem, hogy megtartom, annak ellenére, hogy fizetőssé vált, de ilyen körülmények között átállnék egy másikra.
(#) granpa válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ergya lett a citromail, lassú, kezelhetetlen és még ez lenne fizetős. Valaki(k) nagyon beteg(ek)!
Még nem volt idegem átpakolni minden fontosat máshová, de rajta vagyok. Szerintem direkt belassították, hogy ne legyen idege, ideje senkinek átpártolni máshová. Mocsokság, de több is veszett Mohácsnál. Lepattanok róla, ha átmentettem, ha nem.
(#) tufatofu válasza granpa hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Egy POP3 klienssel(BAT, Thunderbird stb.) pár másodperc alatt lementhető az egész fiók a gépre, és lehet offline is olvasni.
(#) Skori válasza tufatofu hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 1
 
Citromailen az átállás óta nem működik a POP3 sem. Feleségemnek volt fióka, de még korábban mindent lementettünk ami kellett (eleve POP3-al volt használva amíg ment). A skype miatt eleve volt microsoft fiók, így beállítottunk @outlook.com végű email címet.
(#) Suba53 válasza Skori hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Én nem is találtam meg a POP3 beállítást a citromail menüiben.
POP3 nélkül mik a lehetőségek? Vállalom a sziszifuszi munkát is, mert szeretném megőrizni a leveleimet.
Az megoldás lehet, hogy forwardolom egyenként egy másik címre, de az iszonyat macerás.
Más gyorsabb módszer elképzelhető?
(#) Suba53 válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Letöltöttem, és telepítettem a Thunderbird levelező szoftvert, de még életemben nem használtam, így kicsit nyögve nyelős a dolog.
Szerintetek mit érdemes csinálni? Thunderbirdben beállítani a citromailes levelezést, majd amikor megszűnik a citromailes fiók sót-borsot szórni rá, és a Thunderbirdet mint egy offline archívumot használni?
Vagy átmigrálni a citromailes fiókot a gmail-be, ahol megtalálható lesz a későbbiekben minden?

Nekem a thunderbird archív a szimpatikusabb, mert nem kutyulódik össze a korábbi gmail levelekkel.
A címváltást úgy is végig kell csinálnom az összes olyan helyen, ahol regisztráltam a citromailes címet.
(#) Gafly hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Az mit jelent, ha két sarok között félúton hirtelen "kinő" egy ilyen?
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Lehet útjavítás lesz.
(#) tufatofu válasza Skori hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Akkor bocsi, azt hittem legalább ilyen alap dolgokat meghagytak....
(#) Suba53 hozzászólása Márc 31, 2023 / 2
 
Találtam egy útmutatót, ami alapján elindítottam a Citromail-es fiókom átmozgatását a gmail-be.
Kreáltam egy új gmail accountot, majd abban az útmutatónak megfelelően beállítottam az importálást, és most végzi éppen.
Aztán majd erre az új gmail címre cserélem le mindenütt az account emailt, ahol eddig a citromailes címemmel voltam regisztrálva.
Korrektnek tűnik a folyamat.
Szépen csorognak át a levelek. Sokáig tart, majd a végén kíváncsi leszek, hogy minden átjött-e, a címjegyzékkel együtt.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Milyen volt a rendezvény, HE szempontból volt valami érdekes?
(#) Tomi94 válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Szia!

Pont ugyanerre a témára akartam rákérdezni én is itt (Amúgy se feltétlen akartam fizetősen meghagyni, de hogy az átállás óta kaptam 110 adathalász meg egyéb szemét levelet rá (előtte havi 2-3-at..), na az megadta a kegyelemdöfést.)

Az új gmail-fiók ennek fontos eleme? Vagy rakhatom a már meglevőre (kb. fele-fele arányban amúgy is azt használtam), ha nekem megfelel annyi "szeparáció", hogy a címkét ráhelyezi az importáltakra?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 

Pontosan azt, amit odaírtak.
Az már csak a tábla után, néha csak a következő útkereszteződésnél derül ki, hogy
-az egyenrangú útkereszteződést megváltoztatták
-hogy a folytatódó út egyirányú lett
-úgy iktattak be egy (szándékos vagy kénytelen) útszűkületet, hogy el kelljen gondolkodni rajta, ki mehet először (jobb esetben ezt is táblával egyértelműsítik)
-stb....stb....

Magyarul: csak annyit jelent: ne megszokásból közlekedj azon az úton, mert már másként van, mint volt. Nem többet jelent.
(#) Suba53 válasza Tomi94 hozzászólására (») Ápr 2, 2023 /
 
Szerintem rakhatod meglévőbe is, de én nem vettem észre, hogy címkézte volna.
Viszont azt vettem észre, hogy csak a beérkezett leveleket rakta át, az elküldötteket, és az egyéb mappában lévőket nem.
Ezért az összes levelet, amik külön mappákban voltak, és meg akartam tartani, azokat bemozgattam a beérkezett levelek közé, így mindet átvitte.
Én azért csináltam új gmail fiókot, hogy ne az egyébként más dolgokra használt fiókjaimat kutyulja össze a kb. 1600 citromailes levelem. És így később is tudok válogatni, hogy melyik címemet mire használom.
Az elküldött leveleket macerás lenne mindet exportálni, egyszerre nem is lehet, így azokon végig kell mennem, és csak a legfontosabbakat mentem ki.
Ja, és a címlistát sem vitte át, azt is külön kell valahogy kiexportálni, de az nem olyan sok.
Következő: »»   3480 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem