Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   96 / 113
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Györökön van ekkora műanyag műszerdobozom (by D.T.), ha előbb írja, felhoztam volna.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2023
(#) lefituta válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 9, 2023 /
 
Levélként nem lehet vastagabb 24 mm-nél. Gondolom azért van így, hogy beférjen a postaládák nyílásán. Vastagabbat csak csomagként lehet feladni, aminek a költsége több.
(#) uniman válasza lefituta hozzászólására (») Ápr 9, 2023 / 1
 
Levélként is lehet magasabb! ("Ha nem címhelyre van címezve"):
(#) szs válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 9, 2023 / 1
 
Csak félig-meddig igaz ez.
Lehet ugyan kérni dolgokat, és tényleg erről szól ez a topik. De nem arról, hogy minden szerszámot, minden alkatrész itt beszéljünk meg, hogy hol is kapható.Arról pláne ne szóljon, hogy hogyan kell mások pénzén beszerezni saját pénzből is jól beszerezhető dolgokat.
Tessék olyasmit kérni, amit máshol nem nagyon kapunk, ne tarháljunk.
Amikor én 600-as Mercit kértem, két nap tiltást kaptam.

Én (ha műszerdobozt nem árulnának sehol) akkor elfogadnám Gafly felajánlását, elhoznám az alulemezt, kivagdalnám, meghajlingatnám. Örülnék a felajánlásának.
De árulnaķ. Meghát: cseréltem is dobozt dobozért.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2023
(#) szs hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Például: a topic arról szól, hogy kérhessünk dolgokat, amit TÉNYLEG nehéz beszerezni a kereskedőknél.
Tehát én szeretnék néhány (azért 10-nél több, de 20nál nem okvetlen több) méter hagyományos antenna-szalagkábelt. (ezt még nevesítették is annakidején, 240 illetve 300Ω-os szalagkábel)
Bárhol kérek (üzletekben) csak azt mondják: nincs már. Értelmesebbek elmondják: annyira nincs kerrslet, hogy nem is tartunk.
Nem kérem, hogy postára szaladgáljatok, ahová eljutok, onnan örömmel elhozom. Ha elérhetetlen számomra, hát sajnálni fogom, de nincs mit tenni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 1
 
Ha szerencséd van, nálam még fellelhető. Tán van is annyi.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Vagy ha nincsen, akkor bontott TV balun-t én is tudok adni, és akkor már mehet a koax is (azt még lehet kapni).
Szs-nek igaza van, már antenna boltban sincsen (azaz pénzért sem tudsz már venni).
(#) kalmi.kalmi válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Postára kell címezni. Ennyi !
(#) Gafly válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Na az is vicces dolog, gyakorlatban kipróbáltam.
Berettyóújfalui postának a postacímét nekem kellene tudnom.
Meg szólnom telefonon a címzettnek hogy menjen érte, mert ott van.
Volt olyan rendes (szerintem csak mert szépen néztem rá) a postás kisasszony, hogy a saját mobiltelefonján google-n megnézte a postahivatal postacímét. Szerencsére ott nem nagyon sok van belőlük.
Még egyt cetlit sem dobnak be, hogy "Leveled jött, menjél be érte a póstára"...
Meg hogy ha nem tudom az illető mobilszámát, vagy nincsen neki, akkor az életben meg sem kapja.
Na ezért is kapnak sokan "lábrázást" az ingyenvihetőnél (is) a Postától. De ez itt OFF.
(#) kalmi.kalmi válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Valamit valamiért ! 1100.-ft-ért tudnia kell a címzettnek, hogy érkezik egy ajánlott levele és menjen be a postára érte. ÉS OFF !!!
(#) mikrodigit válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Pedig van megoldás: feladod a küldeményt "postán maradó"-ként, és egyidejűleg küldesz egy sima levelet is (amit bedobnak), hogy a következő napokban járogasson be a postára megnézni, megérkezett-e a másik.
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 2
 
Elég ha a címzettnek megadod az ajánlott levél feladási számát és a posta.hu oldalon a "nyomkövetés" menüben a szám alapján megnézhető mikor megérkezett, az adott postára.
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Akiben van értelem az érti.
(#) NGY válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 2
 
Nem ebben a topikban kéne erről írni, de mivel itt vetődött fel, hátha segít másoknak...
----
Idézet:
„Berettyóújfalui postának a postacímét nekem kellene tudnom.
Meg szólnom telefonon a címzettnek hogy menjen érte, mert ott van.”

Ennél azért jobb a helyzet:

- a Magyar Posta oldalán megtalálható a címiratkitöltő webes űrlap;
- itt ki lehet választani a "postán maradó" lehetőséget, majd azt is, hogy melyik postára vigyék. Az űrlap a település nevének beírása után automatikusan felkínálja az ott megtalálható postákat, azok címével együtt;
- a címzett mobilszámát illetve email címét meg kell adni, akkor oda elküldi a posta az értesítést, sms-ben ÉS email-ben IS.

Számtalanszor küldtem és kaptam már így csomagot, problémamentesen.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Hú, de jó! Ha megtalálod, nagy örömmel elhoznám! (Reménykedem, hogy Bp-en találod meg, mert györök felé elég kiszámíthatatlan jutok el )
Kérlek, jelezz, ha megtaláltad, és utána egyeztetünk, mikor magyek, mehetek érte.
Előre is köszönöm!
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 2
 
Szerintem Györökön van, de nálam le tudja adni megőrzésre.
(#) uniman válasza NGY hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Csakhogy mi itt nem is csomagról, hanem (sima, elsőbbségi, ajánlott) "postán maradó" levélről elmélkedtünk. A csomag az OK, jön email/SMS...na de a levélről (az is "küldemény") ? NEM kapunk semmilyen értesítést! Oda kelle menni és érdeklődni...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) NGY válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Idézet:
„Csakhogy mi itt nem is csomagról, hanem (sima, elsőbbségi, ajánlott) "postán maradó" levélről elmélkedtünk”

Ha a küldemény 500 gramm alatti, akkor valóban néhány száz forint megspórolható levélként.
Mindenki maga eldöntheti, hogy ennyiért inkább telefonálgat/postára járogat, vagy rászánja azt a különbözetet, és kapja az értesítést, amikor már ott a küldemény.
500 gramm felett viszont egyértelműen a "csomag" a kedvezőbb megoldás.
Sajnos filléres vagy ingyenes cuccok postázására nincs filléres vagy ingyenes postai megoldás .
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Az is egy jó megoldás.
Köszöním.
(#) uniman válasza NGY hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Fél kiló felett valóban aránytalanul emelkedik a díj... Csak sokan azt neheztelik, hogy pár filléres alkatrészért ki kell fizetni az áru értékének többszörösét. Persze a webáruházak többsége nem szöszmötöl levelekben küldözgetéssel...kicsit rizikós is, mert nincs kontrol (csak az ajánlottról).
Itt is egy, csupán 52,1 grammos dobozról kezdtünk "beszélgetni"...
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Ápr 10, 2023 / 1
 
Györökön találom meg (remélem) és felhozom nagy faluba 18-án.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 

Minden kívánság így teljesülne, tökéletes lenne a világ.
(Valójában tökéletes a világ, természetesen)
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Szerintem 13.-án Pesten lesz már, mert pénteken Békésvármegyében leszel.
(#) tufatofu válasza uniman hozzászólására (») Ápr 10, 2023 /
 
Idézet:
„Elég ha a címzettnek megadod az ajánlott levél feladási számát és a posta.hu oldalon a "nyomkövetés" menüben a szám alapján megnézhető mikor megérkezett, az adott postára.”


Sok küldeményt kapok így, elkérem az ajánlott levél ragszámát a feladótól, és az érkezés után biztosra "járogatok". Ha valaki jobban szeret járogatni érdeklődni potyára, az is egy opció.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2023
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 10, 2023
 
Minden résztvevő megoszthatta gondolatait a postai címzésről, a levelek vastagságáról, és a postán maradó küldeményről, így célszerű lenne visszatérni a topik eredeti céljához.

Köszönjük!
(#) metabo123 hozzászólása Ápr 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Keresnék valakit, akinek van, és megválna használaton kívüli 3.5" HDD SATA külső merevlemez háztól.

Valami ilyesmire gondolok, de bármilyen (tartalmában azonos) megoldás is érdekel.

Budapesten érte tudok menni, de értelem szerűen a postaköltséget is állom.

Köszönettel: metabo123
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2023
(#) sucuka válasza metabo123 hozzászólására (») Ápr 12, 2023 /
 
Szia,

Van! Írj rám.

Sanyi
(#) hege88 hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Sziasztok!

Véletlenül nem kallódik valakinél több darab egéralátét, (iroda, bolti készlet felszámolásból) amelyek még vállalhatóak, használhatóak? 10+ mennyiség kellene, ahol már van értelme foxolni, vagy postapont/automatázni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2023
(#) kalmi.kalmi válasza hege88 hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Laminált parkettából tudsz készíteni... és örök !
(#) hege88 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Ápr 14, 2023 /
 
Na erről még nem is hallottam.. vágok egy darabot, ami kb elégséges területű, és ennyi? Valahol lent asszem van kimaradt anyag a felújításból..
Következő: »»   96 / 113
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem