Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3486 / 3551
(#) szs válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 17, 2023 /
 
Kár, megnéztem volna.

Ui: közben kerestem.
Ilyen?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 18, 2023 / 1
 
Nos, akkor referálok ha már felvetődött, hogy a szolgáltató egyoldalúan áttesz másik csomagba, hogy ilyenkor mi a teendő.

Úgy volt az, hogy én is megkaptam a levelet erről (1,kép), de nemigen tetszett nekem, hogy ha meg is szűnik a jelenleg 13000Ft-os csomagom, ezért (25% kedvezménnyel ) 16800Ft-os csomagom legyen (pláne, hogy a 25% kedvezményben nem vagyok biztos, hogy jövőre is jár).
Nekiálltam interneten utánanézni a csomagváltásnak, ott is csak két "személyes ajánlat" volt számomra, az egyik valami 14500, a másik meg magassbb. No, akkor interneten nem váltok. Nejem (mivel ő az előfizető név szerint) beballagott ma, elmondta, hogy csomagot szeretne váltani, de nem a felajánlottakra, nekünk bőven elég a 13500Ft-os csomag (amit a személyes ajánlatban nem írtak, csak tudjuk: van). Megkötték a szerződŕst, mivel a nejem 11 hónapot is aláírt, így további kedvezmény is van, 11900Ft lesz az összeg.
Eddig volt korlátlan beszéd, 8Gb internet 13070Ft-ért, most van 25Gb internet, korlátlan beszéd, 11hónapig 11900Ft-ért (utána lehet, hogy 13490 lesz, majd kiderül).

Szóval csak azért írtam ezt le, hogy ha valakinek ugyanígy nem tetsző az egyoldalúan felajánlott csomag, akkor igenis van lehetősége saját kívánsága szerintire váltani. Ha nem kívántunk volna hűséget sem kötni, akkor is csa 13500, nem 16800 (a bizonytalan 25% kedvezménnyel, ami eredetileg valami 22 pénz)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
A "szolgáltató"-ról: Bementem a Bajcsy-n, látom, ki van írva SMS 19 Ft. Kérdem a srácot: ez él? Igen, csak mi nem ajánlhatjuk. Addig 25 Ft-ért SMS-eztem.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Valóban érdekes (létező) dolog ez.
-Nyilvános -tehát nem mondhatjuk, hogy titkolták
-De ők nem ajánlják maguktól (ha te fel nem szólítod rá, mert valahonnan tudod)
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Én nem mentem sehova, felhívtam őket, és 3 perc alatt tisztáztuk amit kellett, és váltottam szóbeli megbízással. (Nem tudom az lényeges-e, de a te új tarifád felétől is kevesebb havidíjas csomagra, amiben szintén minden beszélgetés korlátlan és díjtalan, de kevesebb NET van hozzá, mit én egyáltalán nem használok.)
(#) szs válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Igen, telefonon is lehetne, csak mióta nem túl jó a beszélőkém, azóta irtózom a telefonos szerződésektől.
(A múltkor említett, jópár evvel ezelőtti tarifaváltást még én is telefonon tette. Praktikus a telefonostársasággal telefonon értekezni )
De nagyon jó, hogy elmondtad, ha valakinek tényleg érdeke ez (mint nekünk volt), tudja, -így is megteheti.
Az termászetes, ha nem használod az internetet telefonon, akkor minek fizetnél olyan csomagot. Mikor nézem (néha) a számlát (pdf), közel a fele a számlának az internet díja (pár éve már így bontják, ezért látható)
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2023
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
Sziasztok!
Új fába vágtam a fejszém és nem a reklám miatt szeretném, ha ránéznétek ti is. pusztán a megoldásról és a végeredményről gondoltam megkérdezni a nagyérdeműt.
Oktatás virtuális asszisztenssel. - Benjamin.
Itt nyilván az idő spórolás mellett az is fontos, hogy szakmailag korrekt lehessen, de mivel egyikünk sem annyira extrovertált, hogy mi adjuk elő, ez egy jó köztes megoldás lehet. Kinek mi a véleménye a módszerről? A szöveget a rendszer olvassa fel és a szájmozgásokat is az generálja. Nekem - személy szerint nagyon sok időt tudna megtakarítani. Csak nem tudom, hogy fogják az emberek fogadni?
(#) antiktelefon válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Már most is vannak youtubeon tonnaszámra ilyen videók, szakmaiak is.
(Meg akik programozós tutorialra a kamera által követett rajzolt csajokat rakják facecamnak).
Illetve vannak hírcsatornák is teljesen ezzel a módszerrel készített videókkal.
Meg vannak akik mindenféle reddites, toplistás fene tudja milyen videókat gyártanak így ipari mennyiségben.
Meg lehet csinálni furcsára és jóra is. Mondjuk magyar szájmozgást és kiejtést meglepne, ha tudná.
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 18, 2023 /
 
Egészen jó.
Személy szerint nekem kicsit sokat bólogat, meg néha kockásodik, de ennyi belefér.
Ami azt illeti, ízlésemnek jobban megfelel, ha "látszik is rajta hogy mű", mintha "magát profinak képzelő" szinész lenne...
(#) szs hozzászólása Ápr 18, 2023 /
 
ITI47-nek
(Hogy ne offoljuk már azt a szegény LED-es index topikot)

Nem merte elengedni. Ebből is látni: nem tudja uralni, amit vezet. Mint a robogósok jó része sem. Onnan látod, hogy hirtelen kanyarban kiteszi a lábát. Normális motoros nem tesz ilyet. De a lábbal intés is a mulya motoros sajátja. Én, ha inteni akartam, mindig tudtam kézzel is.
Erről értekeztek fórumtársaink is -a megvalósítás mikéntje helyett- , de némi igazság van nékik. Aki nem uralja a járművét, az se pótlámpákkal helyettesítse azt
(#) tufatofu hozzászólása Ápr 19, 2023 /
 
Üdv mindenkinek! Nem tudja valaki véletlen, hogy a gázt és a villanyt, hogy lehet 2 ember nevére módosítani, egyenrangú korlátlan intézkedési jogkörrel? Szörnyű ez a "meghatalmazósdi" a szolgáltató részéről( férfihangot kérnek a telefonba, meghatalmazás stb). Kettőnk nevén van a lakás a feleségemmel, a mérőórák az enyémen. A számlákkal én nem foglalkozom, mert az asszony szemfülesebb és rátermettebb erre. Most is szóvá akart tenni telefonon valamit a gázzal kapcsolatban, de nem adtak neki felvilágosítást, mert lejárt az éves meghatalmazása. Van erre mód, hogy közös tulajdonban mindenki intézkedhessen a vacak közműveket illetően? Annyit elárultak régebben, hogy meghatalmazás kell. Még ez sem volna nagy baj, na de évente?
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Kollégám a "férfihang" dolgot azzal szokta letudni, hogy "Erős dohányos vagyok" és köhög egyet mellé. Ha tudja a többi dolgot is, akkor ez nem gond.
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Ilyen is van biztos, hogy nincs szegény kollégának férfi hangja, de itt nem ez gond, hanem tulajdonosként hogy lehet végleges intézkedési jogkört szerezni..
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2023
(#) Gafly válasza tufatofu hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 1
 
Itt nekem jó tapasztalatom volt.
Vittem az összes releváns papírt, elmagyaráztam a probléma lényegét (ÉN szeretném fizetni a számlát, de nem az enyém az ingatlan). Kis hümmögés és fejcsóválás után (sok pötyögéssel) megcsinálta a villanyra és gázra is, pedig Csongád megyében volt az ingatlan...
Szerintem vidd el az asszonyt, kisvárosias környék és annó nem voltak kilóméteres sorok...
(#) tufatofu válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Köszönöm a tippet!
(#) Kovidivi válasza szs hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Az mit jelent, hogy "nem túl jó a beszélőkém"?
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Csak rá kell nézni, ha akarja elmeséli.
Én nem kérdeztem meg tőle.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Nem vagyok nagy szakértője a dolognak, de más nevében intézkedni már a BTK hatálya alá tartozó cselekménynek tűnik.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Személy szerint magánokiratot rendszeresen szoktam hamisítani, a hatóság cinkos összekacsintásával.
Ha akarnak, úgyis elkapnak a semmiért is. Ha nem akarnak, akkor meg bármit meg lehet úszni.
(#) Suba53 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
"Nem fájna?" Tapsikolnánk örömünkben!
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
A megítélés szempontjából lényeges részlet melyik oldalról szemezget a vadász. Mert ugye lehet jobbról, lehet balról, esetleg középről...
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 19, 2023 / 1
 
Kellemes tapasztalattal gazdagodtam ma.
Elvesztettem, a szemüvegem egyik orrtámaszát, ezért elmentem az Ofotért-be érdeklődni, mit lehet ilyenkor tenni, hol tudok venni másikat. Fiatal, csinos, kedves hölgy a pultnál, kérdezi itt van-e a szemüveg. Odaadom neki, és ő kezelésbe veszi. Nyitogatja a szárát, meghúzza a csavart, leteszi az üvegpultra, és mivel billeg teker a kereten egy kicsit. A hiányzó papucs csavarját kitekeri egy nagyon apró csavarhúzóval, kipiszkálja a bent maradt foszlányt, és betesz egy új tappancsot. Majd a meglévő másikat is cseréli, nehogy ezzel is baj legyen hamarosan. A lencséket alaposan megtörölgeti, majd rászór egy varázsfolyadékot, kicsit meglengeti és így adja vissza. Kéri próbáljam meg, kényelmes-e.
Már eddig is le voltam nyűgözve, de mikor megkérdeztem mivel tartozom, akkor derült ki, hogy mindez díjtalan.
Nem vagyok én ehhez hozzászokva, de tetszik.

Szemüveg.jpg
    
(#) zolika60 válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Ez az Ofotértben így volt negyven éve is. A náluk készült szemüvegek szervizelése ingyenes.
(#) Gafly válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Olyan nekem is volt, hogy bementem a boltba:
- Elveszítettem a szemüvegemből a csavart.
- Nem találtam meg.
Miután kiröhögtük magunkat, elővett egy dobozt és betekert egyet...
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Velem már mindkétféle eset előfordult. Most épp azért egy régi ócska szemüveget használok, mert kiesett a csavar a tavaly készült szemüvegemből és kiesett a lencse és mivel üveg, össze is tört. Sajnos ez ma javítás már nem ingyenes, de negyed áron van, mert volt rajta biztosítás.
(#) giskard válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
A megfelelő vastagságú rézdrót (alkatrész láb) nélkülözhetetlen (ha nem akarsz függeni az ipar kiszámíthatatlan evolúciójától)
Sok éve hordom így (és még senki nem vette észre).
(#) bbb válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Én apukám szemüvegét tuningoltam meg, miután kiesett belőle az üveg az elveszett csavar miatt... Vicces volt a VisionExpress kislány, mikor elkezdte magyarázni, hogy így csavarodik meg úgy és azért tekeredik ki a csavar Miután került bele másik csavar (szerencsére az üveg nem tört el akkor), elővettem a keret színéhez nagyon hasonló színű vékony cérnát, meg a pillanatragasztót. Egy csepp ragacs és elkezdtem szépen körbetekerni a csavart, majd mikor elég réteget rátekertem, ment még rá pár csepp, hogy átáztassa a kötést.
Azóta se esett ki a csavar belőle és egyben van a szemüveg, ráadásul szépen passzol a szemüvegkerethez a kötés színe, így egyáltalán nem feltűnő.
(#) sany válasza giskard hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Itt az optikus 400 Ft-ért cseréli ki a két orrtámaszt, a két kis csavarral együtt. Szerintem megéri, mert be tudja állítani a helyzetét is az orrtámasznak, hogy ne nyomja el az orrot.
(#) giskard válasza sany hozzászólására (») Ápr 19, 2023 / 2
 
Nos , hosszú szemüveges tapasztalataim alapján mondhatom, hogy az orrtámaszt úgy hajlítod ahogy akarod (azt hiszem a hozzászólásod alapján valóban alapítani kellene egy orrtámasz hajlító egyetemi kurzust)
Viszont az egész lencsét befogó keret oldalsó csavarja helyettesíthető egy dróttal.
(#) sany válasza giskard hozzászólására (») Ápr 19, 2023 /
 
Azért könnyen letörhet az. Nekem nincs szemüvegem.
Egyik ismerősöm szemüvegét vittem be.
Következő: »»   3486 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem