Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tervezzünk nyákot EasyEDA-val
 
Témaindító: kaqkk, idő: Máj 10, 2023
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Kera_Will válasza Kera_Will hozzászólására (») Máj 12, 2023 /
 
pl.: 1ik minta online megosztáshoz

itt már szerkeszteni is lehet : ugyanaz mint fentebb

Próbáljátok ki ... túlsok jog elvileg nincs hozzáadva. de látható mit lehet kezdeni vele.
(#) hg6dab válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Én most ismerkedek vele, egyelőre az alkatrész könyvtár elrendezése fura EAGLE-hez képest.
Azt áttekinthetőbbnek találtam, annak ellenére, hogy sok alkatrész, pl. konnektorok ismétlődtek más gyártók neve alatt. Tehát ami itt nem áll kézre, hogy ha ellenállást keresek, ömlesztve ad mindent, nem tokozás szerinti rendben. Van erre letölthető könyvtár, vagy minden tokozásra külön kell másolást eszközölni? Gondolom akkor egyszerűbb elnevezést is adhatok neki. ti hogyan csináljátok?
(#) kaqkk válasza hg6dab hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
A sűrűn használt alkatrészeket beteheted a commonly könyvtárba egyszer kell kikeresgélni utána mindig megvan ...
(#) szendi001 hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Letöltöttem ma. Annyira megszoktam a sprintet, hogy mindent abban rajzoltam. Az igazság az, ha sorozat gyártás, vagy bérgyártás kellene ez jobb.
(#) scooby_ válasza hg6dab hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Úgy, ahogy a felettem lévő írja. Illetve készíthetsz saját könyvtárakat is én úgy láttam. Ellenállásoknak akár THT-SMD-re lebontva. Saját rajzjeleket, saját makrókat is gyárthatsz. Eléggé open, kompakt kis tervező ez.
(#) hg6dab hozzászólása Máj 24, 2023 /
 
Köszönöm szépena válaszokat. Több mint 20 éve használom az EAGLE külömböző verzióit, ott is megrajzoltam magamnak az egyedi alkatrészeket.
(#) antiktelefon hozzászólása Máj 28, 2023 /
 
Na következő bug:
Fogok egy hole-t. Lerakom, exportálnám a rézhez vagy solder maskhoz a filet és hiába pipálom be a mirror opciót, minden tükröződik jól, kivéve a hole. Nem tudok ránjööni miért, pedig végre beraktá a mirror opociót, de így használhatatlan.
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 28, 2023 /
 
Így kell elképzelni. Tehát ha multilayer nélkül akarok holeokat tükrözni, akkor nem tükrözi.
Ami idegesítő, mert pl forrasztásgátló lakk szitához nem akarom, hogy a multilayer rajta legyen, mert akkor lakk kerül az összes furatba, de a pozícionáló lukakat meg akarom rajta legyenek. Látszik, hogy a 4 furat és az USB-k 2-2 mechanikai furata elcsúszik (kb pont egy furatnyival, de simán csak nem tükrözi, véletlenül esett pont a másik helyére és takarja ki a másik pad az egyiket).
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2023

paint.png
    
(#) Alkotó válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 28, 2023 /
 
Nem használom ezt a programot, de csupán elvi alapon, a panelgyártásban általában a HOLE olyan átmenő furat, amiben nincs furatgalván. Ezért a tükrözésére nem látok semmilyen okot.
Talán e miatt kezeli a program is furcsán.
(#) antiktelefon válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 28, 2023 /
 
Nem az alkatrészt tükrözöd, hanem a vasalásos/ levilágítós módszerhez rossz irányban exportálja a PDF-et, mindkettőt felső nézetből, tehát a top layer az nem tükrözött a back layer pedig tükrözött. Ugye mindkét módszerhez 2 tükrözött kell.
Amíg rézhez csinálod, addig nem is érdekes, de amint forrasztásgátló lakkot kéne maszkolni, máris csak a hole és a solder mask layer kell. Igazából csak a solder mask layer kéne, de valami kell a pozícionáláshoz és adja magát, hogy a pozícionáló/ rögzítő furatokat.
Tehát nem a nyákon tükrözöm, hanem a file exportnál. PDF-be és képbe is rosszul működik.
Pl.:Bővebben: Link Minden beállítás azonos, csak a multilayer nincs bepipálva a jobboldalinál.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2023
(#) hg6dab hozzászólása Jún 2, 2023 /
 
Terveztem symbolt, terveztem footprintet, de nem látom hol rendelem össze alkatrésznek.
EAGLE-ben ez ment.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2023
(#) elactrofan válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Régóta használom a prg-t
De miért exportálsz? Gerber csinálj nekem eddig mindig jó volt.
Ugyan úgy nyomtatható vasalásos technikához.
Hozzáteszem a pdf nekem sose volt méret helyes, nem csak ebbe prg-be tapasztaltam
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2023
(#) antiktelefon válasza elactrofan hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Mert nekem specifikusan kellenek rétegek. De nyilván pdfbe is exportálhatom és külső programban tükrözöm, nem ez a lényeg, hanem az, hogy hibás a funkció és baromi idegesítő megjegyezni milyen kombinációkban jó és mi az amit tükrözetlenül kell exportálni és utána tükrözni.
(#) scooby_ válasza hg6dab hozzászólására (») Jún 2, 2023 /
 
Először meg kell rajzolnod az alkatrész jelét a kapcsolási rajzhoz, majd meg kell rajzolnod az alkatrész jelét a NYÁK tervezéshez. Mindkettőt elmented. Kapcsolási rajz tervezésénél a jobb oldali menüsávban van egy olyan oldalsáv, hogy "lábkiosztás" (nálam magyar a program), ott katt a lábkiosztás mezőbe, és a menüben ki fogod tudni keresni, ha minden igaz.
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2023

FootPrint.png
    
(#) hg6dab válasza scooby_ hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Köszönöm a választ, még szokni kell ezt a módszert.
Idézet:
„(nálam magyar a program)”
Akkor ez Standard verzió?
(#) oatti hozzászólása Jan 4, 2024 /
 
Üdv. Mindenkinek. EasyEdában PCB-ben manual routingban ha egyik padtól a másik padig akarom a vezetéket megcsinálni úgy, hogy a másik padot nem látom és bele ütközőm valamibe mert a képernyő nem mozdul tovább. Nem tudok rájönni, hogy ezt hol kell beállítani.

köszi:oatti
(#) elactrofan válasza oatti hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
üdv
igaz elég régi bejegyzés hátha.
rá kell zoom-olni szerintem az a legegyszerűbb, legalábbis én így szoktam
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem