Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   118 / 119
(#) tdi75 válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Azt nem tudtam. Remélem hogy a PK4 hasonló tulajdonságokkal bír mint a hármas.
De nagyon köszönöm az infót, jó tudni.
(#) GARFIELD13 válasza Ronin hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Szia!
Mármint a rozsdaátalakítót?
Korant
Ez hogyan került elő imprengnálószernek?
Üdv.
(#) tothbela válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Úgy látom, a Korant egy márkanév. Ha igaz, a ragasztó vinil acetát lehet.
(#) btamas81 hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Üdv!
Ha egy mélyközép hangszóró zörög akkor annak mi baja lehet. Már egész kis hangerőnél is csinálja.
(#) msteve válasza btamas81 hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 1
 
Tekercs, membránszél, pilletörés, ragasztás, bevezetőszál, csévetest gyűrődés, mágnes probléma, porvédő ragasztás, kontakthiba. Valószínű ezek közül valamelyik. De lehetnek extrém esetek is...
(#) btamas81 válasza msteve hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Akkor szinte bármi. Azt észrevettem, ha a pillére picit rátartok abbahagyja.
(#) msteve válasza btamas81 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Ettől még mindig sok hibalehetőség maradt
(#) jfeher hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy boomboxom, amiben az egyik hangfal elnémult. Szétszedtem, szakadásvizsgálóval szépen végignéztem, hol lehet a hiba. Meg is lett. A képen látható (sodrott?) réz vezeték a hibás. Habár szemmel nem látható rajta szakadás, mégsem megy át rajta semmi. Miféle vezeték ez? Pótolhatom bármilyen vezetékkel, vagy ide speckó dolog kell?
Köszönöm előre is!
(#) Gafly válasza jfeher hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Vagy a forrasztás is elengedhetett, ott ahol a lengőtekercs és a bevezető szál van összeforrasztva.
Szakadásvizsgálóval ki lehet csipogtatni.
Speciális huzal, elég hajlékony, és sokáig birja a mozgást.
Kevesen árulják, és jó drága.
Példa
Pár centit kis szerencsével kapsz ajándékba is, amennyi neked kell.
(#) veroka válasza jfeher hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Lomtalanításkor, padláson, esetleg itt az Ingyen elvihető topicban biztos találsz használaton kívüli, szakadt, selejt hangszórót. Egy pár centis bevezetőszálat ki lehet termelni belőlük.
(#) Teaway válasza Gafly hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Hát, ez inkább tűnik ónszívó harisnyának, mint bevezető szálnak... azok nem valamilyen kötélszerű, fonott, hengeres cuccok?
(#) Gafly válasza Teaway hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Optimális esetben még hosszanti nem vezető szálak is vannak benne középen, kicsit hasonlóan mint a hegymászó kötélnél....
(#) CHZ válasza jfeher hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Telefonkagyló kábeléből tudsz bontani, selyemszállal megerősített vékony rézvezetékek.

wkáb.jpg
    
(#) jfeher válasza CHZ hozzászólására (») Júl 6, 2023 /
 
Köszönöm! Meg is csináltam. Frankól szól ismét.
(#) blasz hozzászólása Aug 5, 2023 /
 
Sziasztok ugye az nem normális hogy a hangsugárzó ki tud akadni a mágnes körből? Annyira ki jön a membrán hogy kiakad és ráül a mágnesre.Aztán vissza lehet igazitani de már recsegve szól.Ez vifa 21cm,és nem volt széthajtva ezer wattal.20-30 wattal halgattam talán.Úgy ketdte hogy kicsit nagyobb hangerőnél reccsent egyet egyet,aztán idővel kiakadt a membrán.Mégegyszer mondom 20-30 wattnál,mert mértem is,talán 30wattot el sem értem sose
(#) antiktelefon válasza blasz hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Pille el van válva a kosártól vagy kinyúlt. De ha rávert a tekercsre már, akkor az javítandó úgyis.
(#) blasz válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Pille a helyén van,és mind két hangsugárzóm ezt csinálja.Az tény hogy vége a dobozoknak.Meghirdetem én már nem javitattom meg többször.
(#) GARFIELD13 válasza blasz hozzászólására (») Aug 5, 2023 /
 
Szia!
Pü ment.
Üdv.
(#) black1989 hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok!

Hangszóró tekercseléssel kapcsolatban kérnék segítséget, ha lehet!
Minden hagszórót úgy tekercselek ,hogy megmérem a magot, és legyártatom hozzá a csévetestet, ezt szeretném elkerülni! Van e valamilyen csévetest lista, séma , akármi ami szerint sok-sok ,vagy minden létező méretet letudnám egyszerre gyártatni ? Az a baj, hogy sok idő utólérni az esztergályos szakit, így mindíg az a több idő ,míg a kész csévetestet várom, ahelyett ,hogy inkább egyszerre sokat gyártatnék le! Előre is köszönöm a segítségeket
(#) dB_Thunder válasza black1989 hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
A csévék általában colos méretet követnek! 0,5, 075, 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 4, 5 coll.
Hogy aztán a hangszóró gyártók mennyi pontosan tartják be ezeket a méreteket....
(#) black1989 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Köszönöm!
(#) Fats Domino hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Jó estét mindenkinek!
Az erősítőm kis működés után leállt és villogott a kis piros LED. Kikapcsoltam Kb. 1-2 óra múlva újra indult, majd ismét leállt. Lekötöttem a hangsugárzókat ,egyenként vissza, és az egyiknél ismét jelentkezett a hiba, tehát azt gondolom, a hangsugárzó a hunyó. Nem épp egy olcsó darab, szeretném megjavítani, de miként kezdjek a hibakereséshez, ez lenne a kérdésem.
(#) Gafly válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Tipus, fénykép, vagy multiméteres ellenállás mérés eredmény esetleg van?
(#) Fats Domino válasza Gafly hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Nincs mérési eredmény, mivel a kérdés az volt, hogy hogyan, hol kellene kezdeni a hibakeresést?
(#) bbb válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Ha az egyiknél jelentkezik a hiba, akkor ott valami árulás van. Kezdeni a szemrevételezéssel kell, majd jöhet a hangszórók közelebbi vizsgálata, amihez lehet, hogy bontanod kell. Sokat nem írtál róla, hogy milyen kütyüről van szó, pl. van-e benne hangváltó, mennyi hangszóró van a dobozban, stb.? Fotó is segítene, hogy segíteni tudjunk.
(#) Fats Domino válasza bbb hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia! B&W DM 608. amint megszólalna, (kis reccsenés) azonnal lekapcsol az erősítő
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
A két csatornánál cseréld keresztbe a hangsugárzókat, ebből látod majd, hogy az erősítőhöz, vagy a hangszóróhoz köthető a hibajelzés.
(#) reloop válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
A hangsugárzó kábelét és a csatlakozóit nézném meg elsőként, ha konkrét hangszóróra terelődik a gyanú.
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Köszi, ez jó tipp! Megcserélem és kipróbálom . Köszi, üdv !
(#) Fats Domino válasza reloop hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
A csatlakozókat gondolom belülről kellene ellenőrizni....kívül rendben van ahogy nézem
Következő: »»   118 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem