Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA2005-ös erősítő
 
Témaindító: bandikala, idő: Máj 5, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 9
(#) kadarist válasza Csabu82 hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Szia!
Mutasd meg a konkrét változatot, rajzot, fényképet mutass és azt, amiről meghajtod a bemenetét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2016
(#) Csabu82 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Áramformának először egy pc tápot használtam, jelen pillanatban egy kocsi aksit. egy telefonal szeretném meghajtani. a Hestoról rendeltem a kitett miután a régi tda 7375 erősítőmet elveti az előző táp.
(#) kadarist válasza Csabu82 hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
A két kis kék trimmerpotméter fel van tekerve maximumra?
(#) Csabu82 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
természetesen, de annyira halk ha közvetlen rákötöm a telefont a hangfalra az is jobban szól
(#) kadarist válasza Csabu82 hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Akkor nincs más hátra, mint megkeresni a hibákat. A bemeneti jel útját végigkövetni, a kimenetet ellenőrizni és persze a forrasztásokat átnézni.
(#) Csabu82 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
a forrasztásokat többször is átnéztem, egyszer már át is forrasztattam, viszont a hibakeresésben gyenge vagyok és úgy néz az egyetlen eszközöm is valami hibával küszködik mer az ellenállásokat is színkód alapján kellet kikeresnem.
(#) kadarist válasza Csabu82 hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Az ellenállásokat mérd meg multiméterrel, kiforrasztott állapotban, mert lehet, hogy nem jól olvastad le a színkódot és így máshová került az oda való ellenállás.
(#) fecameca válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Tulajdonképpen nincs is benne szinte semmi az IC-n kívül, csak 3 db 1-el kezdődő ellenállás. Akkor elmesélem azt, hogy Philips autórádióban halkan szólt, meg torz volt, és melegedett, egyből IC-t cseréltem, és nem lett jó. Szakadt volt a kimeneten az a 100 nf-al sorba kötött 1 ohm. Nem tud ott leégni, valami mechanikai sérülés miatt volt az egész. Az én praxisomban nem lett volna már szabad ilyen hibát elkövetni, de azelőtt még soha nem volt ilyen. Ennyire fontosak ott azok az ellenállások.Pláne, ha mindegyik úgy kezdődik, hogy barna, fekete, és ki tudja hány csíkos a fajtája.
(#) Csabu82 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, de nem jutottam egyről a kettőre így hát az alapoktól kezdtem egy tda 7375-el és teljes a siker. nem ide vágó de nincs valakinek egy maxwel mx-25 313 -hoz kapcsolási rajza?
(#) bugyi680 hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
TDA 2005 R IC-ből szeretném megépíteni a 20W-oos Bridge változatot ami az adatlapján is megtalálható.A megépítés során mire figyeljek oda.Olyantól kérdezném aki már épített ilyet.
(#) Marty McFly hozzászólása Szept 19, 2023 /
 
Sziasztok! Összeépítettem egy TDA2005 erősítő kitet. Arra már rájöttem hogy az olcsó kategóriás labortápomat nem annyira kedveli mivel borzalmasan melegszik vele így jelenleg egy 9V os elemről üzemeltetem. Gyanús volt mert írja is a leírás hogy nagyon érzékeny a DC offszetre amitől fokozott melegedés következhet be. A problémám az hogy a jobb oldal szépen szól a bal viszont recsegve és torzítva. Lehetséges hogy ettől a kis hőmegfutástól máris károsodott volna? A 9V os elemmel használva
most épphogy langyos a borda. Mielőtt valaki a hibás jelkábelre tippelne, egy db mono jelkábel van bekötve és a plusz ág tovább van fűzve tehát mindkét oldal azonos jelet kap.
(#) kadarist válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Szia!
Mutasd meg a rajzot és a kész áramkört is. Egyébként pedig mindig kell hűtőfelület az IC-re, mert még üresjáratban is kellemesen melegszik.
(#) dB_Thunder válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Idézet:
„l a kis hőmegfutástól máris károsodott volna?”

Simán!
Egy szkópos mérés többet elárulna!
(#) Marty McFly válasza kadarist hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Íme a képek. Délután megnézem szkóppal is. Kis hangerőn pattog kb fél másodpercenként, ha emelem a hangerőt akkot teljesen tozzá válik.
(#) dB_Thunder válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Még annyit érdemes lenne megnézned, hogy a hibás csatornánál nem e építetted be valamelyik elkót fordított polaritással!
(#) Marty McFly válasza dB_Thunder hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Átnéztem az elkókat elvileg mind helyesen lett beépítve. Csatolok egy szkópos oszcillogrammot. IC csere után is ugyanaz a baj innen gondolom hogy más lehet a gond, vagy a 2 IC egyformán halt meg mivel bontott IC.
(#) Suba53 válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Milyen labortápod van? Az olcsó kategória nem szempont, ha amúgy stabilan tartja a 12V-ot.
Egy 9V-os elem nem igazán alkalmas végerősítő táplálására.
A DC offszet érzékenysége a hídba kötéskor lehet gond, de az általad is megépített sztereo verziónál nincs jelentősége.
Az a fehér lapka az IC alatt az ugye hővezető alátét, és nem műanyag lemez?
Említetted, hogy bontott IC-ket használtál. A KIT-ben levőkkel mi a helyzet?
Te bontottad valahonnan? Nem lehet hogy azért dobták ki, mert már tönkrementek az eredeti helyükön ?
(#) Marty McFly válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
A kittel jött egy IC amire gyanakodtam ami helyett beraktam egy bontottat de ugyaz a helyzet. A labortáppal egyáltalán nem hajlandó működni csak egy értelmezhetetlen zaj van és erőteljes melegedés. A 9V os elemmel viszont szépen szól az egyik oldala. A labortáp Nice-Power márkájú 0-30V max 10A terhelhetőségű és kapcsoló üzemű. Eddig még nem találkoztam olyan áramkörrel aminek nem tetszett volna pedig PIC es áramkörök is működtek már vele.
(#) Marty McFly válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Ja igen és a lapka az hővezető alátét, azzal együtt bontottam PC tápból a hűtőbordát.
(#) Suba53 válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Nézted szkóppal a tápegység kimenetét, amikor "nem csinál semmit" ?
Megvan a 12V? Ha igen, akkor működik az, csak valamit nem látsz.
Ez amúgy egy baromi egyszerű kapcsolás. Nézd végig az IC két csatornájának a feszültségeit, hogy egyformák-e.
Van valamilyen szinusz generátorod? Mobil telóra ingyenes a Function Generator app. Az jó.
Mérd végig úgy, hogy van a bemeneten szinusz, van rajta valamilyen ohmos terhelés, és úgy nézd a szkóp ábrákat, mert amit felraktál az önmagában nem mond semmit.
(#) dB_Thunder válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 21, 2023 / 1
 
Idézet:
„és kapcsoló üzemű”

Ezabaj!!
A TDA sorozat alapból a gerjedés melegágya!! Kell még neki egy rendes tüskesorozat a táp oldalról, egy kis összegerjedés a táp szabályzókörével, és teljes az öröm!
Ki tudja, hogy mit kaphatott "szegény" ebben a nem üzemszerű állapotban?

Egyébként én analóg tápot is gerjesztettem már be, ha ez vigasztal!

A 9v elemnek meg túl nagy a belső ellenállása, hogy jó táp legyen!

C8, R4 alkatrészek jók?
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2023
(#) dB_Thunder válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Egy tiszta szinusszal kellene mérni, hogy lássuk mi lehet a baj! Ez csak egy kuszaság!
(#) eyess válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
A tápot kizárhatod mivel , akkor a másik oldal is úgy viselkedne. De mint írod az egyik oldal jól szól , akkor a táp nem lehet a hiba oka. Ilyenkor jön az , hogy kezdjük az elejéről. Nyáklapot megvizsgálni , alkatrészeket kimérni megvizsgálni , még ha új akkor is szokott hibás lenni olykor. Utána pedig zárlat keresés , nem e vétettél hibát , forrasztás stb. Ha ennek ellenére minden rendben van , akkor felvetődik az ic hibája is.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2023
(#) Marty McFly válasza eyess hozzászólására (») Szept 21, 2023 /
 
Labortáppal egyik oldal sem szól csak gerjed. Átraktam az IC-t egy saját készítésű nyákba ott hajlandó volt megszólalni mindkét fele. Van egy xr2206 ra épülő jelgenerátorom. A gyári nyák 2 oldalas szerintem ott lehet valami hiba. Tapizgattam kézzel a forr pontokat és volt olyan állapot amikor megjavult a hangja.
(#) elektrorudi válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Mivel forrasztottad? Nem lehet, hogy az ónban lévő folyasztószer összeköt két forrpontot?
(#) Marty McFly válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
A hestereban kapható nem ólommentes forrasztó ónt használtam. Lehet hogy valamelyik galvanizált furat nem vezet. Érdekes hogy kézzel tapizva elvileg összezárok dolgokat és akkor javul.
(#) dB_Thunder válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Furatgalván lehet problémás! Forraszt be mindkét oldalt!
(#) elektrorudi válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Próbáld meg lemosni az egyész panelt alkohollal vagy denaturát szesszel. Hátha segít.
(#) sany válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Idézet:
„Tapizgattam kézzel a forr pontokat és volt olyan állapot amikor megjavult a hangja.”

Esetleg a forrpontok újra átforrasztást próbáltad már? Lehet csak érintkezési hiba. Akkor is lehet, ha jónak látszik.
(#) segítő válasza Marty McFly hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Én a gerjedést sem zárnám ki. hozzáért egy ponthoz, megszűnt.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem