Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Áramszivárgás mérése telefonban?
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Gafly válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Szerintem adjunk azért annyit az tárgyilagosságnak, hogy ha kizárjuk az összes rádiós lehetőséget, akkor is bizsereg-e neki...
Én elsőként csak a rádiós funkcióit inaktiválnám egy tesztelés idejéig.
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
(#) Gafly válasza proba hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Akkor az összes rádiótornyos, mobiltelefon technológiás, és 5G sugárzásos témát kizártuk.
(#) Massawa válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Az uj telefonokbol, gyakran még konzervnyitoval sem tudod kivenni az akkut.
(#) proba válasza Janszi hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Idézet:
„Szervizesként nem távjavítunk,nem adunk körültekintő vizsgálat nélkül szakmai tanácsot.
És nem szólunk le senkit szakmai fórumon sem.”

Ha ezt leszólásnak érzed, bocsánat. Részemről csak egy néha néha javítgató véleménye volt. Persze meg is mérheti, az akku melyik sarka ér a házhoz, de előbb szét kellene szedni....
Tovább megyek, valami mérővel kijön hogy hibás, hogyan javítható? Ha a példány hibás garancia, ha a konstrukció akkor más típus... Max ha a garancia nem számít egy majd félmillás telefonnál, akkor esetleg lehet a cserén kívül más javaslat.
(#) Massawa hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Akit esetleg érdekel ime az uj almás telefon szerkezet.

Iphone 15
(#) Gafly hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Amúgy meg egyébként leszáll az ember az 1-es villamosról, és tadam.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
S te gondolod, hogy ott tudnak segiteni.
Elég naiv gondolat, amikor az almás cég is önszervizre biztatja a felhasználokat és kedvezményesen be lehet szerezni ( természetesen tölük) a telefonok házi javitásához elengedhetetlen szerszámok ( egy része a videoban si láthato és kb €350-be kerül.).
Ezzel akarnak kibujni a törvények alol.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Én úgy látom (és nem kötelező ezt sem elfogadni):
Éppenhogy ezzel tartják be a szabályokat. Mert eddig azon az állásponton voltak, hogy kizárólag ők nyúlhatnak hozzá. Mivel ezt már több országban kifogásolták, hát elémennek a külsősök javításának. Meg is mutatják, hogyan kell.
Hogy speciális szerszám is kell hozzá? A Mercedes-hez is.

Amúgy jó kis IPhone reklámtopik lesz már ebből. Bizserget az almás-érzés -írja a topiknyitó.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Egy kicsit félreérted a dolgot. A bunko EU szabály irja elö, hogy 7 evig kötelezik a gyártot a cuccai javitására, amit a teljes lehetetlenség garantálni a mai világban, amikor sokszor évente egy uj szerkezet jön ki ugyanabbol a gyárbol, és sok esetben a felhasznált alkatrészek csak abban az egyetlen tipusban fordulnak elö. Ezek gyártása is sokszor egyedi, egy X darabos sorozatra. Ki fog ilyen alkatrészt találni 7 ev mulva, ha tönkremegy? Ha megnézed a videot láthatod, hogy nincs benne egyetlen szabványos dolog sem, meg a csatlakozok is atipikusak, pedig azok aránylag gyakran dobják be a törülközöt. Igy a gyárto ezzel a trükkel a felhasználora háritja a felelöséget. Söt ha jobban megnézed a telefonban a régebbi tipus kameraremdszere van ( kisöpörtek a raktárt?).
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Az a helyzet, hogy ezt a sabályt (ami egyébként 8 év volt tartós fogyasztási cikkekre, és az is csak az alkatréyzellátási kötelezettségről szólt) épp az EU-csatlakozáskor törölték, és pont az EU-szabályok miatt. Mert nincs (akkor nem volt) ilyen kötelezettség.
Legjobb tudomásom szerint kizárólag a jótállási szabályok vonatkoznak erre, az viszont nem terjed kötelezően 7 évig. Még a 250.000ft felettinél os cak 3 év a kötelező. És nem a javítás okvetlen, cserével is lehet a jótállást teljesíteni.
De (!) Ha birtokodban van egy új szabály, akkor oszd meg velünk. Szeretnénk tudni, hivatkozni rá.

(Egyébként: ha nem szakképzett, hanem a használó bütyköl, az mindenütt a jótállás megszűntét jelenti. Ha kiderül.)
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
A végén még megsajnálom a telefongyártókat. Egy magára valamit is adó gyártó tíz évig biztosítja az alkatrészeket. Van, amelyik tovább is. Te sem örülnél annak, ha másfél éves autódra azt mondanák, nincs alkatrész, mehetsz ahova akarsz. Pedig abban is van egy rakás egyedi alkatrész, sokszor még a típus ismeretében sem lehet beazonosítani, akkor éppen mit építettek bele, ezért kérik pl. az alvázszámot is a szerelők. A telefon is ilyen, csak kisebb alkatrészek vannak benne.
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Természetesen a hagyományos gyértók adnak erre -az alkatrészgyártók még 30 év után is árultak a Maruti-hoz is szinte mindent.
Szegény Maruti... kilehelte már a lelkét. De ha holnap bemegyek a Köves útra, hát kapnék hozzá ma is dolgokat.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Te elektronikával foglalkozol?
Mert mosolyognom kell, amikor 10 évig akarod raktáron tartani a ma felhasznált alkatrészeket. Vedd a fáradságot és nézd meg milyen szerkezetek vannak abban a telefonban. És mennyit tartsanak raktáron, egy milliot, tizet? Ki fizesse?
És hol a garancia, hogy a 7 éves telefon még müködöképes lesz az akkori hálozatokban. Elég csak megnézni hány millio telefont kell mostanában muzeumba rakni, ha kikapcsolják az régebbi GSM hálozatokat. Egyes országokban már a 3 G van soron. A gyárto meg ugye bátran raktározza a semmire sem használhato tunereket adokat mert hibbant politika erre kötelezné öket.
Nézd meg az elsö komolyabb komputeres autokat, ha van is alkatrész, olyan árban, hogy hiba esetén a biztosito inkább totálkárosnak nyilvánitja a kocsit javitás helyett. És ilyen cuccokat nem igen lehet sufnikban utánagyártani, mint egy 60 eves autora mondjuk egy fötengelyt.
Nezde meg majd pár év mulva a veterán autok felvonulását nem igen figsz közöttük látni olyanokat amikben computerek vannak.
Én már 2 navit dobtam el, az elsönek a gyártása is megszünt és a térképet sem lehet aktualizálni. A másik esetében csak a diagnosztikáért többet kellett volna fizetni mint egy vadonatuj Tomtomért. Valoban kell ilyen cuccokra 7 éves gyártoi garancia?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 2
 
Nem, betanított al-segédmunkás vagyok egy cicamenhelyen. Egyszerűen szeretek ide járni és gyönyörködni abban, hogy mindig igazad van.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Csak olyasmihoz szolok hozzá, amihez jol értek és saját tapasztalataim vannak.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Ez nagyon pozitív. Akkor kérlek, ennek a mondatnak:
Idézet:
„EU szabály irja elö, hogy 7 evig kötelezik a gyártot a cuccai javitásár”

A jogszabály-helyét add meg. Sokat segítene az itteni közösségen.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 1 /
 
Erdeklödj az EU szabályrengetegében, biztos van ott keresö is. Mi megkaptuk irásban nekem ennyi untig elég.
(#) szs válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Látod, látod...
En tudok jogszabályhelyet, és szöveget is adni ahhoz, amit mondtam. Mert az létezik.

A
Idézet:
„151/2003. (IX. 22.) Korm. rendeletaz egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról”

mai nap (2023.X.1.-én) érvényes szövege erről:
Idézet:
„2. § (1) *  A jótállás időtartama:

a) 10 000 forintot elérő, de 100 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén egy év,

b) 100 000 forintot meghaladó, de 250 000 forintot meg nem haladó eladási ár esetén két év,

c) 250 000 forint eladási ár felett három év.



A 7 éves szabályt légy oly szíves megadni. Mert eddig úgy néz ki, csak mondtad.
És tényleg tudni szeretnénk
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
A jótállás és az alkatrész biztosítás nem ugyanaz.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Persze, hogy nem
De (mint mondtam) az a szabály (közel) 20 éve megszűnt. Épp az EU-ra hivatkozván.
Valójában a gyártó/forgalmazó kizárólag a jótállási idő végéig köteles erre, de (ha túl drága az alkatrész) akkor cserével is teljesíthet. Sót, ha megegyezik a fogyasztóval, akkor a pénzt is visszaadhatja.
De ha van helyette most új szabály, hát szeretném látni. Tényleg segítene.

Sőt: mindannyian nagyon örülünk, ha a xzabály birtokában leszünk.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Ragathol válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Szerintem ezekre gondol Bővebben: Link és Bővebben: Link, hogy lett e ezekből valami azt nem tudom.
(#) szs válasza Ragathol hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Na, a javaslat már megvan akkor (június valahanyadikai)
Márcsak az van hátra, hogy a Tanács elfogadta-e, és mikor kész a szabály. És hol találjuk, ha elfogadódott.

Hasznos szabály lesz, ha elfogadják.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Nyilván, hogy majd megjelenik valamelyik hazai hirdetményben is. Lehet hogy honositani is kell.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Szerintem már valamilyen elöszele is volt, mert mi már korábban értesitve lettünk. ( nyilván a gyártoknak is valahogyan fel kell készülniük ilyesmire, lásd az almás céget, de mondhatnám a Siemenset is.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) proba válasza Ragathol hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Ezeken csak nevetni szoktam. Tv x ezer, a kijelző hozzá x-10e. Mosógép y ezer, megfelelő tervezéssel 3 év múlva teljesen leamortizálja magát. Hűtőgép fogantyú eltörött, az új majdnem egy használt hűtő ára....Lehet jogszabályt hozni a javíthatóságról, de lényegi változást elérni nehéz lesz.
(#) erbe válasza Massawa hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Twingóm nem érte el a 20 évet, ki kellett dobnom (méhecskék ). Megzüttyent a Zagya. Persze drágább lenne, mint amennyiért az üzemképes autót el lehetne adni. A kombi hűtőnk még nincs 10 éves, de a fagyasztó rekeszéhez nem lehet ajtógumit kapni. A gyártó egykor úgy tervezte, hogy gumit nem, csak komplett ajtót. Már úgy sem lehet hozzáférni. Vegyek másikat.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Ne léptesd elő magad ! Udvari al segédmunkás helyettes jelölt vagy csak , én vagyok a helyettes és az al segéd még felettem van
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) Massawa válasza erbe hozzászólására (») Okt 2, 2023 / 1
 
Sajnos ez van, és még egy gyárto cégen belül sem igen lehet ezen vàltoztatni. Sok alkatrész külső beszállitotol jön. Senki nem tudja azok létezését és termékeinek a gyártását garantálni. És pontosan ilyen banális dolgokon bukik gyakran minden. Nincs tömitő gumi, vagy eltörik az ajtón pánt akkor megáll a tudomány. Nekem egyszer egy aránylag uj laptopon ment tönkre a display egyik pántja. A 4 betüs gyár még csak ajánlani sem tudott valami megoldást pedig még garanciában volt.
Sok kutakodás után Kinában tudtam szerezni utánangyártott pántot amivel a laptop a mai napig jol müködik.
És hány ilyen aproság van manapság a gépeinken. Vagy probálj mindenféle csilivili méregdrága állólámpákhoz stb. kapcsolot venni. Garantáltan még az elado is ad inkább egy uj lámpát mint egy filléres kapcsolot.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) vargham válasza Massawa hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Azért a legtöbb gyártónak van vállalása arra, hogy egyes alkatrészeket még 5-10-15 évig gyárt.
Például ilyen:
https://www.st.com/content/st_com/en/about/quality-and-reliability/...gevity
A tervezői munkám során azt is figyelembe kell vennem, hogy melyik komponens meddig kapható, és mivel helyettesíthető.
A jótállás pedig valóban teljesíthető újabb típusra cseréléssel, amennyiben az funkcionálisan egyenértékű vagy jobb.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem