Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió erősítő szobai üzemre
Lapozás: OK   15 / 16
(#) proba válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Ha semmit nem vesznek, vagy másik rádió, vagy az ablakon kitelepített antenna marad. A régi blaupunktoknak jók voltak a tunerjei. Ha 1 darab 1-2 m-es dróttal (a drót visszahajtva a szigetelésre beledugva a csatlakozó közepébe) nem fog semmit, vagy nagyon rossz helyen laksz, vagy rossz a rádió, esetleg 60 cm vályogfal az akadály, ezen szerintem semmiféle erősítő, antenna nem segít.
(#) Udvari Zsombor válasza proba hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
Tetőtérben gipszkarton falakon és a tetőn keresztül kellene csak vételnek lennie, ez nem gond.
A Blaupunkt-ot próbálgatom és éppen csak halkan "susog", ha koppanásig maximumra tekerem a hangerőt, vagyis még az állomások közötti zaj sincs meg. Van egy autós FM átjátszóm, 107.7-re van állítva, de még azt se volt képes venni.
(#) Alkotó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 16, 2023 /
 
A készülék egyéb funkciói működnek (ad hangot más forrásból)?
(#) Udvari Zsombor válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Igen, eddig kazetta lejátszásra használtam, az elég jól megy neki.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 19, 2023 /
 
Na, eljutottál odáig, hogy beledugtál egy 1-2méternyi vezetéket?
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
A Blaupunkt csak annyit produkál, amit írtam, halkan "susog", ha koppanásig maximumra tekerem a hangerőt, amúgy az összes hullámsávon teljesen süket, viszont a kazetta lejátszás elég jól megy, eddig arra használtam. Ránézésre reagál arra, hogy nyomogatom a gombjait, de ennyi.
A másik autórádió (ICeS) AM sávban magához tért attól, hogy kapott az antenna aljzat pozitívjára egy tekercs kerti kötöződrótot, viszont az FM nem változik, hiába tekergetem.
(#) orcika70 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 20, 2023 / 1
 
Nagy nagy kár a Blaupunkt-ért, ezek a maguk idejében igazi színvonalat képviseltek. Nincs más hátra, belül kell keresni a hiba okát.
(#) deebo válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 20, 2023 1 /
 
Ja a legalját képviselték, mindíg is olcsó vacak volt a blaupunkt.
(#) Inhouse válasza deebo hozzászólására (») Okt 20, 2023 / 1
 
Más elképzelésünk van a Blaupunktról, anno jó készülékeket csináltak, a rádióik piszok érzékenyek voltak. A legalja nem ez a szint volt sosem.
(#) compozit válasza deebo hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Az első komolyabb autóm egy Astra volt, '93-ban vettem. Aztán 23 évvel később adtam el. A Blaupunkt tökéltesen működött benne. Gondolom, neked semmi sem elég jó, mindent csak becsmérelni tudsz. Sajnos, még építőjellegű kritikát sehol nem láttam tőled.
(#) szs válasza compozit hozzászólására (») Okt 20, 2023 / 1
 
Persze, hogy semmi baj a Blaupunkt-al.(Sőt, a Mercedes-nek is gyártottak). De még a "kínai" Blaupunktom is -rádió. Szól, veszi az adókat.
De az első Blaupunktom is 3 autómat szolgálta.

Én sem szeretem a márkákat, gyártmanyokat leszólást. Plane, ha értelme nincs. Mit várunk egy autórádiótól, azonkívül, hogy vegye az adókat, szóljon az egész országban?
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2023
(#) proba válasza deebo hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
Lehet fiatal vagy. Ha választani kellene rádiót, egy mostani neves, és a régi blaupunktok közül, az érzékenység és hangzás alapján a régi jönne ki győztesen szerintem. A maiakat már a 10m van egy adó , meg egyébként is telefont hallgatnak rajta elv szerint készítik. A régieket meg az akkori tudás szerinti maximumra igyekeztek készíteni. Az hogy lesüllyedt a szint, a régi rádiókat nem minősíti. Sokat elárul, a 20-30-40 éves Blaupunkt rádiók még fel fel bukkannak, és beépítve....
(#) Udvari Zsombor válasza deebo hozzászólására (») Okt 20, 2023 /
 
deebo ‒ A "Blaupunkt Heidelberg SQR 47" szobai üzemben kapott két Hi-Fi hangszórót, meglepően jó hangja és basszusa van, kétirányú kazetta mechanika van benne, mondhatni a legjobb minőségű kazetta lejátszóm jelenleg.
Idézet:
„Like every "SQR", it represents the top of the line units from Blaupunkt factory.”

orcika70 ‒ Sajnos a rádió része teljesen süket, mint ha egy üres hangbemenetre kapcsolnál át. Teljesen ismeretlen előélettel került hozzám, hogy "vagy működik vagy nem", szerencsére működik ‒ a rádió részét leszámítva.

A másik autórádióról tudtok-e valamit? "ICeS AR1312/1" ‒ Google sajnos nem ismeri.
(#) Szikravadasz válasza szs hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Szerintem is bőven a kommersz vonal tetejétől felfelé helyezhetők. Több autógyárnak nagyon régi beszállítója, talán az összes németnek is. Az egyetlen komolyabb probléma az Audi Chorus/Concert első kazettás szériájával volt, amiben ~10 éves korukra meghalt az EEPROM és meggárgyult a hangerőszabályzás.
Vagy 30 különböző Blau rádió van a gyűjteményemben 1962-2010-ig, jó része autóbontóból. Mind működik, kivéve egy fent említett Audit (egy meg nem ismeri fel a saját kódkártyáját).
(#) Szikravadasz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Idézet:
„A másik autórádióról tudtok-e valamit? "ICeS AR1312/1"”

Egy kép róla talán segíthet, hátha más néven is volt forgalomban.
(#) orcika70 válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Ennyit találtam.Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Ő az, sajnos a Google nem barátom, mikor megpróbálok rákeresni.
AM sávban magához tért, de FM sáv olyan, mint ha egyáltalán nem változna, mikor tekergetem.

ICeS.jpg
    
(#) Szikravadasz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Elég régi cucc. Nézz bele, nincs-e valami buherálás az FM vevő rész környékén, mert lehet, hogy áthangolták az OIRT sávra.
(#) szs válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 21, 2023 /
 
Na, hát egy alkalommal elképzelhető lenne.
De hogy ezt is, meg a Blaupunkt-ot is, azt már nem hiszem.
(#) Udvari Zsombor válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szikravadasz ‒ A fotón a baloldali panel a rádió rész, én nem nyúltam hozzá, nem látok piszkálást, csupán azon alkatrészek nincsenek bent, amiket már gyárilag se építettek be.
szs ‒ Blaupunkt egyik sávja se megy, még zaj sincs, ami egyáltalán nem jó.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Lapos IC-ről le tudod olvasni a feliratot?
(#) orcika70 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Volt már hasonló jelenséggel tapasztalatom, akkor a kazetta mechanikájával volt probléma, pontosabban a mikrokapcsolóval amely a rádió vagy a kazetta aktiválásáért feleős.
(#) Udvari Zsombor válasza orcika70 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
orcika70 ‒ Ha azzal a mikrokapcsolóval lenne probléma, akkor az AM sáv se működne, ugye? Az pedig működik.
Gafly ‒ Ez egy majd' 2 éves fotó, mert most be van építve valahova az autórádió.
(#) Szikravadasz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szisztematikusan kéne végig menni a hibalehetőségeken. Átnézni a vezetékeket, forrasztásokat, testpontokat, véletlenül összeérő vezetőket, a mechanika átkapcsolóját, sávváltó kapcsolót, törést/repedést a paneleken. Pl a motor csatlakozója mintha lefelé feszítené a tuner modult. A skálazsinór szét van esve, de ettől még működnie kéne, csak a mutató marad egy helyben.
(#) orcika70 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Bocsánat a félinformációért, a Balupunk-tal kapcsolatban akartam az információt közölni, ahol a rádióvétellel van gond. Ezt írtad róla, az összes hullámsávon teljesen süket.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szikravadasz ‒ A "skálazsinorról" tudok, legutóbb a mutató is kijött a skála mögül, mikor tekergettem a hangológombot, nem probléma, mert közvetlen tengely van az előlapi gomb és a hangoló között. A motor csatlakozója nem feszíti a tuner panelt, pont ott nincs gyárilag alkatrész a panelben. Nem olyan egyszerű kivenni a helyéről az autórádiót, mert nem voltak meg a gyári csatlakozói és emiatt fixre vannak kötve a hangszórók.
orcika70 ‒ Rendben, jelenleg csak ilyen képem van a Blaupunkt mechanikájáról, hol keressem azt a mikrokapcsolót?
(#) Szikravadasz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szerintem ennek így semmi értelme. Dobálózunk az ötletekkel, de a gyakorlatban nem látjuk az eredményt. Kezdd el az egyikkel, bányászd elő, készíts részletesebb képeket és próbáld megcsinálni a javasolt dolgokat. Ha kész, vagy nem javítható, jöhet a másik.
(#) Udvari Zsombor válasza Szikravadasz hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Megnézném a Blaupunkt-ot, ha rámutattok, hogy az említett mikrokapcsolót hol keressem benne.
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szerintem valahol ottan, amit mozgat a kazetta, vagy a Play gomb.
(#) Udvari Zsombor válasza Gafly hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
A kazetta berakása indítja a lejátszást, nincs külön "play" gomb. Itt egy friss fotó a mechanikáról felülnézetben. Merrefelé keresgéljek?
(A motor tápjára házilag rákötött vezeték egy mechanika mellett elhelyezett LEDet működtet.)
Következő: »»   15 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem