Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Multiméter ismertető
 
Témaindító: Kiszebele, idő: Márc 9, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 3
(#) bbatka válasza uniman hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Az a nagy méretű SMD ellenállás lehet a sönt?
(#) uniman válasza bbatka hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Igen, a 10A-s áramhoz R24 0,010 ohm...állítólag a nagy áramoknál erősen melegszik is.
(#) vargaf válasza uniman hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Az enyém is "B" végződésű, a panelre is rá van írva!
(#) uniman válasza vargaf hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
De "D"-ről szóltak a hozzászólások...
(#) bbatka válasza uniman hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Még egyszer ezt a multimétert nem venném meg, látva a belsejét. Tanulságnak jó. A nagy áramú méréseket gyorsan fogom végezni.
Érdemes lenne, ha mások is tennének ide fel multiméter belsőkről képeket. Legalább láthatnánk, hogy mire kell számítani a vásárlásnál.
(#) Massawa válasza uniman hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
És ezen mit lehet csodàlkozni? Minden sönt melegszik nagy áramoknál és egy multiméter nem arra lett gyártva, hogy orákig mérj 5-10 A- áramokat. De ez ott van a gépkönyvben is. Az egyik müszeremen még a bemenet mellé is oda van irva, hogy
max 10 A 1 min.
(#) lelkes amatőr válasza bbatka hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Nekem egy MY-68 van (más egyéb mellett), a kis és nagyáramú rész is biztosítva van.

MY68.jpg
    
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Ezeknek a 830-asoknak is van "szülőanyjuk", ami még német gyártmány volt és rendesen meg volt csinálva. Ez lenne a piros. A másik már ebben az évezredben készült olcsóság.
Mindkettő halálraítélt volt, a pirosat árammérésben dugták konnektorba, a feketét ellenállásmérésben. A piros javítható volt, minden funkciója működik. A fekete nem mér többet ellenállást. Ebben már csak egy pötty chip van a kis panelen, ha elromlik, akkor kuka. Ha valakinek ilyen van, akkor jobban jár, ha rak egy egyértelmű jelet a forgatógombra, hogy hova is van állítva, mert a 750VAC éppen átellenben van a 2000Ω-os állással. Félhomályos fényviszonyoknál könnyű beleszaladni.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2022
(#) mraulajos hozzászólása Jan 17, 2024 /
 
Hali!
Meg ajándékoztam magam egy ilyen multiméterrel. Minden tiszta a leírásban, egy dolog kivételével.
Idézem a leírást:
5-8. Frekvenciamérés
1) Csatlakoztassa a mérővezetékeket a „COM” és a „V/Ω/Hz” csatlakozóba.
2) Állítsa be a forgó kapcsolót a megfeleli frekvencia tartományra, és csatlakoztassa
a mérővezetékeket a jel forrásához.
Ha pld. a hálózaton szeretném mérni a frekvenciát, (50Hz) a beállított pozícióba be dughatom a konnektorba.?
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Ehhez tudni kéne, hogy ebben az üzemmódban mekkora a maximum feszültség, amit kaphat. Fogj egy csengőreduktort, vagy más apró pár V-os kis trafót és mérd azzal, az a biztos!
Egyébként írják a leírásban:
Bemeneti érzékenység: 3,5 V Vp-p (csúcs közti érték)
Túlfeszültség elleni védelem: 250 V DC vagy AC (csúcsérték). Maximális mérési idi 10 másodperc
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Járatlan vagyok kissé ebben a frekvencia mérésben. Nem feltétlen hálózati feszültségű frekvenciát akarok mérni. Durva példának említettem.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
3,5 Vpp az elég sok ám.
Azaz szerintem átlagos hangfrekis jellel (vonal, füles, stb.) meg sem nyikkan.
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Ezek a müszerek egyáltalán nem használhatok hangfrekvenciás mérésekre. Azok a müszerek, ha egyáltalán találsz €200-nál kezdödnek.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
1Hz - 10Mhz leírása szerint. Ha megvan a szükséges jelszint, akkor használhatónak kell lennie.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Ne keverjük a frekvencia mérést a hangfrekvenciás mérésekkel. A frekvenciamérés ahhoz képest csak egy primitiv számlálás.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Számláláshoz sem nyikkan meg, vagy szerinted hobbista hol lát 3,5 Vpp-t?
Maximum digitális IC kimenetén, de órát meg nem így állítunk pontosra.
Az igazat megvallva, életemben nem mértem még frekvenciát kézi multiméterrel. Ami természetesen nem jelenti azt, hogy nem lehet...
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Mit értesz "hangfrekvenciás mérésen"? Multiméteres frekvenciamérésről van szó, aminek része a hangfrekvenciás tartomány is. Gafly arra utalt, hogy fejhallgató vagy vonali kimeneten nem tud mérni nevezett multiméter a jelszint miatt.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Idézet:
„Számláláshoz sem nyikkan meg,”
Nem biztos, hogy számlálós. Multiknál analóg frekimérés is előfordul, csak 4 digit.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Frekvencia mérés az gyakoraltilag nem mérés, csak számlálás.
Ez egy kicsit nyelvészeti büvészkedés.
Hangfrekvenciás tartományban ritkán kell frekvenciát mérni, és azt sem ilyen müszerrel, hanem zenei hangolo müszerrel stb. Ha meg ilyen müszerrel, akkor az alapvetöen a hangfrekvenciás jelek tartományában kell, hogy mérjen, azaz nem igen lehet kikötni, hogy 3 Vpp szint kell. ( pl -60 dB - 10 dB-ig)
Ráadásul, ha igaz amit irtok, hogy 1 Hz-töl 10 MHz-g mér ahhoz ugye 8 digites display kellene, ami nagyon valoszinü, hogy nincs. Igy az ilyen müszerekben ez csak parasztvakitás semmi más. Arra jo, hogy megmérd a hálozati frekit ( nem igen tudom, higy minek, mert azért messze nem olyan stabil, hogy a müszeren használhato adatot kapj, de minden más méréshez inkább alkalmatlan mint használhato.
A magas frekveciákon már az illesztés is kérdeses a szinten kivül.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2024
(#) Massawa válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Nem én irtam, hogy erre jo.
(#) torkosborz válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
UT61E, bandwith 45Hz..10kHz, ez annyira azért nem rossz, a többi jellemzően 440Hz-ig van a specifikáció.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Én sem írtam ilyet, legalább van egy pont amiben közös az álláspontunk.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Jan 17, 2024 / 3
 
Te bűvészkedsz a nyelvvel, mert azt állítod, nem alkalmas valamire (ami nálad "hangfrekvenciás mérés" néven szerepel, miközben erről a valamiről szó sem volt, mint ahogy többen is jeleztük.
Idézet:
„Hangfrekvenciás tartományban ritkán kell frekvenciát mérni”
Miért? Miért ne lehetne? Mi a különleges ebben a tartományban?
Idézet:
„és azt sem ilyen müszerrel, hanem zenei hangolo müszerrel stb.”
Hogy jönnek ezek ide? Leírom újra: multiméter, frekvenciamérés.
Idézet:
„nem igen lehet kikötni, hogy 3 Vpp szint kell.”
Ezt sem értem. A műszernek (multiméter, frekvenciamérés továbbra is) van egy érzékenységi tartománya. Ha a frekvenciát mérni akarod vele, akkor a jelnek adott tartományba kell esnie, különben nem fog menni. Nem láttál még 5 Vpp 1.23 kHz-es jelet oszcilloszkópon? Mikrokontroller, a kuncsaft 2.2 kHz-es sípolást kér. Ellenőrizni tökéletes, hangfrekvenciás tartomány.
Idézet:
„ha igaz amit irtok, hogy 1 Hz-töl 1 MHz-g mér ahhoz ugye 7 digites display kellene”
0.345 MHz, 2.301 kΩ, 14.45 µF stb. Annyit tud, mint amennyit egy ilyen multimétertől el lehet várni. Ha nem elég, akkor kell a nagyobb tudású műszer.
(#) nagym6 válasza torkosborz hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
UT61E-nél AC feszültség és árammérés frekvencia tartománya amit írsz.
Frekvenciamérés tartománya 10Hz - 220Mhz (220Mhz ???).
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Már megint okoskodsz, és maszatolsz.

Mert a hangfrekveciás tartományban nem a frekvencia a lényeges, ha csak nem hangolsz valamit, de ahhoz a számlálos frekvenciamérö nem optimális.
A hangfrekvenciás tartományban komplexebb hangjelek is vannak.
Pontosan az általad emlitett dolgok miatt alig használhato az ilyen bemenetü frekvenciamérö, mert nem biztos, hogy találsz ott olyan helyet, ahol mérni lehet. Viszon hang meg modulácio van. Ahhoz olyan müszer kell ahol tudod állitani a bemenet erzékenységet. Vano olyan müszer is, csak nem ilyen árban.

Üdv és jo éjszakát!
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 18, 2024 / 2
 
Idézet:
„Mert a hangfrekveciás tartományban nem a frekvencia a lényeges”
Aki frekvenciát akar mérni, annak a frekvencia a lényeges. Nem értelek.
(#) Bakman válasza Massawa hozzászólására (») Jan 18, 2024 / 2
 
Idézet:
„Már megint okoskodsz, és maszatolsz.”
A többiek is? Már négyen jeleztük, hogy butaságokat írsz.
(#) Massawa válasza Bakman hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Érdekes, mindig majdnem ugyanazok.
(#) Massawa válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 18, 2024 /
 
Az mérjen.
(#) mraulajos hozzászólása Jan 18, 2024 /
 
Kedves Fórum társak!
Hálásan köszönöm, hogy megforgattátok véleményeteket, az általam indított témában. A 4 - 5 ezer Ft os multiméter után, ez az első számomra, ami esetleg kicsit komolyabbnak mondható. Tudom, van sokkal komolyabb is. Rájöttem, hogy nekem, nem kell a frekvencia méréssel foglalkozni. Tudja az induktivitást, kapacitást, A, V, ohm, stb, stb. Esetleg, még arra kíváncsi lennék, ha valaki konyhanyelven kifejtené, Mi az a Vpp?
Köszönöm!
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem