Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es index
 
Témaindító: Einstein21, idő: Márc 29, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   25 / 28
(#) ITI47 hozzászólása Ápr 19, 2023 /
 
Az én véleményem hogy az indexet járművekre találták ki, hogy ne kelljen kézzel integetni. Minden járműre fel lehet szerelni fix indexet, még a rollerre is. Nem játékszert, ami csak sötétben látható, hanem ami nappal is, ha rásüt a nap, akkor is. Ha én megtudtam csinálni a motoromra, másnak is sikerülni fog.
(#) kaqkk válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 16, 2023 /
 
Idézet:
„az indexet járművekre találták ki”

A roller nem jármű , az egy játékszer amit sajnos kiengedtek a forgalomba (hatalmas hiba!)
A Qvad veszélyes ezért nem mehet közútra , miért nem lehet ugyanezt megtenni a rollerral is ?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2023
(#) ITI47 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Igazad van!
A mi kisvárosunkban is beengedték a rollerokat. Mindenhol vannak. Szerintem ezzel együtt kell élnünk. Amíg a forgalomban nem okoznak problémát, addig nem kell foglalkozni velük.
(#) kaqkk válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 17, 2023 /
 
Idézet:
„Amíg a forgalomban nem okoznak problémát, addig nem kell foglalkozni velük”
Én már láttam "érdekes" rolleres megmozdulásokat Szegeden ....Szerencsére balasetet még nem kellett végignéznem de párszor csak isten segítette meg a kedves közlekedési társunkat ....
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2023
(#) Massawa válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Pontosan ez az aljasság a dologban. Egyesek kihasználják a törvényben a kiskapukat és dagadtra keresik magukat.
Egyszerüen sem a bicajosok sem a rolleresek a jelenlegi körülmények között nem tartoznak a közutakra. Az azt használoknak bizonyos feltételeket kell teljesiteniük mielött ezt a jogot megkapják. Ez ugye nem jellemzö ezekre a közlekedökre.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Az FB-t alapbol ignorálom.
(#) uniman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
...és vannak még a 3 kerekű rokkant, a nehezen mozgó idős emberek által állami támogatással megvásárolható járművek. A 70+ éves náncsi nénik nem fognak jogsit, stb. szerezni, csak egyszerűen járnak vele.
(#) kaqkk válasza uniman hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Igen de azért a 70+ os mama ritkán merészkedik az útra az elgo-val (és nem hasít 25-50km es sebességgel az autók közt)
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Én úgy egyébként nagyon nem látom üzletileg megtérülőnek ezt a sok szanaszét eldobált rollert.
De biztosan nagy pénz lehet benne, ha ennyien nyomulnak benne...
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Jún 18, 2023 /
 
Már Szegeden kitalálták hogy csak akkor tudja leállítani a fizetést ha a kijelölt helyeken rakja le a "gépjárművet" De már nagyon eltértünk a témától majd a modi közénk vág .......
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2023
(#) ITI47 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Kicsit olvasgattam a roller témában és a következőket találtam. A rolleros gyalogosnak számít, ezért ott közlekedhet, ahol a gyalogos. Gyalogos átkelő helyen elsőbbsége van, ugyanúgy, mint a gyalogosoknak!
Az elektromos rollerre, jelenleg nincs szabály, de foglalkoznak vele. A tervezet szerint, ha 25 km/h-nál nem képes többre, akkor a kerékpár kategóriába lesz besorolva. Ha ennél többre képes, akkor segédmotoros kerékpárnak minősül.
Mivel kerékpárra és segédmotoros kerékpárra szabad indexet felszerelni, ezért az e-roller sem lesz kivétel. Akár ledes indexet is.
(#) kaqkk válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Igen ezt én is olvastam , viszont ha akkor már kreszvizsga és biztosítás is kell majd rá.
(#) uniman válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Idézet:
„kerékpárra szabad indexet felszerelni...akár ledeset”

Belinkelhetnéd, hogy hol olvastad (hivatalosan)...köszi.
https://www.google.com/search?q=ker%C3%A9kp%C3%A1rra+szabad+indexet...=UTF-8
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2023
(#) ITI47 válasza uniman hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Ami nincs tiltva, az engedélyezett. Ha a biztonságod érdekében felszereled, akkor annak működnie kell. Ebből a szempontból mindegy hogy kerékpár, vagy SMKP. Egyikre sem kötelező, de nincs tiltva.
(#) uniman válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Azaz hivatalos link nincs, tehát...
(#) Massawa válasza ITI47 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Sajnálatos modon Europában ez sem igaz teljesen.
Itt általában minden tiltva van ami nem engedélyezett. Ez az örök harc a kontinens meg az világ egyébb részei között.
Középeuropa egy kicsit táncol a határon, mert vagy 40 évig itt minden tiltva volt igy a szabadság benyomását kelti, ha végre olyan tehetsz, ami nincs tiltva. Sajnos nyugaton sokkal rosszabb a helyzet. Nézd meg szinte minden az autora/jármüre engedélyezett szerkezeten egy halom jováhagyási, engedélyezett szimbolum van felrakva. Ezek hiánya minimum szabálysértés vagy egy sereg huzavona inditoja lehet.
(#) ITI47 válasza uniman hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ha mondjuk indexet szerelsz a kerékpárodra, a rendőr nem szereltetheti le, mert nincs rá tiltó törvény. SMKP esetében meg van rá törvény, amelyik megengedi az utólagos felszerelést.
(#) ITI47 válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
"SMKP esetében meg van rá törvény, amelyik megengedi az utólagos felszerelést."

Ez tényleg senkit sem érdekel? Nem hiszem el.

Már többen is felszereltek ledes indexet Simsonokra , Babettákra és egyéb SMKP-kre.
Tehát van rá törvényes megoldás.
(#) Gafly válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Idézet:
„Ez tényleg senkit sem érdekel? Nem hiszem el.”

Nyomós érv, hogy nyolc hónap után is csak téged...
(#) kaqkk válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Én már SMKP-T sem láttam vagy két éve pedig "falun" lakom .KP-n meg a mamák legtöbbje még a hátsó lámpát sem ismeri nemhogy indexet szerelne-szereltetne rá .
(#) még1MbR hozzászólása Feb 24, 2024 /
 
Mi ebben a különleges dolog? Alin vesz az ember aprópénzért.
Felszereli aztán kész.
(#) uniman válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 24, 2024 / 1
 
Ha azt nem csak úgy leírod, hogy "van", hanem megadod a "törvény", azaz rendelet azonosítóit, akkor "elhisszük"...
Kértem júniusban linket a törvényről, de nem kaptam...tehát "nincs" olyan.
(#) ITI47 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Tessék:
"A 74.R tartalmazza, hogy a motorkerékpárokra való felszerelés céljára jóváhagyott világító-és fényjelző berendezések segédmotoros kerékpárokra is felszerelhetők."



NKH Vizsgabiztosképzés 121. Új világító és fényjelző berendezések



Budapest, 2016.



Ez teszi lehetővé segédmotoros kerékpárokra új berendezések felszerelését, akár ledest is.
(#) uniman válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Egy rendelet azonosítója kb. ilyen (csak példa) :
48/2009. (IX.30.) KHEM rendelet, 51.§ 2. bekezdés
(#) ITI47 válasza uniman hozzászólására (») Feb 24, 2024 /
 
Lehet hogy nem pontosan írtam le, de ez egy valós 2016-os rendelet.
Én ez szerint alakítottam át a kismotoromat ledesre. Megcsináltam, azóta járok vele.

Ezen a fórum szerintem inkább arról kellene beszélni hogy mit, hogyan lehet megcsinálni. Biztos vagyok benne hogy Te is segítenél ebben, mert érzem hogy érdekel a téma és tudnál segíteni azoknak, akiket komolyan érdekel.
(#) szs válasza ITI47 hozzászólására (») Feb 26, 2024 / 3
 
No, csak azért, hogy ezt a fölösleges jogszabálykodást, áljogászkodást abbahagyjuk, abbahagyja MINDENKI:

njt-n ki kell keresni a 6/1990-t, mindig az aktuálist találod - ha nem változtatsz.


Eszerint:

Idézet:
„6/1990
62. § (2) Irányjelző lámpákkal fel szabad szerelni a motorkerékpárt és a nyitott vezetőfülkéjű lassú járművet. Oldal-irányjelzőt minden irányjelzővel ellátott járműre fel szabad szerelni.

Értjük? Motorkerékpáron SZABAD. Nem kötelező. (Csak hasznos, mert ha nincs, nagyon kényelmetlen szabályosan, kézzel irányjelzeni).

Idézet:
„6/1990
63. § (1) Járműre csak jóváhagyási jellel ellátott irányjelző lámpát szabad felszerelni.

Tehát: lehet mókolni, de legalább jóváhagyott bura alá tegyük. (egyébként ha nem feltűnően rossz, akkor a kutya sem bánt érte.)

Idézet:
„6/1990
68. § (1) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel kell szerelni olyan fényjelző berendezésekkel (visszajelző lámpákkal), amelyek jelzik a járműre felszerelt
a) távolsági fényszórók bekapcsolt állapotát,
b) helyzetjelző lámpák bekapcsolt állapotát,
c) hátsó helyzetjelző ködlámpa bekapcsolt állapotát,
d) első és hátsó irányjelző lámpák — ideértve pótkocsi vontatása esetén a pótkocsi hátsó irányjelző lámpáit is — bekapcsolt állapotát, valamint hibáját (izzólámpa kiégését),
e) összes irányjelző lámpának az elakadás jelzésére szolgáló bekapcsolt állapotát,
f) a vezetőülésből nem látható munkahely megvilágító lámpa bekapcsolt állapotát,
g) megkülönböztető lámpa bekapcsolt állapotát,
h) figyelmeztető lámpa bekapcsolt állapotát.

(2) Motorkerékpárra — a zárt vezetőfülkéjű motorkerékpár kivételével az (1) bekezdés b) és d) pontjában említett visszajelző lámpa felszerelése nem kötelező, ha a világító berendezés működése a vezetőülésből közvetlenül ellenőrizhető.


Azaz: ha véletlen olyan irányjelződ van, mint a Trphi MZ-n, azaz a kormányvégben van az összes (elsőre és hátra is), akkor nem kell okvetlen visszajelzőlámpa. Mert látod.

Idézet:
„6/1990
115. § (2) Segédmotoros kerékpárra csak jóváhagyási jellel ellátott fényszórót, helyzetjelző lámpát és irányjelző lámpát szabad felszerelni. Segédmotoros kerékpáron mind a segédmotoros kerékpárhoz mind a gépjárműhöz jóváhagyott lámpák alkalmazhatók.

Tehát: az összes fentebbi vonatkozik a segédmotoros kerékpárra is, ÉS még külön hangsúly is van rajta: JÓVÁHAGYOTT kell arra is.
(azért a hangsúly, mert nem mindig volt ez így.)

A kerékpárokra sokkal megengedőbb szabályok vannak, ott csak a láthatóság a lényeg -de a felszerelt irányjelző sem mentesít a szabályos karjelztés alól. Éppen azért, mert kerékpáron, rolleren NEM elismert az irányjelzőlámpa. Nem tiltott, de nem helyettesít.

Remélem, ezután a jogászkodás helyett a fényjáték létrehozása lesz a téma, az lenne az itteni cél. Aztán majd mindenki úgy használja, ahogyan célszerű neki.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024
(#) uniman válasza szs hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Köszi! Ez tanulságos...
Különösen az, hogy "csak jóváhagyási jellel ellátott"...
Ez a lényeges...azt meg ugyebár tudjuk, hogy az izzólámpás világítótestekbe nem tehető LED fényforrás. Az a belevaló izzólámpával együtt kapta meg a jóváhagyást (a jelet).
Már messziről kiszúrható az ilyen átalakítás. Körenyezetemben is többen vannak, akik a rendszámtábla megvilágításához nagyobb fényerejű (és nagyon hidegfényű) LED "izzókat" használnak...a rendszámtáblájuk fényesebb, mint az egész kocsi hátsó világítása.
A helyi autóboltos is rásózott egy haveromra több tízezerért H7-es LED-párt, aminek a dobozára, rá van írva, hogy "csak forgalomtól elzárt területen használható". A büntetést persze nem boltos fogja megfizetni..
Én csupán a kocsim belső terének a megvilágításához használok LED-eket...az is szép feladat, ha szépen és "szembarát" fényeket akarunk bele "mókolni".
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024

detail.pdf
    
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Itt le is írják a lényeget (PIROSSAL)...külföldön van ahol OK.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2024

NO_E_jel.jpg
    
(#) bbb válasza uniman hozzászólására (») Feb 26, 2024 /
 
Az Osramnak van olyanja, ami használható közúton a kompatibilis és már bevizsgált autókkal: osram nightbreaker h7
Következő: »»   25 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem