Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hosszú idejű időzítő
 
Témaindító: misteer, idő: Okt 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 16
(#) dbase válasza dbase hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Tegnap este próbálkoztam.100K-100K ellenállással, és 2200µF -s kondival, 5 percet is elértem.
Anyi h nem minden 12V -os relével müködött, gondolom a nagyobb áramfelvételü, az késöbb húz be teljesen, de nem vártam meg. A siemens fehér relé 20mA-es kb 6-7V os kondi feltöltődésnél kattan. Bázis ellenállás cseréjével, 22K-val 3-5V- ra lehúztam.
Szerintem megfog felelni nekem, amire kell
(#) misteer válasza dbase hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Sziasztok!
Újabb probémám merült fel(hisz így szokott ez lenni,ahogy az egyik megoldódik jön a másik)
Kellene nekem egy olyan szerkezet 555 ic vel, ami egy passzív infra mozgásérzékelőhöz van csatlakoztatva.
Követelmények:
-Amikor mozgást érzékel bekapcsol egy relé
- Mozgás megszűnése után 2 percig bekapcsolva tart a relé
- amíg mozgás van folyamatosan induljon újra a 2 perc

Kösz előre is az ötleteket!
(#) 925 válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Lehet hogy jobban jársz ha veszel egy 230V-os mozgásérzékelőt, amibe benne van ez alapból kb 1500Ft-ért már kapható. Benne az időzítő 10sec-10percig, plusz még alkonykapcsoló is benne van.
(#) misteer válasza 925 hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
csupán az a problémám vele, ez a berendezés, mikor mozgást érzékel, onnantól kezdi számítani a beállított kikapcsolási késleltetést, és a késleltetés alatt történő mozgásra nem hosszabbítja meg a a késleltetési időt.
Nekem egy olyan eszközre lenne szükségem, ami a mozgás befejezése után tartja a beállított időt

Kösz
(#) mex válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Tedd fel a passziv infrának a rajzát,az alapján lehet továbblépni. Végülis sikerült az ezelőtti projekt?
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
igen szerencsére sikerült. A reset bemenetnek kellett egy késletetést adni egy kondival. és így már jól működik, nem érzékeny a tápfeszkapcsolásra
(#) mex válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
[quote](#132792) misteer válasza mex hozzászólására (#132791) Válasz • privát • Okt 18, 2007

nagyon megköszönném neked, mert már lassan egy hete szívok vele, és már ott vagyok hogy megyek és veszek egy időzítőt,( de mégse)
Jó lenne végre egy jó megoldás! mert már próbáltam mindent,amit írtak , de eddig egyik sem volt nyerő
kösz előre is

Akkor egy köcce kijár?
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
hát nem is egy
Tényleg nagyon köszönöm
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
ja igen nincs kapcsolási rajzom a passzív infráról, igazából általánosságban akartam.
(#) mex válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Akkor általánosságban annyi elmondható,hogy egyszerű monostabil üzemmódban kell 2 percre méretezni az időzitést. Amennyiben ezen túl is 1V fesz alatt tartja az infra a trigger bemenetet meghosszabodik a bekapcsolási idő. Persze ez nem megoldás mert mihelyt megszűnik a mozgás megtörténik az állapotváltás....
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
hát igen ez a problémám vele.
Azért gondoltam hogy írok hátha tud valaki az 555 nek olyan kapcsolásáról(monostabil), aminél mindig a legutolsó triggerjeltől számítva kapcsol ki időre
(#) misteer válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
vagy esetleg ha van másik ic ami tud ilyet az is jó
(#) vicsys válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Kell egy indítható 2 perces monostabil ami indít egy 1 perces astabilt, ami léptet egy számlálót. A számlálót reseteli az indítójel. Ha nem érkezik indítójel, a számláló lefut és leállítja aaz astabilt. 2x555 és 4017. sztem.
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
valahogy a resettel nem lehetne megvariálni?
hogy minden egyes "mozgásnál" az ic újrainduljon?
(#) misteer válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
hű az ötlet jónak tűnik, csak egy kicsit bővebben fejtsd ki légyszives, mert nem tudok belegondolni
(#) vicsys válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
2db 555-öst üzemeltetsz. Az egyik egyik egy monostabil, amit triggerel az infrád. Ennek az ideje 2perc. Ez indítgat (max 2 percig) egy olyan (555-ös) astabilt ami percenként ad ki 1-1 impulzust. A kimenete megy egy 4017-es johnson számlálóra, és léptetgeti azt. Az első 555-ös kimenete egyben megy a számláló resetjére, ha mozgás van még tartsa a kimenetét. Ha nincs mozgás, elszámol kettőig a száláló és ez kimenete leállítja a második (astabilt). Asszem.
(#) mex válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Szerintem meg +2 tranyó és meg lehet csinálni,csak tudni kellene mit ad ki az infra.
(#) misteer válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
ha megkérhetlek csinálsz nekem egy kapcsolási rajzot?

köszönöm szépen
(#) misteer válasza vicsys hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
ja lehet hogy én értem félre, de a monostabil Ic csak egyszer indít, mert az első triggerjelre elindul a 2 perc, viszont aztán érzéketlen a triggerre.

Egy rajzot megköszönnék
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
vegyük úgy hogy az infrát egy nyomógombnak képzeljük. hogyan lehetne akkor megoldani?
Egy jó rajz nagyon érdekelne
(#) mex válasza misteer hozzászólására (») Nov 1, 2007 /
 
Ezt kellene kipróbálni. A rajz szerint a monostabil a gomb (infra) működésekor resetel,eközben némi késéssel újraindul. A D3-4 a kondik újratöltődésekor jelentkező pozitiv tüskéknek biztositanak utat a táp felé. A reset és az újraindulás rövid ideje miatt az izzó fénye nem változik.
(#) Sebi válasza misteer hozzászólására (») Nov 2, 2007 /
 
RETRIGGERABLE monostabil, mint pl a CD4528 alkalmas a célra. Fel vagy lefutó élre is beállítható.
(#) misteer válasza mex hozzászólására (») Nov 3, 2007 /
 
szia még nem próbáltam ki, de lehet benne realitás.
köszi
ja igen muszáj nekem vennem egy mozgásérzékelő szenzort?(olyan boltit) Hallottam olyan pir szenzorról, ami akkora mint egy fototranzisztor. Csak hol kapok olyat? és főleg hogyan működik?
(#) huhuu hozzászólása Dec 2, 2007 /
 
Sziasztok!


Légyszi segítsetek, próbáltam csinálni egy időzítőt kb. 10-15 percre CA555E időzítővel, de shogy sem működik.

A próbanyákon megépített áramkör ugyanazt csinálja, mint amit leszimuláltam multisim8 ban.
Mikor a 2-es lábat egy pillanatra hozzáérintem a gnd hez, abban a pillanatban megjelenik a tápfesz a kimeneten és akármilyen időzítést állítottam be, mindíg ott is maradt.
Próbáltam, hogy a reset lábat lekötöm a tápfeszről, ide oda kötöttem, de semmi. Az 5-ös lábon lévő referencia feszt is állítgattam potival, de semmi.

CSerélgettem az időzítő kondit és ellenállást, de mindíg egyanaz volt az eredmény, az érdekes, hogy a multisimben is ez volt.

Mellékelek egy képet az áramkörről, amit megépítettem.
Ha esetleg valakinek van valami jobb időzítő kapcsolása, ami 100% osan működik, akkor légyszi ossza meg velem!
(#) vicsys válasza huhuu hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
A 2-es lábat húzd fel tápra pl.10K-val. Sztem.
(#) titi válasza huhuu hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Hali!

Próbáld meg a kettes lábat egy 1kohm-os ellenállással fekötni tápra, és úgy zárd le a testre egy pillanatra.

szerk: úgy látom lassú voltam
(#) huhuu válasza vicsys hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Kedves Vicsys és Titi!

Köszönöm a segítségeteket!
A multisimben így már működött rendesen, valószínüleg gyakorlatban is fog. Most megyek és ki kipróbálom.

Amúgy a netről leszedett adatlapban egy kapcsolóval volt a gnd-hez kötve a 2-es láb, ezért sem értettem, hogy hol lehet a hiba.


(#) csabeen hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Új vagyok itt és egy kis segítség kellene időzítő témában.
A feladat majdnem hasonló az előttem lévőkhöz, de mégsem.
Biztos tök egyszerű és meg is értem, de ti már jobban vágjátok a témát...

Egy passzív 12V-os infra indítana egy időzítőt, ami egy 12V-os relét (vagy 6V-ost) behúz, és azt tartja egy általam beállított ideig. (ennek hossza 1p-5p között kéne lennie)

Ennyi lenne.

Jó ha dobtok valami kapcs.rajzot meg némi magyarázatot, meg fogom érteni.

köszi
(#) proba válasza csabeen hozzászólására (») Aug 4, 2008 /
 
Szerintem ez a rajz neked is jó,csak a kondit meg az ellenállást kell átszámolnod az oldalon lévő képlettel.
Vagy tudom még ajánlani a cd 4541 IC-t Az adatlapján biztosan rajta van, csak két ellenállás meg egy kondi,néhány működési módot beállító átkötés kell hozzá,meg a relét vezérlő tranzisztor.
(#) TyeDa hozzászólása Aug 18, 2008 /
 
Sziasztok! Autó csomagtérvilágítását szeretném átalakítani LEDes időkapcsolósra.
Adott: az ajtó kinyitására megjelenik a 12V, kigyullad egy 5Wos izzó.
Az izzó helyére szeretnék LEDeket tenni, amik 10perc múlva kikapcsoljanak, akkor is, ha az ajtó nyitva marad.
Az időzítő indítását a tápfesz megjelenése okozná.
Monostabil 555ösnél ha a trigger jel (tápfesz) ideje hoszabb mint az időzítés akkor is lekapcsol a kimenet? Hogy kössem be a trigger lábat, hogy tápfeszre induljon?
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem