Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop akkumulátor
 
Témaindító: Valteri, idő: Jún 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 26
(#) Valteri hozzászólása Jún 6, 2006 /
 
Sziasztok!
Sajnos a laptopom aksijának tönkre ment az elektronikája
(Fujitsu Siemens AMILO) Namost én arra gondoltam h mivel az aksinak a belső cellái működnek szépen lead 12-voltot meg vagy 30 ampert ., Hogy csak úgy rákötöm az aksi érintkezőire csak hogy Van 7 db (2- aGND, 2 A +VCC) ezeket már megtaláltam és minek a maradék 3 ?
Minek volt az az elektronika a seggén 3 db 8 lábú kínai csodával?. Ha valaki tudna nekem valami aksi lábkiosztást adni azt megköszönném. (Nem merem csak úgy rákötni )
Bocs ha hosszú lett
Üdv
Valteri
(#) Slope válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Azok az IC-k elsősorban az energiagazdálkodásért felelnek. Ezek küldik a hőmérséklet, feszültség értékeket, illetve az információkat az akku tulajdonságairól. Ha ezt kikerülöd, nem fog működni a gép... ez nélkül sanos nem megy. Arról nem is beszélve, hogy töltésnél a cellák is gyorsan megdöglenek.
Szóval vagy elviszed szervízbe az akkut, vagy veszel másikat. Elsőnek inkább a szervízt javasolom, mert lényegesen olcsóbb megoldás mint egy új akksi. Az új notesz akkuk ára 30 és 40 ezer között mozog... az én IBM gépembe pl. 38ezer :eek2:
(#) Valteri válasza Slope hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Már járt szervízben csak nem tudtak vele mit kezdeni, felajánlották h beszámítják egy új aksiba és így lenne 34.500 ft ennyi pénzem meg nincs rá pedig kellene h 220-nélkül üzemeljen.
Nem lehet az elektronikát megcsinálni pic-kel ?
(#) Slope válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Valszeg nem...

Azért az érdekes, hogy a szervízben nem tudnak vele mit kezdeni, de beszámítják... pfff! Biztos nem tudnak annyit kérni a javításért, hogy megérje nekik.

Amúgy mi baja az elektronikájának?
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Amúgy mi a gép pontos típusszáma?

Mert láttam AMILIO akkukat bruttó 36ért (ez volt a legdrágább)... szóval érdekes ez a beszámítás.
(#) Valteri válasza Slope hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Az elektrnikán szépukkant egy 8 lábú íc Persze smd Még atípusszámot sem látom rajta mert hiányzik a fele
A gép típusa Fujitsu Siemens Amilo K7600
(#) Valteri válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
most nézem
ez a 8 lábú valami tranzisztor1: mert q1 jelölést képvisel 2 mert 4 lába a vcc-re van kötve 2 lába is össze van kötve
1 lábon meg kapja a vezérlést sztem valami teljesítmény tranyó lehet csak tudnám mejik az emiiter, meg a collektor meg h milyen npn v pnp ?
(#) Sebi válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Dual power FET... visszarajzolás segítene....Talán ilyesmi (melléklet).

FDS6912.pdf
    
(#) Sebi válasza Sebi hozzászólására (») Jún 6, 2006 / 4
 
Nem, ha az egyik oldalon (5,6,7,8) össze van kötve, a másik oldalon háromnak is ua. össze kellene kötve lennie 1 meg a gate. Akoor talán ez...

IRF7413.pdf
    
(#) Valteri válasza Sebi hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
hú köszi az irf lesz az igen egyoldalon 4 láb+ a másikon 3
meg 1 a gate ide nem lehet tehhi sima fetet v vmit?
(#) Valteri válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
mellette van még 3 db mindegyiken ez van:BE3315 gondolom ez is az volt
(#) (Felhasználó 1947) válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Szia !

Tönkrement rajta az SMD Powerfet .SI xxxx,vagy IRF
sorozat.Lehet helyettesiteni.
Általában N-Fet.

Üdv ! Luki
(#) Slope válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Azért ez mindent elárul a Fujitsu Simens noteszekről... LINK
(#) Valteri válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
minek van ebbe power fet a töltési teljesítményszabályzáshoz?
(#) Valteri válasza Slope hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
jó is lenne , csak nem azonos típus meg az aksin nincs gl.. jelzés
(#) patexati válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Nekem HP-m van ez működik úgy is ha nincs bent az akku nem tudom a Siemens miért nem így gyártja a gépeit?? Talán erre alapozzák a szervízek gazdaságos működését?
(#) Slope válasza Valteri hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Hány éves gép?
1 évet szoktak adni az akkura.
Ha ennél idősebb és venni kell akkut hozzá, jobban jársz, ha túladsz rajta.
(#) dB_Thunder válasza patexati hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Idézet:
„Nekem HP-m van ez működik úgy is ha nincs bent az akku nem tudom a Siemens miért nem így gyártja a gépeit?? Talán erre alapozzák a szervízek gazdaságos működését?”

Működik az anélkül is !!!!!! csak a srácnak kellene hogy akksiról is menjen....
Egyébként nekem is Fujitsu-Siemens van 1,5 éve(Amilo D 1840 W).
(#) KeserűCukor válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 6, 2006 /
 
Hali!
Tesom is most vett...
Nos a hivatalos oldalon van egy cikk, hogy a nemtom hányas szériások akksija szar, ezt megnézheted, hátha a tied is ebből van, és ezt díjmentesen cserélik...
Nézd meg! Hátha segít...
(#) novarobot hozzászólása Okt 10, 2006 /
 
van egy 386 os laptopom ezer éves de jól működöt mire lemerűlt bene a biosz elem és a vinyó meg a monitor beálitásait elfelejtete, így azóta csak flopiról megy nem ismeri fel a vínyót és persze fekete fehér.
szétszetük és nem találtunk biosz elemet, mire azt mondták hogy a biosz a bioszóra és az elem egy ic tokba van építve és nem cserélhető csak bioszal egyűt. a gép elégé a szivemhez nőt és egy családi emlék nem birom nézni hogy egy elem miat a sarokba hever. azon kívűl hogy "dobd ki és vegyél egy újat" minden ötletet szivesen várok.
elöre is köszi
novarobot
(#) hhkfk válasza novarobot hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
lehet hogy kapni ilyet bontóba, vagy valahogy próbálj egy kicsit tölteni az elembe, akkor megy egy kis ideig!
(#) Kera_Will válasza novarobot hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
elég meredek ötlet 1 külső tápfesz a bios ic re ?

diódával elválasztva külső táphoz ...

:eek2:
(#) szabi83 válasza novarobot hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
biosz elem, hát kicsit meredek..
sztem rendes elem van benne.. de nem gomb alaku..

Szedd szét és csinálj róla képet "több szem többet lát"

üdv
(#) szabi83 válasza szabi83 hozzászólására (») Okt 10, 2006 /
 
(#) West hozzászólása Jan 8, 2007 /
 
Sziasztok.


Nekem van egy Dell Latitude C600-as laptopom, és az aksija már igencsak"halott". Van olyan módszer, amivel lehet "regenerálni" az aksit?
(#) tepizoli hozzászólása Márc 17, 2007 /
 
Hoztak javitani egy COMPAQ laptopot melyet nem lehetett bekapcsolni. Az aksi tuti rossz mert van rajta tőltőtség jelző skála és semmit sem mutat. A kapcsolo űzemű külső tápja is is le van égve de szereztem másikat.Ekkor már be lehetett kapcsolni és fel is tuttam telepiteni a gépet windows cseréltem arabrol magyar nyelvűre.A led ami azt mutatja hogy megkapja a külső tápot világit de a tőltésjelző led már nem villog pedig eddig vilogott még ha nem is tőltőtt semmit az aksin akár medig is hagytam bedugva.Ez nem lenne baj de most már egyáltalán nem lehet bekapcsolni a gépet.SEGITSETEK
(#) huhuu válasza tepizoli hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Szia!

Neha erdekes dolgokat produkalnak a laptopok, nekem is volt, hogy nem tudtam bekapcsolni.
Tudom, hogy talan rossz az akku, de azert vedd ki, es a tapot is huzd ki egy ideig, aztan indisd. Az aljan van egy reset gomb, azzal is lehet probalkozni.

Merd, meg, hogy jo e meg a tap, nem e ment tönkre esetleg, ha rossz volt az akku vagy ilyesmi...
A masik tapot pedig szedd szet, mert ha szerencsed van akkor csak a halozati dugonal a forrasztas valt le. Mar javitottam ilyet, ott mar az elszenesedet panelt is ki kellett kaparni es athidalni, de semmi mas baja nem volt, hatha ennek is csak az a baja...

En is keresek valami akku regeneralo modszert, valakinek nincs ötlete????
(#) ThomAce válasza Slope hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Már nem azért kedves Slope kolléga, de...

1.- melyik gyártónak nincs gyári / anyaghibás terméke?
2.- melyik gyártó teszi meg, hogy így, ilyen módon kicseréli a terméket, pláne, felhívja a tisztelt fogyasztók figyelmét az esetleges hibákra?

Informatikusként számtalan olyan esetet, példát tudnék felhozni, amitől bárkinek legörbülne a szájjacskája.


Vannak az informatikában olyan termékek, amelyeket a 10-en éves fiatalok istennek titulálnak, (A betűvel kezdődik, de nem az Abit ) de több tucat ilyen terméket láttam már "meghalni". Érdekes, hogy ott egy - egy sorozathibás termék esetében nem is jelzik, hogy valami probléma lenne vele.

El kéne gondolkodni az ilyen apróságokon, mielőtt belecsapunk a lecsóba.

Nekem is Fujitsu-Siemens notebookom van, méghozzá egy AMILO Pro V3505-ös. Köszönöm szépen, remekül meg vagyok vele. A Supportja pedig nem rossz!

Bármelyik gyártó megirigyelhetné azt, ahogyan a Fujitsu tekint a fogyasztóira!
(#) huhuu válasza ThomAce hozzászólására (») Márc 17, 2007 /
 
Laptopom elete:

Igen, sokat jelent, hogy a vasarlas utan is törödnek az emberrel. Nekem is fujitsu gepem van, es amikor vettem akkor araban nagyon jo volt es sokat tudott. Pont egy ilyen akku csere szeriabol valo. Neten kitöltöttem az adatokat es a futar mar hozta az uj akkut. A regit meg nem vitte el. Az uj akkuval hasznalom, nyilvan, mert az irtak, hogy lehetseges gondok merulhetnek fel. Ismeretsegi körömben meg valakinek volt ilyen gepe es mar neki is uj akkuja van, a regit el is kertem töle...
Most van az uj akkumon kivul meg ket akkum, ami nem melegszik, valoszinuleg jo, de nem is hasznalom. Mondjuk volt mar hogy jol jött, hogy 3akkum volt es tudtam hasznalni, akkor eletbevago volt...

mondjuk vannak aprobb gondjaim
1. elszalt a belsö hangkartya(ez nem a gep hibaja)
2. burkolata eltört, ez viszont a gep hibaja, mert sosem ejtettem le es semmi erös dolog nem erte, csak a labamon szoktam hasznalni, de sajna nem garis mar...
amugy elegedett vagyok vele....
mondjuk kb. 3 honapos koraban az optikai meghajto elszalt es 1,5 honapot vartam ra mire jött bele, egy meghajto. elöször a gepet akartak felkuldeni pestre, meg jo, hogy nem engedtem, mert dolgoztam vele.

amugy elegedet vagyok vele teljesen
(#) tepizoli válasza huhuu hozzászólására (») Márc 18, 2007 /
 
Kőszi a segitséget. Sajnos az eredeti tápot darabokban kaptam pufferkondi felrobanva dioda szétrepedve stb. Gyanitom mivel a gép külföldröl került be 110v-os volt és bedugták a 220-ba de mivel nincs meg a doboza nem tudom biztosan és a kondit is már kiforasztota valaki. Viszont az emlitett reset gombot sehol sem találom lehet hogy matrica alatt van? Rakok fel képet a gépröl. TYP:COMPAQ presario 1200-xl113
Következő: »»   1 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem