Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) sportcipo hozzászólása Nov 17, 2005 /
 
Hello!

Egy haverommal arra gondoltunk hogy a boltban kapható távirányítós kütyük (norm. árban) nem a legjobbak. ezért úgy gondoltuk hogy összedobunk eggyet. Mivel 0 a tapasztalatunk elektronikai téren, tehát a PIC-ek terén is gondolom tőletek "profiktól" kérünk segítséget. A Projekt a következő:
-Összesen 3 kerék az első kettő fordulatszám szabályozásával lehetne kanyarodni.
-a joysick-ot hogy ha előre nyomjuk előre term. fordulatsz. szabályozás és mindkét kerék megy előre, ha egy kicsit balra akkor a jobb kerék picit gyorsabban tehát balra megy.

még van egy másik 5letünk hozzá, mivel mind2-en NFS FAN-ok vagyunk arra gondoltunk hogy a joy eggyik gombjára egy "NITRO" gombot csinálnánk, ami a köv.: ha megnyomjuk a gombot akkor a két motorra a szokásos 5-6V helyett rákapcsolnánk egy 9V-os elemet, valami relével vagy vmi ilyesmivel. a kütyühöz kell két fordulatszámos csatorna meg 6 sima kapcsoló csatorna.

A 2.0-s verzió olyan lenne hogy Távirányítóval kapcsolható vonalkövetés lenne, de ez még ráér. Írjatok vissza minnél hamarabb. PLS! Bármilyen tovább fejlesztést, módosítást, funkció megoldást szívesen várok. (Lécci jól érthetően )
(#) mspike válasza sportcipo hozzászólására (») Nov 18, 2005 / 4
 
srácok, nem igazán értem, tényleg nem sértésből de az ajtótól kéne kezdeni... Ha tényleg 0 a tapasztalat, akkor gondolom felszerelésben se álltok túl jól... pedig ide nyákot kell gyártani, tekercset kell csinálni... stb. első verziótokhoz nem feltétlen kell pic, de ha abba gondolkodtok, kell programozó digitális ismeretek és még egy csomó minden, én támogatom a kezdeményezést de jó sok munkátok és tanulni valótok lesz vele... így is érdekel titeket ? Az átvitelt igazából egy conrad féle kittel meg lehet csinálni... igaz több pénz de tuti megy és nem kell vele szívni... Ha ennyi mindent akartok rá, talán tényleg a legideállisabb pic-kel, de abból is kell kettő meg a már említett adó-vevő szett... ha komolyabb picel számolok, min 10000 lesz a project... a másik nem ártana már akkor akuról mennije és egy töltő áramkört is beépíteni (mint telókba) aztán akkor tudjátok tölteni. A vonalkövetés megint egy jó nagy móka, kell hozzá jó sok inra IC és infra tranyó, ebből áll össze az érzékelő, + pár oldal pic programozás. Szivességből ezt senki nem csinálja meg helyetettek, ha viszont neki vágtok következőt ajánlom. (pic-es verzióhoz) Olvassátok el az itteni cikket PIC kezdőknek, cikkek közt. Aztán építsétek meg az egyszerű pic programozót, aztán annak segítségével építsétek meg az ICD2-t. Majd tanuljatok meg PIC-et progizni (ha nagyon pengék akartok lenni C-be). Töltsétek le az adatlapokat, írjatok néhány kissebb progit, tapasztáljátok meg hogy is mint is... majd vegyetek két P18F452-öt meg az említett szettet és kezdjetek programot gyártani. A joystik mehet az A/D átalakítókra, az adó vevő a soros portokra... de őszinte leszek, ez bazi sok idő, energia és új tudás egy teljesen amatörnek. (nembeszélve a k. sok pénzről... szentem az egész fejlesztéshez felhasznált money olyan 20-30e, mire megépítitek a két IC progit meg vesztek pákát, meg maratószert, meg maratófilcet (legrosszabb esetben és nem használtok fotó vagy lézernyomtató technikát) meg ugye a nyákok és még egy maréknyi diszkrét alkatrészt. meg forrasztó szer, meg minimum egy körömlakk a nyákra Korróziógátló lakkk helyettt. Persze lehet nyákot gyártatni is talán jobban kijöttök belőle, kissebb lesz, meg meglesz csinálva... árban kb. ugyan az. De ha elrontod újat kell rendelni teljesen. Szóval jó nagy fába vágjátok a fejszéteket, szerintem ezért is nem válaszoltak itt túl sokan... jobban kedvelik ha konkrét kérdés van... pl... elakadtam ezt és ezt csinálom és most mi lehet a baj. De így, hogy nem értünk hozzá, építünk egy terminátort, hol kezdjük Semmikép se vegyétek oltásnak, ezek csupán tanácsok, és remélem nem vettem el a kedvetek, csupán úgy érzem ezekkel tisztában kell lennetek. Fejlesztésnek azt bírnám még elképzelni, hogy sz.gépről lehessen vezérelni, és legyen rajta egy vezeték nélküli kamera modul, ami nyomja vissza a képet TV kártyára... na az igazán komoly lenne Kiküldöd gépről a kicsi-kocsit a konyhába, anya ráteszi a shadwich-t, aztán vissza navigálod... tiszta futuretech Sok sikert és ez a kis "pofán vágás" ne szegje kedvetek, GOGOGO és gyűjtsétek össze hozzá a cuccokat. Hosszú idő és sok izadtság, de az alkotás öröme kárpótol.
(#) mrkatona válasza mspike hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
mspike!


Ez egy korrekt válasz volt.

:yes:

üdv:mrk
(#) Norberto válasza mrkatona hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
Egyetértek mrkatona válaszával :yes:
(#) sportcipo válasza Norberto hozzászólására (») Nov 18, 2005 /
 
köszike de ez nekem nem segít sokat. mspike-vel arra jutottam hogy csak 2 fordulatszabályozós plus egy nitro csatorna kell. De a joystick dolog marad bárki segíthet pls!
(#) brumibali hozzászólása Aug 29, 2008 /
 
Hello
Én nemsokára csinálni akrok egy ilyen autót csak még előttem van egy munka: kapcsolo jel rf-n átvinni meg a kamera képét vinyóra menteni és utána megnézni tv-n
De a kamera megint kimarad és útána ha valkaki vállalja a mehanikár akkor segítek az elektronikus részben meg a programozásban.
email:br.balazs@gmail.com
ha kellek akkor assembly-t tudok picben és pic 16f690 es vezérlővel ha lehet.
(#) Báddzsó válasza brumibali hozzászólására (») Aug 29, 2008 /
 
mivan???
(#) Lucifer válasza brumibali hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
http://www.jbprojects.net/projects/wifirobot/
És nem kell pöcsölni semmit az rf videóátvitellel.
(#) dana97 válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 28, 2010 /
 
hy
nagyon tetszik ez a wifis robot, csak az a baj hogy kevés vagyok hozzá...:S
minden esetre kösz a linket, mert lehet 1 napon majd sikerül összeraknim
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem