Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   44 / 489
(#) Tom025 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szép!
Ha analóg+digit esetében nem alszanak el a középsó ledek, nem lehet hogy a külső kör előtét-ellenállása lett túl kicsi? Én ugyanakkorát raktam mint a többi ledhez, és tökéletes úgy..
Az a borda elég rendes nagy, hát nem a legjobb a trafó hatásfoka.. A diódád to220 tokos? Nekem normál nagy diódatokozású van, és nem hűtőm, nem is lehetne, meg nem is kell..
(#) Kicsa válasza Tom025 hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Igen TO220as tokja van...kézmeleg...az előtét ellenállást nem tudom,rajz szerinti. Én arra gondoltam hogy az folyamatosan világít..a többi led meg kapcsolgatva van...hogy hátha azért...
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szerintem jó a távid, csak a módosított hexben nincs benne a címzés (tehát illik a base, prop és key asm-et együttesen módosítani és fordítani)
(#) Kicsa válasza vicsys hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Az a baj hogy először ment a Tom025 féle bázissal a távi. Aztán kaptam janocsi féle bázisokat,azt használom most,azzal nem megy. Az érdekesség hogy visszaraktam próbából a Tom025 féle bázist ami elvileg ment a távival,mostmár az sem megy. Ahogy nézegetem,próbálgatom,csak a kistv-m távjával megy kizárólagosan...
(#) vicsys válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Na, most ha megnézed a távidat telcsivel vagy webkamerával, villog az IR led?
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Szia Kicsa!

Megjöttem, és küldök is neked még 3 base.hex állományt, erősebb üzemi beállítással. Ezek szerint a 18% készenléti az elég lett, igy csak az üzemit emeltem nagyobbakra.
A bazis.hex-ben csak egy távirka kód van érvényben, ( 0C, vagy 4C, (mindegy)), azt az RC5, vagy univer távi(552)-es kóddal tudja kezelni, vagyis, csak a be/ki kapcsoló van kezelve ! Az összes többi funkció a propeller programban van, tehát nincs köze igy a bázishoz!
Ezt úgy értem, hogy a távirkáddal a bázist csak be/ki tudod kapcsolni, ö csakis ezért felelős.
Ha a propeller bekapcsolva a többi kóddal sem müködik a távival, szinte biztos, hogy nem jól müködik a távi, hiszen itt vannak az összes többi beállítások. Ott keresd meg a hibát.
- A TEXT üzemmódról: v.szinü, hogy a távi nem küld ki ilyen kődot a propellernek. Nálam most ez "xx0D" hexa.
(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
vicsys!

Igen,telefonnal nézve villog az IR led.

janocsi!

Igen a készenléti elég lett,ha be van kapcsolva és 'mindent' rárakok...dátum digit analóg kijelzés + külső kör akkor resetel az óra,annyira kevés a feszültség.
Megpróbálom ezekkel a módosításokkal,elvileg most 55 Van,szerintem egy 65-tel kezdek. Viszont akkor lehet hogy növelnem kell a hűtést a feten..esetleg ventivel...
Sajnos ezeket a hexa kódokat így nem nagyon értem,hogy mi szerint van., Tehát nem tudom hogy a táv melyik gombja milyen kódot küld ki. Valószínű csak ez a gond...Viszont most sajnos 2-3 napig nem tudok ezzel foglalkozni,most is pakolok mert költözöm fel Pestre kollégiumba holnap. Úgyhogy néhány nap,és akkor utána végére járunk ennek a dolognak is...
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!!!
Az első hét még ilyen izébizé szóval valószínűleg kedden már tudok ezzel foglalkozni.
Addig is jó munkát mindenkinek!
Üdvözlettel Kicsa
(#) Tom025 válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Csak nem Schönherz? Mert én is oda készülök holnap délelőtt..
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok Kicsa és Tom025!

Vicsys írta, hogy a propeller progit is ugyanigy kellen fordítani és majd együtt beégetni öket. (Valóban nincs benne a távi cimzés a bazisprogban).
Később majd a propellerprog-ból is küldök egy ilyen azonos változatot, fordítást. Van ilyenem, mert nálam csak ezek müködnek. Leírom az összes távi kódját is ezekhez. Azonban a legjobb az lenne, ha majd ezek szerint helyben tudnád majd módosítani a beállításokat is.

Szerencsés é v k e z d é s t.
(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Aug 30, 2008 /
 
Sziasztok!
Értem,akkor talán nem halt meg a távim..bár nemtudom,majd kiderül.
Igen,az jó lenne,meg esetleg a kitöltési tényező módosításra is kíváncsi lennék...ha jól emléxem vagy itt,vagy Kaninjo fórumán olvastam hogyan kell. Majd megkeresem és akkor azzal is tudok majd variálni.

/ Eszembejutott valami pont az ilyenek miatt : Ha a bázis áramkörön és a proplleren is az 5 megfelelő lábat kivezetném tüskesorra...akkor elvileg egy az egyben lehetne áramkörön belül programozni pic kivétel nélkül? Az a rész érdekel hogy az adott lábakra kötött 'dolgok' nem zavarnak-e be progizásnál...vagy azokat jumperrel meg kell akkor szakítani? /
[OFF]
Köszönöm a jókívánságot,én is ezt kívánnám minden évkezdőnek, pl Tom025-nek aki idén kezd a BME-n. Sok sikert !
(#) janocsi hozzászólása Szept 4, 2008 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem.
Csinált-e már valaki Philips VR3260/95 videofej-motorral órát? A motormeghajtó IC M51721ATL, vagyis KA8310. 6 kivezetés megy a panel felé. Arra szeretnék választ kapni, hogyan kell helyesen bekötni.
Egy kép róla.
Minden választ előre is köszönök.

(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Szept 4, 2008 /
 
Megoldódott a kérdés.
A 6 pólusú csatlakozó bekötése: Az 1. lábra 100k Ohm -on + táp, 2. láb GND, a 3.láb NC, 4. láb Vcc, az 5. és 6. lábra semmi.
Müködik, köszönöm.
(#) Kicsa hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Nah Sziasztok!
Újra itt vagyok...hazaértem suliból,vasárnapig szünet még...
Tehát akkor hol is tartottunk...jah igen,kialszanak a belső ledek hogy felkapcsolom a szélső 2-t...
Kipróbálom janocsi erősített bázisát,hátha azzal nem csinál ilyet. Majd írok a fejleményekről...
Üdv mindenkinek!
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Elég érdekes helyzet állt elő,1 programmal megy csak. Az öszes többinél mintha halott lenne a propeller...nincsk ijelzés,álló tekercs melegedik.Nem értem,mindegy...szerintem jó lesz így
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 5, 2008 /
 
Hello Kicsa!

Melyik programmal megy?
Csak azzal amelyik 18_55 ?
Az utóbbiakkal egyáltalán nem megy?

(#) pet hozzászólása Szept 5, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem a bázis áramkört, de a többit még nem.
Az lenne a kérdésem, ki lehetne ezt így próbálni. Elsősorban a trafóra lennék kiváncsi, hogy műxik-e.

Vagy ehhez mindenképp kell először egy távkapcs?
(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Szia!
Furcsa de ha jól rémlik akkor igen,csak azzal megy.
Elég érdekes...
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Üdv!
Én szerintem ki tudod próbálni ha megvan tekerve a trafód.Legalábbis az én esetemből kiindulva : összerakod a 2 tekercset..és bekapcsolod a bázist. Ilyenkor tudsz mérni az LM2941-es kimeneti lábán a motor fele feszültséget..ha jól emléxem a poti min. állásában kb 3 V jut a ventire,míg maxra tekercs a teljes bemenő feszültség. Illetve tudsz mérni a 'forgó' tekercs kivezetései között is,én a 2 szálat rákötném egy graetzre és akkor egyenfeszültséget mérsz.
Szóval szerintem tudod ellenőrizni...Jah és van olyan bázis áramköri szoftver amihez nem kell bekapcsolni távszabályzóval,táp hatására egyből indul a dolog.
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Kösz a választ.

ok,majd írok, ha sikerül...

Csak félek, a fet éppsége miatt.
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Szia!
Én szerintem a Fetnek nem lesz baja,csak jó nagy hűtőbordára kell szerelni.
Távirányítónak én például a kistv-m táviját használom....
Üdv
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Szia Kicsa!
- Tényleg érdekes.
Mennie kellene mindegyik bázisproggal, függetlenül a kitöltési tényezők beállításaitól. (Azok csak a folyó áramokat befolyásolják).
A bázisprog azért elindul, vagy nem is érzékeli a távit?
(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Üdv!
Hát van egy régebbi meg egy általad módosított is,iletve van a működő. A működőt úgy őrzöm mint az etalon 1 métert a mérésügyi hivatal... ,a másik 2-t viszont felülírogatom...van amelyikkel ki van akcspolva...távval be tudom kapcsolni a forgást de nem jön be a kép...van amelyik pedig elindul egyből,az nem reagál a távira sem.
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 6, 2008 /
 
Szia Kicsa!
Kapsz base és prop. alapokat, amit Taki33-tól kaptam én is. A távi cimzések nincsennek bennük, mert igy szinte minden távirkával lehet müködtetni öket. Mpasm-el tudod módosítások után hex-re forditani. Azt hogy hogyan kell beállítani az mpasm-et, találsz egy képet is infónak. (Innen szedtem le a topikról). A lényeg, hogy egy könyvtárban legyenek forditáskor. Egy keys.asm-et is találsz kivül, abban beírtam a távikódokat, amit használhatsz. Célszerünek látszik egy "Girder" építése, mert rögtön tudod a PC-n ellenőrizni milyen kódokat küld a távi. Ezt a girdert megtalálod a neten, szerintem érdemes használni, mert másra is jó.
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 7, 2008 /
 
A vicsys cikkében lévő módosított programot használva, amint 12V-ot kötök rá, beindul a motor.
Normálisan lehet a trimmerrel szabályozni a fordulatszámot.

Egyetlen kérdés: Az normális, ha a motort szabályzó LMXYZ IC, 15 másodperc használat után is jól érezhetően melegszik?(Természetesen teszek majd rá hűtőbordát)

A trafót próbálni még nem volt időm...
(#) janocsi válasza Kicsa hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Szia Kicsa!

Megvizsgáltam és beégettem az eddig elküldött base.hex programokat, és mindegyik múködik egytöl-egyig. Valami talán az beégetésnél romlik el. Nálam az elején ez gyakori volt, mig nem kaptam egyik fórumtársamtól az IC-prog beállításához egy infót. Azóta egyetlen programot sem rontottam el, kiválóan müködnek.
Elküldök az IC-prog álltalam is használt beállításához egy képet.
Én igy égetem a PIC-keket.
1. Erase all
2. prog beolvasása
3. IC-prog beállítása
4. Égetés
Próbáld meg ugyanigy, talán müködni fog.
Írj, ha valami nem érthető a képen.

(#) Kicsa válasza janocsi hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Üdv!
Most fent vagyok Pesten...hétvégén megyek haza és akkor ki tudom próbálni.
Azt hiszem értem a beállításokat...meg fogom próbálni...
köszi szépen
Üdv Kicsa
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Szept 8, 2008 /
 
Igen normális...elvileg ha a fordulat maxra van tekerve,akkor nem szabad annyira melegednie...viszont ha min.-on van,akkor fűt rendesen...
(#) pet hozzászólása Szept 9, 2008 /
 
A távirányitóhoz csak azért nem találtam sehol nyáktervet, mert béna vagyok, vagy tényleg senki nem csinált hozzá
Mert akkor csinálok én. Inkább minthogy próbanyákra kelljen gyártanom...
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szia Pet!
A keresett távi progokat a 67. oldalon találod.
De azért ide is csatolom:
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Kösz, örök hála
Következő: »»   44 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem