Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   235 / 2208
(#) djhans válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 15, 2008
Én 2W-os ellenállásokat tettem tettem mindenhova (táp+erősítő) mert könnyebb szerelni. A hagyományos negyed wattosakat nem tartom biztonságosnak közel a 400v felé noha terhelhetőségük még elég lenne a legtöbb helyre.
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 15, 2008
Köszönöm az infót.
Mennyire érdemes korán menni?
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Szept 16, 2008
Egyet már annó csináltam haverommal, egy 6P45sz-hez,...Egy rossz EL34 alját a csőről leszereltük/a bákelit lábcsatlakozóját/, és egy nagy novál bakelit aljzatot belekötöttünk, majd összepréseltük...
Így a 6P-t beledugva, az EL34 helyén is elvolt... Na persze voltak gondok az anód ledrótozásával, de nem megoldhatatlan. (egyébként az EL34, és a PL504 összehasonlítására volt hivatott)(az is igaz, hogy az EL504-nek megfelelő 6P44sz-ből csak 1 db van nekem még a RAGUZA-ból, és az lett volna az igazi)
No hát ugyanezzel a módszerrel, akár nyákból GU-50 foglalatgyártás, és a közepére ragasztom az EL34 alját, mert van még néhány döglött...

Na ilyen , egy "LÁBKOMPATIBILIZÁTOR"
(#) EcoPityu válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 16, 2008
Barna!
KIRABOLTÁL EGY OROSZ ATOMVONATOT?
(#) rockersrac hozzászólása Szept 16, 2008
a pl509 ről mi a véleményetek? mennyire jó cső? csak mert itt kecskeméten találtam pár ,,új"(régi,de nem volt használva egyik sem) darabot(kb 10 db) 4000/pár árban(nemtudom hogy sok érte vagy kevés)
(#) szajo válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 16, 2008
Szia!

Ha még van, engem érdekelne 4 db GU50.

Üdv

Szajo
(#) Imi65 válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 16, 2008
Az E(P)L519 felel meg a 6P45Sz-nek, az 509-es valamivel gyengébb. Hangra nem tudom,mert más volt a meghajtófokozat, de a 6P45Sz meggyőzőbb volt így.
(#) Moderátor hozzászólása ngyzoli hozzászólására (») Szept 16, 2008
Ha majd lesz egy kis plusz időd, legyél szíves, újra feltenni egy korábbi hozzászólásodhoz csatolt kapcsolási rajzot LINK, külön odafigyelve az átméretezés lehetőségére, mert szerintem a rendszer átméretezte a képet és így nem minden pozícióban olvashatóak az értékek. Feltéve, ha az eredetileg csatolandó kép jobb minőségű volt (...mondjuk ez a sejtésem ). Kösz!
(#) MrBrown válasza nyikolaj hozzászólására (») Szept 16, 2008
Szia, félre vannak téve! Írj priviben, mikor tudnál érte jönni. Én holnap 16 órától kb 22-ig, csütörtök-pénteken pedig 9-től 16-ig vagyok a Budafoki út 59-ben!
(#) ngyzoli válasza (») Szept 16, 2008
Próbáltam nagyítani rajta.sorry!hátha így jobb...
igen,határozottan jobb. :yes:
(#) MrBrown válasza Norberto hozzászólására (») Szept 16, 2008
Örvendtem...
(#) MrBrown válasza szajo hozzászólására (») Szept 16, 2008
Szia szajo, sajna szegény rockmenyétnek is csak 6 darab jutott az áhított 10 helyett, pedig előbb jelentkezett!
(#) MrBrown válasza EcoPityu hozzászólására (») Szept 16, 2008
Igen, de arról csak hasadóanyagot árulok!
(#) MrBrown hozzászólása Szept 16, 2008
Sziasztok, mielőtt bárki üzletelgetéssel gyanusítana (ami szerintem etikátlan, mert egy topicnak nem ilyen a profilja) elmondom megint, hogy a börzén a folyosó fordulóban lévő teremben a bejáratánál egyből balkézfelőli standon szokott árulni egy szemüveges srác (Barnóczki Péter) és tőle vannak a GU50-ek. BÁRKINEK 400-ÉRT! Biztosan van még neki és a telefonszámát is csak azért nem teszem közhírré, mert tuti hogy nem bajlódik postázással (pláne nem 4-es, 10-es szériákban). Azt esetleg szívesen megkérdezem tőle hogy mennyi van még neki kb hogy megnyugodjanak a kedéjek és hogy melyik börzére jön majd el, mert nem jár mindegyikre! Fontos hogy ezzel a standal szemben (tehát a terem bejárat jobb oldalán) van a kincset érő általam "ruszki stand"-nak nevezett hely ahol nagyon olcsón van 6N8C, 6N9C, 6N13C, 6C33C stb...
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Szept 16, 2008
Köszönöm szépen!
Ki is fogom próbálni nemsokára.
(#) Moszkvai válasza nyikolaj hozzászólására (») Szept 16, 2008
Én a múltkor fél11-re értem oda és már pakoltak össze.
Még rám is szóltak, hogy ne nézelődjek vége a börzének.
Pedig kellett volna egy két dolog.
Most 8 körülre tervezem.
De hátha van aki jobban tudja!?
(#) EcoPityu válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 17, 2008
Szia!
Az jó ár, nagyon! /bár én nem veszek PL-t.... /
A PL509/40v-os fűtésű/ 35w-os, a PL519 40w-os, és végül a 6P45SZ 45w-os. Mind kompatibilis lábkiosztásilag egymással, csak a fűtésben térnek el.
De ha ilyen izmos csőben gondolkodsz, akkor ajánlanám a GU50-et/400Ft/ PP-ben, mert ugyanazt ki lehet hozni belőle is.
(#) nyikolaj válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 17, 2008
Mail ment
(#) nyikolaj válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 17, 2008
Köszönöm ezek szerint tényleg korán kell menni.
(#) MrBrown hozzászólása Szept 17, 2008
Sziasztok, segítsetek légyszi megfejteni egy rejtélyes jelenséget! Van nekem ez a képen is látható varázsszemes kütyü. Egyszerű a felépítése, EZ80 csinálja az anódfeszt, 1-1 darab ECC83 triódája csinálja a 20V körüli jelet a bemenetből az EM80-asoknak. A hibajelenség a következő: néhány (5-10) percel a bekapcsolás után a bal oldal kezd elgyengűlni mintha letekerném a varázsszem rácsára tett 1M-os potit, pedig nem teszek ilyet. ECC-ket és EM-eket megcseréltem és mindíg a bal oldalon jelentkezik a hiba. Ez mi lehet szerintetek?
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 17, 2008
...mármint hogy itt a kütyü de úgysem a kinézete számít.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
1 mega van az anódban. Mit értesz mindkettőn, mert az ECC83-maknak nak csak 1-1 triódáját használom oldalanként, így is erősít eleget. Egyébként ez az ominózus bal oldal halványabb is már a kezdetektől.
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
Hazudtam, a 7-es lábon 470K van a 9-en pedig 100K. 1 mega a rács és a föld között van. De az anódfesz 252V és minden 250V-os kapcsolásban ezek az ellenállásvértékek vannak illetve néha a 100K helyett semmi!
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
Hogy érted, hogy öreg? Ezeket én raktam életükben először foglalatba! :yes: Amúgy meg 80-as évekbeli lehet ami nem számít öregnek. Külonben meg az esetleg viszonylag nagy anódáram képes ezt a jelenséget produkálni?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
Zoli-Zoli-Zoli, hiszek neked csak nem értem hogy miért kezd el a nagy anódáram miatt "lehalkulni" és pláne hogy miért csak 5-10 perc után?!
(#) MrBrown válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 17, 2008
Most kipróbáltam megint és már a bekapcsolás-bemelegedés után egyből jelentkezik a probléma. Ráadásúl a hibás oldalnak több idő kell (+10 másodperc) hogy elkezdjen indikálni (ezért hittem azt először hogy az ECC a ludas, de miután megcseréltem őket maradt a bal oldalon a probléma). És a bal oldal mindíg fakóbban világít a jobbnál!
(#) sprofan válasza MrBrown hozzászólására (») Szept 17, 2008
Nem akarok itt okoskodni, mert nagyon nem értek Hozzá, de Ha felcserélnéd a két EM80-ast, akkor legalább 100% lenne, hogy nem a cső a hibás ha a jobb oldalon nem produkálja ezt, nem?
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
A fűtés is meg az anód is tök párhuzamosan megy egyik csőről a másikra. Mind ugyan azt kapja. Figyelem és a kezdeti eltérés mellett után is el kezd lehalkulni a bal oldal. Nem lehet hogy az bal előfok anódellenállásával (1 mega) van a gond? Most járatom mert asszem megáll a lehalkulás egy idő után amikor még nem kell csutkára kitekerni a potit!
(#) MrBrown válasza sprofan hozzászólására (») Szept 17, 2008
Megtörtént már rég, felcseréltem az EM-eket is meg az ECC-ket is, sőt teljesen új csöveket is betettem helyttük. Az eredmény ugyanaz!
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 17, 2008
Akkor első lépésben kicserélem a bal oldali EM80 ellenállásait ugyanolyan értékűekre aztán meglátjuk. Egyébként megállt a lehalkulás, de a bal oldal ugyanolyan fakó, Zoli ez passzol a hibajelenséghez? Csatolókondi nem lehet ludas?
Következő: »»   235 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem