Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Galaxis disco fény építése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) zoli200 hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
Ha valakit érdekel ez a lámpa akkor szívesen segítek neki megépíteni,ma vettem 1 ilyen lámpát 1x de nagyszerű 100w-os tűlábas izzó való bele, sima hang vezérelt elektronika 1 motor 6 db dischro lencse vagy sima lencse szinezve .
(#) zoli200 hozzászólása Aug 23, 2008 /
 
A működésről 1 kép de csinálok 1 videót is.

220047.jpg
    
(#) szabinyo válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
Hally! Ez valóban jó kis fény. Ilyet már láttam. Hol vetted, és mennyiért? Ha szabad ilyet kérdeznem. Kinaji?
A táp dobozában a trafó mellett a sarokban az egy kapcsolóüzemű táp az izzó részére?
(#) szabinyo válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
ja és csinálhatnál külön fotót a hangérzékelő panelről is. Hátha le lehetne koppintani. Köszi!
(#) zoli200 válasza szabinyo hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
itt van pár kép még a panelról egyébként 20 000.huf volt.
(#) zoli200 válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 23, 2008 /
 
pnel hátulja

galaxis.jpg
    
(#) hüblerattila válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Helo! A fejről tudnál fotót csinálni? Ahol az izzó van. Amúgy Szerintem is jó fény
(#) zoli200 válasza hüblerattila hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Erre gondoltál??
(#) sound.man válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Az ütemvezérlőt nem tudnád visszarajzolni? Csak így papírra jó lenne ha megrajzolnád és az értékeket odaírnád utána visszarajzolnám sprintbe. Szerintem nagyon sok embernek jól jönne többek között nekem is. Amúgy fent van az a sok lábú csatlakozó az hova megy? Mégegy kérdés, szimetrikus tápról megy?
(#) hüblerattila válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Pontosabban a fej belsejére gondoltam, hogy mi van benne . Szóval hogy hogyan működik
(#) zoli200 válasza hüblerattila hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Pofon 1x 1 nyolc szög amiben lencsék bvannak az van közvetlen a motorra rögzítve és külön még 1 8.szög ami takarja és amin bele lóg az izzó.

névtelen.JPG
    
(#) zoli200 válasza sound.man hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Megpróbálom de nem igérem.
(#) 021 hozzászólása Aug 24, 2008 /
 
Szia!

Ez egy hexa fényeffekt. Szerintem így többen ismerik.
(#) sound.man válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Köszi.
(#) zoli200 válasza 021 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Annak a kis testvére Scanic Galaxi!!
(#) hüblerattila válasza zoli200 hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Ha jól étem akkor a lencsés 8szög forog az izzó körül?
(#) zoli200 válasza hüblerattila hozzászólására (») Aug 24, 2008 /
 
Igen jól értetted,az izzó pedig fixen van rögzítve a takaró lemezen a 8.szög közepében lógatva.
(#) szabiika hozzászólása Aug 25, 2008 /
 
heeló! tudna nekem valaki segitne!! Knight rider villogot szeretnék! van rola mindenféle rajzom,csak nincs rá lehetöségem h nyákot csináljak hozzá! ha valakinek lenne ideje és felszerelése hozzá nem csinálná meg nekem az áramkört? kifizetem minden fáradlmát rajzom van rola! az elkatrészeket be tom tenni már én is csak ez a nyák készités problémás! Elöre is köszönöm
(#) djdavis válasza sound.man hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Szia!

Sound.man-nek jó ötlete támadt! Ezt a vezérlőt könnyű lenne koppintani, csak a képeken nem látszódnak az értékek!
Kérlek erre a képre jó lenne, ha beírnád az alkatrészek adatatit /főleg az IC-jét/:

http://www.hobbielektronika.hu/forum/files/e7/e7556dcb97d905c20ab7e...f0.jpg

Bár az ellenállások értékeit pontosan csak úgy tudod megmérni, hogy kiveszed, de egy egyszerűbb megoldás: itt a HE-n van egy progi, ami az ellenállások színkódja alapján megmondja, hogy hány Ohmos!

Egyébként micromotor forgatja a lencséket?

Válaszod segítséged előre is köszönöm!
(#) sound.man válasza djdavis hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Az ic típusa ha jól látom TC4069. Az ellenállások színkódja is nagyából látszódnak.
(#) rockersrac válasza djdavis hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
itt a kép linkje és így nem kell kimásolgatni!
(#) djdavis válasza zoli200 hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Szükség lenne még néhány adatra Zoli!
Vagy most rajzolod éppen nekünk a terveket

IC megvan, ellenállások színei is, de vannak még kondik + tranyók is.

Kérlek készíts egy listát vagy a képen rajzold be melyik-melyik hanyas.

Thanks!

Mindenki
(#) zoli200 válasza djdavis hozzászólására (») Szept 2, 2008 /
 
Igen micro motor de az összes lencsét 1x-re.Hatszögbe van építve a 6 lencse és a szög közepére van fogatva a motor. Egyébként hatalmas fénye van és nagyon látványos nagy teremben is!!! Mindenki dicsérte,panelt megpróbálom lemásolni de most fel van szerelve még 2. buli és itthon lesz.
(#) mova72 válasza djdavis hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Ha valakinek szüksége lenne kész elektronikára,ami a tárgyaltaktól 1000-szer precízebb,akkor nagyon szívesen segítek. Egyenlőre még nem tettem közzé az általam tervezett kapcsolást,de ami késik ...
Több ezer elektronikát gyártottam Kft.-knek a világ összes tipusú fényeibe. A bss-lapjára utalt kapcsolás az Ersa-nevű fény elektronikája,szerintem nagyon gagyi,ne ezt tegyétek ebbe a fénybe,aminek a hivatalos neve Essa- light. A gyári panelja se azt a mozgást produkálja,mint a szóbanforgó időzítéses áramkör.
(#) zoli200 válasza mova72 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Ennek a hivatalos neve Galaxis Scan mivel ez az általad említett Essa- light-nak a kis tesója de már írtam ne zavarjunk senkit sem össze ezzel.
(#) sound.man válasza mova72 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Tudnál akkor valami jó rajzot mutatni? Nagyon sokan örülnének egy jól működő kapcsolásnak.
(#) djdavis válasza mova72 hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Hello!

Biztosan hallottál már a synchronous motorrol. A mikrohullámú sütők forgótányérának hajtására szokták használni, de én már találkoztam vele discofényben is (sőt én is használom egy ledes fényben).
Általában 230 V-os váltakozó feszültséget "szereti".
Jellemzője még: ha ütközésbe ér a tengelye vagy a betápot kapcsolgatjuk, akkor forgásirányt vált!

Kérdezném tőled, hogy tudnál olyan kapcsolást, ami ütemre kapcsolgatja ki-be az áramot. (Gondolom, így oldják meg a gyári fényekben is)

Ha tudsz valamit, kérlek írj!

Köszi!
(#) sound.man válasza djdavis hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Szerintem egy átalakított tapskapcsolóval is tudnád ütemre kapcsolgatni a motort.
(#) mova72 válasza djdavis hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
Hali!
Igen,hallottam a motortipusról természetesen,sőt egy pár hónappal ezelőtt volt szerencsém egy kínai tákolmányból kidobni egy bizonyos elektronikát.Őszintén,nem nézegettem mit tartalmazott a panel,de még megvan az elfekvőben.Át kellett alakítanom az egészet,ez volt a lényege a munkámnak.Persze abba a saját elektronikámat pakoltam,valamelyiket a 19 tipusból,talán a Derby-fényét ha jól emlékszem.Lényegtelen,visszatérve a kérdésedhez nem igazán volt még megbízásom,hogy ilyen tipusú motorhoz kellene vezérlés valakinek a 18 év alatt.Ötleteim vannak persze,miként lehetne vezérelni az ilyen motort,hogy igazán musickontrolos legyen.Az tuti,hogy áramgenerátoros elven lehet működtetni az ilyen motorokat,azaz forgásirányt változtatni.Minden ellenütemű vagy - amplitúdójú felfutó szintre indul,az előző állapothoz viszonyítva ellenkező irányba.Nem jellemző a 220V-os,de ez a leggyakrabban használt a fesz. miatt pl. vagy beszerezhetőség miatt... Nekem van 36V-os is idehaza és 400 Hz-es.
Ha úgy gondolod utánanézek milyen nagyteljesítményű áramgenerátoros félvezetőt ,avagy integrált áramkört lehetne illeszteni a panelekhez,hogy tudja az ilyen motorokat is vezérelni.
A tapskapcsoló működési elve teljesen más,mégha pl. a legegyszerűbben megtervezett példányát nézzük a CD 4013-as IC-vel,ami egy D-tárolót tartalmaz,de csak az L és H-szinteket változtatja a kimenetén,ezért motorvezérlésre alkalmatlan,nembeszélve a slip hiányáról! Készíteni szoktam elektronikát,ami hasonló elven vezérel DC micromotort,mint amiyen a szóbanforgó motorhoz kellene,de az ugye 12V-ra van méretezve és nem 220V-ra,TDA 2030-as IC-vel.Ragyogóan lehet a kisteljesítményű amplifier TO-tokozású IC-ket áramgenerátoros üzemmódban használni,csakhát a tápfesz paraméteréig.
(#) acdc válasza zoli200 hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Hali!
egy kérdésem lenne ezzel kapcsolatban; a hatszöget forgató motor tengelyére mekkora szögben van a külső tükör hatszög? Jah és mégvalami, milyen lencse kell a hatszög oldalaiba?
bocs a hülye fogalmazásért.. segítségedet előre is köszönöm..
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem