Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   46 / 489
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia red-colt!
Van a 88. oldalon egy "icprog_beall" jpg. Azt nézd meg, és azokkal a beállításokkal próbáld beégettni a PIC-et. Egyébként amit írtál az égetésről, az jónak tünik. Ha nem szállt el, talán el tudod indítani.

Hali.
(#) janocsi válasza Tom025 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia Tom025!
Rendben van. Nálam minden eredeti funkció müködik hibátlanul. (A küső kör az marad, ott nincs kikapcsolás).
Mellékelek Neked egy álltalam használt keys.asm-et, amelyben beírtam a funkcióit is.
Egyébként, a Te keys.asm-ed is ki lett próbálva, de sikertelenül, mert egyetlenegy itthoni távirkával sem tudtam müködésre késztetni, holott van pár darab.
(#) janocsi hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Sziasztok!
A GharGen.asm-ben, (karakter generátor progiban), benne vannak az ékezetes karakterek is.
Próbálta-e már valaki, hogyan lehet elővarázsolni a szövegkiírásnál?
Hali.
(#) zolee1209 hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Tegnap küldtem egy üzenetet Vicsys-nek, egy "fejlesztésemmel" kapcsolatban! Sajnos Ő nem ér rá a kérésemmel foglalkozni, ezért a fontosabb részleteket ide bemásolom!

Idézet:
„A forgórész programját szeretném kicsit módosíttatni Veled! Ha jól emlékszem, akkor a 628-as-nak van még szabad, nem felhasznált lába. Arra lenne szükségem, hogy az RC-5-ös távirányítón lévő kódsorozat egyike, például a másodperc visszafele léptetése helyett egy impulzust adjon ki az IC szabad lábán. Egy 4017-es IC-t kellene műödtetnie ennek a szabad lábnak. Nem tudom, mennyi idő ezt beállítani, én csak most kezdtem az AVR-ekkel... Ha lehetne szó erről a módosításról, nagyon hálás lennék!
Amúgy EZT az órát szeretném teljesen távirányítósra csinálni, nem egészséges az ujjamnak!


Ezúton kérnék meg valakit, aki ért olyan szinten a programozáshoz, hogy ezt a funkciót be tudja programozni, kérem próbálja meg! Előre is köszönöm!
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Sziasztok
Ez nem pont propeller clock de szerintem ide tartozik !
En csak egy ventilatorra szerelt villog ledeket szeretnek porgetni! de csak oosze-vissza villogo ledeket szoval semmi vezerles !(eddig megvan) Csak azt nem tudom h az aramallatast hogy tudnam megcsinalni !
Ebben szeretnek segitseget kerni! Es az aramellatast ugy szeretnem megcsinalni h ha lessz eleg penzem akkor att tudjam csinalni egy tistesseges propeller clock ra !

Koszi

WaRL0
(#) zolee1209 válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia! Ha EZT megépíted, utána továbbhaladhatsz az egész projecttel. Ez adja a tápfeszt a forgórésznek!
(#) red-colt válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Úgy tűnik mindent jól csináltam. Akkor nem értem mi lehet a hiba. Lehet hogy mégis elszállt a PIC. De azt az Ic-prog nem írná ki? Na meg mégegy dolog: nekem egy régi urbanelectronics-os PIC programmer nevezetű égetőm van. A hardware settingsnél a JDM programmert választottam ki (találomra, vagy lehet pont azon is volt alapból) meg a Communicationban semmi nincs kiválasztva. Ez jó lehet így nekem?
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Szia! Es ezen kivul meg ugye meg kell epitenem a tekercset is a "ventilatorra"? Jaj es nem tudnad nekem megmondani h kb. mennyibe jon bele ez az 1panel? Es meg azt nem ertem h miert csak 1kimentet van a nyakon a tekercsnek ha a tekercsnek 2 kivezetese van
Bocs a sok kerdest
Koszii
(#) zolee1209 válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Ha megnézed a panelt, akkor a kivezetések balról jobbra a következők: Tekercs, illetve a motor pozitív lába; motor negatív lába; Tekercs másik lába; LED- ; LED+ ;
Azért vannak így kivezetve a kimenetek, mert így volt viszonylag esztétikus az elrendezés.

Igen, a tekercset meg kell építened!

Az, hogy mennyibe jön ki egy panel, az attól függ, hogy hol veszed az alkatrészeket! Hasravágva max 2500 forint...
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia red-colt!
Ha a PIC tartalmát vissza tudod olvasni, vagy össze tudod hasonlítani a beírt prog.-al, (Verify), akkor azt kiírtad és rendben kell lennie.
Hmmmm. A bekapcsolt propelleren, (hajtómotor lekötve) és PIC nélkül, egy 1k Ohm-os ellenálláson minden kimenetre, ( 7-8-9-10-11-12-13-17-18), szépen egyenkét sorban a 14. lábbal összekötöd. Igy mindegyik LED-et meg tudod vizsgálni, müködik-e.
Ha itt mindent rendben találsz, a PIC-et tedd a helyére. Nézd át a fototranyó helyes bekötését, ellenőrizd az index infra LED-jét is, dolgozik-e.
Meg kel győződnöd hogy a 20MHz-s kvarc rezeg-e. A kerámia 33 Pf-os kondikat csekkeld le szintén, ha az egyik trimmerkondi, csavarj egy kicsit rajta, hátha kevés a kapacitása.
Ha ez itt mind müködik, még mindig találunk lehetőséget a további vizsgálatokhoz.
Egyelőre ennyi. (Bocs, hogy ennyire sokat írtam).
Hali. Jano
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Sziasztok csak annyit szeretnek kerdezni h mennyi a minimum menetszam amit rakell tekerni a ventire?
Koszi
(#) zolee1209 válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Ennyire nem lehetsz lusta! Az alap dolgok ebben a topicban is benne vannak! Tessék keresni!
(#) janocsi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia WaRL0!
Szia Zoole1209

Látom, már levontad a következtetéseket.

A ventire 150 menetet szoktak akkor, ha nem akarod újratekercselni később. Ezt 0.2-0.4 mm CUz huzal átmérőben.
Az álló primerre 100 menet ugyanigy.
Hali Jano
(#) WaRL0 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia! Koszi en kevesebbet tekertem ra nem tudom hogy mennyit mert nem szamoltam :no: de ha nem lessz jo max majd ujratekerem ! csak most nem volt otthon ennyi huzalom ...jaj es hogy tudom kiprobalni hohu mukodik e? mert meg nincs meg hozza 1 panel se es nem tudom h mikor lessz meg mert ugye nincs nagyon penzem 15evessen

Koszi
(#) janocsi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia WaRL0!

Ez bizony igaz, nekem sem volt sohasem elég.... (most se igen van több...).
Van a 81. oldalon egy lényegesen olcsóbb és egyszerübb kapcsolás ventis LED-meghajtáshoz.
Nézd át, a rajzokat és a felépítését is ott fogod megtalálni hogyab kell elkésziteni.
Nem akarom megint ide felrakni, ott mindent megtalálsz. (Antal27-nek lett akkor megépítve.)
Hali Jano
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia
Ha a hivatkozott hozzászólás szürke fejlécén duplán kattintasz megadja annak keretezett linkjét.
Ide beillesztem:
Bővebben: Link
(#) janocsi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia WaRL0!

- Az oldalt rendesen nézd át, mert nemcsak egy helyen vannak hozzá a dokok!
- A helyesírásodat ha ráérsz, majd gyakorold még, mert ez nem igazán olyan "csatoldal", ahol minden midegy. (Én magam is folyton ki akarom javítani amit már nem lehet).
Hali Jano
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia Vicsys!

Ezt még nem próbáltam ki, hát igen.
De jó lett volna most is...

Köszönöm Jano
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 3, 2008 /
 
Kosz mindenkinek a segitseget foleg janocsi-nak.
A helyesirasomert bocs 1.nincs magyar nyelu billentyuzetem (Megszoktam az angolt)2.Szlovakia vagyok megegyszer bocsi

Majd ha jovo heten ha meggyogyulok akkor megveszek hozza mindent es elkeszittem ! a teketcs meg a venti mar megvan remelem mukodni is fog ha ez megvan gyojtok penzt eg rendes propeller clock-ra .Abban biztos h tobb segitseg fog kelleni

Koszi megegyszer mindenkinek

Csatoltam par kepet az eddigi allasrol
(#) janocsi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia WaRL0!
Megnéztem a képeket, hát még lesz min javítgatni azthiszem. Elég nagynak láttam a rést az álló és forgó tekercseknél. Mindenképpen próbálj meg sokkal kisebbre törekedni, akkor fog majd müködni helyesen. A menetszámokat be kell tartani. különben nem fog elég teljesítmányt át-transzformálni.
- Bocsi hogy igy "ledorgáltalak", mi is voltunk kezdők, kaptunk is eleget, talán nem is olyan rég.
- Most a gyógyulásod a legfontosabb, azzal foglalkozz a legtöbbet. A propeller ráér...

Szia, Janocsi
(#) WaRL0 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia koszi !! Es en orulok neki hogy "ledorgáltalak" legalabb tudok tanlni . Tudom mindjart el is kezdem attcsinalni valami kissebre de hat nekem nem egy rendes propeller clockhoz kell ez most csak 1-2 LED-he ha majd lessz penzem akkor szerzek rendes huzalt is es megcsinalom "profissan"

kosz mindent !! es ha meg talasz valmi hibat akkor kerlek mond el hogy tudjam mit kell maskepp csinalnom

koszi
(#) janocsi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia!
A megépítéshez szükséged lehet majd erre a már jól kipróbált eszköz kapcsolási rajzára és a képekre is, ha még nem töltötted le öket, akkor Bővebben: Link

Szia, Janocsi
(#) WaRL0 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia !
De mar letoltottem oket meg mar meg is neztem nagyon ugyes vagy! szeretnek egyszer en is igy tudni ! :yes:
Jovo heten "ha" meggyogyulok mar meg is veszem hozza az alkatreszeket csak h en falusi vagyok es a legkozlelebbi hely ahol meg tudnam venni az alkatreszeket az 10km-re van ! es ugy is oda jarok suliba ugyhogy jovo heten megveszem osszerakom elindittom(remelem menni is fog )

Koszi

Szia,WaRL0
(#) red-colt válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szia janocsi!

Először is köszönöm a tippeket. A PIC tartalmát vissza tudtam olvasni az akkor úgy tűnik rendben van. Lekötöttem a hajtómotort kivettem a PIC-et és elkezdtem ellenőrizgetni ahogy mondtad. Egyik-másik led teljes fénnyel felvillant némelyik meg csak alig.Mikor elkezdtem volna felírni hogy melyikkel van gond akkor fura szagot éreztem, mire elaludtak a ledek. Rájöttem hogy a külső tekercsem leégett!!! Most itthon nem tudom ujratekerni de ha a propra csak úgy rákötöm a 12V AC-t az jó lesz? Nem fog valami megint leégni? egyébként az offline ellenörzést megint megcsináltam de nem találtam sehol zárlatot. A trimmer kondit mindegy hogyan kötöm be? Annak nem számít a polaritás? Egyébként ez egy 3 lábú kondi volt de én levágtam az egyiket, mert csak így tudtam beforrasztani (két láb közös volt). A fototranyót megnéztem az jól van bekötve, az index ir led pedig világított mikor megnéztem kamerával. Ja és még az elején csavartam egy kicsit a trimmer kondin de csak egy picit mert nem tudtam h mennyit lehet mert körbe tudom forgatni, igy csak egy negyedet tekertem rajta. De nem változott semmi. Honnam tudom hogy kb hány pF-on van? Na én is jó bő lére eresztettem.
Köszi a segítséget.
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 4, 2008 /
 
Szia red-colt!
A váltófeszt rákötheted a propellere a szekunder tek. helyére. Ha ez egy dugasztáp vigyázz, mert 20V fölé is mehet a pufferfesz terheletlenül, ha 12V van ráírva! Elég ilyenkor talán egy 6-9V váltó is.
- Nehogy leégesse a propot, mert ott még lehetnek súlyosabb gondok is.
Nézzük újra át: Minden LED-nek közel egyformán kellene világitani a leírtak szerint. Ezt itt el kell érned, mert addig nem lesz jó az áramköröd.
A trimmerkondinak az a GND kivezetése, amelynek az egyik közös lábát levágtad. Nagyon sokféle tipus van forgalomban, és szinte mindegyik "örökforgós", nemigen lehet megmondani hol van a max/min. állása, kivéve, ha látszik alatta forgatáskor, hol lehet az alsó fegyverzete.
Oda tekerve van max. kapcitása. Na, erről ez már nekem is sokk...
Egyébként, arra nagyon illene vigyázni, főleg ha nem ismerjük az eszköz áramfelvételét sőt nem áll módunkban azt mérni, hogy egy Ohm-os ellenállás (5W/10-15 Ohm) legyen a primer tekercsel sorbakötve! Nem baj ha melegszik, kibirja, de nem ég le az egész.
Szia Janocsi



(#) red-colt válasza janocsi hozzászólására (») Okt 6, 2008 /
 
Szia janocsi!

Leteszteltem direktben. Hát az utolsó kék ledem nem világít. Sztem a led ment tönkre vagy nem tudom de ugy tünik azon kívül minden jó ott. De az a legkevesebb, ezt megoldom. A nagyobb baj amit nem is értek hogy miért nem működik, az a 13 láb ledjei. Ha jól értelemzem a kapcsolást, ha a 13 és 14 lábat kötöm össze akkor 3x3 lednek világítani kell egyszerre. De nekem csak a középponthoz legközelebb lévő 3 led világít. Lehet hogy a másik 2 tranyó tönkrement? A trimmerkondi ugy tünik helyesen van bekötve. A kondikat hogyan tudom ellenőrizni hogy feltöltődnek-e? Na meg a fototranyó hogy működik-e?

Üdv red-colt
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 7, 2008 /
 
Szia red-colt!
A 14. láb, az a +5V stab. tápfesz. Az jónak tünik, ott nincs gond.
A 13. lábról valóban a 3*3 LED van meghajtva. A korábbi tapasztalok szerint, ha nincs meg a puffertápon legalább 9V, ( az a jó, ha legalább 10-13V van üzemben), ezek nem biztos hogy elindulnak különösen kék LED-ekkel. Nálam be volt 12V-os LED-is keverve, (úgy vettem), azért nem működött mindegyik csoport. Itt mindeképpen mérni kell! Ha nincs más módja, egyenként, egy 220 Ohm-os ellenálláson 5V-ra kötöd és rögtön kiderül. A trimmert jól kötötted be (álltalában a forgórész a GND), de ez nem igazán kritikus. Ha bizonytalanok vagyunk a működésében, ideiglenesen egy fix 20-30pF-os kondit párhuzamosan lehet vele kötni, és már rezeg is cucc.
Egy megjegyzés ehez: ha az oszcillátor nem indul el üzem közben, a tapasztalatok szerint néhány LED folytonosan világit, és fényköröket látunk megjelenni az óra helyett.
- Többen is úgy próbáljuk a fotótranyót csekkelni, hogy fix tápot kap a propeller, és 1-2 KHz-es multivibrátorral hajtott IR-LED-del bombázzuk. Ekkor már müködési tulajdonságokat tudunk megállapitani. (Külső kör be/ki, stb. van mindenféle villogás).
Sok sikert, janocsi
(#) red-colt válasza janocsi hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Szia janocsi!

Sikerült megoldani. Mindegyik ledem világít, még a 3x3-as is. Végre valami jó. Holnap még beforrasztom a 30pF-es kondit párhuzamosan, csak azt nem tudom hogyan építsek 2KHz-s multivibrátort? Azt tudom hogy néz ki csak azt nem hogy mi alapján lesz 2 KHz-s.
Tudnál nekem még ebben is segíteni?
Köszönöm.
Üdv red-colt!
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Ennek kimenetére tedd a ledet.

mono.jpg
    
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 8, 2008 /
 
Szia red-colt!
Ezzel az astabil multivibrátoros kapcsolással majdnem teljeskörű analizálást tudsz elvégezni a propelleren.
A kapcsolást egy egyszerű pontrácsos nyákra is el tudod késziteni. Nálam 1650Hz-en megy.
Szia, janocsi
Következő: »»   46 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem