Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   45 / 489
(#) pet válasza janocsi hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Ha jobban megnézem, nincs a beültetési rajz tükrözve a nyákrajzhoz képest, az pedig nem jó.

Akkor melyiket kell tükrözni, a 2 közül?
Volt már, hogy egy félig kész áramkört e miatt kellett újrakezdenem
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Szia Pet ! A távi-nyák.pdf van alkatrész felől nézve, szerintem azt kellene tükröznöd.
(#) janocsi válasza pet hozzászólására (») Szept 9, 2008 /
 
Megnéztem, a beültetési rajz az teljesen korrekt, rendben van!
(#) StefuPeti válasza pet hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
Szia
Az én távirányitóm igy néz ki
(#) pet válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 10, 2008 /
 
szia

Ez a nyomógombok alakja miatt azthiszem, jobb lenne nekem.
Felrakod légyszi a normál nyákrajzot is(amiben nincsennek alkatrészek, hanem a nyákra lehet vasalni)

kösz
(#) StefuPeti válasza pet hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Szia
Én Protelben tervezek, küldöm a rajzot remélem hasznát veszed. Ha nem akkor az elöző dokumentum alapján a saját tevrveződbe pillanatok alatt átrajzolhatod azzal kinyomtatva lesz tökéletes. (nem tudok 1:1 méretü pdf rajzot küldeni neked)
(#) pet válasza StefuPeti hozzászólására (») Szept 11, 2008 /
 
Köszönöm, tökéletes lesz, minden alkatrész mérete 1ezik.
(#) red-colt hozzászólása Szept 24, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Megépítettem én is az órámat, a távirányító kivételévek.
Elektrocsib oldalán lévő rajzot használtam fel hozzá, de az itteni cikkben ismertetett módosított szoftvert irtam a picre. Ráadtam a 12V-ot és a venti egyből elindult(azt olvastam ezzel a szoftal már ezt sem kéne neki). A prop szépen pörög de egyetlen led sem világít, kivéve az index led a bázison (kamerával megnéztem). Megpróbáltam leállítani a TV-m távirányítójával (Thomson) de nem reagált. A külső tekercset tudtam csak mérni, azon volt 9-10V között. A külső tekercsem meg a forgó tekercs között kb. 5-6mm van(nem találtam kisebb csévetestet). A bekötéseket a propon végigellenőriztem de nem találtam hibát. tudna valaki segíteni hogyan és mit lehetne mérni a propon? Vagy nem lehet valahogy forgás nélkül megtáplálni hogy tudjam méregetni?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Szia
Itt a topicban és cikkben is leírtam, hogy azért kell a távszab mert úgy indul a kijelzés ha ki-be kapcsolod egyszer.
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 24, 2008 /
 
Rendben, köszönöm a gyors választ. Megépítem és írok hogy mi történt.
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia vicsys.
Help Me!
Na megépítettem a távit is. Ki is próbáltam. Kikapcsoltam leállt, bekapcsoltam, elindult, de mégsem világított. Azután az egyenirányításra rátettem az ujjam és az beleégett. Majd néhány pillanat mulva lelessult és leállt a prop. Most a greatz után 2,2V-ot mérek előtte meg 13V-ot. Sehol nem találtam zárlatot. Nem értem mi lehetett a probléma de gondolom a greatznek annyi. Most ujra ki akarom próbálni de csak egy másik tipusú greatz-et találtam itthon. Elméletileg ez 600V-os. Ez is jó lesz vagy vegyek ugyanolyat?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Szia
No para, don't fos!
Mekkora áramot vehetett fel ha az 1A-es graetzed elégett? Egyáltalán mekkora volt benne? Mekkora a terhelhetősége a mostaninak?
(#) zolee1209 válasza red-colt hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Ha az elektrocsibes verziót építetted, akkor egy lehetséges hiba forrása: itt.
Másnál ez volt a hiba...
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Sziasztok.

Ami volt benne az egy w04m (1.5A) amit most találtam bele de még nem volt időm kipróbálni az egy KBL06 (4A). Szerinted jó lesz? Megpróbáltam egy DC táppal (szg táp) elindítani e greatz nélkül de olyan mintha zárlatom lenne mert egyből leáll a táp. Vajon valamelyik alkatrészem zárlatos lehet?
Zolee1209: köszönöm a tippet, megnézem, a zénert kijavítom. Ezek szerint a propot ha megtáplálom DC 12V-ról a zéner nélkül akkor ha minden rendben, világítania kell a ledeknek?
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Akkor ezekszerint a zenered vitte zárlatba....
Elvileg graetz cserével és zener bekötéssel gyógyítható....
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
De a rosszul bekötött zéner a propon van, a gondjaim nekem meg a bázissal lettek. A prop zénere nem hathatott a bázisomra nem?
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Igaz is, nem is. Egy rövidrezárt szekunderú trafó primere is leéghet...
Azért illene labortápról indítani...
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Szept 30, 2008 /
 
Igazad van. Csak sajnos nincs labortápom. De holnap rendberakom, kicserélem, átnézem és kipróbálom mi "sül" ki belőle. Aztán majd nyilatkozok, de addig is köszönöm a segítségeteket.
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Na volt egy kis időm a melo elején még és megnéztem a propot. Kivettem a zénert és rákötöttem az egészet DC12V-ra. Először nem történt semmi, de utána felvillant néhány led rajta össze vissza, utána megint nem történt semmi és inkább levettem a tápról. Ez most akkor azt jelenti hogy talán talán a propom jó? A bázist még nem volt időm megnézni de majd írok.
Köszönöm a tippet a prophoz.
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Na megint volt egy pillanat időm. Rátettem az új greatz-et elindítottam és végre történt valami. Az utolsó előtti kék led világít folyamatosan. Leállítom a forgást és akkor is világít. Ha az álló prophoz hozzáérek(épp csak megérintem) akkor halványan világít a két piros meg még egy kék. Ez mitől lehet? Hol keressem a hibát, a propon bagy a bázison? A távirányító 16-os gombján kívül másra nem reagál. De legalább már újra reménykedek!
(#) zolee1209 válasza red-colt hozzászólására (») Okt 1, 2008 /
 
Az előforduló állandó világítási hibák a a nagyfrekis üzemmód miatt van/lehet, mert a hosszú bázis vezetéken lévő feszültségimpulzusok nyitják a tranyót, ilyen nekem is volt. Az pedig, hogy amikor hozzáérsz a forgórész néhány pontjához és akkor is felvillannak LED-ek, az is az ujjadon áramló áramtól van. Ez teljesen természetes!
(#) janocsi válasza Tom025 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szia Tom025!

Először is megköszönöm az önzetlen segítségedet.
Leforditottam a progit az álltalam használt keys.asm-el.
Működik minden úgy, ahogyan gondoltam.
Nagyon tetszik ez a külsőkörös mp-számlálás.
Csak néhány kérdés merült fel, mert bizonyos távi. kódokra mégsem hatásos.
1. Nálad a külső kört azt ki lehet-e kapcsolni, itt nem tudom.
2. A keys.asm-ben, (Tiedben), >1D< azaz 29-es cim szerepel. Nálam ez a cim 6-os, de nem tudom ez mit jelent. Én egy egyszerü gyári URC-22B távit használok, 552-es kóddal. (RC5). 21 funkciót tudok kezelni az eredeti propon, ehez írtam át a keys-t.
Az érdekelne igazán, hogy itt is minden funkció ugyanaz-e, vagy eltér jónéhány kódban.
Kösz, Jano
(#) janocsi válasza Tom025 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szia Tom025!
Néhány képet is csináltam az eddigiekröl, amelyböl rakok ide is párat.
(#) red-colt válasza zolee1209 hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szia Zolee1209!

Értem. De nekem az utolsó előtti kék led teljes fénnyel ég. Ez is lehet a nagyfrekvencia miatt? Kivettem a pic-et és úgy is ugyanaz az eredmény produkálható. Ez jó így? Vagy lehet valamelyik alkatrészem zárlatos? Azt sem tudom hol keressem a hibát, a propon vagy a bázison?

Tud valaki segíteni nekem ebben?
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szerintem nincs gond. Ha lenne hiba a propon keresd. Szerintem ne piszkáld ezt, inkább csiholj kijelzést elsőnek.
(#) janocsi válasza red-colt hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Szia red-colt!

A propon az utolsó előtti LED akkor is teljes fénnyel világit ha nincs benne PIC, ott bizonyosan zárlat van.
Mérd meg a meghajtó tranyóját, mérd meg a hozzávezetéseket, nincs-e átvezetés. Nem világithat a LED ok nélkül ennyire!
A LED-ek elinduláskor, halványan világithatnak (PIC-kel, (néhány), de sohasem teljes fényerővel!
Hali.
(#) red-colt válasza janocsi hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Ajjaj! Hát elkezdtem zárlatotkeresgetni (már kb. tizedjére). Az a led körül nem találtam semmit, de máshol igen!!! A PIC nem használt 4-es lábára (fogalmam sincs h miért) tettem egy óncseppet mikor beforrasztottam. Ez az óncsepp szemmel alig láthatóan hozzáér a mellette elhaladó rézvezetékhez, ami meg, többek között a 14-es VDD-hez megy. Ez tudom hogy nagyon nagy baj, sőt, de okozhatja ez a problémámat? Sajna nincs itthon pákám és csak holnap reggel tudom javítani a munkahelyemen!
(#) vicsys válasza red-colt hozzászólására (») Okt 2, 2008 /
 
Ha mákod van, meguszta a PIC is.
(#) Tom025 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Szia!

Nagyon szívesen! Belinkelem a külsőkörös programot akkor már ide is, hogy ne csak én legyek az egyetlen forrása, ha már a régi fórumból törlődött többek között ez is.. Íme!
Szerintem is nagyon jól néz ki, azért használom ezt..
A külső kört tényleg nem lehet kikapcsolni, nálam sem.
A távi kódját nem módosítottam, így találtam az asm fájlt, de úgyis mindegy, mi van ide írva, mert nem figyelik az óra programok a távi címét. Én egy gyári Samsung TV-távirányítót használok. Az összes lehetséges funkciót nem sikerült belőni, de minden fontosabb használható nálam is, úgy mint idő beállítások (csak fel), mp nullázás, analóg mutató, pöttyök, digit idő, dátum, szövegmód, ki-bekapcs, forgatás egyik irányban, infraled kapcsolás....

Üdv, Tom
(#) red-colt válasza vicsys hozzászólására (») Okt 3, 2008 /
 
Hát elég gyanús hogy lehet meghalt. Reggel leszdtem azt a cseppet onnan és most a változás annyi hogy két led világít(motor ki állapotban is). Csak erre az egy gombra reagál, de erre legalább igen. A pic lábai amelyikek a világító ledekhez mennek, folyamatosan 5 voltot adnak. Annak ha jól gondolom alacsonyon kellene lenni hogy ne világítson a led ugye?Már nem tudom hol keressem a hibát! Gondoltam arra is hogy rosszul programoztam a picet mert még ilyet soha nem csináltam. (ugy csinálom hogy ic-prog -> beállítom a pic típusát -> erase -> betöltöm a hexet -> nem állítgatok semmit,oszc-fuses-stb ->programall -> verify) Jó így?
Következő: »»   45 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem