Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos rovarölő
 
Témaindító: Peti_85, idő: Jún 19, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 15
(#) Peti_85 hozzászólása Jún 19, 2006 /
 
Sziasztok!!!
Újra nyár csicseregnek a madarak... szép az idő... viszont sok volt idén kicsit az árvíz meg miegymás!!!
Ergo sok a szunyog is!!!
Olyan szúnyog- ill. rovarcsapdára gondolok, ami pattogó kis szikrák kíséretében kíméletesen és gyorsan nyírja ki a kis dögöket!
Van valami frappáns, és nem utolsó sorban egyszerű ötlete valakinek???
Szerintem mindenkinek jól jönne egy ilyen otthonra neeeem?
Na írjatok!
Remélem legalább sokaknak aktuális a téma!

Peti.
(#) szabi83 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
nekem van tippem, a m*l benzin kúton vannak ilyenek szentem ha nincs ott senki szedle
csak gáz mert non-stop
(#) Topi válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Fémrács + nagyfesz = halál
Speckó neon = UV... Odamennek a szúnyogok a speckó neon fényére... de sajna ott abba is marad a tevékenységük. Olyan 5E környékén van egy ilyen boltban.
(#) pakibec válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Nekem van ilyenem, ha egyre gondolunk.

A müködési elve egyszerű: középen valami csalogató van a szunyogok számára, pl fényforrás, megfelelő hullámhosszal. Ezt egy nagyfeszültségű rács veszi körül. A rács elég sűrű, ha a szunyog hozzáér a vezetékpárhoz, rövidrezárja és onnantól kezdve már az örök vadászmezőkön röpköd. A nagyfesz miatt kell természetesen védelem, pl egy müanyag rács, ami ritkább. Szóval az egész azon múlik, mennyire csalogatja az adott fény a szunyogokat.

Hát tapasztalatom szerint beválik a dolog, de nem tökéletes


Más ötlet: egy forgó és föl-le mozgó lézer. A speciális frekvenciájú hang alapján, amit a szunyog repülés közben kibocsájt, beméri a dögöt és egy az emberre még veszélytelen teljesíményű lézerrel kilövi.
Na jó ez a poén kategória. Azért ki tudja, lehet hogy beválna
(#) Topi válasza pakibec hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Ja, rászáll a füledre, és átégeti a fejedet az "emberre veszélytelen lézer"
Akkor már inkább a 3,5kV-os rács rázzon meg...

Egyébként a legviccesebb az, hogy ezeknek a termékeknek ráírják a hátoldalukra - aljukra - doksijukba stb, hogy:
Idézet:
„A készülék működéséből adódóan a rovarok megsemmisítésekor elektromos kisülés jön létre, ezért tűzveszélyes helyeken az elektromos rovarcsapdák használata TILOS!”


A benzinkút mióta nem tűzveszélyes hely??

-----------------------------
Szerk: 2200Ft: [link=http://www.arukereso.hu/egyeb-kiskeszulek-c3178/hauser-bk-385-elektromos-rovarcsapda-p152120.html]http://www.arukereso.hu/[/link]
(#) Topi válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Idézet:
„ha nincs ott senki szedle, csak gáz mert non-stop”

Hát akár hiszitek akár nem, most májusban voltam haverokkal kirándulni Váralján... És hát azt illik a halyről tudni, hogy bolt nincs. Napi kb két kiló kenyeret hoznak. És 30km-ert autóztam hogy bonyhádra beérve Lidl és Penny M.-et találjunk. És egyszer estefele olyan félnyolc-nyolc körül mentem, és be volt zárva a mol kút. Szal. Nem minden kút non-stop...
(#) Stefan válasza pakibec hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
ezt hol lattad a Star Warsban?
akkor mar egy jo eros lezer fuggolegesen mozog fel le allati gyorsan (lezerfal)az milyen?
(#) Topi válasza Stefan hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Film: Kaptár - lézerszeletelgetés...
(#) PCB válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 / 4
 
Szia !

Ennyi ötletem lenne

Üdv!
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
De akkor már az is jobb és olcsóbb, hogy egy hüly "gyp"-st beállítok magam mellé és ha lecsap 10 szunyit, akkor kap mondjuk 1 forintot...

Király mi???
Akkor a hálónak a rácsa mondjuk a fázis..., és egy másik rács - ami qurva közel van hozzá - az a test??? Csak ezt nehéz úgy kivitelezni, hogy ne legyen rövidzár... igaz?
A 220 már megsütné őket igaz? Simán...:yes:
(#) MaSTeRFoXX válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 19, 2006 /
 
Láttam már ilyen gyári készüléket működni... Szépen sült rajta a szúnyog. Csattogott egy ideig...
A saját nagyfesz generátorommal meg egyszer kigyújtottam egy legyet:eplus2::hehe:
(#) Peti_85 válasza PCB hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Húúúú ez nagyon korrektnek látszik - az is!
És nem is bonyolult... Csak nekem ...Hát az a trafó - meg amúgy minden amiben már egy szimmetrikus trafónál bonyibb van, az nekem már - egy picurit magas!!!
Mit csinál ott az a sok dióda meg kondi????
Amúgy nagyon f@sza!

De azért mégegyszer kérdezem: 220 V-al menne?

Jah és mennyi az n5-ös tekercs? Hány menet? (remélem az a "me", az menetet jelentett, mellette a számok pedig átmérőt...)
(#) Peti_85 válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Figyu? ÉS egy ilyen "sárga" trafóval...(nem tudom mi a pontos neve) de ez való kocsikba a fénycsövek meghajtására. Multiméterrel rámértem a kimenetra és kiakadt 1000 V-os méréshatárnál:eek2: !
Na ez milyen lenne?

Dscf0299.jpg
    
(#) vegyészmérnök válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Én az előző hétvégén csináltam ilyen rovarirtót. Hálózatról megy, biztosíték + Villard féle feszültségsokszorozó (diódák meg 3 db 100 nF-os kondenzátor, ami tölt egy 4,7 nF 1600 V-os kondit). Elvileg 3*230*gyök(2) = 975 V-ot csinál. Amikor kipróbáltam persze egy rovar sem volt a környéken...
Van otthon egy másik Villard féle fesz. sokszorozóm is, az 10 db 1 mikrós kondiból áll, elméletileg 3250 V-ot állít elő, de az igen nagyott csattan, az már madarakhoz is jó lenne.
(#) vegyészmérnök válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Itt van egy leírás a Villard feszültség sokszorozóról:
[link=http://www.kronjaeger.com/hv/hv/src/mul/]http://www.kronjaeger.com/hv/hv/src/mul/[/link]
Amúgy a C@nrad-nál kapható változat amit láttam csak 600 V-ot "tud".
(#) Stefan válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 20, 2006 / 1
 
meg egy nagyon elmes megoldas
(#) Peti_85 válasza Stefan hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 

Húha!!! VAn ilyen a világon ... El sem tudtam képzelni, hogy ez meg mi lehet....:eek2:
De ha jól értem ez az ablakokba való, hogy a szunyik ne jöjjenek be, igaz? Nekem meg direkte kinti üzemre kell! Hát bocs ha ezt nem mondtam

Akkor mit is csinálnak a diódák és a kondik??? Simán növelik a feszültséget? Láttad a pdf-et? Hogy a fenébe csinálják?
Na jó azzal a kis gyújtótrafóval vagy mivel?

u.i: Engem megb@szhat az áram??????????:guluszem1:
(#) vegyészmérnök válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Idézet:
„Engem megb@szhat az áram??????????”

Igen, ha rossz helyre nyulkálsz...
Itt van leírás a feszültség sokszorozó működéséről: [link=http://en.wikipedia.org/wiki/Voltage_multiplier]http://en.wikipedia.org/wiki/Voltage_multiplier[/link]
Az én rovarölőm kinti üzemű, mondjuk esőben nem célszerű használni... Egy fali lámpa búráját lecseréltem plexiből hajlított lapra, amibe lyukakat fúrtam és a lyukakba fűztem be a 2 szál drótot.
(#) Gatery válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Tudnál képet csinálni...csak hogy lásuk?!
(#) vegyészmérnök válasza Gatery hozzászólására (») Jún 20, 2006 1 /
 
Nem, sajnos egy részt nincs fényképezőgépem, másrészt a rovarcsapda otthon van én meg Budapesten, és csak két hét múlva tudok hazamenni. Emiatt nem is tudom kipróbálni... Pedig kíváncsi vagyok, hogy hanyattdőlve leszédülnek-e a szúnyogok róla, vagy ráragadnak. Ez utóbbi kevésbé lenne szerencsés...
(#) deniel válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Sziasztok!

Nekünk is van egy ilyen régi szunyogírtónk.
Amíg az eredeti égő volt benne, írtotta is a dögöket.
Aztán égő lett cserélve benne, azóta egyet se öl meg.
Pedig az égő az direkt ilyenbe való.
Szerintetek milyen égő kellene bele?

Deniel
(#) PiperR válasza deniel hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Én láttam olyan rovarírtót ami NEM öli hanem gyűjti a dögöket . Egy ventilátorról van szó, ami mögött UV fénycső van (vagy előtte?), és egy ilyen gyűjtő zsák. A dög odarepül beszívja, ki meg nem tud jönni csak ha kikapcsolod a szerkezetet.
(#) Remci válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Nézd meg ezt
(#) PCB válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 20, 2006 /
 
Szia !

12V feszültségről működik, a trafót megtudod csinálni, egyszerű fazékvasmag, csak tekerni kell.
N5 - 6 menet.

A diódák a feszültség sokszorozó.

Üdv
(#) MaSTeRFoXX válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2006 1 /
 
Ezt én is megépítettem!
A müködő készülékről képek: ITT
(#) patexati válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Jún 21, 2006 /
 
Gyerekek nem tud valaki valami hatékony riaszót "PUCOK"ellen de valami kültéri elemest??
(#) vegyészmérnök válasza patexati hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
A 2002-es Rádiótechnika évkönyvben van vakondriasztó, az 1997-esben meg akkumulátoros rovarcsapda. A 2005-ösben meg rovar és rágcsáló riasztók.
(#) Peti_85 válasza vegyészmérnök hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Hali!
Két kérdésem lenne!
Megcsináltam azt a feszsokszorozót! Tettem rá 24 V AC-t. Két párost csináltam a dióda-kondi párosból, tehát elvileg mérnem kellett volna kb. 100 V-ot (sima diódám volt csak: 1N4007, és 10n kondik)
Nem sikerült... Rámértem mindenhol, de sehogy sem akart 33,8 voltnál többet mérni! :eek2:
Miért?

A másik... Ne nézz - nagyon - hülyének, de mi az a fazék vasmag??? Mert mint már említettem a trafóknál nem vagyok képbe... Majd most!
Köszi
Peti.
(#) vegyészmérnök válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 22, 2006 /
 
Az általam korábban belinkelt oldalakon leírják, hogy a kimenetek terhelésével hogyan csökken a feszültség. A kimenetek annál jobban terhelhetők, minél nagyobb a kondenzátorok kapacitása, és a frekvencia. A sima digitális multimétereknek feszültségmérésnél nem elég nagy a bemenő ellenállásuk, ezért inkább célszerű feltölteni a feszültség sokszorozóval egy nagyobb (több mikroFarados) kondenzátort és azon mérni a feszt. Figyelj, hogy a feltöltött kondi az elméletileg lehetséges feszültségnél nagyobbat is bírjon és hogy megfelelő polaritással kösd be! És kisütni csakis megfelelő ellenálláson keresztül!

Itt van kép a fazékvasmagról: [link=http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert14/TrafoMeret.html]http://fenykapu.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert14...t.html[/link]
(#) amex válasza Topi hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Szia
Bocsi de sajnos rosszak az infoid.

Bonyhád--Váralja Parkerdő határ 15 km +/- 2 km.

Én Mányokon laktam nemrég. Sokszor fent voltunk a tavaknál.
Mivel kicsi kútról van szó nem kizárt hogy bezár éjjel.
Következő: »»   1 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem