Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró tekercselés
 
Témaindító: robinson17, idő: Jún 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 33
(#) robinson17 hozzászólása Jún 23, 2006 /
 
Hangszóró tekercselésben szeretnék segítséget kérni..
Szeretném megtanulni a hangszóró tekercselést.
De nem szeretnék ilyen szakra menni..)
Csak érdekelne a dolog.
Szeretném szétszedni a hangsuóróimat amikben elszállt a tekercs.
Remélem tudtok segíteni,hogy álljak neki.
Minnél elöbb szeretnék neki ugrnai.
Milyen szerszámok kellenek egy hangszóró szétszedéséhez?Gondolom megvan a saját tektikája hogy kell a membránt leszedni.
Kérlek benneteket segítsetek!
Jah,és ne nézzetek hülyének!!)
(#) gtk válasza robinson17 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
En regebb probalkoztam ilyesmivel,nem volt egy egyszeru dolog(termeszetesen nem akarom a kedved elrontani,meglehet tanulni ugyanugy mint barmi mast.)
Hangszorotol is fugg hogy melyiket hogyan lehet szetszedni,es foleg osszerakni
Volt olyan hogy leszedtem a magnest,hogy ne kelljen levagni a membrant tekercselesnel,a visszarakassal nagyon meggyult a bajom..
Volt pl. egy aluminium vazas hangszoro,ott viszonylag konnyen vissza lehetett rakni a magnest.

Hat ennyi nagyjabol az en ezzel kapcs. tudasom,ha meg vmi eszembe jut jelzem.

Amugy ez nagyon jooo
Idézet:

Jah,és ne nézzetek hülyének!!
(#) robinson17 válasza gtk hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Köszönöm a segítséget!
De egyébként hogy kell egy membránt leszedni?Valahogy nem jöttem rá ahogy nézegettem.
nekem sajna a mágnes belülről van rácsavarozva.
és mi kell hozzá?
Gondolom rézhuzal, a tekercshez..és még?
Bocs ha hülye kérdésekkel zaklatlak..
(#) Slope válasza robinson17 hozzászólására (») Jún 23, 2006 /
 
Ha gumi a membránszél akkor óvatosan le tudod választani, kézzel és egy pengével segítve. Hab esetén már nem ilyen egyszerű, mert az könnyen szakad. Mindkét esetben havaslom, hogy szerezz be megfelelő méretű membránszélt. Ha ezt leszedted jön a csillapító, ami többnyire egy impregnált textil... ez szintén könnyen szakad, de óvatosan leválasztható. A két flexibilis vezeték kiforrasztása után kiemelheted a membránt a kosárból. A tekercseléshez megfelelő vastagságú zománcozott rézhuzalra lesz szükséged. A tekercselést pedig ákár valamilyen hőálló lakkrétegbe is fektetheted. Erre azért van szükség, hogy a tekercs ne válljon le idővel a csévtestről. ápropó csévtest... nagyon vigyázz a régi tekercs leszedésekor, és az új készítésekor, hogy ne deformálódjon, mert egy kis eltérés is használhatatlanná teszi. Leszedéskor figyelj a tekercselés irányára, és a menetszámokra is.
Sok sok türelemre, időre és nyugalomra lesz szükséged... elsőre biztos nem lesz sikeres, de ez ne vegye el a kedved.

Összerakáskor szedd le a kónuszt, vagy porvédőt, helyezd vissza a membránt a kosárba... itt is figyelve a csévtestre (nehogy deformálodjon). Keress fényképezőgépbe való filmet, vagy diavetítőbe való filmet (nem tudom hogy hívják pontosan). Vágj belőlle 4-5 db kb 8mm széles és 6cm hosszú csíkot. Ezeket a csíkokat a leszedett porvédőnél dugd a csévtest és a mágnes közé... ezzel pozicionálhatod. Most ragaszd vissza a csillapítót, száradás után pedig a membránszélt. Ne erőltesd, hagyd hogy magától helyezkedjen el a megfelelő helyen. Ha ez is megszáradt, szedd ki a film darabokat a csévtest és a mágnes közül, majd ragaszd vissza a kónuszt is.
A legfontosabb az egészben, hogy a csévtest ne torzuljon, mert akkor valahol biztos a mágnesbe fog verni.


Sok sikert és türelmet hozzá!

ui. a mágnes leszedését egyáltalán nem ajánlom... szinte garantált a csévtest torzulása, és a mágnes sem fog pontosan a helyére visszakerülni összeszereléskor.
(#) patexati válasza robinson17 hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
Mágnest soha nem szednek le a tekercseléskor mindíg a memránt kell kiszedni a helyéről!Kivétel a szétszerelhetö tipusok ezek inkább magas esetleg középsugárzók.A membrán kiszedésekoz acetonos vattával át kell itatni a membrángyűrű és a csillapítószéleit ahol a kosárhoz vannak ragasztva és kb fél óra mulva miután a kivezetéseket is leforrasztottad könnyedén szikével meglazítod körbe körbe és teljesen épen deformálódás nélkül kiszedhető a membrán! A tekercselés már nehezebb dolog mert nagyon pontos sablon és kézügyesség kell hozzá!Elsőre szinte biztos,hogy nem fog sikerülni de hát a gyakorlet teszi a mestert A huzalnál lényeges,hogy jó minőségű ugyanolyan keresztmetszetű legyen mint az eredeti ,tehát nem bontott!Az összerakás pedig,ahogy Slope írta!Sok sikert!
(#) robinson17 válasza Slope hozzászólására (») Jún 24, 2006 /
 
köszönöm az infot.
azt szeretném még kérdezni hogy hogy álljak neki a tekercselésnek.
Jah,és milyen ragsztó kell a membrán vissza ragasztásához?!Mert gondolom az se mind1.
meg ugye bár a membránt még felülről fogja egy szivacs réteg vagy gumi.Azt egybe kell levenni a membárnnal?Gondolom igen..
Akkor semmi különleges szerszám nem kell?
mégegyszer köszönöm...
Jah,,és memmbránt hol lehet venni vagyis membránszélt?Meg gondolom lehet venni csillapítót is.De hol?
(#) rwtop válasza robinson17 hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Az engem is érdekelne hogy hol lehet csillapítót venni,és membránszélt-gumit,szivacsot.......
(#) szabi83 válasza rwtop hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
pl itt
vagy itt
meg itt
satöbbi
(#) gtk válasza patexati hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Idézet:

Mágnest soha nem szednek le a tekercseléskor mindíg a memránt kell kiszedni a helyéről!

Nekem bevalt aluminium vazas hangszoronal a magnesleszedes ,igy tekercseltuk es tokeletes lett!
Szerintem sokkal jobb megoldas ez(ha lehetseges...) mint leszedni a membrant ,mert a leszedett membran tobbe mar nem fog ugy szolni az biztos.Hallottam nehanyat...
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Jan 16, 2007 /
 
Papirmembránt mivel lehet impregnálni?
(#) mandix hozzászólása Jan 18, 2007 /
 
Helláj!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen ragasztóval lehet felragasztani a a gumimembránt a hangszóró papírjához? :no:
(#) (Felhasználó 1542) válasza mandix hozzászólására (») Jan 19, 2007 /
 
Palmatex, palmafix ,van a ki epoxit javasol,de ha megköt oldhatatlan ,a palmatexhez van oldószer és rugalmas.
(#) mandix hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
FBS vagy sziloplaszt jó hozzá? Az van itthon. Palmatexbe vagy palmafixbe van gumi ragasztó? Vagy ez univerzális?
(#) huhuu hozzászólása Jan 19, 2007 /
 
volt egy frankó nagyon régi 30 centis szélessávú hangszóróm, annak négy csavarral volt a mágnese felcsavarva, amikor sikeresen
egy quaddal elszállítottam szegényt akkor tényleg könnyeb volt tekerni úgy, hogy lekaptam a mágnest, de ezt könnyen is a helyére tuttam visszatenni, mert csavaros volt....
bezzeg egynémelyik vicik vacak mai cumo....
Amúgy ebben két 8ohmos tekercs volt amikkel
4,8,16 ohmosat lehetett a hangszóróból csinálni
és a valós teljesítmény volt ráírva, 12,5 VA....ha jól emlékszem
(#) (Felhasználó 1542) válasza mandix hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Az mind sziloplaszt,én még nem láttam hangszórón. Ez alapvetően pvc ragasztó lehet venni kicsi tubust akkora mint a technokol. Ha leveszed a mágnest ne tudod ugyanoda visszatenni; szólni ugyan fog de a légrésindukció le fog csökkenni.
(#) patexati válasza (Felhasználó 1542) hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Így van a mágnest nehéz visszarakni a helyére!Gyártáskor még nem mágnes a mágnes a hangszórón csak egy sajtolt ferrit mit az összeszerelés közben mágneseznek fel (polarizálják)!Arra nagyon kíváncsi lennék,hogy rakja össze sérülésmentesen a hangszórót ki a mágnest lefeszegeti róla ?Nem a dómhangszórókra godolok mert az szétszedhető!
(#) Lázár Péter válasza patexati hozzászólására (») Jan 20, 2007 /
 
Egyszerűen egy rossz késsel és kis kalapáccsal kocogtatva a mágnes mellett az szétválik sérülésmentesen összetételnél folyékony laza ragasztót kell használni illetve megfelelő átmérőjő tömör kartonból készített cső amit szétszedés előtt a résbe illesztettünk utólag a ragasztásnál behelyezzük. Így nem tud elmozdulni.
(#) Gábor488 hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Nekem az lenne a kérdésem, hogy lehet több réteg tekercset feltekerni mert a gyári hangszóróknál elég gyakori
(#) Gábor488 hozzászólása Júl 5, 2007 /
 
Üdv

Szeretnék egy gépet készíteni amit itt láttam. Ez egy hagszóró tekercselő gép. Csak nem tudom hogy álljak hozzá. Milyen motor használjak? Nagy fordulatút vagy ami szerintem jobb lenne egy kissebb fordulatszámú motor. A csévetest formáját hogy lehetne megcsinálni? (A videóba bele kell egy kicsit pörgetni. Számomra elég érdekes volt )
(#) Gábor488 válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 5, 2007 /
 
Na ahogy így belegondoltam rájöttem hogy is működik a gép. Ha valakit érdekel elmagyrázom....
(#) Parázs Gábor válasza robinson17 hozzászólására (») Júl 14, 2007 /
 
szia
Ha hangszoro javításal akkarsz foglalkozni akkor minimum 5Liter nitrohigitó és nem árt ha van többféle méretü szikéd, késed, pengéd.Ja a kés, hajlistd meg a hegyét hogy könyeben oda férjen a pilléhez.Egyébként majdnem minden hangszorónak más a trükje.(zárt kosaras hangszorót ne válaj, nagyon sokat kell vele szutyogni).És legyen hozzá türelmed mert arra szükség lesz.És szerez be megfelelö ragasztot mert összerakáskór szükség lehet rá.röviden enyi
(#) Lázár Péter válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Tanulságos egy kis videó, valószínűleg az ürge nem elsőre csinálta ráállt a keze és talán ez a legfontosabb. Ráadásul könnyebb úgy összerakni hogy utólag van felmágnesezve
(#) Gábor488 válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Há az az igazság hogy én már tekercseltem hangszórót és jó is lett. De most már kezd komolyabban érdekelni. Akko veszek nitrohigítót meg valami palmatext azt mondták avval jó. Jah általába türelmes szoktam lenni.
(#) Gábor488 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Júl 16, 2007 /
 
Majd én úgy fogom csinálni hogy lemánesezem a mánest Aztán szétszedem Aztán visszamágnesezem D minek szedem szét???
(#) Lázár Péter válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Jogos Persze a tekercseléshez szükségtelen a teljes szétszedés csak közben már cseppet elkalandoztam teljesen elvarázsolt a videó
(#) Gábor488 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Nemsokára igérnek nekem két hagszórót javításra.... Két 30cm eclipse mély de az egyik a másik olyan ezt arra értem hogy az egyik műanyagos a másik papíros..... Kicsit helyre kell pofozni mert szakadtak a gumik meg ilyenek a tekercse azok viszont jók.... Nos elválajjam szerinted?? A membrán porvédó és a perem beszerzése az meg mert a hangszóró 2000-nél lehet kapni mindent..... Csak akko kell venni még nitrohigítót meg palmatexet. Azokat nem tudod milyen árbe lehet kapni???
(#) Lázár Péter hozzászólása Júl 20, 2007 /
 
450 és 660 a legkisebb kiszerelés ára mármint a hígító és ragasztó eladó vagyok ismerem az árakat. Membránszél cserét ha lehet valódi gumira cseréld ne a szivacsosra sokkal időtállóbb rugalmasabb
(#) Gábor488 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Ez azt jelenti hogy elválajjam Eredetileg szivacsos volt rajta meg ahonnan fogom rendelni a membránt meg a porvédőket ott hab gumi van úgy hogy az lesz rajta valószínűleg
(#) Lázár Péter válasza Gábor488 hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Hát mindenesetre ha nincs túlzott gyakorlatod akkor úgy válald be hogy ha sikerül akkor fizet ha nem akkor meg nem sikerült de mivel csak a tölcsércsere lesz illetve a szél cseréje kicsi az esélye a hibázásnak Sok sikert
(#) Gábor488 válasza Lázár Péter hozzászólására (») Júl 20, 2007 /
 
Mondom már tekercseltem hangszórót autóba.... Nem súrólt és még szólt is Amúgy havernak lesz úgy hogy nem kérek csak az alkatrészekért...... Remélem fog sikerülni..... Amúgy akko mi a teendő ha össze van rakva a hangszóró már össze is van ragasztva és súról??? Még nem olyan sokat tekercseltem de ilyen még nem esett meg velem azért kérdem ha ilyen történik mit kell csinálni? Érted Jah és tudod a membránra megy a kivezetőszál és olyan fekete izé van rajta Az mi?
Következő: »»   1 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem