Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   313 / 1675
(#) fleta válasza 7805 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Persze jó a vasklorid, de ha jól bele gondolunk az is veszélyes. Sőt, még veszélyesebb a vasklorid. Háztartási sósav megfelelő használata során semmi probléma nem adódhat, hacsak magadra nem öntöd. De ez fennáll a vaskloridnál is. Gumikesztyű, és szemüveg mind kettő használatához elkel. Én nem szoktam ezek használni, ovatos vagyok. A teljes biztonság érdékében ajánlott. Nekem nincs műhely helységen, az erkélyen szoktam maratni, a megmaradt folyadékot összegyűjtöm, és a lányomék elhasználják, Ők paradicsomot termesztenek, és a tápoldatban jót tesz.
Te mit csinálsz az elhasznált vaskloriddal?
Ja bocsi ez másik topik témája..../Panelkészítés/
(#) zenetom válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Állatiak a hangfalak!
Gratula, nekem nagyon tetszenek, főleg amelyek az első képen vannak.
(#) zoly15 válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ez atom jó gratula!!! :eek2:
Ha nekem lenne 2 olyan vidim mint neked a "közép hangfalad) alatt és már elégedett lennék :yes:
(#) Kutyuli válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Fogadni merek, hogy te vagy a szomszédok kedvence
(#) googa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Nem akarok veszekedni! Csak azt szeretném mondani, hogy nálam nagyon sok időt vett ígénybe, amíg megtanítottak viszonylag helyesen írni. Még ma is sokat küszködök olyan szavak leírásával, amit mondjuk előző nap símán leírtam helyesen. Ez genetikai illetve agyi-szervezettségi adottság. Minden embernek más az agyi felépítése, ezért vagyunk emberenként különbözőek és ezért annyi sok féle az emberek adottsága. Szóva előfordul az, hogy nem írsz helyesen. Előfordul az is, ha vissza olvasod, nem látod meg a hibát. Az is előfordul, hogy megbotlasz, hogy félrelépsz, hogy böfögsz, hogy csuklasz, hogy pukizol...akaratlanul. Neked abban éppen szerencséd van, hogy a helyesírással nincs gondod. De másban talán Te is hibázol. Csak ezt akartam elmondani. remélem nem veszed sértésnek, hogy leírtam ezeket a dolgokat. Egyébként, nem éppen csak Neked írom. Sokan haragszanak itt a helyesírás hiányára. a dúrva hibák persze engem is zavarnak. addig nincs gond ,amíg megértjük.
(#) 7805 válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Üdv
Ez szép rendszer :eljen: :kalap:
(#) hapro válasza googa hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Varászbetű ezen segít
(#) Vales hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok!

A hosszú hétvégén itthon voltunk a szülőknél, és a sok egyéb program mellett (20 éves osztálytalálkozó ), össze dobtam a Szerelmemnek, születésnapja alkalmából egy detektoros rádiót.
Fater csinált hozzá maradék faanyagból sasszit, erre kerültek az alkatrészek. Még a nyáron találtam a Burabu-n áttételes légforgót (2x420pF) és 2x2kOhm-os (sorbvakötve) fejhallgatót, a demodulátor pedig jóféle orosz D9B(D9V) tűs germániumdióda, plusz egy 1nF-os kondi a maradék nagyferkis komponensek leválasztására a burkológörbéről.
Kipróbáltam a ruhaszárítón (szigetelt alu vezeték), leföldelve a kerticsaphoz, és megszólalt benne a Magyar Katolikus Rádió (Szolnokon 1341KHz-en fogható) valamint halkan az MR1 Kossuth is Soltról. A beállítgatásával még játszani kell, de műxik, ez a lényeg!
A tekercs egy "ipari" slozipapír guriga, ezen kb 110 menet van 0,5 CuZ huzalból, leágazások 30 menetenként.
Annó megígértem a Páromnak, hogy csinálok olyan rádiót, amihez nem kell áramforrás, végre beválthattam az ígéretem!
(#) googa válasza hapro hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Varászbetű mi?
(#) Vales hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Még két kép a készülékről, ami lemaradt.
(#) djyuri hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
zenetom
zoly15 valaha nekem is elegek voltak
Kutyuli Az nem kérdés
7805 köszönöm

Köszönöm és köszönöm a privát üzeneteket is

Vales Király lett! Ez egy darabka történelem nálad!


Kieg: a honlapra is és ide is feltettem a FET-s végfok alaprajzás...ezt bővítettem erősebbre.
(#) fleta válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
A 400w-os fetes végfokkal mik a tapasztalatadid? Én is megcsináltam a kapcsolást, de még nem élesztettem fel./Még alszik/. Lehet hogy előveszem és elinditom.
(#) djyuri válasza fleta hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ez volt az első az életemben....
De ez az áramkör elég jól meg van csinálva/tervezve,mert a nem a gyári végekkel megy..működik azzal is,de sajnos nyomdahiba volt az egyiken és elkötöttem(felcseréltem)...Megmaradt egy szetre való..az is szépen szólt.
De vettem kompletten új végeket,de már 3-at 3-at...
A potinak nullán kell lennie induláskor....én ahogy észrevettem ott is a legjobb működés közben is
Bár nem volt komoly műszerem hanghullámot mérni,de mivel magas hangfalakon szól,így meghallanám,ha nem jó a "dörgés".
És sokkal kevésbé melegszik még a kisebb teljesítményű STK IC-knél. Engem már ez meggyőzött.
És elvileg 10db-ig kaszkádoltanám tovább....ott már elérném az elvi maximumot is vele az adott feszültségre.
+/- 64V-en használom
(#) fleta válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Baji elktronikánál vetted a kitet? Én onnan. Tehát hiba van rajta azt mondod? Ezt majd még megbeszéljük.
Most csinálom a lapot amit küldtél címet. 5mp.eu
Ez tényleg egyszerű mint a zsíroskenyér.Ha végeztem megadom a címet. Mégegyszer köszi!
(#) hapro válasza googa hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Na úgy látszik nekem is kéne használnom...
az egy program.
(#) djyuri válasza fleta hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Igen onnan...nem egyáltalán nem A legtöbb lapukon minden ok. Néha egy alkatrészt összekevernek.

Eddig kimaradt alkatrészek fordultak inkább elő....de semmi gond...kilóra mérhető mennyiség van itthon is....összerakom akár 10-ből...csak több idő,mint kivenni a zacsiból és betenni a helyére.

Az egyik FET-en volt nyomdahiba...lemaradt egy szám,amitől meglátom,hogy P-s vagy N-es. Mondjuk az én hibám,hogy összeöntöttem a két cucc nagyobb alkatrészeit.

Szal a boltal minden ok...pár cuccot drágán adnak,de nem mindenkinek ugyanaz a beszállítója.
(#) fleta válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Aha értem.
(#) zsuscsinyo hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok! Csináltam egy kis fejlesztő panelt az Atmelomhoz, van rajta minden jó IRDA, Oszcillátor frekiosztóval, ledek, gombok, tüskék, DIP kapcsolók, stb.. amik megkönnyítik gyakorlásaimat Íme pár kép


Az Atmel "foglalata" nem lett olyan szép, mivel igen rossz forrasztóón volt akkor kéznél és be akartam futtatni
(#) fleta válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
djyuri. elkövettem egy lapot. Kicsit kezdetleges, de majd csiszolgatom. Tettem rá néhány képet. cím:
http://fleta.5mp.eu
(#) Tama89 hozzászólása Okt 26, 2008 /
 
Sziasztok.
Gondoltam teszek fel néhány képet a készülődő spektrum analizátoromról.
A terveket Attila86 kollégánknak köszönhetem.
Nem sokára 100% ban kész lesz.

(#) WaRL0 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Hat ez valami qua jol sikerul! Nagyon ugyes vagy!
(#) djyuri válasza fleta hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Állatok a képek!...nekem is kell egy csöves cucc

Ui.: Engem is Tóth Gábornak hívnak Milyen fura

Tama89 zsír lett! laikus vagyok a készüléked felől,de nekem nagyon megnyerő!
(#) zsuscsinyo válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
köszi! Igyekszik az ember, és ebbe alapos türelmet fektettem.
(#) zsuscsinyo válasza Tama89 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Ügyes vagy, nemsemmi a cucc!
Elegáns, igényes, szép kivitel! Így tovább!
(#) fleta válasza djyuri hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Pesti vagy?
(#) fleta válasza Tama89 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Még nem volt dolgom sprekrum analizátorral, de ez a kapcsolás nagyon profi. Írnál róla valamit hogy egyáltalán mire való?
(#) totti91 válasza fleta hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
(#) djyuri válasza fleta hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
nem...Gödi...de ez már off....

zsuscsinyo nem pite
(#) fleta válasza totti91 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Nagyon tetszik ez sprekrum analizátor.
(#) Attila86 válasza Tama89 hozzászólására (») Okt 26, 2008 /
 
Üdv.!

Pont a napokban jutott eszembe hogy megkérdezlek hogy hogy haladsz vele.
Nagyon szuperül néz ki, láthatnánk róla egy képet működés közben?
De miért a sávszűrő panel van felül? (Megnéztem volna szívesen a vezérlő panelt is.)
A kijelzés-módot váltó kapcsolót kivezetted az előlapra?

Üdv.: Attila
Következő: »»   313 / 1675
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem