Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   1 / 2
(#) olibali hozzászólása Jún 25, 2006 /
 
Hali
Lehet, hogy ez most csak hülyeség, de azért megkérdem.
Mostanában elég sok olyan filmet lehet látni TV-ben ahol a gépek "beszélni" tudnak. Na persze nem inteligenst szeretnék hanem ilyen egyszerű házit PIC-cel amit különböző beérkező hangra (jelre) lenyomja a megadott hangot.
Később persze ezt bővíteném is és egy idő után egész szép szókincset adnék neki, ehhez persze össze kéne kötni egy géppel és áthúzni az mp3(vagy amit le tud játszani, láttam a neten 400Ft-os és kb:32Mb-os memóriát)és a előhívó jelét.
Akárki tud valamit ami segíthet az ne maradjon csönben és mindenki mondhat akármilyen véleményt, várom
(*Ez ilyen amatőr knight rider v. dexter laboratóriuma*)
(#) ichr válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 1 /
 
400~ ft-ért 32 mb? hol?
(#) olibali válasza ichr hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
mindjárt utánanézek v.mi mogyoró.izé
(#) ichr válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
jah apro.hogyoro.hu? igen ismerem. igy már értem ott téleg vannak jo cuccok olcson
(#) olibali válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
http://www.mogyoro.hu/
itt jobboldalt a PC cuccoknál memória és miegymás
(#) sirály12 válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Én egy isd hangtárolóval oldanám meg a helyedben.
link1
(#) olibali válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Jo ez a link de ez nekem kínai. ha esetleg kis magyarázatot is fűznél hozzá vagy akárki felvilágosítana eziránt.
(#) olibali válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ez szerintetek kielégíti a fentebb írt feltételeket?Mikor játssza le a hangot?Hogy működik?
A kapcsrajz a pdf végén van
(#) sirály12 válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ez az ic család egy analóg hangtároló cucc. Az a0-a7 lábakkal tudod megcsinálni azt, hogy több dolgot is velveszel, és ezeket bármikor visszajátssza neked (mint egy címzés). Különböző kapacitású tagjai vannak, a pár másodpercestől a több perces pétdányokig.

Az oldalon amit linkeltem a második kapcsolás szerintem neked tökéletes, csak az a0-a7 lábakat kell vezérelned.

Ettől egyszerűbbet szerintem nem találsz.
(#) olibali válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Hogy vesz fel?Mikrofonnal vagy Gépről is át lehet húzni a jeleket?
Ha nem gong felraknád ide a képét és a kapcsolását mert a linken eléggé sok ilyen van és nem tudom, hogy pontosan melyikről beszélsz.
Köszi
(#) sirály12 válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Ez amit itt látsz, az mikrofonal vesz fel, de gépről is meg lehet oldani.
kép1
(#) Gory válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
Hi!
A Chipcad-nél lehet kapni Winbond gyártmányú ISD hangtároló chipet. Én az ISD2560-ast próbáltam ki. Egy medvét csináltam a barátnőmnek, ami az én hangomon mindenféle dolgokat mond. Bár én egy teljesen egyszerű verziót csináltam meg, de egy mikrokontrollerrel vezérelve mindenfélére tudod használni. Igaz ez nem lesz mp3 minőségű, csak telefonhang (8Khz). Az adatlapjában minden benne van ami kell.
(#) vicsys válasza olibali hozzászólására (») Jún 25, 2006 /
 
eheheheh...
Itt van egy 1 bites digitalizáló PIC-el ha valakinek ez kell:
[link=http://www.romanblack.com/picsound.htm]http://www.romanblack.com/picsound.htm[/link]
mostmár csak egy PIC-es öngyújtót kéne kifejleszteni....
(#) olibali válasza sirály12 hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Az jo:yes: :yes:
gondolom ha gépről szeretném rárakni akkor a gép outputját rakom a mikrofon helyére?
És a gombokat (play) hogyan tudom kicserélni, hogy különböző hangmintára záródjanak és lejátszák a nekem megfelelőt?
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Juj! Ez nagyyon agyament!
(#) Topi válasza olibali hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Téma címét javítottam olyanra, amiről a téma szól!!
(#) olibali válasza Topi hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
miért szól ez szintetizátorokról?
(#) olibali válasza olibali hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
én egy olyan "gépezetet" szeretnék készíteni ami mondjuk a hello-ra jó napot-tal válaszol
(#) nyulbul válasza olibali hozzászólására (») Jún 26, 2006 /
 
Ebből a jónapotrésze megvan az ISD-vel.
Már csak a hello részét kell kitalálni.:yes:
(#) Topi válasza olibali hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Azért, mert amit te akarsz csinálni azt beszéd-szintetizátornak hívják...
Maga a szintetizátor nem csak az amit te a szintetizátorként ismersz... Orgona, fuvola stb hangok kiadása...
(#) Gory válasza nyulbul hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
A hello rész az bonyolultabb lesz szerintem. Nem tudom a mobiltelókban hogyan oldják meg. Biztos van rá valami célchip, nemhiszem hogy szoftverből megy. De az is csak úgy működik hogy a te előre eltárolt hangmintádra működik, ha hasonlóan mondod neki legközelebb. Talán valahogy úgy működik, hogy mintavételezi a hangot amit a telefonon lévő gomb megnyomása után vesz (ez fontos hogy nem figyel csak miután megnyomtad a gombot és akkor is rövid ideig) És ezt hasonlítja össze az elároltakkal valamilyen módon.

Ha különféle emberek hello-ját akarod felismerni, szerintem PC-n kell egy neurális hálózattal megoldani. Azzal szerintem nagyon jó eredményt tudnál elérni, másrészt különböző nem tökéletesen kimondott helló-t is nagy valószinűséggel felismerne.
(#) G-Lex válasza Gory hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Ezt úgy szokták, hogy Fourier transzformálják a hangot és azt hasonlítják össze...
(#) nyulbul válasza olibali hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
Ha bele gebedek sem találom meg, de azt tudom hogy ezt már egyszer tárgyaltuk itt valami "SztárTrekk"-kel kapcsolatban.
(#) fureszk válasza olibali hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
n olyat szeretnék, amire rátolok egy hangot, aztán ha lenyomo egy gombot, akkor lejátsza. azt kész. egy hangszórórt lehessen rákötni. ki tud adni ehhez egy kapcsolási rajzot? (csak 1 hangot kéne tudnia)
(#) Báddzsó válasza olibali hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
hi! szerintem keressetek rá gugliban: furby hack
Tudjátok mi az a furby nem? (kis szőrős beszélő, énekelő, gyerekeknek szánt "játék")
abban vannak ilyen cuccok, egy 8bites DAC-al van megoldva a hangja arra emléxem. Befele hoyg megy nem tudom, nagyon most nem néztem utána, de emléxem hogy van egy oldal amiben át van alakítva elég rendesen... minden leírva részletesen (angol)
(#) Báddzsó válasza fureszk hozzászólására (») Jún 28, 2006 /
 
ehhez másodpercenként ~8kByte-ra van szükséged, hogy elfogadható legyen a hang... kell egy eeprom pl 24LC64 (8 secre elég, ~240Ft) +egy pic, egy DAC vagy 8 ellenállásból álló ellenállás háló vagy minek hívják. lm386 és kész..
(#) MaSTeRFoXX válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Vagy veszel egy Atmel gyártmányú DataFlash memóriát. Ez kapható akát 64mBit esben is. Egyszer ilyet akartam használni, egy zenelejátszós ébresztőórához, kb 1-2percet tudott volna a 16Mbi-tessel. (AT45DB161B).

De a legegyszerűbb az ISD1416-os IC-vel és társaival
(#) fureszk válasza Báddzsó hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
2mp-s dolgot akarok lejátszani, történetesen kitt és majd később karr hangját. (karr a rossz kitt) karrnsk dárgák a ledei
(#) Topi válasza fureszk hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
Használj ISD Chipeket. Erre találták fel. Hangfelvevő IC. pár alkatrész és kész.
Egy ISD1416-ossal 16mp-es 8KHz-es hagot tudsz tárolni, eepromja van, szal nem felejt, és gombnyomásra lejátsza...
És van ilyen Chip a ChipCAD-nél kb 5-600Ft-ért is...
(#) Báddzsó válasza Topi hozzászólására (») Jún 29, 2006 /
 
ha picet mindenképp rak bele akkor költségtakaréskosabb egy +eeprommal, meg érdekesebb is. sztem.. egy hang ic-ből mindenki tud hangot kiszedni, de egy eepromból egy piccel az már élvezetesebb.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem