Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Wand Clock
 
Témaindító: zoly15, idő: Okt 29, 2008
Lapozás: OK   6 / 67
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Mex!
Hát nem is tudom. A rugólemezt, a rezononciája miatt volt könnyű berezgetni. Ott igen kis energiával indult el a rezgés, de csakis a saját frekvenciáján. Néztem azok harmonikusain is, ott már csak kevésbé tudtam berezgetni, jókora többlet energiával.
Itt nincs semmi, ami tárolna némi mozgási energiát, a belengéshez hiába van vátozó mágneses tér, vagy ehez az alkalmazott mágnes már túl kicsi lenne?
Kösz az eddigi magasszintű, nagyon komoly hozzáértő segítségedet.
Ezért még folytatom a további elgondolások szerint a kisérleteket.
Azt nem lehet, hogy a programban is be lehetne valahogy ezt a nem lineáris hibát építeni, vegye figyelemebe kiíráskor? Akkor maradhatna az eddigi felépítmény. De hát senki nem akar vele foglalkozni.
Szia
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Anélkül,hogy értenék a pic progizáshoz,úgy gondolom,nem kezdőknek való feladat ezt a nonlinearitást beépiteni a programba.
Talán majd vicsys hozzászól.
A további elgondolásaid publikusak?
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Hozzászólok.
Még azt is ki lehetne próbálni, hogy egy opto a tuloldalon is indítaná.
A megoldást abban látom, hogy a híd visszafelé is rántson, ne csak 1 irányban.
(#) bbatka válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Én láttok fantáziát az ingás elképzelésedbe. Én úgy képzelem hogy a kart a súlypontja felett kicsivel kellene csapágyazni, így csekély erővel ki lehetne mozdítani. A mozgását a mágneses mező mozgása határozná meg. Te is így gondolod.
A LED-ekre az áramot kommutátorral vinném át.
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Sziasztok Vicsys és Mex!
A hid minkét írányban dolgozik a beállított frekin!
Leszögezném, hogy még az elején, oda is raktam kaput, de csak atz értem el, hogy a tükörképét is láttam a karaktereknek.
Vagy nem erre gondoltál?
- Kipróbáltam a motoros meghajtást is, ha már úgyis fel lett tengelyezve,. Na ez aztán tényleg zajos szerkezet lenne, nem is igen lesz belőle további kisérlet.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Erre.
(#) pittyu válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Elnézést A pic látta a két optokaput, vagy a mágnesteret vezérlő elektronika.?
(#) janocsi válasza pittyu hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Szia Pittyu!
A PIC látta az optókat, de csak a LED-ektöl jobbra volt jó az elhelyezése. Nálam a hid nem optóval, hanem négyszög-generátorral van hajtva.
Szia.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
...és ha eltérő kitöltési tényezővel nyitogatnád a hidat?
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Ha nincs rugólemez akkor kipróbálnám az optós vezérlést,a picnek külön opto lenne,illetve az egyik jelét kétirányba is lehetne küldeni. Bár talán egészségesebb lenne a teljes különválasztás,valószinű,hogy az irányváltás kezdeményezése előbb kell,hogy történjen.
(#) pittyu válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Erre gondoltam én is.OFF Más téma:Ma a cégtől vittünk a HÉH be kartonpapirt, (guberálni , megvenni semmit nem lehet ) és látok 10 köbméternyi elektronikai alkatrészt , komplett gépeket az ember szive megszakad mert tuja hogy az egész be lessz olvasztva. (de azért sikerült ellopnom-- megmentenem egy kis darabot.)( két prima léptetőmotor komlett vezérléssel 9 DB réskapu!!!!ON
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Eszembe jutott még valami,már régóta motoszkál a fejembe:A rugólemezes próbák alatt megforditottad-e a tekercskivezetéseket,ha igen mit tapasztaltál?
Tulajdonképp a rugólemez linearizál is,ha a tekercsek jól vannak kötve. Tételezzük fel,hogy jobbfelé tart a kar,mert a mágnesek húzzák a véghelyzet felé. Eközben a lemez már fékezi,minél jobban elhajlik annál inkább,és igy tudja kompenzálni a tekercsvégeken jelentkező erősebb vonzást. Ez idáig rendbe is volna.
Most kellene a hidat az opto segitségével vezérelni,úgy mi sül ki belőle.
(#) mex válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Tulajdonképp arra akartam kilyukadni, hogy az irányváltást nem a véghelyzetnél kellene inditani hanem előbb,úgyis lesz túllendülés,és a rugólemez is beleszól.
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Pont ezt magyarázom!
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Az eltérő kitöltési tényezőre érted?
(#) vicsys válasza mex hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Is. Meg:
Bővebben: Link
(#) mex válasza vicsys hozzászólására (») Nov 12, 2008 /
 
Világos. Ezt az optos vezérlést ki kell próbálni,nem a szabadonfutó astabilra hagyni a dolgokat,bár ott is a rugólemez rezonanciája volt a mérvadó (a visszacsatolás meg janocsi).
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Azt mondjátok optós vezérlés legyen mindkét végén, és azza legyen a hid kapcsolgatva? Közelitünk az eredeti "gyári" óra működéséhez. Itt ugyanis már be kell lengetni a kart, hogy elérje az egyik végpontot, és beálljon a rezgés. (Olyan gyenge a mágneses erőtér rezononcia nélkül, hogy nemigen idul el a rezgés magától).
- Erre gondoltok?
Ha igy van délután átalakitom ilyenre is.
(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Igen, de nem konkrétan az indulásról van szó, hanem arról, hogy a 2 végpontnál induljon a híd vezérlése.
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Olvass egy kicsit vissza.Az optokat állithatóra kellene késziteni,mert nem biztos,hogy a végállásnál kell kapcsolniuk (persze ez csak az én véleményem).
(#) janocsi válasza vicsys hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Vicsys!
Van egy kis félreértés ebben, amit most szeretnék tisztázni:
Úgy értem hogy a hid áram alat legyen végig, amig el nem érjük a másik végállást, majd itt forduljon meg ellentétesre? Ezt igen nehéz lenne megoldani, mert a tekercs közepétöl már más írányú a mágneses tér, ami ekkor már taszitja a kart visszafelé.

(#) vicsys válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szerintem, jelenleg az a gond, hogy a vissza indulásnál nincs időzítve és a rugólemez lendíti vissza. Azt kellene megoldani, hogy a 2 szélső állapotban lévő optók vezérlik a hidat.
valahogy így:
jobboldal végpont elér->ekkor tekercs ÉD
baloldalvégpont elér->ekkor tekercs DÉ
Magyarán húzza a mágnest mindkét végállás elérésekor. Így stabilan fut, rugótól függetlenül.
Abban nem vagyok biztos, hogy tartani kell a tekercset. Ezért írtam, hogy változó szélességű impulzusok kellenének. Talán sinusjel lenne a legjobb...?
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Mex!
Úgy oldom meg egyelőre, hogy a végállásoknál kapcsoljanak az optók a tekercsre ellentétes áramírányt, de csak időzitve kapnának impulzust ilyenkor, ami éppen elég a lengés fentartásához.
Ha ez jó lenne, akkor talán közelitünk a megoldáshoz.

.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Van itt néhány újjabb fotó a 6 digites és a 4 digites kijelzésről, még mechanikus kapcsolóval működve.
Az a baj, hogy mechanikusan másképpen írja ki, mint optókapuval. A mech. az jobbra "gyűri" a karaktereket, az optó pedig baloldalon tömöriti öket. Jó lenne valami kompromisszumot találni... Ennek oka az optó működése miatt lehet, most keresek olyan kapcsolást, ami a PIC 6. lábát GND-re teszi teljesen, majd "H" szintre engedi fel.
A mostaninak is jól kellene dolgozni, hiszen egy tranzisztort vezérlek, ami "L"-re kapcsolja a 6. lábat, de most jöttem rá: ez sebességfüggően működik.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Mex!
Megpróbáltam optokapukat berakni, de ithol csak reflexiós tipus volt egyforma, vagy nagyon szűk réssel találtam még kapukat. Ezeket nem jól tudom alakalmazni ide, mert sokkal nagyobb rés kell, mint 2mm! (5-6mm-es lenne jó, amit a PIC-hez is tettem.)
Reflexiós meg olyan bizonytalanul kapcsolgat, hogy inkább elmenten rendelni "rendes" kaput, ami a hét végére talán meg is jön.
Szóval, egyelőre várni kell a továbbépítéssel.
Egy kis elmélkedés az eddigi tapasztalatokról...
Azt vettem még észre, ami teljesülne is, hogy hosszabb karral sokkal tökéletesebb lehet mint a mostani méret. Nem véletlenül van rugólemezestöl vagy 200mm az eredetiben a teljes hossz. Itt sokkal nagyobb a hasznos körív, amire jól elférnek a karakterek.
Ha megnézed a fenti fotók 6 digites képeit, látod, hogy főként, a két szélén gyűrődnek a karakterek, a végállások közelében, ahol a lassulás már számottevő. Ha most hosszabb lenne a kar, és a freki is megfelelő, akkor talán kiférne a nagyobb köríven a teljes 6 digit torzulás nélkül. ( A középrészen még kövérek a karakterek.)
Mindenképpen legalább ilyen hosszal kel újraépiteni.
Hali.
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Az igaz,hogy nagyobb a körivhossz,de ugyanannyi idő alatt teszi meg,tehát a kijelzésből is ugyanúgy fog jutni a két szélére is.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Mex!
Hosszabb karral lényegesen hosszabb idő alatt tudja megtenni ugyanazt az utat szerintem.
Szia.
(#) janocsi válasza mex hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Szia Mex!
Van valami jó elképzelésed arról , miért nem egyformán kapcsol időben a mechanikus az optóval szemben? Azt szeretném, ha ugyanúgy kapcsolna mindkettő, nem lenne különbség, vagy valamilyen plusz kapcsolással formázni, ne legyen ekkora az eltérés.
(#) titi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
Hali!
Szerintem is Mex-nek van igaza.
Szerintem két megoldás van.
1. A kar kilengését kell növelni.
2. A programot kell módosítani.
Az első talán a jobb megoldás, csak kérdés mennyit bír a "rugólemez".
(#) mex válasza janocsi hozzászólására (») Nov 13, 2008 /
 
A mechanikus prellmentesitve van? ha igen hogyan?
Ha csak egyszerűen kondival akkor az beleszól,lassitja.
Következő: »»   6 / 67
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem