Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   324 / 1674
(#) tod válasza bbalazs_ hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
A "tükör" mögött van a kamera, így amikor pl a híradósnak fel kell olvasnia egy szöveget a súgógépről, csak olvassa, és közben rögtön belenéz a kamerába. A kamerában pedig ugye nem látszik a vetített szöveg, se az üveglap.
(#) Zoli_bácsi válasza tod hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Tökéletes válasz.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Ez a kapcsolás az. Bővebben: Link

Doncso: Szerintem nagyon félre értettél valamit a képekkel kapcsolatban... Azt meglátnád nem írnál ilyeneket. Az egy kábeldzsungel belülről. Jó kívülről még egész jól néz ki, de belül... különben is arról nem is készítettem képet. Tudod mit a külsejéről rakok majd fel képet.
De most akkor kupi van az asztalomon, hogy nem is látszik. Majd ha kiszabadítom akkor lefényképezem.
(#) Dancsi hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
Hellotok!
Ígértem, hogy lefényképezem a 32ledes kijelzőmet.
Nem sikerültek a legjobban, de azért látszik.
(#) Doncso válasza hapro hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Rendben, kiváncsian várom.
(#) Abukodonozo válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Nekem tetszik! A doboz jó ötlet, ilyen préselt faanyagot hol lehet szerezni?

(#) Doncso válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Tetszik, de egyébként mit jelez ki? Egy képet üzem közben ?
(#) Dancsi hozzászólása Nov 16, 2008 /
 
A dobozra külön büszke vagyok, az eredeti kézzel készült! Furnér lemezből van! Régebben itthon voltak nagy faládák, azoknak az oldala volt ebből.
Szöveget próbálok vele kiírni, de winamphoz is szoktam használni, spektrum analizernek:Video
Még pár kép, és videó: (a DSCF0881-re nem vagyok büszke )
(#) bbalazs_ válasza tod hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Es tenyleg annyira latszik 6m-rol az a kb 20 centi?
(#) zenetom válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Hú ez nagyon klassz. Én is gondolkodtam már egy ilyenen.
Gondolom multiplexbe van, LPT control bitekkel, vagy külső áramkörrel váltogatod a 8 LED-et (gondolom 4*8-as részekbe van..)?
(#) Dancsi válasza zenetom hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Kössz!
Igen multiplexelve van, LPT control bitekkel.
A program egybe veszi a ledeket (1-32), de amúgy igen, 4x8-as részek vannak.
(#) Action2K válasza Dancsi hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szupi lett!

Nekem egyből nosztalgiás érzetet hozott a doboza!

A csatolt képeken lévő stereo vonalerősítőt kb. 20-25 éve építettem és... pont ilyen anyagból.

A belsején jól látszik az akkori technológiám
(#) kaqkk válasza Action2K hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Hát igen . Akkoriban sok kapart nyákot csináltunk !
(#) lapose válasza Action2K hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia!

Tetszik az a zöld ellenállás, rég nem láttam olyat!
(#) JZoli válasza lapose hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Hát valóban ezek az NRK-5-ös ellenállások teljesen kimenterk a közhasználatból.Bár azért nem is csoda.
(#) Action2K válasza lapose hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Kifordítottam a panelt, hogy "nosztalgiázzatok".

Akkoriban leginkább az elromlott, lomtalanított TV-kből, rádiókból "vásároltunk"!

Ja a lelke egy uA747PC.

P1010004.JPG
    
(#) Zoli_bácsi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Komolyan mondom, nagyon sok szép emlék jutott eszembe a képeket nézve. Felidéztem azt az időszakot, mikor beleszagoltam a gyantás ón füstjébe. Köszönöm, hogy megnézhettem a nosztalgia érzetet nyújtó képet!

Üdv
(#) lapose válasza JZoli hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Szia!

Tudom, anno én is ilyenekkel kezdtem, de nem is emlékszem mikor láttam ilyeneket utoljára!
Még a régi teljesen csöves TV-k idejében használtál őket. Utána jött a kisebb sárgaszínű, majd a szürke, de annak már nem tekercselt kivezetése volt!
(#) Doncso hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Sziasztok, épülget lassan ez az átkozott Spafi táp, hogy az ördög vinné el, áh, hogy belefogtam az egészbe, na de mind egy, építés közben rájöttem, hogy nem is a panelokat nehéz kulturáltan megépíteni, hanem a dobozolást illetve a tervezés is a nehezebb részek közé tartozik, hiába a sok nyák és előlaptervező progi, egy dolgot semmi nem pótol, a rutint!
Ezért elismerésem a szépen dobozoló embereknek, nekem sajnos egy két dolog félrecsúszott az előlapon, de hát istenem, ez már jobb nem lesz, majd a következő, de az nem Spafi táp lesz . Bár egy két dolog még mindig hátra van, potigomb és az oldalburkolat, de a lényeg már nagyjából kész. Csak ne kövezzetek meg
Na de beszéljenek a képek.
(#) Doncso válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
És még kettő kép...
(#) Remci válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Nekem tetszik.(már nekem is kéne csinálnom egy komolyabb tápot ) Csak az az 500 voltos kijelzés megtévesztő kicsit. De azért pöpec
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Nincs ezzel semmi gond! Szép lett! :kalap:
Bár a ragacsos trutyit Te is elfelejthetnéd már!
(#) Doncso válasza Remci hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Jah, igen még a tizedes vessző is hátra van, csak az a baj hogy a kijelzőket már beragasztottam az előlapba és elfelejtettem a tipusát igy nem tudom melyik láb a tizedespötty, de majd megoldom........egyszer.........ha lesz kedvem.............vagy sose . Nem, egyszer tényleg megcsinálom mert ez igy idétlen. De köszi..
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Pedig jó cucc az ha nincs kéznél más ami ragad.
Köszi.
(#) válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Szia!

Figy, azok ugye ott nem BD249-esek a tápodban? Tudom hogy az van a kapcsrajzon is, mindössze csak azért kérdezem, mert ami ilyen tokozású, az jó eséllyel hamisítvány... (feltéve, hogy most szerezted be 1-2 éven belül).

Egyébként nagyon szép lesz, igazán profi munka! Látszik hogy nem csaptad össze a dolgot.
Remélem egyszer az enyém is bemutatható állapotba kerül majd...
(#) Doncso válasza hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
De igen azok 249-ek, nemrég rendeltem a bal oldaliba újakat a HQ-ból, csak nem hamisak már, 3,5A ig elnyomtam a terhelést, gond nélkül bírták, remélem nem pukkannak el ismét, kíváncsi leszek a tiédre is nagyon.


Idézet:
„Egyébként nagyon szép lesz, igazán profi munka! Látszik hogy nem csaptad össze a dolgot.”


Hát nagyjából fél éve épül, de már a végére kínok kínjával lettem meg így, mert nem akart összeállni.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Nem kell, hogy ragadjon. Jó oda az M3-as és lemezcsavar. Az még bontható is!
Csatolok 1 példát pl a potikra, kapcsolókra. A belső tartólemez maradék nyákcsíkból készült. Nincs az előlapon csavar és bármikor szétszedhető...

pl.JPG
    
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Ez nem is rossz ötlet, sőt. Ilyet még nem láttam de nem rossz, ezt elteszem a tudásfámra, köszi!!
(#) válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Idézet:
„csak nem hamisak”


Úgy legyen

Idézet:
„kíváncsi leszek a tiédre is nagyon.”


Egy darabig még lehetsz is () , mert így suli mellett nem nagyon van rá időm - ezen kívül van pár másik projektem is. De igyekszem vele.
(#) Csibi válasza Doncso hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Doncso, ez szerintem nagyon ott van!
Az, hogy itt ott akad egy kis trutyi, az nem gond, mig belül marad .
A kábelezéssel sincs semmi gond, addig mig valaki fel nem találja a nagy teljesitményü wireless tápot, majd akkor, talán megszólhatnak érte.
Csak gratulálni tudok neked, szerintem megérte a fáradtságot.
Következő: »»   324 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem