Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED impulzus üzemmódban
 
Témaindító: Assy, idő: Máj 9, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Assy hozzászólása Máj 9, 2005 /
 
Hi All!
Az adott témáról éredkelne bővebb infó,mert a neten semmi nincs.Legalábbis nem találtam.Kivéve ezt : http://www.elektro-net.hu/cikkek/c_muszer/smdled.htm
HA esetleg van valaki valaki épitett már ilyet, vagy meg van neki a Rádiótechnikában lehozoztt cikk ebben a témában és megosztaná velem azt nagyon megköszönném.
De várom az építő jellegü 5leteket is!
(#) Topi hozzászólása Máj 9, 2005 /
 
Szia.

Először is. Az ilyesmi tanulgatásnak érdeklődésnek a társalgóban a helye. A második, meg az oldalnak van egy linktára amit érdemes azért nézegetni...

[link]http://www.hobbielektronika.hu/linktar/?ss=pwm[/link]
(#) Assy válasza Topi hozzászólására (») Máj 11, 2005 /
 
Szia.Néztem az oldalt de mivel nem sokat beszélek angolul ezért kissé problémás az általad emlitett link nézegetése.
Alapvetően érdemi információt nem sikerült találnom a vezérlésről.Irják hogy van meg szép de rajz nincs róla.Luxeon ledekről beszélnek lépten nyomon ami itt nálunk állati drága mulatság tekintve hogy 3500 ft körül kezdődik az áruk.Normál ledről szó sem esik-
Elnézést amiért rossz helyen indítottam a témát...Bár ha az enyém rossz helyen van akkor akad még 1-2 ami szintén nem a megfelelő helyen van.
Ha úgy gondolod töröld a témát vagy ha megoldható tedd át légyszi a társalgóba.
Köszi.
(#) Topi válasza Assy hozzászólására (») Máj 11, 2005 /
 
Nincs gond, csak szóltam. Azért nem teszem át... engem nem zavar...
(#) laca99 hozzászólása Júl 2, 2006 /
 
Hello Mki.

Nem tudna vki segíteni abban hogy lehet megépíteni egy olyan kapcsolást amiben egy LED

0,000000004 s = 4*10ˇ-9 másodpercig villan fel?

Mindenféle megoldáa érdekel.
(#) Norberto válasza laca99 hozzászólására (») Júl 2, 2006 /
 
Akármekkora áramot hajtasz át ezen a LED-en (lehet akár 10 GigaAmper is), ilyen kevés idő alatt nem fog felvillanni. (Még ha full sötétben nézed, akkor sem...)
(#) TyeDa hozzászólása Aug 19, 2007 /
 
Sziasztok!
Tegyük fel, egy ledet 20mA-rel működtetünk, egy bizonyos fényerőn világít, de ez nem elég.
El lehet érni nagyobb fényerőt "impulzusüzemmódban" nagyobb feszültségimpulzusokkal a led károsodása nélkül? Én egy 555 ic-re gondoltam, de nem ismerem a használatát.
Tudtok ajánlani valamilyen kapcsolást?
Esetleg magyar ismertetőt 555-ről?
Köszi.
(#) PCB válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 19, 2007 /
 
Szia !

1KHz -es meghajtás talán jó lesz.

Igy nagyobb áramot is engedhetsz.

Üdv!

1KHz_inp.gif
    
(#) Pafi válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Nem, impulzusban hajtva csak kisebb (átlag) fényerő érhető el.
(#) Attila86 hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Igen, az impulzusüzemnek akkor van értelme ha stroboszkópszerűen szeretnéd a ledet használni.
(#) TyeDa válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Igen, kerékpárvilágításnak, ill. figyelemfelkeltésre szeretném használni.
A felvillanás fényerejére gondoltam, lehet nagyobb, mint folyamatos világításnál?

PCB: A kapcsolás értékeit te számoltad ki, egy programmal? Ha igen, melyik az?
(#) PCB válasza TyeDa hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Szia !

Lehet.

2 - 5Hz körűl villogtasd.

Program: Ss555

Üdv!
(#) duke hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Tudnátok segíteni ennek a led meghajtó ic-nek az értelmezésében ? Egy áramköben ez vezérli a ledek áramat. Megprobáltam megvátoztatni ledek fényerejét, de nem sikerült, pedig látszolag nagyon egyszerű, egyetlen ellenállást Rs kell változtatni hozzá. Hiába csökkentettem, nem változott semmi. Mit nem értek ?
(#) kaqkk válasza duke hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Nem az ellenállást kell csökkenteni , a ctrl bemeneten PVM módban vezérelhető a vezérlőjel kitöltési tényezőjének változtatásával .
(#) duke válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Persze látom a PWM vezérlést, de nem úgy van, hogy az Rs -el beállítom a lehetséges maximum áramot, a PWM meg, a kitöltési aránnyal szabályozza nulla és maximum között ? Én igy értelmezem a müködést. Tehát mégha a kitöltés nem is változik, az alap áram növekedése miatt a fénynek erösödni kéne szerintem.
(#) kaqkk válasza duke hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Szerintem a 13 ohm nál kisebbet nem szabad tenni mert megölöd az ic-t, max nagyobbat akkor talán csökken a vezéreletlen fényerő.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018
(#) uniman válasza duke hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
De, úgy van! Az adatlapban is szerepel: Ha a 13 ohm-t 6,5-re csökkented, máris lecsökken a LED-ek árama 19 mA-ről 18.6-ra ... (A LED-ek darabszám változását nem számítva.)
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018

datasheet.jpg
    
(#) duke válasza uniman hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
A beidézett ábra alapján gyanus, hogy azért nem sikerült emelnem az áramot, mert az adott paraméterek mellett már most is határon müködik az ic. 2.5 volt a bemenő, 8 ledet hajt meg, 15 ohm az ellenállas, valoszínű ezen a tápfeszültségen nem tud többet az ic, ezért hiába csökkentettem 12 ohm-ra meg 10 ohm-ra az Rs-t. Valoszínű a bemenő feszültséget kéne növelni, ami kicsit kétséges, miután az áramkör többi része is erről megy, de majd ovatosan probálkozok.
(#) StMiklos válasza duke hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Szevasz!

Nem lehet hogy belép az IC termikus (160C) korlátozása?
Az IC hasaalja hűtésnek le van forrasztva a panelre?

" Under normal operation conditions no PCB vias are required for the thermal pad.
However, the thermal PowerPAD™ must be soldered to the PCB "

Üdv: StMiklos
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2018
(#) duke válasza StMiklos hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Az se lett volna rossz ötlet, de nem az a gond. Közben egyértelműen kiderült, hogy a feszültség volt kevés. Sikerült pár tized volttal megemelni a feszülséget, és már ez is észrevehető fényerőség változást okozott, anélkül hogy az Rs ellenálás gyári értékén változtattam volna. Szoval gyárilag annyira határon, illetve fölötte megy, hogy az ellenállás csökkentése, még minimálisan sem tudja növelni az áramot.

Köszi mindenki segítségét, mert az hogy megerősítettétek, hogy jól értettem az ic müködését, segített kitalálni miért nem müködött.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem