Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezeték nélküli csengő más célra
 
Témaindító: mspike, idő: Szept 11, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 14
(#) denes44 válasza kobold hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
De ha meg 2 ceruzaelemről megy nem az LM317-ről akkor meg tökéletes. Nem értem. Mindenesetre holnap megpróbálom ezt a kondis módszert.
(#) kobold válasza denes44 hozzászólására (») Nov 25, 2007 /
 
Megcsinálhatnád még azt is, hogy az LM317 kimenete és adjust lába közé nem 68, hanem 240 Ohm-os ellenállást teszel. Az adatlapot nézegetem, eszerint instabil tud lenni, ha bizonyos terhelő értékek nem stimmelnek. Lenghet a kimenete, nem tudom lepróbálni, mert oszcim nincs, mindenesetre mindegyik alkalmazási ábrán, amelyik ilyen jellegű, 240-es van. Alá 330 Ohm kell a 3 V-hoz.
Egyéb ötletem már nem nagyon van
(#) Lpeti hozzászólása Feb 16, 2008 /
 
Sziasztok.
Nekem olyan problémám lenne, hogy a rádiós csenő nem elég hatótávolságú(200m-es).
Ezt valahogy nem lehetne úgy megoldani, hogy veszek még egy ugyanilyen csengőt, és amikor az egyik hangszórója megszólal az meghúz egy relét, vagy más módon zár egy áramkört, ami egy másik rádiós csengőt üzemeltet. Így megduplázva annak hatótávolságát.(ezt persze pár volton, elemmel szeretném megoldani. Max. 9V)
Esetleg erősítőt ilyesmihez tud valaki?
(#) Skyline hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy olyan csengőt amit központizárként is szeretnék használni,ezt ugy képzeltem el h ha sima csengő üzemmódban használom akkor semmi extra
De ha pl egy morse kódot csengetek le rajta akkor egy érzékelö ezt érzékeli és kinyitja az ajtót(központizárat)
Ebben kérném a segítségeteket h ezt hogyan lehetne megoldani.
Én mikrokontrolleres megoldásra gondoltam csak nem tudom h a kontroller képes-e felismerni egy kódsorozatot.
Elöre is köszönök minden ötletet és javaslatot!
Üdv:Sky
(#) kobold válasza Skyline hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Az miért jó, ha a csengő képes nyitni/zárni a kocsit? Felcsengetsz a lakásba, hogy beszállhass...?
(#) Skyline válasza kobold hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 

neem a lakás ajtaját akarom igy vezérelni
(#) Skyline válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Igaz h a boltban olcsóbban megkapom de ha én csinálom akkor egyedi és már hobbyból is megépíteném
Hogy a szomszédos sztoryt elkerüljem nem vezetéknélküli csengőt alkalmaznék!
Szerintetek hogy lehetne ezt megoldani?
Mikrokontroller alkalmas lenne erre?
(#) hezso válasza Skyline hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
igen...

kicsit át kéne alakítani a kaputelefont is hozzá, h amíg tartod az elöirt kódot addig ne csengessen, és ha végigcsinálod akkor nyisson. ha nem csinálod végig vagy csak megnyomod akkor meg csengessen. nem nehéz, de szívni fogsz vele mert rosszul nyomkodod, csenget és aki otthon van ezt hosszutávon nem fogja tolerálni ha érted mire gondolok....

csakhogy megelözzem, bármilyen kontroller jó ha tudsz programozni. sok sikert...
(#) kobold válasza Skyline hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Végül is, minden megoldható...
Kell egy nyomógomb, amit pergésmentesítesz. Meg kell különböztetned a csengetést a vezérléstől; ez hasonló, mint PC esetében a klikk, dupla klikk. Kötsz a gombra egy flip-flopot (órajel), kimenetét egy következőre (léptetőregiszterként), illetve a gombról triggerelsz egy monostabil időzítőt is. Ha egyszer vagy sokáig nyomod a gombot, úgy jár le az időzítés, hogy csak az első flip-flop kimenete aktív, vagyis csengettél. Ha többször nyomsz gombot, az időzítés végére a második flip-flop kimenete is aktív lesz, vagyis vezérelsz. Az aktuális állapotokat a monostabil jelére újabb regiszterekbe mented, törlöd a bemeneti kapukat, majd addig logikázhatsz utána, míg vagy a csengő szól, vagy a központi motorja.
A kocsit már mindenképp vezeték nélkül kell vezérelned (hülyén is nézne ki: garázsba be, banándugók becsatlakoznak...), ez lehet akár infra, akár rádiós, az egyszerűség kedvéért az előbbit javasolnám, az átvitel kódolását / dekódolását pedig pl. MC145026, MC145028 IC-k segítségével, egy árva kontroller nélkül.
(#) Skyline hozzászólása Júl 26, 2008 /
 
A bejárati ajtó elött van egy elötér igy senki nem figyel ki,de a csngetést tényleg meg kéne oldani h mikor pötyögöm be a kódot ne csengessen!
ha lehetne ezt ugy oldanám meg h a csangö egyszeri lenyomása után 3-5 másodpercig ha ismételten lenyomom a gombot nem a csangő szól hanem a kódot irom be vele.
Tehát a mikrokontrollerre kell irnom egy olyan programot h egy bizonyos bemenetét figyelje és ha a programban levő kód megegyezik a bemeneten megjelenő kóddal egy kimenetet aktivál?
(#) Skyline válasza kobold hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Tehát ha jól értem logikai kapukkal is meg lehet oldani a dolgot?
(#) kobold válasza Skyline hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Talán. De először el kell dönteni, hány gombnyomásra mit reagál, milyen időzítésekkel stb. Egy bizonyos szint felett már érdemesebb kontrollert rakni, főleg, ha kódsort akarsz neki küldeni.
Mellesleg, ha úgyis rejtett helyen van az a csngőgomb, nem volna egyszerűbb egy másik, apró (akár érintős) kapcsolót odarejteni, és kihagyni a témából a csengőt? Csak hogy ne legyél tagja az SZMMJ (Szívasd Magad Minél Jobban) Mozgalomnak...
(#) Skyline válasza kobold hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
igazad van,egy mikrokapcsolóval akár üzemmódváltást is lehetne csinálni a nyomógombnak
És hogyan külömbözteti meg a kontroller a hosszú és rövid jeleket?
(#) kobold válasza Skyline hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Méri az időt
Mivel kézzel nem fogsz azonos szélességű impulzusokat és szüneteket generálni, létre lehet hozni a programban hibasávokat. Ha lenyomod és fölengeded a gombot, megvizsgálja, hogy a lenyomott állapot időtartama benne van-e a rövid sávban; ha nincs, akkor nem rövid jel, és megvizsgálja, a hosszúra megadott intervallumnak megfelel-e. Ha annak sem, akkor érvénytelen, és lehet kezdeni elölről.
Félrészegen már nem érdemes előtte állni, az biztos.
(#) Skyline válasza kobold hozzászólására (») Júl 26, 2008 /
 
Köszi a segítséget,kicsit jobban utánanézek ennek a mikrokontroller dolognak
Esetleg ha a kontroller több kimenetét használom még lehet bonyolítani a helyzetet
(#) Skyline válasza kobold hozzászólására (») Júl 27, 2008 /
 
Üdv!

Nem tudod h hol találok mikrokontrollerekről szóló könyveket vagy leírásokat amit le tudok tölteni és tudok belőle tanulni?
(#) Taki33 hozzászólása Okt 2, 2008 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy kültéri világításkapcsolót, amit egy vezetéknélküli csengő vezérel! A kapcsolás tökéletesen működik de egy olyan probléma jelentkezett, hogy ha a csengő vevő része az eredeti műanyag dobozba van akkor a hatótávolsága kb. 50-100m-er, ha kiveszem a dobozából a hatótávolsága drasztikusan lecsökken, úgy 4-5m-re! Próbáltam antennát tenni rá, a topicban leírtak szerint de a helyzet még rosszabb! Van még egy érdekessége, hogyha leteszem az asztallapra, vagy a padlóra a hatótávolsága újra megnő! Ez ügyben kérném a hozzáértők segítségét.

Vevo.JPG
    
(#) SASA11 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Adva vagyon egy marék /nem túl nagy durranású / kínai
vezeték nélküli csengő .Azon túl ,hogy csengetünk vele vajon még mire lehetne használni ezeket a kütyüket.
Távirányítás ? Hálózati világítás ki be kapcsolása messziről ?
Vagy bármi .Kinek mi a meglátása . Egy ezresért már profinak látszót is lehet kapni /Egyes piacokon /
(#) Novak válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Igen, fontos volt új témát nyitni ezért...
De egyszerűen felfogni nem bírom az ilyet... Ha valaki új témát akar nyitni, akkor miután beírta a téma címét, X másodpercet várni kell, és addig a kereső magától kidobja a hasonló témákat... Legalább akkor venné észre, hogy ezen kívül vagy 5 topik foglalkozik vezeték nélküli csengőkkel!!!
(#) SASA11 válasza Novak hozzászólására (») Okt 14, 2008 /
 
Bocs uraim de még új és mulya vagyok
na meg korom is régi ígérem odafigyelek ezentúl Remélem jól és jó helyen írom az elnézést

Még egyszer bocsi
(#) Berki Tibor válasza titi hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Szia
Néztem a fotót.
Nekem is van egy hasonló -ugyanaz a rendszer csak az elrendezés más. vezetéknélküli csengő,kapcsoló is ugyanolyan.Leszakadt a hangszórók vezetéke,kapcsoló + - betápjai és a tolókapcsoló is elromlott-Ezt összezártam, evvel mit kell csinálni.-
Megmutatnád a te képeden hogy hova tegyük a hangszorót,betáp.stb.Ha megoldható a segítséged.
előre is köszönöm.
Üdv Tibor
(#) edgar válasza Taki33 hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Az antennat nem szabad direkt kotni hanem egy 5-10 p kondin kersztul kell a vevohoz csatolni.
A rajzon lathatoan egy szuperregenerativ vevovel van felepitve a kapcsolas es eleg nagy frekvencian ami latszik a jobb felso sarokban lathato hurkon es a tekercsen.
A hurok lenyegeben az antenna is egyben.
Hirtelen nem tudom, hogy mi a csodaert nem mukodik amikor a dobozbol kiveszed.
Ilyen nagy frekvancian dolgozo rendszerek gyakran meg viccelik az embert.
A kapcsolas nagyjabol hasonlit az alabbira.
Lenyegeben egy nem kodolt adovevo rendszer mind a tied.
Ezeknek az a bajuk, hogy ha valaki pont a vevo frekvenciajan ad akkor bekapcsol a lampa.
Egy tipikus Kinai csengo kapcsolasi rajza:
Bővebben: Link
Egy masik Link:
Bővebben: Link

csengo_1.PNG
    
(#) titi válasza Berki Tibor hozzászólására (») Nov 29, 2008 /
 
Hali!
Ezek igazából nem az én képeim, hanem az egyik fórumtársé, és csak bejelöltem neki, amit kért.
Szóval a tápot megtudom mutatni, de a hangszóróban nem vagyok biztos.
Ha megnézed az alkatrész oldal felőli képet, ott látsz egy kettős tüskét, +,- jelzésekkel, oda megy a táp, érteelemszerűen.
Aztán van két másik, ezek "egyes" tüskék, na oda mennek a hangszóró vezetékei.
Na, biztos ami biztos, rajzoltam...
Üdv!

csengő 4.jpg
    
(#) Berki Tibor hozzászólása Dec 1, 2008 /
 
sziasztok
Nekem a titi alapjához hasonló csengőm van.
Mivel nem értek nagyon hozzá segítség kéne hogy hová kell a + - és a hangszóróvezeték és a kapcsoló kiesett azt hogy oldjam meg másképp? nem akarok kapcsolót bele.Ehhez kéne a segítség-berajzolná valaki hogy hová kell kötni?Segítségetek előre is köszönöm.Üdv.Zsuzsa
(#) Berki Tibor válasza titi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Kösz hogy felrajzoltad nekem, de az én alapomon másképp vannak egy kicsit .Azon be tudnád rajzolni?
Üdv Tibor
(#) titi válasza Berki Tibor hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Hali!
Szívesen berajzolom, de ezeken a képeken nem sok minden látszik...
Nem tudsz jobbat, nagyob felbontásút csinálni?
(#) Berki Tibor válasza titi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
szia
Próbálkozom.
És köszi
Üdv.
(#) titi válasza Berki Tibor hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Mivel készíted ezeket a képeket? Telefon? Hány megapixeles?
Valami olyasmi minőségű kép kellene, mint amit én raktam fel...
(#) Berki Tibor válasza titi hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Sajnos csak webkamerám van.
De a tiedhez hasonló,csak az elrendezésben van válatozás.
Sajna más lehetőségem nincs

(#) titi válasza Berki Tibor hozzászólására (») Dec 1, 2008 /
 
Na megpróbáltam lerajzolni, amit sikerült kihámoznom.
De mivel a képek nem túl jók, ezért pl. a + tápot oda jelöltem, ahol biztos az van, de a fóliát végigkövetve megkereshető a pontos helye.
A kapcsoló helyét, mármint ahová a külseje csatlakozott, szóval azt a négy lábat össze kell kötni.
(Ezt mind a két képen megjelöltem, hogy egyértelmű legyen.)
Viszont magát a kapcsolót nem tudom hogy kellene bekötni, illetve pontosabban mondva a képekből nem sikerült kihámoznom.
(Bár hasonló a felépítésük, de azért vannak különbségek...)
Üdv!
Következő: »»   5 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem