Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD-olvasóból lézer?
 
Témaindító: tillitomi, idő: Júl 31, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 143
(#) icah válasza icah hozzászólására (») Jan 12, 2009 /
 
vagy ragasztva van a csobe a dioda?
(#) icah hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
nahh kiderult megsincs ragasztva csak beleszoritva.
ma reggel sikerult osszeraknom a nagyobbik testvert is, kepek alabb. az also kepen a kulonbseg a 3mW HQ-s es az LG-bol operalt erosebb dioda kozott, a masodikon az egofoglalat, benne az elektronikaval es a diodaval, a harmadikon a lampatest.

osszehasonlito tavolsagproba ma este lesz.
(#) keurus hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
szasztok! nekem ez lesz a donor.. én is a tecskóban vettem 499 forintért. 3 db AAA elem van benne és a végén van a bekapcsolója. DY a márkája (gazdaságos)

melyik elektronikát tetted bele? Én azon agyaltam hogy a zöld lézer pointer meghajtó elektonika kb átalakítva tudja a 150-210 mA-t , és az elég kicsi is..
(#) icah válasza keurus hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
az elektronika az eredeti HQ-s, 120mA-rel nekem szepen vilagit a kovetkezot majd hajtom 200-ig lesz ami lesz...
(#) icah hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
megvolt a tavolsagteszt
SOKKAL erosebb az uj a masik 3mW-nal, ha nagyjabol a lampa iranyaba nezek latom a fenysugarat vegig de meg mindig 1km alatt van a hatotav, bar kisse mintha kodos lenne az ido, lehet ha kitisztul atviszi vegre az 1km-t...
(#) keurus válasza icah hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
de az fordított polaritású diódával szerelt..
(#) icah válasza keurus hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
hmmm. nem igazan. harom lab a kozepso folul, balra az elso a plusz masodik a minusz. ennyi. de ha van multimetered es aggodsz akkor kosd ra a diodat es nezd meg milyen polaritasnal lesz rajta feszultseg (asszem ugy 0,7v korul), na az a nyitoirany akkor biztosan fogod latni melyik laba melyik, multimeter negativ laban a katod pozitivon az anod. amugy a HQ modulban fekete minusz piros plusz.
(#) keurus válasza icah hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
na nekem ilyen a modul ami rajta volt. a 2. képen látszik h a középső lábra megy a +, ami a dvd lézeren a negativ.
Ezért kérdem mert ebben a modulban biztos h a lábkiosztás fordított.
(#) icah válasza keurus hozzászólására (») Jan 13, 2009 /
 
igazad van, valoban. az ARAMKORON: kozepsore megy a plusz lab, a masik oldalon en a baloldali agra kotottem a minusz labat. a harmadik labat nem kell bekotnod. a DIODAN: labkiosztas ha a harom labat nezed es a kozepso feljebb van akkor a baloldali a plusz a folso a minusz harmadik nem kell.
(#) icah hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
kepek a ma esti tesztrol, eloben jobb

jo hogy vegre latni a sugarat igy konnyebb tavoli celpontokat bemerni anelkul hogy esetleg barkit veszelyeztetnek kozben.
(#) pamesz hozzászólása Jan 14, 2009 /
 
Nekem is van egy videóm ha valakit érdekel. Mondjuk ez ködben volt.

Video051.mp4
    
(#) Collector válasza icah hozzászólására (») Jan 14, 2009 /
 
Szerinted ennek a 3 képnek van valami értelme?
(#) icah válasza Collector hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
szia, termeszetesen nincs. de pangott a topic es az osszhelyfoglalasuk 100k alatt van igy batorkodtam feltolteni oket cupla mea...
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
Bővebben: Link
Heló ez a lézermodul hány mA -al üzemel? régen ki volt írva, de megváltoztatták az adatlapját
(#) keurus hozzászólása Jan 15, 2009 /
 
sziasztok!
A dvd iroban rögtön a lézerdióda elött van egy lap ami ezt csinálja a sugárral. Mire szolgál ez? Tud valaki infót?

Kép013.jpg
    
(#) Collector válasza keurus hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Optikai rács.
(#) keurus válasza Collector hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
Köszönöm.
Tudom használni valamire?
(#) pamesz válasza keurus hozzászólására (») Jan 15, 2009 /
 
ÜDV! Az meg ugyan már milyen DVD író
Zöld lézer? Hát én nem tudom. Majd mond már el a márkáját légyszi. Ja az meg azért van hogy olyan a sugár mert optikai rács van előtte.
Bővebben: Link
Itt megtudsz mindent.
pamesz
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
nekem is válaszoljon aki tudja a választ létszíves!
(#) keurus hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
szziasztok!

szétszedtem egy irót de nem volt más lézer kéznél csak egy zöld pointer.Vagyis lusta voltam beüzemelni a pirosat mert a össze kelett volna rakni.
(#) Andreas89 hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Üdv!
régebben szedtem ki egy lézerből egy modult, egy dvd combó meghajtónak a lézerére szeretném rákötni, lehetséges hogy jól működne??
(#) csezoli21 hozzászólása Jan 16, 2009 /
 
Bővebben: Link
Heló ez a lézermodul hány mA -al üzemel? régen ki volt írva, de megváltoztatták az adatlapját!

Azért tettem fel ujjra a kérdésemet, mert senki nem válaszolt rá!! De ha erre nem tudjátok a választ akkor azt kérdezném, ha rajtahagyom lézermodulon az áramkörét, ami gondolom a saját áramgenerátora, és ezt rákötöm a szupepe féle áramgenerátorra akkor ugyis csak annyi áram fog folyni amit a saját áramgenerátora enged nem? tehát nem tudom tulterhelni, vagy igen? válaszokat várok heló
(#) pamesz válasza keurus hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Üdv! betudnád rajzolni a képen hogy mit hova kötöttél? A HQ-s modulon. Előre is kösz!
(#) pamesz válasza pamesz hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Már mind1. Kimértem. Az egyiken nekem 160 mA megy a másikon meg 600mA. Az a baj hogy a 600 assal kezzdtem. Szóval ennek is annyi. De most már legalább tudom hogy meik meik. Szóval legközelebb már jó lesz. Remélem. Mondjuk ez csak dvd olvasó dióda volt. Nem olyan nagy kár érte.
(#) icah válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
szia,
par hozaszolassal elobb eppen errol a modulrol volt szo, en 120mA korul mertem (gyari potbeallitasnal) pamesz pedig 160mA-t.
(#) icah válasza pamesz hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
szia engem is erdekelne a 160mA-t azt minimum pot (trimmer) allasnal merted?
(#) csezoli21 válasza icah hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Nem sok az? azt írták hogy 160mA a DVD íróból kivett lézerdiódához kell,... de én a benne lévő diódára kérdeztem, az nem olyan kb 60mA? segítsetek
(#) pamesz válasza icah hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Én egy DVD olvasó lézerével mértem. Úgy hogy be volt kötve az áramkörbe a műszer. Stabil 160 mA volt az áram 5 volton. A másik ágon pedig 600 mA körül. Ez lőtte ki a diódámat. Majd teszek fel képet a bekötésről. Az eredeti diódával nem próbáltam mert mikor kiszedtem a modulból akkor megsérült. Ja és a potmétert csavargattam rajta de semmi változást nem tapasztaltam.
üdv: pamesz
(#) csezoli21 válasza pamesz hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
én úgy tudom hogy annak ha úgy adjuk ahogy van akkor 3 Volt kell neki tehát mondjuk 2 ceruzaelem!
De meg volt adva a mA értéke is, de én úgy emlékszem 100 alatt volt, de nem vagyok benne biztos azért kérdeztem,... de szerintem oda az 5 Volt is sok nem?
(#) icah válasza csezoli21 hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
jahh, annak bizony sok, ha az eredeti 3mW diodara gondolsz, az ugy kabe 50mA korul ehet (vagy kevesebb), mintha valamelyik forumon annyit lattam volna. a rovidzar aram volt 120mA nalam 2 ceruzaelemnel.
Következő: »»   59 / 143
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem