Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrokontrolleres CDROM-vezérlő
Lapozás: OK   1 / 4
(#) mspike hozzászólása Jún 13, 2005 /
 
Hello mindenki, szeretnék építeni egy olyan "mini HIFI-t" amiben egy sima számítógépes cdrom van. Jó lenne ha lejátszaná a Audio és az MP3 cd-ket. Az mp3 dekódoláshoz számtalan ic-van, az nem is gond, gondolom van audio-cdhez is hasonló, de igazából a CDFS-ről és annak használatáról várok használható leírást infót... segítséget előre is köszönöm.
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Jún 20, 2005 /
 
Up
(#) Genin válasza mspike hozzászólására (») Jún 21, 2005 / 4
 
Ez itt egy halott link helye...

ja, tudja valaki hogy honnan lehet sima bépíthető cd-rom-ot venni? (nem pc-s cd-rom-ot)
(#) mspike válasza Genin hozzászólására (») Jún 22, 2005 /
 
Köszi a választ, igazán hasznos volt, mostmár csak az a kérdésem, hogy a cd-rom lábai mik ? Valakinek ötlet ? Esetleg egy kész leírás arról, hogy valaki PIc-hez csatolt már cdromot... ?
(#) Genin válasza mspike hozzászólására (») Jún 23, 2005 /
 
gondolom a lábak a standard IDE kábel szerint vannak kiosztva (ugyanis azt dugod rá) keress utánna a google-ban
(#) Inhouse válasza mspike hozzászólására (») Jún 24, 2005 /
 
Itt volt régen egy komplett ilyen:

Ez itt egy halott link helye...

de nem elérhetőek a linkek. Próbáld meg az emailcímen elérni a srácot.

Üdv
Inhouse
(#) mspike válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 24, 2005 /
 
Köszönöm a segítséget, sajna a pontot csak egyszer tudom kiosztani, pedig neked is járna ! Köszi még 1x
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 24, 2005 /
 
Hopp, némi gógyi és elérhetőek a cuccok:

Ez egy halott link helye...

Üdv
Inhouse
(#) mspike válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 24, 2005 /
 
Igen, köszi én is megtaláltam, csak az a baj, nem pic-es, de írtam az embernek hátha segít valamit.
(#) Gus válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Szia Inhouse!
Úgy látom, hogy a hivatkozott oldal már nem elérhető. Ha Neked megvan a cdplay.zip, akkor el tudnád küldeni az
szsurman {kukac} csinibaba.hu -ra?
(Persze csak ha nem több 10 mega.)

Köszi szépen!

Gus
(#) Topi válasza Gus hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
De ha elküldi nekem, akkor felteszem ide... De feltöltheti ide is... És akkor nem kell bajlódni a méllel...
(#) mspike válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Holnap este megkeresem neked, de ma nem vagyok otthon, remélem megvan még.
(#) szabi83 válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
nem baj, ha én rakom fel ?

üdv

cdplay.rar
    
(#) Gus válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 30, 2006 /
 
Köszi!
(#) szabi83 válasza Gus hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
nm
(#) mspike válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 31, 2006 /
 
Köszi, így már nem is kell keresnem
(#) Travolta válasza mspike hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Nu akko összeszedtem én is pár dolgot a témával kapcsolatban.Remélem tudtok csemegézni belőle.
Üdv Travolta
(#) keyhole válasza Travolta hozzászólására (») Feb 5, 2006 /
 
Ezek nagyon jó anyagok! Köszönet!
(#) Gus válasza Travolta hozzászólására (») Feb 7, 2006 /
 
Köszi! Én is átnéztem az anyagokat.
Tudom, hogy nem pont ide illik , de PIC nélkül szeretném megvalósítani csak a play, stop, pause, prev és next funkciókat. (Kijelzőt sem akarok.) Szerintetek ez mennyire lehetséges? Pl.: a lejátszás parancs a 47h, ha jól gondolom akkor ezt esetleg más flag-ek beállítása mellett kell "ráküldeni" a cd-rom ata interfészére. A ttl jelszint ha jól tudom, akkor 5v, tehát ezzel nem lenne probléma. Van valakinek hasonló tapasztalata?
(#) djneo válasza mspike hozzászólására (») Máj 10, 2006 /
 
Hali all!!

Sikerűlt ezt a kapcsolást valakinek megépiteni???
(#) Inhouse válasza Gus hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Ez engem is érdekelne, jutottál valamire?

Üdv
Inhouse
(#) djneo válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Engem is nagyon érdekelne
(#) gtk válasza mspike hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Szia!
Milyen IC-t hasznalsz az mp3 dekodolashoz?

Udv, gtk.
(#) mspike válasza gtk hozzászólására (») Máj 31, 2006 /
 
Sziasztok, sajnos pont az MP3 dekódolásnál fulladt le a téma, mert nem tudtam beszerezni az eredetileg tervezett STA013-as dekóder IC-t. Most software-es megoldások után kutatok... (mp3 dekódolás softwareből) de sajnos időm nem igazán engedi az ilyen fajta játékokat... Minden esetre neten sok sikeres project van szóval ne adjátok fel ! Üdv.
(#) Inhouse válasza djneo hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Kicsit utánanéztem, Pic mindenképpen kell, de legalább van olyan project, ahol ennyi elég is, plussz pár passzív alkatrész. Tutijoo kapcsolása kicsit túlmutat ezen, ezért jóval bonyolultabb.
Nekem is elég lenne a play, stop, prev, next.
1 Picesből van egy abszolut minimál koncept is, berakod a lemezt és elindul, ennek van egy nagyobb testvére, ahol van egy next gomb. És van egy ahol minden funkció megoldott.
Van még japán, orosz és lengyel próbálkozás is, utóbbi anyanyelvű LCD kijelzéssel és egy okos előlapi trükkel, direkt autóba.
Nekem műhelybe kellene, már van is egy, de a szomszéd is akar, és ha nem kapok külső playbombost, akkor valamit alkotni kell. De az alkatrésztemetős túlbonyolított cucc nem éri meg, mert akkor annyiért lehet venni készen...
Milyen jó lenne szerezni egy Creative CDROM-ot, amelyiknek minden gombja ki volt rakva az előlapra...

Üdv
Inhouse
(#) Tomee válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Nekem van egy Creativ távirányítos audio playeres cd-rom meghajtóm. De nem eladó. Sajnos elég nehezen olvassa be ezeket az audio cd-ket.
(#) Slope válasza Tomee hozzászólására (») Jún 1, 2006 /
 
Állíts a lézerdióda áramán, a pick-up panelján van egy kis trimer. Azért ne túl sokat...
(#) Hurka válasza Slope hozzászólására (») Aug 2, 2006 /
 
én azt szeretném kérdezni, hogy hogan lehet szimpla audio-cdt lejátszani a CD-olvasóval?(CSAK LEJÁTSZÁS FUNKCIÓ KELL!!!!!!)
Üdv: Hurka
(#) szabi83 válasza Hurka hozzászólására (») Aug 2, 2006 / 4
 
play gombos cd-rom és még PIC sem kell
(#) Hurka válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 2, 2006 /
 
Kössz az ötletet! Megcsináltam, és prímán műxik! Köszi a pont neked járna! Üdv.: Huka
Következő: »»   1 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem