Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ALPHA potenciométer
 
Témaindító: w5k, idő: Feb 2, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) w5k hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
sziasztok!

építenék magamnak egy (zene és nem beton) keverőt. utánanéztem, melyek a jobb fajta potméterek, de az alps ami erre kitűnő lenne, igen drága. találtam az alpha gyártmányút, árban jó lenne. az lenne a kérdésem (akinek tapasztalata van ezzel kapcsolatban), megfelelő lenne -e ez, vagy van esetleg más, vagy dig poti célravezető megoldás,vagy nem érdemes foglalkozni vele?

előre is köszönöm
(#) Action2K válasza w5k hozzászólására (») Feb 2, 2009 / 4
 
Szia!
Stúdió célra, vagy buliba? Bár a stúdióminőséget otthoni kivitelben necces megvalósítani, ezért a digitális pláne felesleges!
Ezeket nézted már? Buliba, diszkóba, koncertre jók.
(#) (Felhasználó 1947) válasza w5k hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia !

Egyértelműen az Alps cuccra szavazok.
Nem a semmiért drága,a minőséget és az élettartamot meg kell fizetni.
Hidd el megéri.
Amit semmiképp ne vegyél iher.
Eszméletlen gyengék.

Üdv! Luki
(#) w5k válasza Action2K hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
otthonra kellene, de azért nem ártana ha állítás közben nem recsegne, stb... szóval nem stúdióba szántam, nem őrültem meg
(#) w5k válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
kösz Luki, Lhiszem hogy jók az alpsok, de arra a minőségre itt nincs szüks .hobbikeverőnek szánom, de azért amennyire lehet igényesnek kéne lenni
(#) wifi196 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Adott egy ALPHA 0B20KX2 72mm 3 pines toló potméter. Zenét szeretnék vele hangosítani/halkítani.
Bekötöttem, szépen teszi is a dolgát, ahogy húzom egyre halkul/hangosodik.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható lenne e valahogyan, mint a scratch dj keverőkben, hogy ennek a potméternek tulajdonképpen 2 állapota legyen. Amikor teljesen a szélén van, akkor ne szóljon a zene, viszont ahogy kicsit is beljebb mozdítom, akkor max hengerőn szóljon és a többi állapotot ne figyelje, hogy épp merre jár a csúszka.
Remélem nagyjából érthetően írtam le, nagy segítség lenne, ha valaki tudna tanácsod adni, hogyan is álljak neki.
Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) ronin75 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
Ha jól értem a kérdést, akkor erre a min-max dologra nem lenne jobb egy kapcsoló vagy nyomógomb?
(#) wifi196 válasza ronin75 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Egy Numark pt01 scratch lejátszóról van szó. Jelenleg egy kapcsoló van benne, ez a legegyszerűbb, ahogy írod is, viszont scracthelésre nem az igazi, emiatt kellene egy csúszú poti bele, ahogy a "rendes" keverőkben is van. (és ahogy ott is lehet állítani a vágás fajtáját)
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) Kera_Will válasza wifi196 hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Mért kell levakarni a poti rétegeit felelegesen?
Értelmesebb esetben ezt nem mechanikus érintkezővel oldották meg.
Erre ott vannak pl.: az optikai elemek.
(#) wifi196 válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Abból indultam ki, hogy van egy Pioneer djm 250-es keverőm, amibe az említett poti van és a keverőbe lehet állítani, hogy hogyan vágjon, egy kapcsoló segítségével, amit csatolok. Ezért gondoltam, hogy valami elektronikával ezt is lehet szabályozni.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) wifi196 hozzászólása Jún 28, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy újabb kérdésem, a linkelt potméterben lehet tudni, tudjátok esetleg, hogy min csúszik a tolópoti?
Fontos lenne, hogy 2 fém sinen fusson, mint a nemrég említett típus is, ezért rendelés előtt szeretém kideríteni, hogy ebben miként van megoldva.

Link: Bővebben: Link

Köszönöm!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem