Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   1 / 31
(#) KisBors hozzászólása Okt 20, 2005 /
 
Sziasztok!

Most vagyok itt elösször és rögtön egy kéréssel indítanék
Olyan nem tul bonyolult kapcsolásra lenne szükségem ami képes egy LED-sort zenére villogtatni(egyszerre az összest).
Ami még fontos hogy autóba lenne!A bemenet lehet vagy RCA-jel.
Aki tud segíteni annak előre is köszönöm!
(#) mspike válasza KisBors hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Milyen hangra villogjon ? Magasra, mélyre ? Vagy mi is pontosabban az elképzelés... ?
(#) vicsys válasza KisBors hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Akkor ez egy kivezérlés mérő?
Keress rá vumeter néven...
[link=http://www.hobbielektronika.hu/linktar/?ss=vu+meter&btnkeres=Keress%21]http://www.hobbielektronika.hu/linktar/?ss=vu+meter&btnkeres=Keress%21[/link]
(#) vicsys válasza KisBors hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Igen ez jó lesz:
[link=http://sound.westhost.com/project60.htm]http://sound.westhost.com/project60.htm[/link]
természetesen az ac helyére +12 V jön...
(#) KisBors válasza mspike hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Én mély hangra szeretném.
(#) KisBors válasza vicsys hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Nem kivezérlésjelzőt szeretnék szóval nem ilyet Itt egy példa
Hanem olyat ami a mély hangra villog az egész sor.fényorgonához tudnám hasonlitani csak LED van izzók helyett
(#) KisBors válasza vicsys hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Valami hasonlóra gondoltam. Videó
Bocs a minőségért de talán tükrözi az elképzeléseimet.
(#) mspike válasza KisBors hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Legegyszerűbb megoldás, ha egy VU-meter (lsd. fentebb) alapján megcsinálod, csak a mély ledekhez és teszel rá valami leválasztást... pl. az eredeti LED helyére egy opto csatolót teszel... a másik felére meg jöhetnek a ledek.... ki mit gondol ?
(#) KisBors válasza mspike hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
mspike! ha szépen megkérlek és van egy kis időd csinálsz nekem egy kapcsolási rajzot.ami szerinted müködik is mert sajnos még nem nagyon megy nekem ez az egész

Előre is köszönöm szépen!
(#) mspike válasza KisBors hozzászólására (») Okt 20, 2005 /
 
Szivesen tenném, de hangtechnikába nem vagyok a legjobb... Ime az elképzelés egy aluláteresztő szűrő (kb. 20Hz-100Hz között enged át) Egy előerősítő, és egy komparátor, ennek kimenetére egy optocsatoló és kész is a mélyhangra kapcsoló doboz, ennek a kimenetére mehetne az összes led sorba (persze csak annyi, hogy az összáramukat elbírja a kimeneti opto. Lehetne párhuzamos és soros keveréke, hogy sok-sok Led-et elbírjon...) Igyekszem rajzolni egy kapcsrajzt és a szakik itt majd felülbírálják mi nem okés rajta.
(#) mspike válasza mspike hozzászólására (») Okt 20, 2005 / 4
 
Na találtam neked egy jót Meg se kellett rajzolnom...
Ici pici módosítások kellenek és kész...
A szűrő
Erre már csak rá kell rakni az opto csatolót, de ha azt csinálod a kimenetre ami oda van rajzolva bal alulra akkor jó sok ledet el fog bírni. Ami fontos még, hogy ez 4,5V-ról megy... tehát a 12V-os aksira úgy tudod rákötni, hogy a rajzon szereplő 4,5V-os pontot egy ellenálláson keresztül kötöd az aksira, de ha nagyon jó akarsz lenni, akkor veszel egy 7805-öt és egy 470µF-os kondit (elektrolit) és egy 1µF-osat. a 470-es párhuzamosan a bemenetre (polaritás helyesen) és az 1µF-os a kimenetre... most nincs már időm lerajzolni, de remélem érted. Na tessék megkerestem időközben kb. így nézz ki csak én más értékű kondikat mondtam, de így is tuti jó, szóval ez a két rajz összekötve úgy, hogy a második rajz kimenete a következő rajt 4,5V-ja. A negatív meg mehet a testre az autóban. második rajz
(#) KisBors válasza mspike hozzászólására (») Okt 21, 2005 /
 
Nagyon szépen köszönöm Neked mspike!megprobálkozok vele.tényleg köszi!
(#) damatic válasza mspike hozzászólására (») Okt 21, 2005 /
 
Csak az elméletbe akarok beleugatni: ha 30-100Hz közé lövöd be az aluláteresztőt, akkor csak a szubok fognak megjelenni, a koppanásra nem lesz érzékeny. Tehát a düm-ci-düm-ci közben a ci alatt szólal meg a kontrabasszus, ezért a düm-re is meg a ci-re is villanni fog. A frekit inkább 100Hz és 200Hz közé kéne belőni, mert ott KOPPAN a mélydob - tehát ott üt, mint tájszon. A másik a hangerő kérdése. Ha halkan szól a cucc a kocsiban, akkor nem fog villogni, ha hangosan, akkor meg lehet, hogy szinte világít. Olyanra kéne rákeresni, hogy miként oldják meg a stroboszkóp ütemre villogtatását a dizsiben.

Elmélet: van 1 kondenzátormikrofon, egy ALC (auto level control) az a maximális hangerőt 0dB-re húzza fel. A kimenetén van egy schmitt trigger (küszöbértékkapcsoló), ami úgy mínusz 3-6dB-re van beállítva. Annak a kimenete már tényleg úgy fog viselkedni, ahogy szeretnétek. Esetleg meg lehetne spékelni egy 555-össel, hogy csak egy rövidet villanjon a ledsor, és egész strobi hatása lenne.
(#) mspike válasza damatic hozzászólására (») Okt 22, 2005 /
 
Jogos. Hm akkor viszont már olyan komoly lesz a cucc , hogy csak na. Viszont ehhez én már kevés vagyok szerintem... Ötletek ?
(#) KisBors válasza mspike hozzászólására (») Okt 22, 2005 /
 
Jó lenne ha sikerülne kitalálnotok valami jó kis szerkezetet :yes:
(#) NBalage válasza KisBors hozzászólására (») Okt 23, 2005 /
 
Mivel itt a gond azon van hogy a halk zenénél is villognia kellene. Nos mivel gondolom hogy az autórádió cd lejátszós ezért azt nem lehet megoldani, hogy a végfok előtt vlhogy lekapod a jelet (rádión bellül) és aztán egy kondi-tekercs szűrőn átvezeted és felerősíted egy tranzisztorral és már mehetnek is a ledek a végére. Persze egy kis ellenállás sem ártana az elejére hogy a 12voltot elbírja. Bár ennél az is lehet hogy csak halványan fog felvillanni a led de ha ezt is ki akarod köszöbölni akkor meg egy hizterézis is kell neki, hogy csak bizonyos erősségnél fillanjon fel de akkor teljesen
(#) NBalage válasza NBalage hozzászólására (») Okt 23, 2005 /
 
Most néztem a videót....
Az alapütem nem is rossz
Ilyent én is akarok csinálni házibulihoz de nekem csak annyi hogy a subládikáról lekapom a jelet és már mehet is
(#) Kocy válasza KisBors hozzászólására (») Okt 27, 2005 /
 
Hali! Nem rég végeztem a sulival, de rájöttem ott nem sokat tanítottak!
Légyszi közöld már a teljes áramkört, én is meg szeretném csinálni! Előre is köszi!
Sok sikert az építéshez!
(#) Imre válasza vicsys hozzászólására (») Nov 14, 2005 /
 
Nekem tetszene, és szüségem lenne erre a kivezérlésjelzőre! De kellene egy nyák rajz. Tudna valaki segíteni ebben? Esetleg már valaki megépítette ezt?
(#) dB_Thunder válasza KisBors hozzászólására (») Nov 15, 2005 /
 
Vettem kocsi zenére villogó neont,atz tuningoltam 1 picit.Pár tranyó az egész előtúrom a rajzát és közzéteszem(holnap v. ma?)
(#) KisBors válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 17, 2005 /
 
Azt is megkösszönném!
(#) dB_Thunder válasza KisBors hozzászólására (») Nov 25, 2005 /
 
a kapcsolás már +van csak 1 deka alkatrészérték sincs +adva...hétvégén szétszedem és fölírom....
(#) Dzót válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 26, 2005 /
 
Én egy nagyon egyszerű dolgot szeretnék
megcsinálni de tényleg a legprimitívebb dologra gonboljatok.
Tehát következő az elképzelés, egy ledet szeretnék úgy villogtatni hogy amikor a mélynyomó megszólal a led is villogjon tehát egy extra fényes led ami a mélynyomó alján van villogjon zenére
a hangszóró mellé párhuzamosan már egyszer be is kötöttem csak kiégett szegény
az lenne a "feladatom" hogy külső táp nélkül a ledet villogtasam mély hangra és lehetőleg ne égjen ki
(#) dB_Thunder válasza Dzót hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
táp nélkül.... +oldható.... honap feldobok 1 1szerüt..
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 27, 2005 /
 
elmaradt sajna .... köv hétvége...
(#) dB_Thunder válasza Dzót hozzászólására (») Dec 1, 2005 /
 
feldoptam az 1szerűt1szerű

alkatrészek:220 mikroF,3.3 kOhm,220 Ohm(ezek kisérletezéssel beállítandók bár 220-ashoz nem nyulnék...LED kiégés)
NE várj az áamkörtől sokat
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 1, 2005 /
 
elszexeltem a linket
tehát..
(#) n0nam3 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Hali

Ezt a rajzot el lehet érni valahol?
(#) maestro válasza n0nam3 hozzászólására (») Aug 13, 2006 /
 
Ez megfelel? Mármint a 6.15. ábra.

178_0001.GIF
    
(#) technikus14a25 válasza maestro hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Sziasztok!
Bocsi valaki nem tudná feldobni az előző oldalon lévő szűrő kapcsolást??(mélyhangokra)
Következő: »»   1 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem