Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   416 / 3948
(#) Frankye válasza watt hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„De lehet, hogy igencsak félreértettük egymást.”

Ahogy elnézem: alaposan...
(#) kocici17 válasza watt hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Ez volt a hiányzó kulcsgondolat......
Idézet:
„ahhoz az erölködőhöz, ami a kocsidban lapul, ahoz tényleg nem ártana egy polc a garázsba akksi töltővel”
:taps:
(#) watt válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Dehogy, nem túl nagy! Csak valós 540W mély és 4x120W középmagas.

Nem is akartam nagyon bekeverni, hogy nekem miért kell még inkább figyelnem a töltésre. De ha azt is beleszámoljátok, hogy 100A-t is eszik az erősítőm impulzusokban, akkor az a közel 8 év nem kevés egy akkunak! Sokat volt 13,6V-on a töltőmön, ami a töltés után erre áll be. Emellet soha nem merítettem 11V alá, pontosabban olyankor lekapcsol az erősítőm. Járó motornál koncert hangerőnél a feszkó 11,5 és 13V között járkál, feltöltés után új akkunál. Mostanában már nem bír fél órát se az akku, de az autót simán indítja(2,2-es benzines motorról van szó). Az is igaz, hogy nem mindegy az akku felépítése, sima akku ki se bírná amit ez tőlem kapott, de azt gondolom, hogy mindgyiknél beválik, ha az ember vigyáz rá(nem meríti alá, és nem tölti folyamatos 14,4V-al)
(#) kocici17 válasza watt hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Idézet:
„hogy 100A-t is eszik az erősítőm”
A benzines kisagregát meg az utánfutóba
(#) watt válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Á dehogy! Van ezen hangerő gomb is! Ettől sokkal hangosabbak is vannak, bár azok nem azért készültek, hogy zenét hallgassanak rajta!
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Heló
A praktikerben kapható:

ANALÓG FORRASZTÓÁLLOMÁS
A forrasztószett tartalmazza:
- Fahrenheit állomás
- Forrasztópáka 230V, 60W
szilikon vezetékkel
- Pákatartó tisztítószivaccsal
230V; 60W; 150-480C fok

Szerintetek megér 4000Ft-ot?
És a páka végén lévő hegy általában meddig bírja? Csak úgy viszonylag! Köszi a válaszokat heló
(#) kocici17 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
4000-ért ingyen van bár én wehler-t használlok
(#) proli007 válasza Tóth G. Péter hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Hello!
Készítettem neked egy kapcsolást. Tekintve, hogy a hőfok jeladódat nem ismerem, csak saccoltam a dolgokat az általad írt ellenálláshoz. Remélem NTC típusú, tehát hőmérséklet növekedésre csökken.

- Ha a hőmérséklet a SET potival beállított érték alatt van, akkor a Led sötét.
- Ha megközelíti, (kb. 5fokra) akkor el kezd villogni.
- Ha eléri, akkor folyamatosan ég.

Ha az érzékelő egyik lába "testelt", akkor figyelni kell a bekötésre. Akkor a tápfeszültség negatív oldalát is érdemes erről a pontról venni.

üdv! proli007

NTC-LED.png
    
(#) Frankye válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Valóban, 4 ezres nem pénz érte. Az enyém is hasonló, csak kicsit "izmosabb".
A hegy gyanús, az enyém nem ilyen, de ha valódi Fahrenheit, akkor tartós.
(#) csezoli21 válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
De még is meddig bírja, csak úgy viszonyítás képen: Mennyivel bír többet 1 ilyen hegy mint egy gyors páka végére feltett drótdarab? Csak úgy kb! heló
(#) Frankye válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Úgy két-három éve használom az enyémet, az eredeti hegy van benne. Igaz, nem "iparszerűen" forrasztgatok vele, hanem amolyan hétvégi forrasztóként. Most jutott el arra a szintre, hogy lassan majd cserélni kell.
(#) kocici17 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Kilóméteres a különbség ha ahhoz a trafós pillanatpákához hasonlítod.
Más kategória.
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
És hegyet hol lehet hozzá kapni? Praktikerben nincs hozzá sajna
(#) Frankye válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Én az InComp-ban vettem az enyémhez.
(#) kocici17 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Bp.XIII.Gömb utca. forasztástechnikai bolt.
Ha jól emlékszem a Csata utca és Gömb sarka.
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Amúgy ahány fajta páka annyi fajta hegy? Vagy van univerzális hegy ami mindegyikbe jó?
(#) kocici17 válasza csezoli21 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Nem jellemzö.
Különbözö tipusok esetén nincs. Illetve nem tudok olyat.
(#) csezoli21 válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Tehát minden fajtába másmilyen kell! Jó köszönöm a válaszokat heló
(#) sprofan válasza Frankye hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Neked is ilyen van?

csezoli21
Én is csak pozitívat tudok róla mondani, bár nekem még csak 1,5 éve van meg Már régóta szemezek ezzel: Bővebben: Link
Jó lehet bele? mert képen jónak tűnik. Amágy nálunk is 350-400Ft a hegy és lehet hozzá fűtőbetétet is kapni 1200Ft-ért.
(#) krajnyak_dani hozzászólása Feb 12, 2009 /
 
Szép napot.
Építettem egy próba áramkört 2db IR2110 típusú fet meghajtóval.IR2110
Az adatlap elején lévő kapcsolással.
A bemeneten ic-ként van 3 nyomógomb. (HIN ; LIN ; SD)
Az áramkör működik, csak az a gondom nem tudom hogy kell a bemeneteket kapcsolgatni, hogy a motor folyamatosan pörögjön, amikor elkezd pörögni egy rövid idő után leáll csak akkor indul újra ha mégegyszer megnyomom a gombokat.
Hallottam valami olyat hogy a kondenzátorok kisülése miatt, időnkét újra fel kell tölteni hogy folyamatosan pörögjön a motor. Remélem tud valaki segíteni.
Köszönöm.
(#) Dibuszlaci válasza proli007 hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
(#) m.joco hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hello
Az erősítőmben, ami nemrég készült el, minden 1 olvadóbiztosítékon keresztül kap áramot. Egy kivétel azonban van, a főbekapcsológombban lévő égő( szerintem glimm). Okozhat ez galibát, rövidzárlatot, érdemes inkább úgy bekötni, hogy ez is biztosítékon keresztül kapjon áramot?
Üdv.
(#) Imi65 válasza m.joco hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Elméletileg a kapcsolónak is benne kel lennie a biztosítók által védett részen, vagyis eléje (a hálózati kábelra) kell kötni a biztosítókat. A kapcsolók is okozhatnak galibát, nagyobb eséllyel, mint a glimm (a glimm előtt egy tekintélyes áramkorlátozó ellenállás (~330k Ohm ) van, ami inkább megszakad, ekkor "megvakul" a lámpa, de semmi más következménye nincs). A glimm egy idő után halványul, és "ki is ég".
(#) Frankye válasza sprofan hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Idézet:
„Neked is ilyen van?”

Milyen?
Bocs, nagyon reggel van, még el vagyok "lámulva" :lama:
(#) proli007 válasza Dibuszlaci hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Hello!
Kösz, de nem nekem volt rá szükségem, én csak megkérdeztem, be tuja-e szerezni magának.
üdv! proli007
(#) kelemenm hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
nem tudom hova is kéne ezt a kérdést írnom, de itt talán tudja valaki
a http://pic.hobbielektronika.hu/ oldalon miért nem lehet második oldalra menni? :S
(#) sprofan válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Fahrenheit forrasztó állomás
(#) Frankye válasza sprofan hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Ja, bocs, tényleg :lama: vagyok! Igen, nekem is Fahrenheit állomásom van.
(#) Frankye válasza kelemenm hozzászólására (») Feb 13, 2009 /
 
Nekem gond nélkül sikerült a 2. és a 3. oldalra is átlépni.
(#) csuszo_zalan hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hi ! Van egy 22 Wattos audió erősítős kapcsolási rajzom.A rajzon több helyen van földelés.Ha minden igaz,akkor a földelésre kell kötni a -12V -ot.A kérdésem,hogy a földeléseket összeköthetem egy dróttal és úgy rá a -12,vagy ez nem kivitelezhető? Ha nem,akkor hogyan?

amp20w.gif
    
Következő: »»   416 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem