Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RIAA korrektor
 
Témaindító: Ghost Rider, idő: Aug 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 146
(#) Ghost Rider hozzászólása Aug 25, 2006 1 / 1
 
Hello !
Erről szeretnék megtudni kicsit több dolgot (Riaa Collector)
Mert van egy erősítőm és azt mondták boltba hogy egy
ilyet kell elé bekötni hogy működjön...
Ha valaki tudja hogy miez vagy tudja hogy hol lehet venni vagy tud hozzá kapcsolást az plz írjon...
Előre is köszi a segítséget !
Ghost
(#) miklosch válasza Ghost Rider hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Hello!
Először is az RIAA korrektor, és azt lemezjátszó jelerősítésére használják, hogy illeszkedjen az erősítő bemenetére! Neked egy előerősítőre van szükséged, ha nem lemezjátszót akarsz az erősítőre kötni, amit ITT biztos találsz, mert erről szól a topik!
(#) Moderátor hozzászólása miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006
 
Téma cím átírva..
(#) szabi83 válasza Ghost Rider hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
milyen erősítőd van, mit akkarsz rákötni?

üdv
(#) Ghost Rider válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Miklosch köszi hogy kijavítottál
Az eladó is csak elhadarta azért értettem így

Szabi83:
Boxxer BX 1065 Subchanel erősítő 100 W-os
(#) Ghost Rider válasza (») Aug 25, 2006 /
 
Szabi... akkor törölheted a Topicot
Majd ott folytatjuk
Üdv
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Valóban csak (bakelit, LP) lemezjátszók előerősítőjeként használjuk(tuk), de nem az illesztés, hanem a lemezvágási (komprimált) karakterisztika kompenzálására.
Régen - még a csöves korszakban - nemcsak RIAA volt, hanem legalább ötféle, és váltható korrektorokat építettünk, amit a lemezen feltüntetett szabványhoz állítottunk.
(#) Ghost Rider válasza Sebi hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Akkor azt mondod lehet elé bármilyen előerősítőt rakni ? vagy konkrét előerősítője van mindegyiknek ?
(#) miklosch válasza Sebi hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Értem! Annyira nem voltam biztos benne, hogy pontosan mit csinál, csak annyit, hogy a lemezjátszó után van kötve az erősítőre, anélkül alig lehet hallani valamit! De nem is építettem ilyet, mert nekem a keverőmbe be van építve, és az jól működik!
(#) Sebi válasza Ghost Rider hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Ezt most hogy érted?

Van bakelitlemez lejátszód=kell, egyébként bármilyen előer. jó.
(#) Sebi válasza miklosch hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Szól bármilyen mikrofonbemeneten is a lemjátszó (kb.2mV-ot ad a PU), csak a hangkép nem jó: sziszeg, kevés a mély, stb. Ezt kompenzálja a cucc.
Azért volt rá szükség, mert a barázdaszélesség kötött, tehát nem lehetett megengedni, ha a paraszt rávert az üstdobra még a szomszéd barázdában is kevés hely lett volna ekkora amplitúdó átvitelére!
(#) Ghost Rider válasza Sebi hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
(#) szabi83 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 25, 2006 /
 
Idézet:
„ha a paraszt rávert az üstdobra még a szomszéd barázdában is kevés hely lett volna ekkora amplitúdó átvitelére”


ez teccik :yes: :yes: :yes: :yes:
(#) meskalin válasza Sebi hozzászólására (») Aug 27, 2006 /
 
"
Idézet:
„Régen - még a csöves korszakban”
"

:csodalk::nevetes1::nevetes2:
(#) lamalas hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Gondoltam feldobom a kapcsolasi rajzat annak az RIAA korrektornak amit mar korabban elkeszitettem, de csak most a hetvegen probaltam ki elesben is. Sztem eleg jo hangu kis aramkor, amator viszonylatban mindenkepp megeri megepiteni/kiprobalni mert egyszeru es olcso aramkorrol van szo a hangja pedig eleg szep. A kapcsolasi rajz csatolva. Muveleti erositonek tul.kepp barmilyen hagyomanyosnak nevezheto IC hasznalhato kinek melyik hangja jon be a leginkabb. En a sztereohoz egy TL074-es IC-t hasznaltam. Ma mar nem ez a legkorszerubb, de sokak szerint ennek nagyon jo hangja van (az ST gyartmanyu TL074-ek a leginkabb hasznalhatoak). Ha valaki gondolkozik, hogy utanepiti, akkor tudok NYAK rajzot is adni. A korrektor tapfeszultsege +/-15V amit egyszeruen 7815 es 7915-os stabilizatorokkal lehet eloallitani.

udv,
lamalas

riaa.png
    
(#) toto6 hozzászólása Szept 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Elöre is elnézést kérek, tudom már volt itt ilyen téma, de sajnos a feltett kérdésemre nem válaszolt senki, talán majd itt. Jó lenne megtudnom mi az igazság evvel kapcsolatban: ezt a kapcsolást és hozzá a kész nyák lapot vettem, evvel az IC vel. Az az érzésem, hogy nem valószínű, hogy ez így működőképes lenne. Szerintetek jól van ez így bekötve? Tudomásom szerint ennek kétoldalas táplálás kellene, nem pedig ilyen ami itt a rajzon van?
Remélem lesz aki jobban ért hozzá mint én, és el tudja magyarázni, hogyan valósul meg itt a kettös táp, ha egyáltalán van...
Elöre is köszönöm a segítséget, a mielöbbi válasz reményében!
Toto

DSCF0036.jpg
    
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
"tudom már volt itt ilyen téma, de sajnos a feltett kérdésemre nem válaszolt senki, talán majd itt"

Eleve rossz a hozzáállásod! Csak azért másoltam be neked, mert lusta voltál és türelmetlen!

VIII. Ha beírtunk egy kérdést és arra nem jön rövid időn belül válasz, nem írjuk be hogy a mi kérdésünkre miért nem válaszol senki. A tagok nem vakok, valószínűleg elolvasták amit írtunk, a hallgatásnak több oka is lehet:
- a kérdés érthetetlen volt és nem lehet rá válaszolni
- a kérdés túl nehéz volt és senki nem tud rá válaszolni
- a kérdés már milliószor elhangzott és senki nem akar újra rá válaszolni
Azt meg ugye nem várjuk el hogy a kérdésünkre ha nincs válasz, majd minden egyes fórumozó beírja: "én nem tudom".

És, hogy nehogy nyiss még egy topikot vagy beírd még vagy öt helyré a válaszhoz jólenne tudni az IC tipusát, mert ebből a rajzból csak annyi derül ki hogy +12v kell az erősítődnek. Tehát nem null tápos.
(#) valve válasza valve hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Elkerülte a figyelmem, hogy a NE5532 -ről van szó, aminek igen, duplatáp kell.
(#) toto6 válasza valve hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Helló valve!
Igazad van lehet, hogy én voltam lusta és türelmetlen, csak nem tudom neked mi számít rövid időnek ebben a fórumban? Szept 16.án tettem fel a kérdést az NE5532 című topikban. Ezt rövid időnek kell tekinteni? Ha igen akkor bocs érte...
Amúgy azt gondoltam ebből a címböl kiderül "RIAA-NE5532 vel", hogy milyen IC röl is lenne szó.Tehát az NE5532 ről szeretném megtudni, itt megvan-e a kettős tápja, mert ennek az adatlapja alapján az kell.
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Bővebben: Link Ha az adatlapot nézed akkor a rajzod nem passzol az integrálthoz!
De elég sárga a lap is, hogy adtak ilyen régi lapon levő kapcsolást neked?
(#) deguss válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Nem okvetlen kell kettős táp, hiszen a bemeneten és a kimeneten is van kondenzátor. Továbbá a nem invertáló lábon ott a feszültségosztó, a virtuális föld megteremtéséhez, de ezt csak akkor lehet biztosra venni, ha tudnánk az ellenállások értékét.
(#) szamóca válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Működik így is egy tápfesszel. :yes:
Ugyanis itt R2-R1R7 megemeli a kimeneti egyenfeszt(általában féltápfeszre szokták) amihez képest vezérelhető a jelalak alsó-felső periódusa.. . A C5 egyenáramúlag leválaszt. (kicsatolókondi)
(#) toto6 válasza valve hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Ne haragudj, de Te nem érted amit kérdezek, vagy mi van?
Pont ez a bajom, hogy erre én is rájöttem, hogy az IC nem passzol ehhez a rajzhoz, mert itt csak egy sima táp van, a kettössel ellentétben ami kellene. Vagy esetleg ezen meg valósították a kettös tápot? Ez lenne a kérdésem? Amúgy nem voltak jók a fényviszonyok és azért ilyen réginek tűnő a kép, digitáls géppel csináltam a rajzrol, amit kaptam az egységcsomag mellé. Kb, 3 hete vettem, az eredeti szép sárga papír.
(#) toto6 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Akkor ezek szerint nyugodtan összeszerelhetem és működni fog? Sajna nem értek ehhez a tápfesz megvalósításhoz amit itt csináltak ebben a kapcsolásban.
(#) toto6 válasza deguss hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Leírjam az ellenállások értékét a pontosabb válaszhoz?
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Deguss leírta a választ. De a fesz osztón levő ellenállásoknak kellenének az értékeik amik nem szerepelnek a rajzon.
(#) szamóca válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 / 4
 
Igen. Semmi gond ezzel a kapcsolással.
(#) toto6 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Az értékek:
R1, 21: 82K
R2,22:M1, gondolom 100K?
R3,23: 330-390RR4,24:33K
R5,25: 270K
R6,26: 1K8
R7,27: 18K
R8: 1K

C1,21: 4,7 mikro elko
C2,22: 10 mikro elko
C3,23: 10n
4,24: 3n3-4n7
C5,25: 220n
C6, 26: 47mikro elko
C7,27: 1n
C8: 22mikro elko
C9: lemaradt az értéke..
D1: 1N4148
IC: NE 5532
(#) valve válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 / 4
 
Akkor ez így müködik mert az R7, R1-R2 és R27, R21-R22 -es fesz osztón, tehát a 3 -as és 5 -ös lábon fele feszültség van ami kb 5-6v. Ez alkotja a Gnd -t az erősítődnek.
(#) szamóca válasza toto6 hozzászólására (») Szept 25, 2008 / 4
 
az R1+R7=100K, és az R2 is 100K. Tehát féltápfesz van az IC kimenetén, amit C1 a bemeneten(3-5), C5 a kimeneten(1-7) választ le.
Következő: »»   1 / 146
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem