Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dióda mérése multiméterrel
 
Témaindító: jakabj16, idő: Aug 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) jakabj16 hozzászólása Aug 15, 2006 /
 
Üdvözlet!

Lehet hogy hülye vagyok hozzá de nem tudok rájönni, hogy ha a multiméteremet dióda mérésre állítóm (dióda jelet ábrázoló mód, szakadás is ebben az üzemmódban lehet vele keresni) és rákapcsolom a diódára akkor miféle számadatot ír. Vagyis pontosabban hogy a kiírt szám mit jelent. Meg tudná nekem mondani valaki?

(( A szakadáskor kiakad (1 ), a rövidzárnál ( 000) Erre már rájöttem ))



Az eddigi kutatásaim sikertelenek voltak a google-ben.

Csak olyat találtam amivel meg tom nézni hogy a dióda jó vagy rossz. de engem ez a fránya szám izgat!

(multiméter típus: Sinometer M-830B, de egy álltalános válasz is jó)

A válaszokat előre is köszi!
(#) htmm válasza jakabj16 hozzászólására (») Aug 15, 2006 / 5
 
Hali!
En ugy tudom, hogy a dioda nyitofeszultseget adja meg milivoltban.
(#) PCB válasza htmm hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Szia !

Igy van, pontosan, nyitófesz.

"1" jelentése overload = túlcsordulás
egyes műszerek "E" -t rajzolnak ki.

Üdv!
(#) Thom válasza htmm hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Pontosabban millivoltban
(#) jakabj16 válasza htmm hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Rámértem egy pár 1n4148-as diódára. A kiírt értékek 800 és 812 voltak. Akkor ez azt jelenti hogy 0,8V és 0,812V a nyitófeszültsége a diódáknak. De van itthon egy másik multiméter is és ugyanezeket a diódákat megmértem azzal is. Ebben az esetben a 800 helyett 748-at és a 812 helyett 759-et írt ki a műszer. Azaz 0,748V és 0,759V a diódák nyitófeszültsége.
Ez 0,052Vos eltérés!
Ezek szerint a dióda nyitófeszültsége függ a mérőműszertől?
Vagy csak a műszer belső (9V-os) elemének a hogylététől. (az egyik többet volt már használva így gondolom jobban merűlt)
Ez az eltérés nagynak számít? Vagy még a hiba határon belűl van?
Egy dióda nyitófeszültsége nem 0,6V körüli??? (akkor ezek miért 0,8V körüliek? talán rosszak a diódák?)
(#) mex válasza jakabj16 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
A diódák nem rosszak. A mért különböző értékek magyarázata: a multiméterek nem egyforma értékű áramot bocsájtanak a diódára,ennek következtében a nyitófeszültségük is el fog térni. Én ha pontos nyitófesz értékre vagyok kiváncsi,egy pár mA-es áramgenerátort kászitek,és ezt kötöm a mérendő diódákra,a diódán pedig feszültséget mérek. A kapott érték a nyitófeszültség. Kisteljesitményű üvegtokos diódákat mérés közben ne fogdossál,mert a kézmeleg hatására~2.2mV/celsius fok változást lehet tapasztalni.
(#) maestro válasza jakabj16 hozzászólására (») Aug 15, 2006 / 1
 
Szerintem 52mV eltérés nem sok, amit okozhat a hőmérséklet, és ahogy te is mondat az elem "hogyléte". Nincs két teljesen egyforma műszer a világon. A szilicium dióda nyitófeszültsége inkább 0,7V, a germánium alapanyagúaknál pedig 0,2V körül van ez az érték. De szerintem ne is foglalkozz ezzel az eltéréssel, ha csak nem űrhajóba vagy műholdba kell.
(#) pbalazs válasza jakabj16 hozzászólására (») Aug 15, 2006 /
 
Idézet:
„A diódák nem rosszak. A mért különböző értékek magyarázata: a multiméterek nem egyforma értékű áramot bocsájtanak a diódára,ennek következtében a nyitófeszültségük is el fog térni”

Ez így igaz.

Idézet:
„kézmeleg hatására~2.2mV/celsius fok változás”

Pontosabban minusz 2.2mV/Celsius
(#) Pulyka válasza pbalazs hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Hi

én ugy tudom,ha az eggyik irányba a szakadásvizsgálat szakadtatt jelez,megforditva a diódát pedig vezetést,akkor jó a dioda!
ha mindkettőnél szakadt,vagy vezet,akkor kuka!
Nem?

üdv Gyorsfagyasztottpulyka
(#) jakabj16 válasza Pulyka hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Idézet:
„ha az eggyik irányba a szakadásvizsgálat szakadtatt jelez,megforditva a diódát pedig vezetést,akkor jó a dioda! ha mindkettőnél szakadt,vagy vezet,akkor kuka!”


Szerintem ez így van!:yes:
Mivel a diódának csak 1 irányba szabad vezetnie ezért ez tökéletesen igaz!
A vezetéskor pedig még egy számértéket is kiír a műszer. Ez az érték a dióda nyitófeszültsége millivoltvan!
(Azért én is gyorsan tanulok! :crazya: )
(#) htmm válasza Thom hozzászólására (») Aug 16, 2006 /
 
Koszonom a javitast. Almos fejjel ezen gondolkoztam, de aztan nem erdekelt, mentem aludni.
(#) donjon válasza htmm hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.
Van egy UF5407-es diodám és fura égési nyomok vannak körülötte a panelon,ezt szeretném megnézni,hogy jó-e még.Van egy sima mezei tescós multiméterem ehez a művelethez.

Köszönöm előreis
(#) zsilaci válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Hi!

Kapcsold a műszert dióda állásba, mérj rá a diódára, egyik irányba szakadást kellene mutatnia (1), a másik irányba a dióda nyitófeszültségét mV-ban (kb.600-800)

Üdv
(#) donjon válasza zsilaci hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
szia

Gondolom ez a hfe jelölés a multiméteren a dioda mód,de sajna nemmutat semmit,de akkor sem ha a multiméter két végét érintem össze.Lehet hogy a multiméter rossz?
(#) zsilaci válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Hi!

A hfe a tranzisztor áramerősítési tényezőjét méri, nem erre gondoltam.

Csatoltam képet, gondolom, hogy ilyesmi a műszered.

Üdv

műszer.jpg
    
(#) donjon válasza zsilaci hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Köszi


igen ilyen a műszer,gondolom a pirossal bekarikázottra kell kapcsolni,utánna egyik vezeték egyik láb a másik a másik lábra.(csak azért írom ennyire lépésről lépésre,mert nemakarok tévedni,miverl még sosem mértem ilyet)
(#) zsilaci válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Igen, ahogy mondod.

Üdv
(#) patexati válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Kapcsold oda és méj!Egyik irányban méri a nyitófeszültséget,ha megcseréled a mérőkábelt a dióda kivezetésén akkor meg szakadást kell mutatnia!
(#) donjon válasza patexati hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
az egyik irányba 641-et mér a másikban 371-et

Ja és nincs kiszedve benne van a nyákban,ezt csak azért mondom nehogy itt rontsam el
(#) patexati válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Ki kell forrasztani a dióda egyik lábát mert a panel áramköre belezavar a mérésbe!
(#) donjon válasza patexati hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
713 és 369 kiszedett állapotban az értékek
(#) deguss válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
Nem akarok beleszólni, csak épp olvastam, hogy diódát mérsz. Ha bizony záróirányba nem mutat szakadást (ált egy 1-es a kijelzőn) akkor gáz van. A dióda kisült/átégett megmakacsolta magát. :circling:
(#) donjon válasza deguss hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
szomorú vagyok,szóval több mint valószínű ez okkozza a tv-nken a képernyő széthúzást (((
Köszönöm mindenkinek a segítő jószándékot
(#) donjon válasza donjon hozzászólására (») Aug 28, 2006 /
 
kicseréltem a diodát kifujtam a port belőle,és hasít tökéletesen a tv)))))) mégegyszer köszi mindenkinek
(#) Tomadevil hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
hali mindeninek

van egy 47V-s diódám. Ez a fém tokozású csavaros. Honnan tudom hogy melyik vége micsoda? Nem akarok kisérletezni mert nincs több ilyen itthon és a bolt is ahol ilyeneket lehet kapni 60km-re van tőlem
(#) pbalazs válasza Tomadevil hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Megméred multiméterrel dióda állásban mindkét irányban.
Csak egyik irányban szabad értelmes értéket mutatnia. Ekkor a piros vezetéken van a dióda anódja. (persze, ha nincsenek felcserélve a vezetékek)

Nálad mit jelent, hogy "47V-s" a dióda?
(#) Tomadevil hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Köszi a segíséget.

Hogy honnan vettem azt hogy 47V-s??az van ráírva hogy ITT 47V
(#) Tomadevil hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
ja meg van rajta egy Z betű gondolom azt jelzi hogy Zener dióda. Az anód alatt azt érted hogy ott kellene lennie a fekete vonalnak?
(#) pbalazs válasza Tomadevil hozzászólására (») Márc 7, 2007 /
 
Ja, azt nem mondtad, hogy zener, az más. Ott mutathat záróirányban is valamit a multiméter.

A diódákon fekete csíkkal a katódot jelölik. A rajzjelén is a katód a vonal, az anód a háromszög "alja".

Mire akarsz 47V-os zenert használni? Ráadásul fémtokost?
(#) Tomadevil hozzászólása Márc 7, 2007 /
 
Csinálom most a skori féle mini tesla-t: http://skory.gylcomp.hu/tesla/mini_tesla.html
És egyik ismerősöm azt mondta hogy jó lesz ez is bele(nagyonért az elektronikához). De így a kapcsolási rajzot nem nézte át igazán.
rányomtam a műszert és csak egyik irányba mutatott.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem