Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » RTC óra Nixie csövekkel
 
Témaindító: Csibi, idő: Dec 10, 2007
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Csibi hozzászólása Jan 24, 2008 /
 
Az ujabb verziók, itt lesznek elérhetőek (ha véletlenűl még találnék egy pár bug-ot a progiban).
Bővebben: Link
(#) Ksanyi hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Sziasztok!
Csibitől szeretnék kérdezni,azért nem priviben,mert ez mást is érdekelhet.
Mégpedig azt,hogy,ha sikerült a mikrovezérlővel összehozni a GPS modult,meg lehetne azt oldani,hogy kocsiba szerelve meglévő riasztó mellé,ha az élesedett és jelez akkor SMS-ben poziciót küldjön?
(#) Csibi válasza Ksanyi hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Természetesen.
Sőt, innen már csak a képzelet szab határt. Pl. riasztótól függetlenül is jelezhet, egy bizonyos beprogramozott zóna átlépése esetén. Ebből már nyomkövető rendszert is össze lehet hozni, egy GPRS modullal.
A legegyszerűbb változat az egy GPS, egy mikrovezérlő valamint egy sima mobiltelefonból áll. A Mobil telefont, egy Speed Dial gomb segitségével lehetne élesiteni (lásd Riasztó rendszer a weboldalon, vagy Video itt van ). Természetesen ez SMS-t, ilyen formában nem tud küldeni, de valószinű az is kivitelezhető lenne.
A speed dial gombos riasztásban az a jó, hogy nagyon egyszerű, valamint amikor rád csörög, azonnal föl is veheted, igy mindent hallhatsz ami a mobil másik végén történik, természetesen válaszolhatsz is.
(#) zoknee hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Sziastok!

Végre elkészültem az RTC-s nixie órám előfutárával. A program is ennek megfelelően készült bele, hogy minél kevesebbet kelljen módosítani. Ez még hétszegmenses kijelzőkkel megy, de megérte, egész jól megy benne a DS1307. Kijelzőnek hatalmas zöld színű, 70mm magas kijelzőket kapott, meg egy kis fényerőszabályozást hozzá, mert éjszaka zseblámpának is elment Tervben van még hozzá egy DS1621-es I2C-s hőmérő is, de azt még nem tudtam beszerezni.

Már szerepelt a Ki mit épített topikban, itt vannak a a hozzászólások, és a link, ahol a fotók vannak róla.
HSZ1
HSZ2
Képek
Remélem pár hét múlva már a nixie órám is ilyen szépen fog menni, most hogy végre szert tettem 74141-es ICkre
(#) Csibi válasza zoknee hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szép lett nagyon az órád!
Ugye kap majd szép dobozkát is, megérdemelné . Remélem nem akarod szétszedni a képen látható hőmérőt, a nixie csövek miatt, kár lenne érte . Ha máshonnan nem sikerűl, akkor az ebay-ről, vadonat új csöveket tudsz beszerezni (jó árban), pl. ettől az emberkétől "nixiestore" (innen vannak az enyémek is, megbizható).
(#) zoknee válasza Csibi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Nem áll szándékomban szétszedni, inkább mérőfejre vadászok, meg további ilyen régi műszerekre Van szerencsére a szekrényben még 2 órányi csövem, meg jónéhány ic-m hozzá. Bespájzoltam, mikor elvétve lehetett kapni jó áron A vaterán már aranyárban adják a csöveket...
Jah, a dobozolás. Valami sötétebb plexit gondoltam az órák elé, csak még nem jártam utánna, merre lehet olyat kapni.
(#) Csibi válasza zoknee hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
A régi műszerek nekem is tetszenek, de az asszonynak nem
A spájzban nálam is összegyült vagy 15 darab , majd lesz velük valami (pótalkatrész a nixie órámba, bár nem úgy néz ki mint ami el akarna romlani, 3 hónapja ki sem húztam a 220-ból, azóta is ő ébresztget reggelente ).
Szerintem még próbálkozz a DS1307 kvarcával, jobban kell az menjen mint 2 mp eltérés naponta (3 hónap alatt 40 másodperc + jött ki nekem).
(#) zoknee válasza Csibi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Tudnál egy fotót küldeni a kvarcról? Mert már vettem elég sok fajtát (legalább 4 féle van), és próbálgaom őket, melyikkel hogy megy. Hátha van itthon olyan,mint a tied.
De neked a GPS-ről szinkronizál az órád, nem? Vagy azt a funkciót nem használod?
(#) Csibi válasza zoknee hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Eleinte GPS-ről szinkronizált, de aztán lekapcsoltam, mivel a szobán keresztűl tekergő GPS antenna kábel, nem volt valami szép látvány. Mikor az óra eléri az 1 perces eltérést majd újra szinkronizálom .
Fotót jelenleg csak ilyet tudok küldeni, ha nem találsz sehol, akkor küldhetek én is neked egyet, de viszont igy sokba fog kerűlni a posta költség miatt .

SMQ32SL.jpg
    
(#) steelhand hozzászólása Márc 9, 2008 /
 
Sziasztok srácok, nagyon szép órákat csináltatok, így nekem is meg jött a kedvem hozzá. Tudnátok mondani valami jó nixie beszerzési forrást? Köszie!
(#) zoknee válasza steelhand hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Hát ez nemolyan egyszerű... Már egy ideje nem gyártják őket, úgy tudom.
Időnként itt is lehet látni az apróhirdetések között, de érdemes figyelni az apróhirdetéses oldalakat (Vatera, eBay, abronet, teszvesz). Itt is lehet venni, igaz nem a legolcsóbb.
Leginkább a beszerzésükhöz sok szerencse kell, és kitartás vagy eBay regisztráció, ott nagyon sok van.
(#) steelhand válasza zoknee hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Köszi zoknee!
(#) Csibi válasza steelhand hozzászólására (») Márc 9, 2008 /
 
Hello
Föntebb, Itt emlitettem egy lehetőséget. Nálam bejött, 10 napon belül kaptam meg a csöveket, szépen becsomagolva .
(#) steelhand válasza Csibi hozzászólására (») Márc 10, 2008 /
 
Köszi, megpróbálom, bar meg nem ebay-ejztem, de ami késik...
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 30, 2008 /
 
(#) Csibi válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 30, 2008 /
 
Szép lett nagyon.
Néhány átkötés azért egy picit bizarr.
Gondolom volt egy kis munka a fa maratásával és csiszolásával
(#) zoknee hozzászólása Júl 4, 2008 /
 
Sziasztok!

Elkészült a saját RTC-s nixie csöves órám. A szoftver még csak félkész, de hamarosan meglesz az is.
Képek itt. A linkelt fórumban feltett kérdésem időközben megoldódott.
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Júl 21, 2008 /
 
Most már véglegesen elkészült a teljesen saját tervezésű RTC-s nixie csöves órám. Be is van már dobozolva, igaz a régi óra dobozában van, ezért kívülről csak a fényérzékelő mutatja, hogy nem ugyan az van belül . Majd készül hozzá egy új doboz, valószínűleg valami plexiből lesz.
Egy AtMega8-as mikrokontroller és egy Ricoh RS5C372A RTC ic dolgozik benne az időért
Az RTC oszcillátorát kimértem műszerrel, és annak megfelelően lett beállítva az IC kalibráló regisztere, így remélem elég pontos lesz. Akkus táp is van mellé téve, így nem akadály az áramszünet
Az óra az időt és a dátumot mutatja, egyenlőre fixen minden perc utolsó 5mp-ében mutatja a dátumot, később ez a Setup menüből állítható lesz, és majd ott lehet kalibrálni is az órát.
Az idő és a dátum beállításánál az éppen állítható digitek fényesen, a többi halványabban világít. Külön gomb van az idő és a dátum beállítására, és két gomb van az érték módosítására, lehet növelni és csökkenteni is.

Képek itt a honlapomon vannak. A vége felé a régi óra képei vannak már. Majd videot is teszek fel, de ma már nem volt erőm hozzá. Nekem nagyon tetszik, lassan nekiállok a Z570-es csöveket tartalmazó verziónak.
(#) Csibi válasza zoknee hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Gratulálok!
Gondolom, Pocok nagyon örült az órának, amit saját kézzel készitettél neki. Örök emlék marad.
Ha véletlenül, valami felmondaná benne a szolgálatot, majd még 100 éves korodban is megtudod neki javitani, csak raktározz el néhány pótalkatrészt, mert nem hinném, hogy akkor kapható lesz .
(#) zoknee válasza Csibi hozzászólására (») Júl 22, 2008 /
 
Igen, a Barátnőmnek készült. Igaz az eredetit tavaly szülinapjára kapta, de az nem volt tökéletes, úgyhogy kapott egy új belsőt, hamarosan meg új külsőt is fog
(#) huba hozzászólása Aug 4, 2008 /
 
Sziasztok. Érdemes ilyen alaplapból bontott RTC modulokkal foglalkozni? Adatlapot nézve egyedüli hátránya hogy párhuzamos kommunikációt használ. DCF77-mellé használnám, bár lehet elég lenne egy szoftveres, megszakíásokra alapozott óra.

P8050010.JPG
    
(#) HERC hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
Üdv!
Mivel RTC-vel szeretnék építeni nixie órát
ide irom.IN12B 4db uln2065-74ls595-ATmega8-PCF8563 egy német leírás+magam átalakítása alapján.
Van egy 220/24v toroidom itthon.Arra gondoltam
a sec.-nek tekerek rá 200v-nak megfelelő menetet
és 13-14v-nál csinálok egy csapot a digitális részeknek.
(legalábbis ami az IN12B adatlapjáról ki lehet hámozni
de lehet hogy csak 120v kell)Van valakinek erről tapasztalata véleménye?
Két trafó kicsit pazarló bár lehet a végén az lesz.
De a hálózatról direktbe nem szeretném.


(#) Norberto válasza huba hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Kicsit régi hsz, de érdekes.

Idézet:
„alaplapból bontott RTC modulok”


Ez a szó legszorosabb értelmében bontottnak néz ki
(#) Csibi válasza HERC hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Szép kis csövecske.
Ha jól tudom 170V kell neki.
Szerintem egyszerűbb, ha 555-el készited el a nagyfesz részét.
(#) gtk válasza HERC hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Hasznalj DC-DC konvertert, van egy rakas nixi ora a kapcsolasok kozott, ott talalsz kapcsolast konverterre is.
(#) HERC válasza Csibi hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
timerrel? tudsz linkelni valami kapcsolási
példát?
(#) cua hozzászólása Márc 13, 2009 /
 

Én RS2025S-el építettem órát, igaz csak kisérlettképp. Nincs beüzemelve (mivel csak próbanyákon ketyegett). Ami szimpatikus benne az a beépített quartz, kevesebb helyet foglal


(#) Csibi válasza HERC hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Ezt az órát több mint egy éve épitettem, azóta is ő ébresztget reggelente
A nagyfesz rész 555-el van épitve (nálam is 170V-ra volt szükség, de különben elég bő tartományban állitható).

Bővebben: Link
(#) HERC válasza Csibi hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Ez nagyon jó találmány köszönöm.
Ez így elbír 6 nixie csövet?
(ja igen már látom elbír)
A tekercs függvénye a timer álltal leadott frekvencia?
Arra gondoltam ilyet ki tudnék csalni a mikro v.melyik
lábán is akár.
(#) Csibi válasza HERC hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Igen, csak a mikrokontroller mással van elfoglalva.
Én jobbnak látom, ha "mindenki végzi a kis saját dolgát", igy stabilabb.
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem