Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Chip tuning
 
Témaindító: rwtop, idő: Máj 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 8
(#) kaszarobert válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Tőlem biztosan nem!
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
És tőled hogyan? Nagyon érdekelnek a tartalmak! Köszi előre is!
(#) joker01 válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Vagy tőlem
(#) Vecike válasza joker01 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
És tőled hogy? Köszi előre is!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Küldessz egy számot a vezérlőről és e-mailben küldöm a tartalmat!
(#) watt válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Ami vagy tönkreteszi a motort, vagy nem!
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
0 261 200 131
90 324 330 ez az egyik.

0 261 200 376 ez a másik de a második számsort meg kell néznem majd! A harmadik meg egy motronic 1.5 azt még meg kell néznem, hogy mi a száma!
Nagyon szépen köszönöm előre is!
Amúgy ez milyen tartalom? Úgyértem mit változtat? Széria motorhoz jó csak? Mert az első számsor tulajdonos motorjában 297 fokos vez.tengely, módosított 18E szívósor, síkolt és bővített hengerfej van! Köszi mégegyszer nagyon!
(#) watt válasza Vecike hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Bitosíthatlak, hogy ezek a "küld el a tartalmat, küldök egy tuning fájlt" dolgok nem működnek. Egy gyári benzines esetén is kicsi eséllyel illeszkedik a tartalom tökéletesen, nem hogy egy módosított felépítmény esetén!(még dízel esetében sem jók, csak nagy szerencsével!) A szívó benzineseken amúgy sem lehet számottevő eredményt elérni, szemben a gázolajosokkal! Egy benzines autónál a fordulatokhoz tartozó terhelési pontokhoz tartozó AF értéket ki kell mérni, és azokat beállítani a megfelelő arányra. Egy ilyen "DVD-s" fájl biztosan nem lesz rá jó! Lehet az is, hogy elszegényíti a keveréket, és szétég az egész motorod, vagy úgy fog zabálni mint a güzü, de menni nem fog jobban.
Részemről ennyit az ilyen kóklerségekről...
(#) Vecike válasza watt hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Én sem vagyok híve a szoftveres mókerolásnak! Amint látod mechanikai tuningot részesítem előnyben, az számottevő eredményt produkál! De a foklt tengely végett kéne szoftver! Igazából a 20SEH tartalomra gondolotam de nem tudok szerezni! Abban gyárilag 297-fokos tengely van és 130 ló alapban 10-es kompresszióval! Ezek megvannak csak szoftver nincs!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Hello!
Elég a két bosch szám, viszont kellene a chipen lévő számsorozat utólsó négy számjegye (vagy az egész sor)!

Egyébként 10 éve csinálok ilyen tuningokat, elektrotechnikus a szakmám, autóelektronikával foglalkozom régóta. Nem holmi innen onnan összeszedett tartalmakat használok, hanem a "Super Chips" adatbázist! Tudni kell, hogy szívóbenzin motoron kb. 10-15 Le-t "dob" a chip, turbós motorokon olyan 30 Le körül, van egy táblázat amiben le van írva a teljesítmény és a nyomaték változás mértéke! Az általam írt chip-ek után az autók többnyire kevesebbet fogyasztanak és még egyik sem hibásodott meg motorikusan és sehogy máshogy sem! Feljánlottam a segítségemet (ingyen) amit nem muszáj igénybe venni ha bármilyen kéteje van valakinek is!
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
1 267 355 690 ez a chip szám.
0 261 200 131 ez a bosch szám.
Nincs kétej bennem! Hisz akkor nem kértem volna! Meg nem építettem volna égetőt! És nagyon szépen meg is köszönöm! Kérdésem még áll: szériához jó csak vagy tuning motorhoz is? A másik computerek autóban vannak de megírom majd a számukat! Köszönöm szépen!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 12, 2009 / 1
 
Elsősorban ezek a tartalmak szériához vannak, tuning motorhoz egyedi tartalmakat írnak pl. akik a tengelyt köszörülik bele stb. Megvan a tartalom, 27c256 van a computeredben. Írd ki az email címed és küldöm!
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Nevemre kattintva láthatod az e-mail címem! Igen 27c256 van bent! Köszönöm szépen előre is!
(#) nstsaby válasza Vecike hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
en is hozzadok a dolgokhoz kicsit, ebbe bele tudok szolni/segiteni
tobb mint 5 eve csinalok chip tuningot, meg tuningolok autokat, ha valakinek kell tartalom, eleg nagy bazisom van, segitek szivesen en is!
az aki mar par eve csinalja, meg tudja itelni hogy az a tartalom amit be akar irni az autoba jo lessz e bele es eleg lessz e neki a benzin stb.

nah de maradjunk a temanal, mi csinaltunk ojat amit en egy honda forumon talaltam reg hogy pl ha 27c128 volt az autoban, mint pl az en lanciamban akkor fogtunk 27c256 ot es beleirtunk 2 tartalmat, az elso felebe a gyarit, a masodikba a modositottat, es ott valamejik labak kozott valtottuk hogy mejik resz menjen, ahhoz hogy atvaltsam, el kellez zarni az autot atkapcsolni es ujra gyujtani, jaro motorral sose probaltam, a leirast megprobalom megtalani valahol, a baratomnak biztos megvan, felrakom par nap mulva!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Elküldtem a tartalmat!
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Jelezz már majd vissza légyszi, hogy sikerült-e.
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Oké! Jelzek majd! Csak várnom kell a megrendelt nyers epromra, meg sajna olyan égetőt építettem aminek a szoftvere dos alatt fut és az xp-n nem megy ezért kölcsön kell kérnem egy régi masinát amin win98 van! De meg lessz! És ígérem jelzek! Köszi mégegyszer!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Rendben, egyébként nagyon szívesen! Milyen égetőt csináltál ha nem titok? Willep, vagy hasonló?
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Ezt az égetőt építettem. Willep nekem bonyolult volt, bár lehet jobban jártam volna vele. Kíváncsi vagyok jó lesz e! Ilyet még nem csináltam! Amúgy azt sem tudom jó fajta égető e ez? Csak láttam, hogy a 27c -s epromokhoz jó, viszonlylag kevés alkatrésszel, és olcsón kivitelezhető. Ezért építettem ezt.
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ablakos vagy egyszer írható epromot rendeltél? Az egyszer írható hátránya, hogy ha véletlenül nem sikerül elsőre jól megírni dobhatod ki. Az ablakost viszont UV-fénnyel tudod törölni és újraírni. Félre ne érts, nem okoskodni akarok, csak emlékszem én mennyit szívtam a kezdetekben mire kiforrottam magát a jó technológia.
(#) Vecike válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ablakost rendeltem!
(#) nstsaby válasza Vecike hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
en egy batronixot epitettem, meg van egy willem a haveromnal, a batronix megteszi full a 27c kre, cs egy hardisk meghalas fojtan elveszett a szoftvere es azota nem talalom a neten, ugyhogy maradt a willem, cs az meg kepes valami marhasagot kiolvasni neha az hejett ami az epromban van!
darkman te mit hasznalsz? ecm2001? vagy valami mas?
(#) Norberto válasza nstsaby hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Bocsi, megkérdezhetem, magyar az anyanyelved? A kérdés halálosan komoly.
(#) darkman30 válasza nstsaby hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
www.progshop.com
Itt találsz batronix-hoz szoftvert!
Nekem Leaper-48 van, nagyon jó csak egyetlen hátránya, hogy típusfüggő, meg hogy 200E-be kerül, vagyis került akkor amikor vettem!
(#) nstsaby válasza Norberto hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
igen magyar, csak vajdasagi magyar
hat nem gondoltam fizetni a progiert
(#) darkman30 válasza nstsaby hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Azért nem is kell, az epromíró került pénzbe, a program szabadon letölthető!
(#) nstsaby válasza darkman30 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
az enyem a prog studioval megy, lpt portos, es 50 dollar egy licensz hozza, mert igy csak olvas :S
(#) Vecike hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Egy kis segítséget szeretnék kérni! Ezt az eprom égetőt építettem meg és nem működik. Nem tudom mit nézzek át rajt. A test sem fut le. Feszültségek megvannak. Mit nézzek át? Hardver found 378 error. Ezt írja ki. Köszönöm előre is!
(#) darkman30 válasza Vecike hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nézd meg, hogy az 5 voltot megkapják-e az alkatrészek, meg persze a testet és, hogy a párhuzamos csatlakozóba nem kötöttél-e el valamit. Én ezekkel kezdeném!
Következő: »»   2 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem