Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   465 / 3948
(#) Zsolt21 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Szervusztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy egy kapcsolónál mit jelent az, ha "MORSE"? -Ha ezt megírnátok "még most",
-ma éjjel -az jó lenne...
Köszönöm:
Zsolt
(#) Csabesz. válasza watt hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Köszönöm!

Akkor 12V bemenő fesz esetén ha beállítom a kimenő áramerősséget az LM317 ADJ és OUT lábai között a stabil 1.25V és egy ellenállás segítségével az áramerősséget 100mA-re, akkor gyakorlatilag 5 sor ledet tudok üzemeltetni vele, soronként 3db 3.2V nyitófeszültségű led-el?
(#) mex válasza Zsolt21 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Váltókapcsoló. Kettő álló érintkezője van, és egy mozgó. Hol az egyik áramkört tudod zárni, hol a másikat.
(#) proli007 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello!
9V és 33ohm esetén hogy jött ki a 3,6A? Ohm bácsi törvénye a rendszerváltás óta sem változott.. I=U/R
- Mi ez az AVR és a Motor tönkremenetele?
- Ha van dióda, nem kell másik.
üdv! proli007
(#) Csabesz. hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
20mA-es ledekkel
(#) proli007 válasza Zsolt21 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Hello!
A Morse egy váltó érintkezőt jelent. Ahol van egy nyugvó és egy záró érintkező, de ebbál csak mindig az egyik záródik a középérintkezőhöz.
üdv! proli007
(#) watt válasza Zsolt21 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Azt, hogy két érintkezőre tud felváltva kapcsolni egy közös harmadik pont. Vagy az egyikre, vagy a másikra.
(#) watt válasza Csabesz. hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Igen, ha az LM ilyen kis maradékfeszültség mellett is ki tudja adni a 100mA-t. Ki kell próbálni! Legrosszabb esetben csak 2 LED-et kötsz sorba és növeled az áramot.
(#) Csabesz. válasza watt hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Köszönöm mégegyszer!
(#) Hujikolp válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Többszöri nekifutásra megértettem, amit írtál. Kicsit már fáradt vagyok, tegnap (ma?) 3 órát aludtam, és már kezdek fáradt lenni.
"Alapból amig a reset láb testen van világit az egyik led, ha pozitivot kap a reset akkor pedig felváltva villognának"
tökéletes lenne :yes:

Egyszerre csak egy led világít. Kapcsolóval állítom, hogy melyik. (egymást kapcsoló kapcsoló ) Ha pozitív a rezet, akkor meg villogjon.
(#) Zsolt21 válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Szia Mex!
Szóval, simán a váltókapcsoló, -más néven...
-nem tudtam én ezt...
Köszönöm!
Zsolt
(#) Zsolt21 hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Köszönöm Nektek is, "proli007" és "Watt"!
-Mostmár nagyon tudom...
Zsolt
(#) mex válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Átfirkáltam az eredetit... Az ellenállás 220 ohm.

mod.jpg
    
(#) Hujikolp válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
De ha a rezet földön van, akkor nem kapok kimenetet... Egyébként villog
(#) mex válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Dehogynem.... Az 555 olyankor "nyelő" üzemmódba működik, és az a led világit egyfolytába amelyiknek az anódja van a pozitivra kötve.
(#) Hujikolp válasza mex hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Mester vagy! Nem tudtam, hogy nyelni is tud... Ez az érték meddig vihető el? Egy 20, 30mA elmegy benne? Több szerintem úgysem fog kelleni. Köszi szépen még egyszer a kitartó segítséged! Így már menni fog!
(#) mex válasza Hujikolp hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Forrás és nyelő üzemmódban is tud ~150-200mA-t.
Adatlapok szerint ekkora áramnál már nem teljesiti 5V táplálás esetén a TTL szinteket, pár tizedvolttal meghaladja a LOW szint a megengedettet, de ez itt nem probléma.
(#) Zozeei hozzászólása Márc 30, 2009 /
 
Egy kiforrasztott kondenzátornál, hogyan lehet megnézni, hogy működik-e vagy pedig kuka?
(#) wg_kezdo válasza proli007 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Igazad van, elrontottam a szamárháromszöget.
"Én kérek elnézést".
Akkor viszont elég egy kisebb is.
(#) mex válasza Zozeei hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Először ellenállásméréssel győződj meg róla, hogy nincs átvezetés, azután jöhet a kapacitásmérés.
(#) silenthill2 válasza Dudus hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Nokia töltő,aminek az adatlapja:output:3,7V / 355mA / 1,3 VA pontosan ez van rá írva. Jesszus, tényleg! Most mértem meg és 8 V-nál is többet ad le! Akkor keresek másik adaptert! Megírom majd mire jutottam. Köszi. Üdv
(#) Stephani Mihaly válasza proli007 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Tiszteletem, most már tiszta a kép! Nagyon köszönöm az infót! :kalap:
(#) Csabesz. hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
Sziasztok!

Egyszerű áramgenerátor gyanánt használok led-ek meghajtására LM317-et, aminek a fix 1.25V feszültségét kihasználva az ADJ és az OUT lábak között, egy ellenállásal beállítottam 60mA áramerősséget. Ezt az R=U/I képlettel számoltam 1.25/0.060=20.8ohm. A tápfesz 12-14V közötti, és három sor ledet szerettem volna működtetni, de csak egy sor világít. Led adatok: 2.5V 20mA Két sorban három led van elhelyezve illetve a harmadik sorban pedig 4db , és a sorok párhuzamosan rákötve az LM317-re.

Légyszi segítsetek mi az amit elrontottam, miért nem világít mind a három sor?
(#) retoocs hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
sziasztok!!!
az lenne a kérdésem, hogy egy erősitőbe honnan lehetne leszedni egy led dioda müködésére szolgálo áramot hogy ne zavarjon be sehova vagy esetleg milyen ellenállást rakjak a 230 v ról valo tápláláshoz???bocsi ha nagyon béna a kérdés de kérlek segitsetek!
(#) gg630504 válasza retoocs hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Szia!
Javaslom, olvasd végig a LED rákötése 230V-ra témát. Kicsit hosszú, de tanulságos. Ha mégsem erre gondoltál, pontosítsd a kérdésedet.
(#) Imi65 válasza retoocs hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Egy erősítőben van alacsonyabb feszültség is, mint 230V. Pl. trafó szekundere, pufferkondi, stb...
(#) Imi65 válasza Csabesz. hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
LED-eket nem jó gondolat párhuzamosan kötni, nem egyformán oszlik meg az áram rajtuk. Ha két sor nem egyforma LED számból áll, akkor ez a végeredmény garantálható is. Én pazarlásnak tartok egy stab IC-t ilyen feladatra használni. Erre a célra 3 db ellenállás is elegendő a 3 sornál.
(#) Csabesz. válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Sima ellenállás nem jó, mert stabil a bemenő feszültség.

Ez lenne akkor a baj, hogy nem azonos számú ledek vannak a sorokban?
(#) Csabesz. válasza Csabesz. hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Hoppá, szóval nem stabil a bemenő fesz.
(#) Csabesz. hozzászólása Márc 31, 2009 /
 
és a led-ek nyitófeszültsége eltérő lehet akár egy gyártási sorozaton belül is. (Így olvastam)
Következő: »»   465 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem