Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   7 / 269
(#) Deta válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Helló!
Egyenlőre még csak a keresőtekercs fel van akasztva az ajtófélfára. Ami figyelemreméltó tőle, hogy a facsavart ki kellett vennem, és a helyére egy fogpiszkálót beszúrni, mert 1cm-ről a 10mm-es facsarra már jelzett.
A réz pitykegomb kb. egy 5 forintosnak felel meg. A földben való kipróbálás majd ezután jön, ha kész lesz a kereső fej.
(#) nagy hoho válasza Deta hozzászólására (») Feb 19, 2009 /
 
Helló ! Valahol olvastam ,hogy ha kijelző műszer nullpontját eltoljuk ,hogy alaphelyzetben is egy 25 %-os kitérést mutat akkor van némi fém megkülönböztetés. Állítólag nem mágnesezhető fémre balra tér ki a müszer mielőtt a hangjelzés megszólalna. Most jövök rá ,hogy a Tieden nincs műszer. Na mindegy most már ha leírtam elküldöm.
(#) nagy hoho hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Helló !
Találtam egy újabb kereső tekercs formációt. Azt írja az érzékenységről ,hogy érmét 35cm mélységben már érzékeli.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
Ez valami egyiptomi fakír keresője lesz.
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello!
Sutyiban, figyelem itt ám a fejleményeke. Épp a múltkor olvasgattam a régi újságokat, és megakadt a szemem ezen a méhsejt tekercselésen (tercier vevő).
Gondoltam, ajánlom is nektek. Ezek szerint talán lett is volna neki értelme, bár én drasztikus javulásban nem hiszek, mert még is a metszett fluxusvonalak száma, és a keresett anyag mágneses tulajdonsága a döntő szerintem.. Emlékeim szerint, valamikor a jósági tényező javítása, és a szórt kapacitás csökkentése érdekében készült ilyen tekercselési forma.

Anno még tekertem ilyeneket a detektoros vevőkhöz. Persze akkor a PI rendszer még a pi.. volt.
üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Vagy inkább indiai !
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Helló !
Azért jó tudni ,hogy figyelő szemeidet rajtunk tartod, és amikor kell segítesz ! Én lapos tekercset készítek az előző oldalon a 374284-es hozzászólásomnál tettem fel róla képeket. A legnagyobb problémám ,hogy a fejet litze huzalból kellene megtekerni de az se égen se földön nincsen. Most ott tartok ,hogy házilag össze sodrom de 32 méter kell a nagy tekercshez és 11 m a kicsihez. A 32 m 0,12-es ből 22 szál ez szinte kezelhetetlen. Gondolj bele 682 m 0,12-es huzal ! Egyébként az a baargrafh kijelző lesz a keresőm indikátora amihez meg küldted a kapcsolási rajzot. Azóta is hálás vagyok érte. Meg építettem és kiválóan müködik.Az egész kereső készen van csak az AVR programozása van hátra. [quote] Emlékszem a régi szép időkre amikor nem volt ilyen választék félvezetőből ,volt a P 13 és az OC 1044
Ha kész lesz teszek fel képet róla.
Szevasz : nagy hoho
(#) proli007 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello!
Én is azon bosszankodom, hogy volt egy egész tekercs Litze huzalom (17*0,05-ös ha jól emlékszem). De hogy hova lett, az rejtély. Nem gondoltam, már hogy valaha szükségem lesz rá, így nem is foglalkoztam vele kb. 20 éve.
Viszont valahol meg van az első OC1070-nek a blokkja, 20Ft 40 fillér volt. (emlék)
üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Helló ! A kenyér ára 260.-Ft lett a tranzisztor ára maradt a régi ! Nekem blokkom nincsen de a régi tranyókból van egy pár db
(#) nagy hoho válasza proli007 hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Helló !

Ma már fotózható állapotba került a fémkereső és a baargraph kijelző is látszik működés közben.Gondolom jobb lesz egy Deprez műszernél. Szerinted ha a kereső tekercset nem 14x 0,15-ös litzéből ha nem 6 X 0,25 készítem akkor mi változik ? Az utóbbit könnyebb házilag elő állítani.
Köszi: nagy hoho
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Helló ! Kerestél már ,találtál már ? Működik már a keresőd ?
(#) huba válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Most a digitális spektrum analizátoromat kellet befejezzem sürgősen, egy bemutatóra. Remélem rövidesen bemutatom a kimitépítettbe is. Aztán a listán van a fémkereső befejezése is, meg most a videópályázat is piszkálja a fantáziámat.
(#) cziraki válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Hello!


Nálunk a cégnél van AVR programozó.
Ha kell tudok neked segíteni.


Üdv: Péter
(#) cziraki válasza Rumcájsz hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Szia!


Megépítettem a fejet.Annyi kérdésem lenne, hogy a 2 eres vezetéknél testet kötsz az árnyékolásra?



Köszönetteléter
(#) nagy hoho válasza cziraki hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Helló !
Köszönöm szépen de már úgy néz ki ,hogy sinen van a programozás.
(#) nagy hoho válasza Deta hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Helló !
Ma csináltam egy ideiglenes tekercset rákötöttem a keresőre és lefényképeztem a szkópot. Az első két kép tekercs nélkül a másik kettő tekercsel . Lesz ebből valami mert nem olyan az oszcillogram mint NEked ?
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Az első kettő a tekercses ! Felcserélődőtt.
(#) nagy hoho válasza cziraki hozzászólására (») Márc 5, 2009 /
 
Helló ! Mivel Rumcájsz nem jelentkezik, természetesen a test az árnyékolás ! És mihez építettél fejet ? Azt gondolom ,hogy fémkeresőhöz de milyen elven működik ?
Üdv :
Feri
(#) Deta válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
A fényképező akkuja kuka lett, igy csak a telefonnal tudok képet csinálni. Elég homályos, de talán látszik a lényeg. Holnap, ha bejutok a városba, veszek elemet, és ha kell csinálok másik képet
(#) nagy hoho válasza Deta hozzászólására (») Márc 6, 2009 /
 
Helló !
Nem látok hasonlóságot köztük. Már a Tied és az enyém között. Fényképeződnek nincs külső táp csatlakozója ?
(#) Deta válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Lerajzolva talán jobban látszik. Ez a jelalak nálam közvetlen a tekercsen mérve.
(#) nagy hoho válasza Deta hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Helló !
Kösz én a Mosfet-ne mértem holnap megnézem a tekercsen is
(#) proli007 válasza Deta hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Hello!
(Hozzátéve, hogy én még nem építettem semmit ebből.. csak időnként belebeszélek.)
De az általad feltett rajzon, valóban egy tekercs nyitási indukciója látható.
Ha a tekercs energiája nyitáskor (tüske) nem nyelődik el valamiben, akkor visszalengés jön létre (mint a tüske után látható) Ennek frekvenciáját a tekercs induktivitása és a parazita kondik határozzák meg (ha nincs a tekercsen külön kondi). Csillapodását, pedig a terhelés ami a tekercsre kapcsolódik.
üdv! proli007
(#) Deta válasza proli007 hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Hello!
Az eredeti kapcsolási rajtól annyi az eltérés, hogy a keresőtekercsel párhuzamosan lévő 2kohm-os ellenállást nem sikerült indukció mentes kivitelben találnom. Így csak egy normál fémréteg ellenállás került bele. Ennek viszont van induktív ellenállása. Lehet hogy ez a belengés oka?
(#) huba hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Hoho: Sajnos az én keresőm még a régi állapotban van. Elektronika a dobozban, sodort rézdrót a csévetesten. Jelenleg lomtalanítok itthon, és az iskolával is kell foglalkonzi. Lassan őrá is sor kerül, de egyenlőre még várólistán van. Határidő: Nyári szünet :yes:
(#) nagy hoho válasza huba hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Helló ! Az AVR-em még szűz de már van aki be írja a programot. Most nekem is össze jött, én is tanulok pénteken vizsgázom, aztán a fémkereső következik !
Szia !
(#) netleo hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Üdv mindenkinek,megépítettem az Equinox-ot elég jól műkődik de a feszültségeket nem igazán sikerült beállítani,a kb másodpercenként kattogó hangot viszont igen egy 20 ft-ost kb 20 cm-ről érzékel,az a baj ,hogy nincs szkópom,még nem dobozoltam be rendesen csak ideiglenesen összedobtam,kíváncsi voltam de elégedett vagyok vele.Építettem utána egy két tranzisztoros erősítőt igy nincs szükség a fejhalgatóra.Teszek fel róla pár képet és a termésről.
(#) netleo hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Közben keresgéltem a neten találtam egy projectet,mondjuk ennek szkóp nélkül nem állnék nekiBővebben: Link Bővebben: Link
(#) netleo hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Ez még lemaradt Pi tekercs készítés,nem tudom mennyivel jobb ez az elrendezés lehet kipróBővebben: Linkbálom majd.
(#) nagy hoho válasza netleo hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Helló ! Kösz a tekercsről küldött Linket ,ez alapján elfogom készíteni. Ha van időd nézd meg a pulsdetektor.de oldalt a projektek cím alatt van egy csomó PI kereső.
Következő: »»   7 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem