Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC vezérelt hálózati elosztó
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Beelia hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Sziasztok.

Reg foglalkoztatnak PC vezerelt eszkozok, melyek megkonnyithetik eletunket. A celom fele vezeto uton az elso akadalyt egy vezerelheto halozati eloszto jelenti. Az elektro tudasom sajnos elegge elvesztettem az evek soran, (vagy nem figyeltem elegge fosulin) mindenesetre a erdeklodesem mostanaba jon elo igazan. Az eszkoz letezik, kaphato, de megis a hobbi elektronikanak nem az a lenyege, h megvesszuk a boltban.
A cel, ami nem hirdetes :
Bővebben: Link

A PC oldallal nincs gondom, eredmenyeket termeszetesen kozzetennem. Keresgeltem, kutattam de nem talaltam ehhez hazonlo eszkoz kacsolasi rajzat.

Segitseget elore is koszonom.
(#) Moderátor hozzászólása Beelia hozzászólására (») Ápr 4, 2009
 
Ha láttad, hogy nem jó a link, miért nem javítottad?
(#) CoderKevin válasza Beelia hozzászólására (») Ápr 4, 2009 /
 
Lényegében ezt az eszközt akarod másolni amit belinkeltél, vagy csak valami módon szeretnél számítógéppel dugaljakat vezérelni?
(#) El_Pinyo válasza Beelia hozzászólására (») Ápr 5, 2009 / 4
 
Szia!
Mikrokontrollerrel és egy FTDI USB-RS232 konverterrel, néhány relével, meg töltelék alkatrészekkel megoldható a probléma. Talán ez a legegyszerűbb módja az USB kommunikációnak (Lehet, hogy sima soros, vagy párhuzamos porttal könnyebb lenne).
Párhuzamos portra gyakorlatilag van megoldás, Bővebben: Link
Üdv.
(#) sirály12 válasza Beelia hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szia.

Ha már usb, akkor pic18f2550, vagy ha több láb kell akkor pic18f4550. CDC-vel sorosportként kezelhető a gépről. Szerintem ez a legjobb megoldás.
(#) CoderKevin válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Idézet:
„Párhuzamos portra gyakorlatilag van megoldás”


Igen. És szerintem a legegyszerűbb megoldás ha valaki először szerente számítógéppel vezérelni. (mivel Beelia írta hogy "az elektro tudásom sajnos eléggé elvesztettem" így nembiztos hogy PIC a legjobb megoldás.

Én lpt porton oldanám meg a dolgot, rengeteg működőképes kapcsolást, leírást lehet találni a neten lpt vezérlésre.

De ha mindenképpen ragaszkodsz az usb porthoz, szerintem usb/lpt átalakítóval ugyanúgy működne az lpt-s megoldás.
(#) El_Pinyo válasza CoderKevin hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Én is az LPT- t találom a legegyszerűbbnek, a gond ott kezdődik, ha nincs a gépen párhuzamos port.
Az LPT programozásáról van letölthető magyar nyelvű anyag, érdemes tanulmányozni. Codex
Ha viszont nincs a gépen LPT, akkor jöhetnek az USB- s megoldások, amiket mikrokontroller nélkül nem lehet megoldani. Nem tudom, hogy Beelia mennyire járatos a mikrokontrollerek terén, de akárhogy is nézzük az USB elég bonyolult dolog, ezért is javasoltam erre az esetre az FTDI chipet és nem pedig egy beépített USB- vel rendelkező mikrokontrollert. Abban egyetértek sirály12 elképzelésével, ha valaki ismeri a uC-k lelki világát, akkor valóban az a megoldás a legegyszerűbb.
Üdv
(#) Beelia válasza El_Pinyo hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Eloszor meg szeretnem koszonni minden hozzaszolonak a raszant idot. Rendeteg ismeretlen szoval, kifejezessel talalkozok.

A parhuzamos ill nyomtato port otlete tokeletes, kezdesnek nagyon jo. Az USB, az elterjedere miatt lenne alkalmas.

Hozzalatok a barkacsolasnak, a '' relekartya'' printer portra - alapjan.

(#) kobali hozzászólása Aug 31, 2012 /
 
Megszeretném kérdezni, hogy végül is elkészült e a megálmodott készülék, mert én is szeretnék egy hasonlót építeni.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem