Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelző PC-re
Lapozás: OK   26 / 52
(#) gilu hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Üdv.mindenkinek

Nekem egy 600*240-es mátrix kijelzöm van ennek a bekötéséröl szeretnék infot kérni töletek.Anyit tudok rola hogy egy fénymásologépböl van.A vezérlő ic-ék OKI M5298 három db,és OKI M5299B 8db. A felírt adatok GEB-22 94V-0 S,LCM-5205.És kérdezném még hogy vezérlő kell e hozzá vagy meglehet hajtani az LPT portrol is.Elöre is köszönöm a segitséget.

(#) terko1 hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sokan mondták, hogy nem kezeli az LCD2USB gombjait az LCD smartie. Itt egy DLL amibe már bele van írva, hogy kezelje.

DLL

LCD Smartie beállításainál a következőt kell beírni az actionsbe:

$MObutton(1)=1 then (ide jön a kivánt funkció) felső gomb

$MObutton(2)=1 then (ide jön a kivánt funkció) alsó gomb

$MObutton(3)=1 then (ide jön a kivánt funkció) alsó, felső gomb egyszerre.


(#) brezinajanika hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Pont most fogom megépíteni....Remélem beválik.
(#) terko1 hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Sorry Véletlen rossz dll-t raktam fel az is működik, csak kb 8x akkora a fájl mint aminek kellene lennie. De feltöltöttem az újat.
(#) husi6669 hozzászólása Márc 12, 2009 /
 
Hello van nekem egy szépséges lcd kijelzőm az optrex gyártótól a sorozat száma DMF-50303N kerestem a gyártó honlapján de semmi hir róla egy telefon központból lett kiszedve és egy sed1330FBA vezérlő ic van rajta szeretném felkötni lpt portra és a számítógép segitségével kijelezni rajta dolgokat!Valaki tudna nekem segiteni meik lábát hova kössem iletve mien driver kell a gépre hogy használhassam?raktam fel képeket is!
(#) sprofan válasza husi6669 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Szia!
Ezt találtam róla:
DMF-50303N
T1=D5
T2=D4
T3=D3
T4=D2
T5=D1
T6=D0
T7=D7
T8=D6
T9=RES
T10=RD
T11=WR
T12=CS
T13=Runner From 10k Pot.
T14=VDD=VCC +5 Volts
T15=A0 to LPT pin 17 aka select. NOT THE POT!
T16=VEE Full Neg Voltage -12 to -15 note: as resolution changes u will have to trim the pot.
T17=VSS and Sel1-Sel2=Ground

240x112 -es és nincs háttérvilágítása. Annyit kell csak tenned, hogy bekötöd a fentiek szerint az lcd-t, feltelepíted a gépedre az LCDSmartie-t (pl.) beállítod a vezérlőt, (ha nincs sed-es próbálgasd, csak jó lesz) Beállítod a kijekző mértetét és nagyjából ennyi.
Olvasd el ezt a cikket.
(#) husi6669 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Köszönöm szépen meg próbálom meg csinálni
(#) husi6669 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
még egy kis segítség kéne be jelölöd T10 től T17-ig hogy meik láb hova megy? mert nem tudom eldönteni
(#) sprofan válasza husi6669 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Mármint hogy az LPT melyik lábaira mennek?
(#) husi6669 válasza sprofan hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
igen igen meik lábaira mennek:$
(#) sprofan válasza husi6669 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ennyit tudtam, a többit fogalmam sincs hogy hova kell kötni.
(#) pz87 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy eladó grafikus LCD-m LPT-portra.
Itt a hirdetés: Link
(#) Holubek hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Üdv! Van egy lcd kijelzőm adatlapot nem találtam róla csak egy általános infót. Pc-monitorként vagy dvd-hez szeretném megcsinálni ha lehet. A tipusa: TC018THEB6

datasheet.pdf
    
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 4, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy LCD-s panelom, és ezt szeretném a sz.gépre kötni. ami egy másik panelre megy szalagkábel ahova be van forrasztva, ezek vannak odaírva:
EAUX00
AUX2
AUX3
VCC
GND
CLK
STB
DATA
és I2C_sci, de erre már nem megy a szalagkábel, üresen van hagyva.
Ezt a panelt rá lehetne kötni a gépre LPT vagy soros porton keresztül? A VCC-re 5V kell neki, de arra ott az USB.
Ezt a kérdést feltettem a Kapcsolási rajzot keresek témába, de Doncso azt írta, hogy tegyem fel ide.
(#) gembird hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Azt szeretném megtudni hogy egy siemens CV65-nek a kijelzőjét rá lehetne e kötni pc-re. Abból kéne kindulni hogyha szétszedem a telefont akkor egy pár vezetékkel kapcsolódik a telefon paneljához. Gondolom én.
A választ előre is köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
(#) NeoCorteX válasza gembird hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Szia. Bármit rá lehet kötni PC-re.
Kellő mennyiségű bálamadzag kell csak hozzá.
Első körben Neked az LPT-t ajánlanám. Természetesen szintillesztőkkel ellátva, mert az LPT 5V-os a kijelző szvsz 3V-os.
(#) titi válasza gembird hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Van egy rakás LCD-vel foglalkozó topik, de neked ez kell: Bővebben: Link
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Senki?
(#) gembird válasza titi hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
köszönöm a válasz mind a kettőtöknek az lenne a lényege hogy a kijelzőn ugyan azt lássam mint a monitoron ez is megvalósítható ehez pedig kapcsolási rajz érdekelne. És még egyszer köszi mind a kettőtöknek
JA ÉS HA NEM LEHET AKKOR SE BAJ MERT CSAK KÍVÁNCSISÁGBÓL AKAROM MEGCSINÁLNI CSAK ÍRD LE HOGY MÉRT NEM LEHET
(#) titi válasza gembird hozzászólására (») Ápr 5, 2009 /
 
Itt nem is annyira az elektronikai része lenne a nehéz feladat, hanem a program, ami ezt megoldaná...
Viszont ha össze is lehetne hozni, nem sok értelme lenne, mert azon a kis felbontású kijelzőn úgyse látnál sokmindent.
(#) kharsi hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Hello mindenkinek hogy lehet kirakni a Winamp audiosprektrumát, egy hd 44780 kompatibilis lcd-nél melyet lcd smartie 5.4-el működtetek... olyat mint ami a kapcsolások között szerepel( pc tuningnál) "Zoknee" készítette el ! Valaki segítsen már nekem sehogy sem megy
(#) Dancsi hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Üdv. mindenkinek!
Még régen találtam egy lcd kijelzőt, azóta se tudtam beüzemelni. #198194
Még mindig az a probléma, hogy nem találok hozzá bekötést. Megnéztem az ic-nek az adatlapját, és erre jutottam (kép). Ami kérdőjeles, azokat nem tudom hova kötni. A 4 adatlábat felismertem. A Vlc gondolom a kontraszt. A Gnd, +5V-ot a gép tápjáról szedem.
Szóval a kérdőjeles lábakra lennék kíváncsi.
Előre is nagyon köszönöm. JĐ
(#) pipi válasza Dancsi hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
lehet hogy okosabbak lennénk ha ideírnád a vez.ic tipusát. esetleg aszerint keress a neten bekötést lpt-hez, ne az lcd tipus alapján
(#) morist hozzászólása Ápr 7, 2009 /
 
Helló mindenkinek!
Megépítettem az LCD2USB-t. (hála Pipinek )

Windows alatt jól működik, de én elsősorban Linux alatt akarom használni, de nem akar működni. Nagyon úgy néz ki, hogy a Linux nem is látja az USB porton. Esetleg van valakinek valami ötlete, mi lehet a hibája?
Előre is köszönöm!

Üdv!
morist
(#) Dancsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Ezt tényleg elfelejtettem, bocsi, parancsolj:
Remélem okosabb lettél, mert én nem.
(#) pipi válasza Dancsi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
beírod a googlenak: uPD16434 lcd lpt port
nincs sok találat...
pl utolsó előtti találat. Aztán hogy más programot mit találsz....
esetleg keress még a upd7228, vagy d7228-ra a fentiek szerint, vagy lpt helyett printer....
(#) Dancsi válasza pipi hozzászólására (») Ápr 7, 2009 /
 
Közbe én is rákerestem, de én is csak azt az egy használható oldalt találtam.
Mind1, akkor nem lesz "lcd kijelzőm pc-re".
Azért nagyon köszönök mindent.
(#) Krisz03 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Hali!

Szert tettem egy parkoló automata LCD kijelzőjére, és jó lenne működésre bírni, bár semmit sem tudok róla, így akár rossz is lehet.
Annyit lekövettem a panelon, hogy az 1-es és a 2-es lába kapcsolódik egy 4.7V-os zener (nem az LCD panelján, hanem a másikon), ezért a kijelzőn ezekre a lábakra megpróbáltam a zenernek megfelelő feszültséget adni. Sajnos nem volt semmi kijelzés, és 2mA volt az áramfelvétel. Aztán arra gondoltam, hogy talán a kontraszttal kellene valamit csinálni, de csak reménykedtem, hogy a 3-as láb lesz az. Hiába kötöttem testre vagy tápra, nem történt semmi sem. A másik panelen ide a 3-as lába ellenállásosztó, kondik és diódák kapcsolódnak.

Nos a kérdésem csupán annyi volna, hogy volt-e már valakinek szerencséje ilyen kijelzővel?

Üdv
Krisz
(#) pipi válasza Krisz03 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
én megpróbálnék a vezérlő elektronikába életet lehelni, hátha lesz valami a kijelzőn. aztán vagy az lcd tipusát, vagy a rajta lévő kontrollert kéne beazonosítani
(#) Krisz03 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Igazad van, ebből az irányból is meg lehet közelíteni. Csak azt kellene kideríteni, hogy hol kap tápot a vezérlő elektronika? Van rajta egy L200-as stabIC, annak átnézem majd a ki és a bemenetére kötött egységeket.
Következő: »»   26 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem